Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «procurorii DNA-Secția de Combatere a Corupției au dispus trimiterea în judecată a inculpaților:
HRISTESCU CRISTIAN, în stare de arest la domiciliu, prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița la data faptelor, în prezent suspendat din funcție, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea următoarelor infracțiuni concurente:
-favorizarea infractorului;
-șantaj;
-trafic de influență (28 acte materiale).

FOAMETE ȘTEFAN-TELU, administrator al unei societăți comerciale din județul Ialomița, în stare de libertate, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea infracțiunii de:
-cumpărare de influență (28 acte materiale).
În rechizitoriul întocmit, procurorii au reținut următoarea stare de fapt:
În cursul lunii aprilie 2013, inculpatul Hristescu Cristian, în calitate de prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, a intervenit pe lîngă șeful unui birou din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Fetești, pentru ca unui cunoscut de-al său să nu i se întocmească proces-verbal de conducere a unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice și să nu fie condus la spital, în vederea recoltării de probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei. Ca urmare a faptului că, nici agentul de poliție care a constatat infracțiunea la regimul circulației și nici șeful acestuia nu au dat curs actelor de instigare exercitate de inculpatul Hristescu Cristian, acesta din urmă i-a constrîns, amenințîndu-i cu mutarea de la locul de muncă, în scopul finalizării favorabile a dosarului respectiv, aflat pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești.
În perioada 27 iunie 2013-4 noiembrie 2013, inculpatul Hristescu Cristian a pretins și primit de la inculpatul Foamete Ștefan Telu materiale de construcție în valoare de 51.562,07 lei și manopera unor lucrări de 42.500 lei (fără TVA), pentru construirea imobilului său din municipiul Slobozia. În acest sens, inculpatul Hristescu Cristian a lăsat să se creadă că are influență asupra unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, în scopul evitării instituirii unor măsuri asigurătorii și dispunerii unei soluții favorabile într-un dosar penal în care Foamete Ștefan Telu și societatea administrată de acesta, au calitatea de învinuiți.
Concret, starea de fapt detaliată în rechizitoriu este următoarea:
La data de 7 aprilie 2013, inculpatul Hristescu Cristian, în calitate de prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, ar fi intervenit pe lîngă șeful unui birou din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Fetești, în favoarea unui cunoscut de-al său, în scopul de a nu i se întocmi proces-verbal de depistare la volanul unui autoturism, în stare de ebrietate, respectiv pentru a nu i se recolta probe biologice în vedere stabilirii alcoolemiei. Inculpatul l-ar fi contactat telefonic pe ofițerul de poliție, căruia i-ar fi impus să îl oblige pe agentul de poliție constatator să nu întocmească proces-verbal și să rezolve problema protejatului său. Ofițerul de poliție nu a dat curs favorabil acestui lucru, motivînd că nu poate interveni în sensul dorit, întrucît persoana respectivă fusese deja condusă la spital pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. Din cauză că favorizarea protejatului său nu a fost urmată de rezultatul dorit, iar dosarul penal a fost înregistrat pe rolul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, inculpatul Hristescu Cristian ar fi inițiat un nou demers infracțional, în sensul că a uzat de constrîngeri morale și amenințări, la adresa celor doi polițiști. Mai mult, despre aceste acțiuni, inculpatul Hristescu Cristian l-ar fi informat și pe protejatul său, asigurîndu-l că problema sa infracțională va fi rezolvată de cei doi polițiști, deoarece riscau pierderea funcției de șef, respectiv mutarea la un alt post de poliție, izolat. Pînă la soluționarea dosarului, în cursul lunii august 2013, inculpatul Hristescu Cristian s-ar fi preocupat constant și insistent de evoluția cauzei.
În perioada 2 7 iunie 2013-4 noiembrie 2013, inculpatul Hristescu Cristian ar fi pretins și primit de la inculpatul Foamete Ștefan Telu materiale de construcție pentru imobilul pe care îl construiește în municipiul Slobozia, lăsînd să se creadă că are influență asupra unui procuror din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, astfel încît Foamete Ștefan Telu să obțină soluție favorabilă într-un dosar penal în care acesta și societatea pe care o administrează aveau calitatea de învinuiți. De altfel, la fiecare comandă de materiale, magistratul ar fi solicitat ca sumele de plată să fie trecute într-o fișă și să-i fie acordată reducere sau să fie trecute pe numele inculpatului Foamete Ștefan Telu. Interesul inculpatului Foamete Ștefan Telu în dispunerea unei soluții favorabile în acel dosar era în primul rînd determinat de derularea cercetărilor penale fără ca procurorul să dispună numirea unui administrator judiciar special, deoarece acest fapt i-ar fi creat o problemă de credibilitate în afaceri și, în subsidiar, interesul era determinat și de soluția ce s-ar fi dispus.
În cauză, procurorii au beneficiat de sprijin de specialitate din partea lucrătorilor Serviciului Român de Informații.
Dosarul a fost trimis spre judecare Curții de Apel București, cu propunerea menținerii arestului la domiciliu față de inculpatul Hristescu Cristian». (Biroul de Informare și Relații Publice al Direcției Naționale Anticorupție)

Să reamintim că marți, 18 februarie 2014, Înalta Curte de Casație și Justiție a României a înlocuit măsura arestării preventive a inculpatului Cătălin Cristian Hristescu cu măsura arestului la domiciliu. Vă prezentăm în continuare încheierea de ședință a instanței în acest caz:
«Admite contestația formulată de inculpatul Hristescu Cristian împotriva încheierii de ședință din 12.02.2014, pronunțată de Curtea de Apel București Secția I Penală în dosar nr. 779/2/2014. Desființează în parte încheierea contestată, și, rejudecînd: În baza art. 242 alin. 3 C.proc.pen. înlocuiește măsura arestării preventive a inculpatului Hristescu Cristian cu măsura arestului la domiciliu pe o durată de 30 de zile, de la 18.02.2014 la 19.03.2014 inclusiv. În baza art. 221 alin. 2 C.proc.pen. pe durata arestului la domiciliu inculpatul Hristescu Cristian are următoarele obligații:
-să se prezinte în fața organului de urmărire penală, a judecătorului de drepturi și libertăți, a judecătorului de cameră preliminară sau a instanței de judecată ori de cîte ori este chemat;
-să nu comunice cu numiții Ion Aurelian, Tache Cornel, Gheorghe Lucian, Cristea Iulian, Boartă Florin, Andrei Roxana, Manolache Maria, Marcu Sorin, Foamete Ștefan, Blîndu Dănuț, Vișan Dumitru, Ștefu Viorel, Dragomir Rică, Goagă Sorin, Neguțescu Cristi, Ion Cristian, Marius Constantin, Racman Ioan sau cu membrii familiilor acestora direct sau indirect.
Atrage atenția inculpatului Hristescu Cristian că, în caz de încălcare cu rea credință a măsurii sau a obligațiilor ce îi revin, măsura arestului la domiciliu poate fi înlocuită cu măsura arestării preventive. Dispune punerea de îndată în libertate a inculpatului Hristescu Cristian de sub puterea mandatului de arestare preventiva nr. 2 UP din 29.01.2014 emis de Curtea de Apel București Sectia I penală, dacă nu este reținut sau arestat în altă cauză. Menține celelalte dispoziții ale încheierii contestate».

26 Februarie 2014, 19:05 (16958 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată
Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia
Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată

Comentariile cititorilor:


Maria :
(6 Septembrie 2015, 22:50)
D nule Catalin, sunt si oameni care au cuvinte de lauda!! Poate va ajuta d zeu sa treceți iar la situatia anterioara.. Mie in calitate de jurist - economist, acuzatiile aduse sunt netemeinice, nelegale,,, Acuzatii nedrepte.. Lumea este ff rea.. Nemiloasa!! 
Maria :
(6 Septembrie 2015, 22:28)
D nul procuror, Catalin Hristescu, tb sa se ibeasca numai pe el si profesia!! Ce înseamnă sa iti faci de lucru cu niste neaveniți.. sa fie bun la locul de munca, sa aiba incredere in prieteni. Sincer imi pare rau ce i se intampla.. Prietenii nu prea găsești, loiali.. Ii doresc succes!! 
;hthth:
(4 Martie 2014, 23:04)
LA Multi Ani domnu FOAMETE (CU EXECUTARE)
Micul Hristescu:
(4 Martie 2014, 18:34)
Salut tatuca...din libertate iti trimit un mesaj...te am iubit...te am respectat..dar prea ai luat o pe arat..pai cum mai tatuca? Ai ajuns sa faci cele mai mari origi judiciare..te ai imbatat cu dosare pana ai intrat in coma..nu mai vrb de alea cand ai intrat cu masina in lac sau cand ai busit masiniile de pe jumate de bulevard...dar chiar nu ai avut limita...iti urez tatuca sa stai multi ani la bulau..sa te bata aia bine...sa ai parte numai de fericiri inauntru si sa te simti bine multi ani acolo....pana iesi tu de la parnaie iti promit ca o sa fiu mare si frumos si nu o sa te mai cunosc..ps: te saluta si fata de la al carei balcon ai sarit cu pantalonii in vine ca venea masa peste voi..hai te pup si sa ai grija de tine la bulau!! Hahaha
Haspirină:
(2 Martie 2014, 22:05)
@haddad. Hai,să mori tu?! Ești tobă de carte, băăă intelectual de Bărbulești sau de oriunde, din județul Ialomița! Ce carte ai pe tine, haiosule!!
Haddad:
(2 Martie 2014, 16:40)
Ce sa povestim,toti sunteti niste prosti,macar oamenii astia pe care ii injurati mai dadeau niste locuri de munca pentru oameni,mai lasau niste bani sa circule prin oras.astia ca voi care stiu numai sa critice si sa injure,nu aveti un chior in buzunar,de aceea toata ziua stati pe net si pe facebook,barfindui pe altii,iar voi muriti de foame.rusine voua saracilor.
Vila:
(28 Februarie 2014, 19:26)
Superbă vilă! E făcută cu gust! Parcă ar fi un hotel. În câte Vieți de român cinstit poți face așa casă??
Mary:
(28 Februarie 2014, 09:18)
La multi ani "domnule" Hristescu.
RromHrist:
(28 Februarie 2014, 00:04)
Cat de hot sau de prost sa fii sa iti faci asa palat , in buricul targului? De fapt cartierul de bogatani incepe cu palatul infractorului de sef de la fisc si se termina, in fund, cu casa infractorului de fost prim procuror. Poate, daca il salta si pe T., o sa si-o dea la fund unul altuia, acolo unde le sta cel mai bine infractorilor. 
bizidei:
(27 Februarie 2014, 23:17)
Pentru Becali nu se putea arest la domiciliu, pentru asta se poate. Cat despre Foamete, ce sa spunem, i-a stat foamea de bani in gat. Asa le trebiue.
h;l,lkm:
(27 Februarie 2014, 21:45)
rusine fanica foamete
dan:
(27 Februarie 2014, 10:05)
bravo.....a facut ravagii in oras si e arestat la domiciliu.......RUSINE PTR.IALOMITA.....UN ORAS CORUPT

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
30 Aug 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Locuri de muncă în Anglia

Locuri de muncă în Anglia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin Direcția EURES, va organiza anul următor, o bursă a locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol din Marea Britanie. Marea Britanie are nevoie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 16:47
(15020 vizualizări - 1 comentariu)


Cod GALBEN, din 15 decembrie

Cod GALBEN, din 15 decembrie

În intervalul 15-17 decembrie 2009, județul Ialomița intră în Cod GALBEN, de ninsoare abundentă. Potrivit ANM, «începînd de marți, 15 decembrie, orele 12,00, va ninge în toate regiunile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:35
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

La volan fără permis

În după amiaza zilei de vineri, 11 decembrie a.c., în jurul orei 16,30, polițiștii au depistat pe DN21, în afara municipiului Slobozia, un bărbat în vîrstă de 31 ani, în timp ce conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:22
(13539 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat

Sîmbătă, 12 decembrie 2009, în jurul orelor 14,00, polițiștii din Armășești au fost sesizați de un prahovean ce deține o casă de vacanță pe raza comunei că, în zilele trecute, persoane necunoscute i-ar ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:19
(12476 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Accidente rutiere

O persoană și-a pierdut viața și alte șase au suferit vătămări corporale în acest week-end după ce au fost implicate în evenimente rutiere produse pe drumurile publice din Ialomița. • Astfel, primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:17
(12556 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Sinucidere, accident sau crimă? Vineri, 11 decembrie, după-amiaza, unul dintre profesorii Universității particulare Nicolae Titulescu din Bucuresti s-a zdrobit de asfalt, dupa ce a căzut de la 10 metri ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2009, 08:32
(52991 vizualizări - 16 comentarii)


Au profitat de neatenția vînzătoarei și au furat banii

Polițiștii au fost sesizați marți, 8 decembrie 2009, prin 112, cu privire la faptul că persoane necunoscute au sustras o sumă de bani dintr-un magazin alimentar. Cercetările demarate au indicat că, în urmă ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:51
(11000 vizualizări - 0 comentarii)


«Contestația PSD, doar un joc de imagine»

«Contestarea rezultatului alegerilor din 6 decembrie nu este decît un joc de imagine al PSD, care vrea doar să-și explice eșecul electoral prin faptul că au fost furați la urne» se arată într-un comunicat ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:37
(11526 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, reluată

Marea Debarasare, reluată

Sîmbătă, 5 decembrie 2009, s-a reluat campania națională Marea Debarasare. Campania continuă să transmită populației mesajul inițial, creîndu-se astfel obișnuința de a se debarasa de deșeurile electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:21
(12649 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a eliberat peste 30000 de adeverințe pentru beneficiarii formelor de sprijin gestionate deAPIA și care intenționează să acceseze credite de la băncile ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 15:56
(13943 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 18:24
(17534 vizualizări - 0 comentarii)


Bancnote false

Bancnote false

La sfîrșitul lunii noiembrie 2009, la mai multe magazine de pe raza municipiului Urziceni, precum și la cele din Armășești și Bărbulești, s-au pus în circulație bancnote de 100 lei contrafăcute. Asupra ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:09
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Miercuri, 9 decembrie, orele 10,00, pompierii ialomițeni desfășoară un exercițiu la complexul comercial Kaufland. Exercițiul are drept scop modul de acțiune a sistemului de management și gestionare a situațiilor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:08
(12350 vizualizări - 0 comentarii)


Dezbatere pentru protecția mediului la Pitești

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Agenției Regionale pentru Protecția Mediului Pitești anunță participarea la o dezbatere publică organizată, joi, 10 decembrie a.c., la Universitatea Constantin ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:06
(14387 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident rutier

În ziua alegerilor, duminică, 6 decembrie, în jurul orelor 18,45, prin 112 Poliția a fost sesizată asupra producerii unui accident rutier pe raza comunei Borănești. Astfel, în timp ce un tînăr, de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:52
(11610 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat în stîlp

Neadaptarea vitezei la condițiile de drum este cauza unui accident rutier produs sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 6,00, în comuna Brazii, eveniment în urma căruia a rezultat vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:44
(11589 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la furat de sârmă din gard

Prinși la furat de sîrmă din gard

Sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un localnic despre faptul că a surprins doi bărbați în timp ce sustrăgeau plasa de la gardul din spatele ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:40
(12721 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer băut a părăsit locul accidentului

Depistat la scurt timp după ce, implicat într-un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unei persoane, a părăsit locul faptei, pe numele unui bărbat de 32 ani, din Slobozia, polițiștii rutieri ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:38
(15729 vizualizări - 0 comentarii)


A furat o bicicletă și a vândut-o

A furat o bicicletă și a vîndut-o

Polițiștii din Balaciu au fost sesizați de un bătrîn de 80 ani asupra faptului că, în urmă cu cîteva zile, ar fi rămas fără o bicicletă. Polițiștii l-au identificat rapid pe autorul furtului, acesta fiind ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:36
(12080 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț încarcerat

Hoț încarcerat

Vineri, 4 decembrie 2009, polițiștii ialomițeni au încarcerat în Penitenciarul Slobozia un bărbat în vîrstă de 30 ani, din localitate. Pe numele acestuia, Judecătoria Slobozia a emis, la data de 3 decembrie ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:32
(13159 vizualizări - 0 comentarii)


Fără infracțiuni electorale în Ialomița

Potrivit ultimelor informații, procesul electoral în județul Ialomița a decurs normal. Astfel, la nivelul județului nu au fost constatate infracțiuni, fiind aplicată o singură sancțiune contravențională ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2009, 20:30
(10657 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu mașina Poliției

Accident cu mașina Poliției

O autoutilitară din dotarea Poliției Fetești a fost implicată într-un accident rutier. Astfel, duminică, 6 decembrie a.c., în jurul orei 16,15, pe raza municipiului Fetești, autovehiculul Poliției a intrat ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2009, 20:24
(10981 vizualizări - 0 comentarii)


«Taxă pe prostie» la Slobozia

«Taxă pe prostie» la Slobozia

Înșelătoria prin metoda ghicitului, metodă veche în județul nostru, revine în actualitate cu o nouă victimă. O tînără de 15 ani a sesizat polițiștii că ar fi fost înșelată de o femeie de etnie rromă, după ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2009, 07:32
(10725 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți la 13 ani

Doi copii, de 13 ani, din comuna Grivița sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat, fiind suspectați că, în perioada 20 noiembrie-3 decembrie, au furat din mai multe locuințe, de pe raza comunei ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2009, 08:38
(14306 vizualizări - 0 comentarii)


Suplimentare a forțelor de ordine la alegeri

Suplimentare a forțelor de ordine la alegeri

Pentru buna desfășurare a turului II al alegerilor prezidențiale, la nivelul județului Ialomița au fost luate măsuri de suplimentare a forțelor de ordine, comparativ cu cele implicate în primul tur de scrutin ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2009, 07:32
(11642 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Joi, 3 decembrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat o razie ce a avut drept scop principal prevenirea unor evenimente stradale comise cu violență. La acțiune au participat polițiști din structurile ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2009, 17:50
(11921 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de trafic cu minori, prins de jandarmi

Suspect de trafic cu minori, prins de jandarmi

Jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au fost solicitați joi, 3 decembrie a.c., în jurul orelor 10,00, de o femeie din orașul Amara. Femeia a solicitat eliberarea fiicei sale, despre care credea că ar ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2009, 13:55
(11740 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui hoț de tractoare

Focuri de armă pentru prinderea unui hoț de tractoare

Miercuri, 2 decembrie, polițiștii din județul Buzău au solicitat sprijinul polițiștilor ialomițeni pentru identificarea autorului unui furt de tractor agricol. După puțină vreme, mașinăria agricolă a fost ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 19:31
(12886 vizualizări - 0 comentarii)


Cu cuțitul în centrul orașului

Ziua în amiaza mare, un bărbat din Fetești a făcut un scandal monstru în centrul orașului. Pe scurt, miercuri, 2 decembrie, polițiștii feteșteni au fost sesizați asupra situației, bărbatul amenințînd trecătorii ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 19:03
(11202 vizualizări - 0 comentarii)


Fier vechi confiscat la Țăndărei

Fier vechi confiscat la Țăndărei

7 tone de deșeuri. Aceasta este captura polițiștilor din Țăndărei în urma efectuării unei acțiuni ample de verificarea a modului de colectare a fierului vechi pe raza localității. În urma controalelor efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 18:32
(14353 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Vasile în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Un om de bine în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean @ion ion în Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, vizită oficială la Slobozia Instalator în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Clopoțelul în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Cetatean în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Dana în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean CETĂȚEAN în 30 de zile de «Stare de Alertă» la Slobozia, din cauza problemelor generate de Stația de Epurare a orașului Romtelecom în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Alin în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ion Ion în Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, vizită oficială la Slobozia Cernea în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Vasile în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Stelu în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Nimeni Altu în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Național în Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian  cetatean în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Lenta în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean guess who în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia guess who în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...