Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Percheziție la Reviga: Locuința preoților Pandelică, «călcată» de mascați

Percheziție la Reviga: Locuința preoților Pandelică, «călcată» de mascați

Mascații au descins în locuința foștilor preoți de la Reviga, în seara zilei de joi, 8 noiembrie 2012. Forțele de ordine au ridicat peste 200 de obiecte de cult despre care se presupune că fostele fețe bisericești le-au luat în momentul în care au fost caterisite...

Biserică devalizată Icoane, candele, cădelnițe, veșminte preoțești, cărți de cult, precum și acte de evidență contabilă. Toate aceste bunuri au fost descoperite de mascați și procurori ai Parchetului Local Slobozia în urma percheziției desfășurate în seara zilei de joi, 8 noiembrie a.c., la locuința foștilor preoților Casian și Gheorghe Pandelică.
În momentul în care au fost caterisite, cele două foste fețe bisericești au sustras din biserica din Reviga, la care slujeau, toate bunurile pe care organele de anchetă le-au descoperit la ei acasă. Totul a ieșit la iveală în urma inventarului făcut de către reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor în momentul în care au adus în parohia Reviga un alt preot pentru a sluji.
Sesizînd dispariția bunurilor, Episcopia a făcut o plîngere penală pe numele foștilor preoți de la Reviga. «Noi am făcut o plîngere penală pentru a sesiza dispariția obiectelor care aparțin bisericii. Ceea ce s-a întîmplat aseară ține doar de decizia instanței. Ei nu mai sînt fețe bisericești, sînt laici... De acum, toate măsurile care se vor lua în ceea ce-i privește pe cei doi foști preoți țin de lege!» ne-a declarat Silviu Dascălu, purtătorul de cuvînt al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.
Descinderea mascaților a scos la iveală un amănunt uluitor. Toate obiectele de cult sustrase de la biserica Reviga erau folosite de preoții Pandelică într-un lăcaș de cult improvizat într-unul dintre dormitoarele casei lor.
Ancheta nu se va finaliza doar cu efectuarea percheziției domiciliare. Casian și Gheorghe Pandelică urmează să fie audiați de procurorii Parchetului Slobozia pentru comiterea infracțiunilor de «furt calificat» și «delapidare». În același dosar continuă cercetările și polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița...

9 Noiembrie 2012, 10:10 (50554 vizualizări - 45 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Enoriașă «certată» că a făcut milostenii
Reviga: Moaștele autonome ale Sfîntului Nectarie
Preoții Casian și Gheorghe Pandelică, executați silit de Episcopie
Biserica răspopiților Pandelică atrage în continuare pelerini din toată țara
Răspopitul Casian Pandelică își vrea sutana înapoi

Comentariile cititorilor:


nespoveditu:
(26 Noiembrie 2012, 14:18)
bravo,sorine!sint de partea ta,tot ce ai scris ma incinta!sint din localitate si stiu mai bine decit toate marianele cine sint aceste persoane si am si o idee despre toti cei care apartin de bor.

MARIANA:
(22 Noiembrie 2012, 18:28)
Iar  voi care spuneti ca aveti credinta in suflet , cititi  BIBLIA   si o sa aflatati  urmatoarele:   CREDINTA    FARA   FAPTE  =  O                     
MARIANA:
(22 Noiembrie 2012, 18:12)
Si stai putin Sorine , ca nu am terminat...Tare as fi curioasa sa stiu ce spune mama ta despre faptul ca tu ai o astfel de opinie.Daca as sti ca mama ta este de acord cu ce mizerii scrii tu ,chiar nu as mai comenta nimic ,pt ca as intelege totul.Dar ma indoiesc ca ar fi asa.   Noi care nu putem sa ajungem la Reviga mai des ,ascultam  slujba parintelui Pandelica pe internet , si ne mangaie sufletele ,iar acum a venit vremea sa ne rugam si noi pt. familia preotului , cum si dansul a facut-o  pentru noi  in nenumarate randuri.
Mariana :
(22 Noiembrie 2012, 17:54)
Nu ati gasit alte articole sa umpleti acest ziar " Independent" pe care oricum nimeni  nu-l  citeste? Lasati-ne preotii in pace ! Iar tu Sorine care nu ma cunosti,insa eu da ,las-o mai usor ! De averea lui Began nu spui  nimic?....a nu ai voie...Si daca  constat ca tot nu esti dus la biserica, si consideri ca biserica este a preotului, citeste si tu pacatosule biblia , si vezi ca biserica este "casa lui D-zeu" unde noi cei care credem in Dumnezeu , venim sa ne rugam sa nu ajungem  ca tine. Este bine macar in al 99-lea ceas sa te potolesti , ca  nu ai deloc dreptate.Cunosc f. bine familia parintelui inainte de '89 , (pr.Casian fiind de o varsta cu fiul meu) a ajutat multa lume nevoiasa, eu am venit la biserica cu o doamna cu posib.fin.reduse , pe care  parintele P.G. a ajutat-o cu diverse prod.alimentare, si facea acest lucru , ori de cate ori venea la Reviga. Tu  d.le Sorin  cate  persoane  necajite ai ajutat? Dupa comentariul tau cred ca nici nu stii ce inseamna cuvantul "milostenie" Sa-ti iei gura spurcata  dupa aceste fete bisericesti , ca vei da socotela candva, si  spun aceste  lucruri in mod dezinteresat , si repet......cunosc destul de bine aceasta familie ,am lucrat in Reviga ,detasata uneori perioade destul de lungi....pina in anul 2oo5 , deci nu vorbesc in necunostinta de cauza.
SORIN:
(19 Noiembrie 2012, 09:19)
Măi Dănuț, să nu-mi spui că,  la vârsta la care te ducea bunică-ta la biserică, știai de spermatozoid, că nu te cred, copil precoce!
danut:
(14 Noiembrie 2012, 13:50)
@ SORIN   Pai fara putin fanatism nu prinde vreo miscare,asa ca lasa le sa se roage cu curu' n sus....ca nu s doar babe intre ele:))Si ai grija mosule sa nu te dileasca nihilismul....sa nu ncepi sa crezi ca te a adus barza:))
SORIN:
(14 Noiembrie 2012, 08:38)
@Adriana. Corect!
danila:
(13 Noiembrie 2012, 23:04)
Mai vreu o Casa Poporului, va rog , o meritam. Asa sa ne ajute Patriarhia. Amin
magnignificu" sorin:
(13 Noiembrie 2012, 22:54)
I O UNU  astept ceva concret , cam ce a stabilit Militia , ce a dispus Procurorul  , solutia , in rest BLA BLA BLa , pana acum este doar o pechezitie, fara precizari distincte, restul aiureli. Stim bine cam cu ce se ocupa procurorii in tara asta : ce mananca Gaina?    De ce ION a votat? 
   La cat de GIGANT SORIN este eu somez pe tonti, pardon pe toti sa este credinciosi la neam , popor si , si , si la gramatica LIMBII .
 Va multuimeste cu drag GIGANTU PREA SFINTIT MULT PREA FERICIT ,la grad de Iluminat , lent. colonel in SIE la Jerusalim , care vinde apa din Iordan la sticle de rom, pt. fr.., pardon credinciosi , al Boziei si Asilor .   Pace Voua/Profit Noua.
vrajiroru di OZZZ:
(13 Noiembrie 2012, 20:43)
P_artiduu , pdl---ul , Romaniaaaa,, poporul BOR, ul SRI uuullll , DICTATURAAAAAA.
 Toarasu instigator al REDACTIEI  Sorinel , aveti un limbaj josnic, din zonele unde dvs. mancati o.....paine . Sa Traiti Bine dvs. si doar dvs. restul pot sa sa crape in tara asta.   Din incredintarea PREA SFINTITULUI X ,sau mai exact din contullll.
   Excelenta voastra , a dobandit un tupeu execrabil , interesat , si nu pot sa nu ma intreb cam prin ce ,,vraji "  a trecut  opinia dvs...
    Cam ce LICENTE mai emite BOR , de comert, de Import, de Atestare, de Transport, de Port arma, sau are monopol O.S.I.M. pe Crestinism Ortodox?
  Esti sofisticattt , Breee....bati miristea bre ....ti ai luat spaga breee ...esti vizibillllll. Oricat  de VRAJIRORU  di OZZZ as fi SFINTIA VOASTRA  SFINTITI chiar si pe DRACUUUUUUU.
Adriana:
(13 Noiembrie 2012, 20:00)
@Sorin- se scrie ,,má-ta mare"!
SORIN:
(13 Noiembrie 2012, 13:08)
@ danut. Cred că începi să te pocăiești pentru toate panaramele pe care le-ai făcut după ce te-a scos măta-mare de sub masa din biserică. Credința e în suflet, "danut", nicidecum în mătăniile făcute nu de puține ori cu curu-n sus, de râsul copiilor încă netrecuți pe sub mese bisericești, dar trecuți bine pe sub cele din cârciumi deținute de popi îmbuibați, sereliști, p.f.-iști și alți -iști, cum ar fi ANTICRIȘTI. Singurii preoți adevărați SUNT SIHAȘTRII, acei oameni care au renunțat la toate cele lumești, fără a "termena" nu știu ce studii înalte în ale hoției și preacurviei. Pot avea și eu un punct de vedere, măi credincioșii lu' Pește care, după ce ieșiți din biserică vă-mbătați și vă luați soațele la mardeală, măi ăștia care vă-nchinați ca proștii la orice lemn cu o anumită formă sau în fața vreunei scorburi care a "luat" un anume chip, fără să vă dați seama că acea "arătare" se datorează câinilor maidanezi care au urinat un pișat pe ea, de-a lungul vremii?! Duceți-vă și căutați liniștea chiliilor călugărilor, se pare că nici acolo nu mai e ce-a fost, în loc să pupați mâna unui popă îmbuibat după ce s-a șters la cur și a uitat să se spele, că nu curgea apa. NIHIL SINE DEO! Probabil d'aci  se trage nihilismul din mine.
danut:
(12 Noiembrie 2012, 22:25)
Deci BOR e in identitatea noastra ca popor si stat....Alde Pandelica au incalcat niste norme....deci afara cu ei......si mie mi a citit popa asta chilotii si maieul dus de soacra...da' daca eu n am fost prezent si n am solicitat...degeaba fu citirea:))Daca toti popii cu stiinta si tehnica in comunicare s ar opune regulilor stabilite de BOR....ajungem la anarhie si n Biserica.....cum e n stat acu'.....dar unii crescuti cu cheia de gat si nedusi la Biserica de bunici sau parinti....mananca rahat p aci,chiar  sunt batuti in cap,cand hulesc preotimea si judeca Biserica prin prisma veniturilor realizate si neimpozitate...pot sa admit ca BOR nu si mediatizeaza suficient activitatile caritabile.....sunt pe"stiri"doar cu cu sfintiri de noi biserici,pelerinaje....si unii pacatosi de preoti ,calugari sau maicute nimfomane...binenteles ca n tara ....catolicii si neoprotestantii(ce au sprijinit material pdlul)castiga teren cu gesturi minime...gen consult medical gratuit pt batrani sau activitati culturale cu copiii....Eu chiar iubesc Biserica si preotimea...nu s vreun ortodox habotnic....dar o dragoste fata de Biserica unde ma ducea bunica sa trec pe sub masa.....si despre care  mai tarziu invatatoarea sau dirigintele imi spunea ca n am voie sa ma duc...ca mi scade nota la purtare(d aia ma speriam:)))O AM IN SANGE....dar daca neamul meu si a iubit si isi iubeste identitatea cu tot cu obiceiuri si traditii....si tot ce e legat de ortodoxism si BISERICA NEAMULUI....pot sa cautionez si actiunile aiuristice ale unor rataciti...chiar preoti....Cat despre BOGATIA BOR....imi creste inima ...abia astept sa vad ridicata CATEDRALA NEAMULUI!!
sfintu:
(12 Noiembrie 2012, 19:13)
bai rahatilor preotul asta este un escroc si un hot impreuna cu toata familia lui si bisericile e care le-a construit a fost din bani vostri timpitilor.
basescu:
(12 Noiembrie 2012, 09:58)
Nu e bine domnu redactor... nu  e bine... biserica nu e stat in stat ., este un cult si atat.Statul este cu totul altceva si poate fi si democatic iar nu doar PDL ist. Cine esti matale sa mi spui unde sa ma inchin si in ce sa cred?
   Nu va ustura buzele de atata pupat dorsal?
Apropos you cred in Jurnalistul Corupt si Episcopul Bandit imi interzice legea sa ma inchin la idolii astia doi?
Astept o cronica desteapta de a matale sa mi spui si ce sa visez la noapte.
TE PUP PE TALENT.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 22 Iul 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Bărbat cu un cuțit de 28 cm, depistat de jandarmi într-un parc din Urziceni

Bărbat cu un cuțit de 28 cm, depistat de jandarmi într-un parc din Urziceni

Luni, 20 iulie a.c., în jurul orelor 17,15, un echipaj de jandarmi aflat în timpul serviciului pe raza municipiului Urziceni, a observat un bărbat care se afla pe o bancă într-un parc ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 13:10
(156 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Transport de ovine fără documente sanitar-veterinare

Luni, 20 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au notificat DSVSA Ialomița cu privire la identificarea în trafic, pe raza localității Sudiți, a unui transport de ovine, care nu deținea documentele ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 12:55
(146 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 970,22 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în semestrul I 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat în semestrul I 2026 venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 970,22 milioane de lei (cu ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 12:20
(124 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Prunului din orașul Căzănești!

Marți, 21 iulie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. În vederea desfășurării lucrărilor, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 11:35
(171 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tineri bănuiți de «tâlhărie», depistați de jandarmi la scurt timp după comiterea faptei

Slobozia: Tineri bănuiți de «tâlhărie», depistați de jandarmi la scurt timp după comiterea faptei

În noaptea de duminică spre luni, 19/20 iulie a.c., în jurul orei 1,00, o patrulă de jandarmi aflată în serviciu pe raza municipiului Slobozia a fost sesizată de doi bărbați, î ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 10:25
(162 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Barierei din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 21 iulie 2026, în intervalul orar 09,30-15,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Barierei, din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 10:00
(153 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în stagiu la Jandarmeria Ialomița

Studenți ai Academiei de Poliție, în stagiu la Jandarmeria Ialomița

Începând de luni, 20 iulie a.c., pentru următoarele două săptămâni, Claudiu și Alexandru, studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», vor desfășura stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2026, 11:25
(166 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a sesizat autoritățile de urmărire penală după ce a descoperit un circuit de facturare fictivă în domeniul construcțiilor

Inspectorii Direcției Generale Antifraudă Fiscală (DGAF) din cadrul Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF) au identificat un circuit de facturare fictivă utilizat de operatori economici care ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2026, 10:20
(136 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere de apă la Fierbinți-Târg și localitățile componente luni, 20 iulie 2026!

În vederea remedierii unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța va sista furnizarea apei luni, 20 iulie 2026, în intervalul orar 09,00-12,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2026, 11:05
(251 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Cercetat penal pentru «trafic de droguri de risc și mare risc» 

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2026, 16:40
(433 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în zona Fetești Oraș!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Fabricii din Fetești,, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile în zona Fetești ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2026, 15:05
(522 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 5,61 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor efectuate în luna iunie 2026

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna iunie 2026, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2026, 11:25
(520 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Artelor din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 15 iulie 2026, în intervalul orar 09,30-13:00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Artelor din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2026, 09:55
(426 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

14 Iulie 2026, 20:40


DSVSA Ialomița atenționează asupra suspendării mișcărilor de ovine/caprine începând cu data de 7 iulie 2026!

În perioada 01.04-30.06.2026, inspectorii DSVSA Ialomița au verificat 146 exploatații nonprofesionale, constatându-se, ca deficiențe, vânzarea/cumpărarea de animale fără documente sanitare ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2026, 14:20
(794 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 181,83 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în iunie 2026. S-a rambursat TVA în valoare de peste 6,67 milioane de lei!

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna iunie a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 181,83 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2026, 13:50
(401 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziții la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

Expoziții la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

Miercuri, 15 iulie2026, începând cu orele 16,00, la Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, va fi vernisată expoziția « ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2026, 12:15
(609 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2026, 12:50
(2089 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Gospodăria de Apă Moldoveni, afectată de lucrări la rețeaua electrică!

Echipele operatorului de distribuție a energiei electrice execută vineri, 10 iulie 2026, lucrări ce vor afecta Gospodăria de Apă Moldoveni. Fără curent, sursa ce alimentează cu apă localitatea Moldoveni ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2026, 08:45
(798 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil decedat în urma unui accident feroviar

Joi, 9 iulie 2026, polițiștii au fost sesizați de un bărbat din Fetești cu privire la faptul că fiul său, în vârstă de 8 ani, a plecat de acasă. La scurt timp, mecanicul unui tren ce circula ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2026, 11:30
(1586 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

7 Iulie 2026, 20:45


Focuri de armă la Țăndărei, patru suspecți după gratii!

Patru bărbați din Țăndărei au fost reținuți la sfârșitul săptămânii precedente, după ce au intrat cu pistoale peste membrii unei familii din oraș și au deschis focul. Procurorii susțin că ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 15:05
(1279 vizualizări - 0 comentarii)


Au început înscrierile pentru admiterea la Academia de Poliție

Au început înscrierile pentru admiterea la Academia de Poliție

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița anunță de­mararea campaniei de recrutare a candidaților pentru sesiunea de admitere 2026 la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» din ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 11:20
(997 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 7 iulie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Nordului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-12,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 09:55
(592 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Echipele RAJA intervin luni, 6 iulie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de la intersecția străzilor Principală și Măslinului, din ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2026, 09:40
(1216 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Două femei au murit, iar doi minori sunt grav răniți în urma unui accident feroviar

Murgeanca: Două femei au murit, iar doi minori sunt grav răniți în urma unui accident feroviar

Un grav accident rutier s-a petrecut vineri, 3 iulie 2026, în zona trecerii de cale ferată Murgeanca. Un tren de călători a lovit o mașină în care se aflau două femei, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2026, 12:30
(1685 vizualizări - 0 comentarii)


Factura electronică de la RAJA Constanța

Factura electronică de la RAJA Constanța

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 15:05
(1705 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «violență în familie»

Polițiștii din Urziceni au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat, de 66 de ani, din Urziceni, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie». Miercuri, 1 iulie a ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 11:40
(1721 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin joi, 2 iulie 2026, în intervalul orar 10,00-17,00, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 11:05
(1247 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Reținut pentru «lovire sau alte violențe»

Miercuri, 1 iulie 2026, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 21 de ani, din Armășești, sub aspectul săvârșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 11:00
(1697 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Un alt cetatean în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului Mihai Cristian Amzaru în Victor Moraru, de la «protejatul SGG» la «incidente de securitate» în Transelectrica Grindean în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului Grindean în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului Un cetatean în Victor Moraru, de la «protejatul SGG» la «incidente de securitate» în Transelectrica Mary în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 un cetățean în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului Marcel în Primul obiectiv al Unirii Slobozia: «stabilizarea»! Marian în Slobozia are terenuri de sport și locuri de joacă fără autorizații de construire oRLandO în Slobozia are terenuri de sport și locuri de joacă fără autorizații de construire Vasile în Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Mary în Primăria Slobozia și DIICOT-Structura Centrală, război în instanță pentru preluarea fostului cinematograf «Ialomița» spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Bucu în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Nimeni Altu' în Casele PLUTITOARE de la Slobozia garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Amara în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Pililon în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...