Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Caz de corupție la Postul de Poliție Grivița

Ajutorul șefului de post, prins în timp ce lua mită

Încă un polițist a căzut în plasa ofițerilor anticorupție ialomițeni. Este vorba despre un agent de la Poliția Grivița, care a fost prins în flagrant în timp ce primea mită...

Reținut pentru 24 de ore Agentul șef Constantin Florea, ajutorul șefului Postului de Poliție Grivița este acuzat de faptul că a pretins suma de 200 lei unui șofer tras pe dreapta pentru că a încălcat regulile de circulație. Deranjat de faptul că omul legii i-a cerut bani, conducătorul auto a depus o plîngere la Serviciul Județean Anticorupție Ialomița. Ofițerii anticorupție, alături de procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au efectuat un flagrant, ocazie cu care au reușit să-l prindă pe polițist... Flagrantul s-a organizat în noaptea de 25/26 februarie a.c., iar omul legii a luat-o la fugă în momentul în care anchetatorii s-au apropiat de el. A fost prins cîteva minute mai tîrziu. Surse din cadrul anchetei au declarat în exclusivitate pentru Independent că agentul șef Florea a participat la numeroase activități de prevenire a faptelor de corupție, organizate de către ofițerii DGA. «Tot timpul a avut o atitudine vehementă față de polițiștii care încalcă legea săvîrșind acte de corupție...» ne-au declarat sursele noastre. În momentul de față, polițistul a fost reținut pentru 24 de ore.

26 Februarie 2013, 12:09 (20595 vizualizări - 20 comentarii)

Comentariile cititorilor:


itak:
(8 Aprilie 2019, 20:53)
Saracul ala nu a vrt sa dea, SPAGA, dar sa intrebat cineva daca adevrula nu a fost altul ,?????? cine era infractoru ??? da domnul vitezoman ast care in general se cheama GICA .CUM DE CEI DE LA ANTICORUPTIE S-AU DERANJAT PENTRU UN AGENT CARE ,,PRETINDE;; FABULOASA CIFRA DE 200 DE LEI... SIGUR F.C.a deranjat pe cine nu trebuia .si a trebuit sa cada 
Constantin:
(4 Martie 2013, 16:49)
degeaba e prea tarziu un  fleac mita e la ordinea zilei 80 % DAU SPAGA  dau ei intre ei spaga dar omul de rand sa scape mai usor astai viata criza ia afectat si pe saraci politisti o sa scape usor nea Florica problema e alta e pe moment si ceilanti colegi ai lui cam tot la fel procedeaza ar trebui un control mai riguros atunci o sa vedeti ce se intampla si-n Traian tot la fel se procedeaza poate si mai rau acum poate sau domolit dar asta nu inseamna ca nu o sa mai ceara tara lui papura voda am ajuns rau de tot nu se va intampla  nimic . 
Alex:
(2 Martie 2013, 22:08)
De ce ma cand a facut o fapta buna nu l'ati dat la ziar ? Aveti dovezi ca sa criticati ? Ati fost voi acolo sa vedeti cum s'a intamplat ? Il locu vostru mi`as tine pliscu si nu as comenta . Dar de .. ce sa faceti si voi .. 
stejar:
(1 Martie 2013, 11:47)
Vad o multime de prosti din grivita care isi dau cu parerea,ba ca bine i-a facut ca sa scapam de ei.Pai bai prostii comunei,daca aveti masini si va dati smecheri prin comuna si viteza si alea vreti sa spuneti ca daca va prinde voi acceptati amenda si punctele luate? nu a-ti da mita ca sa scapati.bolovanilor.pai de cand a venit florescu asta la noi in sat nu prea mai vezi smecherasi.daca ala a luat mita fie sanatos afara cu el.dar nu inseamna ca trebuie sa aruncati voi cu remarce ca sa plece toti.si asa satu asta e praf,numai scandaluri in fiecare saptamna,daca nu erau astia va omoarati intre voi.Coruptii sunt aia care au masini de lux si afaceri de sute de mii de euro,astia sunt niste mici vanatori sa mai manance o paine.Toata Romania e corupta nu numai politistul ala,cum vreti voi sa scapati de coruptie daca le dati bani sa nu va dea amenzi grase sau sa va ia permisu??
mihita:
(1 Martie 2013, 10:04)
O remarca, foarte interesant ce a afirmat laurentiu insa comparatia motani versus soricei mi se pare nepotrivita, ar fi mai indicata cea de elefanti versus tantari fata de acesti delapidatori ai banului public.Asta-i buna cum sa se ia domnule de bastani???...n-ar pierde ciolanul???
elena:
(28 Februarie 2013, 19:46)
Felicitari Mihaita!  Au dreptate comentatorii.Pecand ne bucuram si noi de un rechin?acestia sunt cu adevart mormolocii.
BOBUTz:
(28 Februarie 2013, 18:44)
Si pentru incoruptibilul cand un flagrant?????? Zic io ......
laurentiu:
(28 Februarie 2013, 13:01)
Un exemplu este cazul Goaga care are multe la activ de care stiu si cei de la DGA dar nu se intampla nimic(DE CE????????) pentru ca el nu este un amarat de soricel, toti se acopera unii pe altii cei cu functii mari asa a facut si un troc sa il salveze si pe finul sau CIRIBLAN care a reusit sa anuleze toate probele si sa inbuneze judecatorii, dar justitia e oarba asa ca nu poate vedea toate aceste marlanii.
laurentiu:
(28 Februarie 2013, 10:46)
Toate structurile statului slujesc celor care:1.i-au educat; si 2.le dau de mancat.MAI a creat structurile DGA si SIPI inspirandu-se dupa modelul tuturor institutiilor statului, privilegiind 5% din populatia tarii pe cei cu functii de conducere si din structurile asa-zise anticoruptie iar ceilalti suntem victimile intereselor acestora(fie ele de grup ori tinand de SCAUN).Asa ca nu mai cadeti in PLASA acestora si-i mai elogiati, ca nu-s in stare decat sa prinda soareci si sa invrajbeasca pe cei 95% intre ei.CUM?...prin asa-zisele metode specifice de cercetare si investigare(ABUREALA!!!!).Prind pe cate un fraier de "mexican"(chiar daca este infractor recidivist-vezi cazul FM-versus-CDF;SL;NR) ii consemneaza" AUTODENUNTUL" si HOPA!!!...DOSARUL cu soarecii.Dupa care in cooperare DGA si SIPI anunta cu surle si trambite presa ca au mai capturat un soricel(Jery) si astfel TOM-ii(DGA si SIPI) cresc in statistici si in ochii sefilor care i-au investit pe functii.Daca ati sti cum fac pe ei la propriu cand dau de DAIA CU GULERE ALBE, se albesc la fata, tremura ca li se clatina scaunul si in sfarsit gasesc o solutie miraculoasa si scapa de dosar prin DECLINARE(vezi cazul cu presedintele Mihaita, cu BMC).Oameni buni!!!!!!!!, astia sunt mai vinovati decat soriceii fiindca stiu multe de GULERELE ALBE care ne-au adus in aceasta situatie, dar nu fac nimic impotriva lor pentru a nu-si pierde scaunele(OARE ASTA NU SE CHEAMA FAVORIZAREA INFRACTORILOR,domnule Mihaita, nu-i asa ca pilda cu corbul este valabila si la mata?).Asa ca NU-I MAI ELOGIATI PE TOM-ii CARE SUNT PENIBIL DE RIDICOLI.Priviti daca puteti la toate constatarile lor si trageti concluzii fiecare dupa a voastra putere!!!!!AR FI MULTE DE SPUS DESPRE ACESTI DELAPIDATORI A-I BANULUI PUBLIC(priviti declaratiile lor de avere si comparatile cu ale soarecilor) care sunt investiti cu anticoruptia, insa pe altadata!!!! Un indemn :NU CADETI IN PLASA VRAJELILOR ACESTORA!!!!....NU SUNT BUNI DE NIMIC. Au oameni in sistem patati si nu sufla
el:
(28 Februarie 2013, 00:21)
Asta mai e cum mai e dar aia de la circulatie ce se mai aude? ba mai mult ala primul CIRIBLAN seful lor finul lui Goanga a scapat basma curata(asa se lauda el) a spus ca nu au ce sa ii faca drept dovada a obtinut cateva termene si cred ca a inmuiat si judecatorii, sa vedem ce se va mai intampla
ion:
(27 Februarie 2013, 20:23)
de 4 ori si putin. Pai doar nu or vedea pe cineva cu acelasi salariu...... Le trebuie putin curaj..... mai ales sa nu cada de pe scaunul caldut. Doar daca intri intr-o institutie publica sau faci o plimbare prin oras gasesti alte persoane mai interesante......., dar alea nu sunt bagate in seama....oare ce se intelege? Tot si nimic.....
grivita milosesti:
(27 Februarie 2013, 18:47)
o mare jigodie de om...era prieten cu toti hotii si recidivistii din Grivita ,statea la japca in intersectie si iti cauta nod in papura totul se pretindea la o mica suma de bani sub forma de mita..........acum poate urmeaza si FLORESCU GERMINEL  ca tot un corupt este dar putin mai versat
mihaita:
(27 Februarie 2013, 11:11)
Cand auzim si noi de un Boss prins de voi... ma Mihaita!!!!.  aveti greata de asa ceva, ....atat puteti la salariile voastre de boieri, Aha!!! acum va odihniti ca ati facut planu pe acest trimestru puteti merge si in concediu chiar la vecinii nostrii bulgari, ca tot aveti cu ce.Nu contest ca nu ar fi vinovat F.C. dar aratati si voi ca sunteti in stare de ceva si iesiti din penibilul in care va scaldati. CHIAR NU PUTETI MAI MULT? ....VA IMPIEDICA CINEVA?intrebare:de cate ori ai salariul mai mare Mihaita decat F.C.
Machiaveli:
(27 Februarie 2013, 09:56)
Lăsând la o parte fapta reprobabilă a personajului din articol, ce postac de aici nu a dat sau nu a luat mită. Habar n-aveți pe ce lume trăiți.
eugen:
(26 Februarie 2013, 21:42)
Felicitari conducatorului auto! Asa merita aceste jeguri ale societatii! primeste macar 3 ani...

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Camion plin cu lemne, confiscat la Reviga

Camion plin cu lemne, confiscat la Reviga

Un cetățean a sesizat Poliția cu privire la faptul că un autocamion, ce se deplasa pe raza localității Reviga, ar transporta material lemnos peste limita declarată în avizul de însoțire. ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2025, 15:40
(6301 vizualizări - 3 comentarii)


Tânăr fără permis din Movilița, urmărit de polițiști. A fost reținut pentru 24 de ore!

Marți, 16 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni  au reținut un tânăr, de 21 de ani, din Movilița, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru săvârșirea infracțiunilor de « ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2025, 15:55
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Colindătorii» au furat mai multe bunuri din scara unui bloc

Marți, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au fost sesizați de către un bărbat, de 44 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că persoane necunoscute ar fi pătruns în scara blocului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2025, 15:50
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 2,79 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna noiembrie 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna noiembrie a.c., 30 de inspecții fiscale, fiind efectuate 8 controale inopinate și 48 de verificări documentare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2025, 13:10
(10570 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița, amenzi de peste 312,2 mii de lei

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în colaborare cu IPJ Ialomița, au verificat, prin controale în trafic, transporturile de animale și produse alimentare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2025, 08:10
(8377 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 5,26 milioane de lei în noiembrie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna noiembrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 5, ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2025, 11:30
(9522 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar de peste 38,718 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor (ameliorare rase), solicitat ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2025, 11:20
(7931 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Căzănești, reținut după producerea unui accident la Sărățeni. Avea permisul suspendat și a sărit la bătaie!

Bărbat din Căzănești, reținut după producerea unui accident la Sărățeni. Avea permisul suspendat și a sărit la bătaie!

Marți, 9 decembrie a.c., polițiști din Ion Roată au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat de 31 de ani, din Căzănești, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de «lovirea sau alte violențe ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2025, 16:35
(10012 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 154,02 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna noiembrie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna noiembrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 154,02 milioane ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2025, 16:20
(6343 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică, soluție digitală eficientă

RAJA Constanța: Factura electronică, soluție digitală eficientă

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică reprezentând o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2025, 12:20
(8095 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Marți, 9 decembrie 2025, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor și Centrul Județean de Transfuzie Ialomița au organizat o acțiune ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2025, 11:55
(5297 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Miercuri, 10 decembrie 2025, echipele furnizorului efectuează intervenții la nivelul sistemului de energie electrică care afectează Stația de Pompare ce deservește localitatea Dridu. Fără curent, instalațiile ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2025, 10:40
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Întrerupere a alimentării cu gaze pe mai multe străzi din cauza avarierii unei conducte

Ca urmare a unor lucrări de săpătură mecanizată realizate pentru canalizare de către firma Urban SA pe strada Nordului din Slobozia, s-a produs o avarie asupra unei conducte aferente rețelei de distribuție ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2025, 12:25
(16308 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fiul și-a agresat mama, încălcând un ordin de protecție. A fost reținut de polițiști!

Polițiștii din Fetești au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat în vârstă de 53 de ani, din Fetești, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de «încălcare a măsurilor dispuse ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2025, 16:20
(9740 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Fierbinții de Jos!

Echipele RAJA Constanța intervin luni, 8 decembrie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe Șoseaua Maia din localitatea Fierbinții de Jos. Astfel ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2025, 14:50
(5373 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni ale polițiștilor pentru creșterea siguranței în școli

Urziceni: Acțiuni ale polițiștilor pentru creșterea siguranței în școli

În cursul zilei de miercuri, 3 decembrie 2025, polițiștii din Urziceni, împreună cu polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară au desfășurată o acțiune pentru creșterea siguranței ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2025, 13:50
(7655 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Termen-limită pentru cererile inițiale de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) primește, până la data de 15 decembrie 2025 inclusiv, cererile inițiale anuale de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2025, 10:15
(9871 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Misiunile jandarmilor în luna noiembrie 2025

IJJ Ialomița: Misiunile jandarmilor în luna noiembrie 2025

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii trecute, 580 de misiuni de ordine publică, dintre care 20 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2025, 13:00
(14411 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Centrele autorizate pentru testarea cărnii de porc

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cetățenii cu privire la efectuarea examenului trichineloscopic pentru carnea provenită din sacrificări tradiționale î ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2025, 11:00
(7079 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii octombrie 2025

La sfârșitul lunii octombrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4485 de șomeri (din care 2168 erau femei), rata șomajului ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2025, 10:00
(5195 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center, pus la dispoziția clienților RAJA Constanța, vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale beneficiarilor. Serviciul funcționează ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2025, 09:25
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Termen-limită pentru depunerea cererilor privind subvenția la motorină 2026

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură primește, până la data de 22 decembrie 2025 inclusiv, Cererile de acord pentru finanțare aferente schemei de ajutor de stat pentru reducerea accizei ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2025, 09:00
(25041 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

Telefoanele și faxurile Tribunalului Ialomița și ale Judecătoriei Slobozia sunt indisponibile pentru o perioadă nedeterminată din cauza unei probleme la furnizorul de servicii. 
 Vă puteți adresa instanțelor la adresele de e-mail:

- [email protected] (Tribunalul Ialomița) 

- [email protected] (Judecătoria Slobozia) 

De asemenea, puteți să vă adresați și la sediul celor două instanțe. 

Vă mulțumim pentru înțelegere!

3 Decembrie 2025, 15:30


IPJ Ialomița: Băuți la volan

Duminică, 30 noiembrie a.c., aproape de miezul nopții, polițiștii au depistat un bărbat, de 37 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe Șoseaua București-Constanța, din Slobozia, deși s-ar ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2025, 15:25
(6725 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 260 mii de lei, 24 permise reținute, 36 certificate de înmatriculare retrase

În perioada 29 noiembrie-1 decembrie 2025, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 249 evenimente, 229 dintre acestea fiind sesizate prin intermediul Sistemului Național Unic pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2025, 15:20
(8126 vizualizări - 0 comentarii)


APIA finalizează plățile în avans pentru Campania 2025: peste 957,455 milioane de euro ajung în conturile fermierilor!

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) anunță finalizarea procesului de autorizare la plată pentru plățile în avans aferente Campaniei 2025, care se desfășoară anual în ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2025, 10:40
(8803 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța vor fi închise luni, 1 Decembrie 2025!

RAJA Constanța aduce la cunoștința consumatorilor din întreaga arie de operare că luni, 1 decembrie 2025, cu ocazia Zilei Naționale a României, casieriile ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2025, 14:25
(5637 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Camion încărcat cu uree, în flăcări lângă Stația de Taxare Fetești

ISU Ialomița: Camion încărcat cu uree, în flăcări lângă Stația de Taxare Fetești

ISU Ialomița informează cu privire la faptul că în dimineața zilei de joi, 27 noiembrie 2025, un camion încărcat cu 24 tone de uree a luat foc. Incendiul s-a produs în zona Stației ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2025, 09:30
(17304 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 63,64 milioane de lei în perioada ianuarie-octombrie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-octombrie 2025, conform selecției naționale, TVA în cuantum ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2025, 12:50
(6046 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite miercuri, 26 noiembrie 2025, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Principală din localitatea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2025, 12:25
(790 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...