Accidente la Tovărășia și Urziceni
Pompierii ialomițeni au intervenit vineri, 23 iulie a.c., în cazul a două accidente rutiere petrecute pe raza localităților Tovărășia și Urziceni. În urma evenimentelor au rezultat cinci persoane rănite
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 19:30
(4563 vizualizări -
3 comentarii)
DSVSA Ialomița: 7 focare de Pestă Porcină Africană, identificate pe raza județului
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației că, la data de
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 17:10
(4053 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 23 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10801, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 17:00
(2855 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 25 decembrie 2021, data limită de plată a impozitului specific aferent semestrului I
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabili că, potrivit normelor în vigoare, declararea și plata impozitului specific unor activități, aferent semestrului I 2021, se
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 16:30
(7807 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 26 iulie 2021, termen limită pentru depunerea a 9 declarații fiscale
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că 26 iulie 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații: Formularele 100, 112, 208, 224, 300, 301, 307, 311, 390
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 16:20
(4258 vizualizări -
0 comentarii)
Razie de amploare la Urziceni
Joi, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat o razie de amploare pe raza municipiului Urziceni. Astfel, forțele de ordine au controlat în trafic 295 de autovehicule și legitimat peste 390 de persoane
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 15:30
(4465 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Conducea în stare de ebrietate
Un bărbat de 35 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit pentru un control de rutină în seara zilei de joi, 22 iulie
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 15:20
(2445 vizualizări -
0 comentarii)
Balaciu: Doi răniți în urma unui accident rutier
Vineri, 23 iulie 2021, salvatorii de la Detașamentul de pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier, în care au fost implicate un
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 14:45
(2847 vizualizări -
0 comentarii)
«Ziua Imnului», marcată la Slobozia
Instituția Prefectului Ialomița va organiza joi, 29 iulie a.c., o festivitate prin care va marca «Ziua Imnului». Festivitatea se va desfășura pe platoul din Piața Revoluției din Slobozia. Evenimentul va
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 14:40
(2635 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Vernisaj la Muzeul Național al Agriculturii
Absolvenții Universității Naționale de Arte a României vor organiza marți, 27 iulie 2021, o expoziție de pictură la Slobozia. Vernisajul va fi găzduit de către Muzeul Național al Agriculturii. Expoziția
...[citește_toată_știrea]
23 Iulie 2021, 13:20
(2815 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Reținut pentru 24 de ore după ce a furat din buzunare
Polițiștii din Urziceni au reținut miercuri, 21 iulie a.c., pentru 24 de ore, un bărbat de 42 de ani, suspect într-un dosar de «furt». Din datele oamenilor legii, în ziua de 8 iulie a.c., în timp ce se
...[citește_toată_știrea]
22 Iulie 2021, 18:25
(3873 vizualizări -
1 comentariu)
Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări
Joi, 22 iulie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu, produs la o locuință din satul Glodeanu Sărat-Buzău. 3 echipaje de salvatori cu două autospeciale de stingere cu
...[citește_toată_știrea]
22 Iulie 2021, 18:10
(3465 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Conflict între adolescenți, aplanat de un jandarm
Aflat în timpul liber, un ofițer din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a intervenit marți, 20 iulie a.c., pentru aplanarea unui conflict, produs între mai mulți adolescenți la intrarea
...[citește_toată_știrea]
22 Iulie 2021, 17:35
(2395 vizualizări -
1 comentariu)
Dridu: Lebădă salvată de polițiști
Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au intervenit miercuri, 21 iulie a.c., pentru a salva o lebădă. Oamenii legii au fost sesizați cu privire la faptul că o lebădă, care nu mai poate
...[citește_toată_știrea]
22 Iulie 2021, 17:20
(2698 vizualizări -
2 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 22 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10798, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire
...[citește_toată_știrea]
22 Iulie 2021, 16:50
(3752 vizualizări -
0 comentarii)
Respectarea Codului Muncii, verificată de inspectorii ITM Ialomița
În prima jumătate a lunii iulie 2021, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat ample controale privind prevederilor legale privind munca la domiciliu, telemunca, decalarea
...[citește_toată_știrea]
22 Iulie 2021, 13:10
(4543 vizualizări -
0 comentarii)
Un tren de marfă a deraiat în zona Gării Fetești
Miercuri, 21 iulie a.c., în zona Gării Fetești, 5 vagoane ale unui tren de marfă au deraiat. Din cauza evenimentului, Magistrala 800 București-Constanța este complet blocată pe ambele sensuri. Astfel, trenurile
...[citește_toată_știrea]
21 Iulie 2021, 20:05
(4122 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Aproape 500 milioane de lei, încasate la bugetul de stat în semestrul I-2021
La nivelul județului Ialomița, în primul semestru al anului 2021, s-a colectat la bugetul general consolidat al statului suma de 493,47 milioane de lei. Suma colectată este cu 56,33 milioane de lei mai
...[citește_toată_știrea]
21 Iulie 2021, 16:20
(4826 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Miercuri, 21 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față
...[citește_toată_știrea]
21 Iulie 2021, 16:15
(2675 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întampinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, organizând până la sfârșitul anului 2021 cursuri de formare profesională
...[citește_toată_știrea]
21 Iulie 2021, 15:25
(7063 vizualizări -
0 comentarii)
Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni
Marți, 20 iulie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu o autospecială pirotehnică și au ridicat un proiectil exploziv de calibru 100 milimetri
...[citește_toată_știrea]
21 Iulie 2021, 12:35
(3323 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana
În dimineața zilei de miercuri, 21 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit la două accidente rutiere. Primul dintre acestea s-a produs în comuna Scânteia, fiind implicate un autoturism și un tractor
...[citește_toată_știrea]
21 Iulie 2021, 12:20
(2859 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Semnarea documentelor emise prin serviciul Spațiul Privat Virtual
AJFP Ialomița readuce în atenția contribuabililor faptul că documentele comunicate de Ministerul Finanțelor/organul fiscal central prin serviciul «Spațiul Privat Virtual» se semnează de către Ministerul
...[citește_toată_știrea]
20 Iulie 2021, 18:50
(3318 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: La volan, fără permis de conducere
În ziua de luni, 19 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești au oprit în trafic, pe raza municipiului Fetești, o autoutilitară condusă de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din localitatea
...[citește_toată_știrea]
20 Iulie 2021, 18:45
(5241 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Măsuri de prevenire a riscului de înec
Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița aduc în atenție cetățenilor o serie de reguli și măsuri ce trebuie respectate în scopul prevenirii cazurilor de înec. Astfel,
...[citește_toată_știrea]
20 Iulie 2021, 18:35
(2739 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Marți, 20 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de
...[citește_toată_știrea]
20 Iulie 2021, 16:50
(2181 vizualizări -
0 comentarii)
Tânăr de 17 ani din Brașov, reținut de polițiști după ce ar fi violat o bătrână de 86 de ani din Adâncata
Un tânăr de 17 ani, din județul Brașov, a fost reținut luni seara, 19 iulie a.c., pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns fără drept în locuința unei femei de 86 de ani, din Adâncata, și ar fi întreținut
...[citește_toată_știrea]
20 Iulie 2021, 13:50
(5365 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Întrerupere apă la Dridu
Marți, 20 iulie 2021, echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Orhideei din
...[citește_toată_știrea]
20 Iulie 2021, 12:40
(4777 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Luni, 19 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua
...[citește_toată_știrea]
19 Iulie 2021, 16:40
(2545 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infracțiuni rutiere
Sâmbătă, 17 iulie a.c., polițiștii rutieri din Fetești au oprit, în trafic, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Fetești. Întrucât șoferul emana halenă alcoolică i s-a solicitat
...[citește_toată_știrea]
19 Iulie 2021, 15:20
(2763 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(14 Martie 2014, 00:10)
Sunt de acord cu tn anonimus.... Așa ca cel mai bn e sa fim in continuare alături de echipa mai ales ca 80% sunt in playoff....
(12 Martie 2014, 15:21)
Domnu' Suporter, imi dau si eu cu umila parere, care nu cred ca e asa deplasata. Pai dumneata spui ca nivelul salariilor e unul scazut, atunci cu ce resurse doresti sa ajungi si sa rezisti in Liga 1? Trebuie sa ne raportam la realitatea din jurul nostru, nu exista bani pentru o performanta superioara, nu poti face asta cu bani de la bugetul local al unui oras care si asa arata ca un sat. Si ca o paranteza, sa stii ca nu ratez niciun meci al echipei.
(12 Martie 2014, 08:56)
era de asteptat sa se vanda meciuri acum...cine sa sustina echipa in A? ...
(11 Martie 2014, 22:03)
O singura parere mi s-a parut avizata, cea a primarului, care a spus ca nu are bani de Liga I si nici nu crede ca echipa va promova. Aici nu e premonitie, e strategie. Deci nu sunt numai oameni cu darul inainte-vederii in Slobozia, sunt si oameni care au darul in mana.
(11 Martie 2014, 21:45)
Ai dreptate pe o parte anonimus dar sa știi ca la unirea sa făcut performanța cu niște salarii medi pentru liga 2 si nu s au dat bani pe fotbaliști așa cum au fc adversarele candidate la promovare , bă din contra s au si vândut cei mai valorosi fotbaliști,așa ca nu va mai dați cu părerea pe aici daca nu aveți habar ce se întâmpla.bafta băieți si orice s ar întâmpla noi suntem alături de voi.
(11 Martie 2014, 15:34)
Hai Unirea...dar unde, incotro? E de asteptat sa piarda meciuri, oricum nu's bani de promovare, cine sa sustina o echipa in Liga 1? Ce sa faca acolo o echipa sustinuta cu bani din bugetul unui oras ruina si cu o baza sportiva de nivelul anilor 60-70?
(11 Martie 2014, 14:55)
Nu inteleg care este strategia la acest CSM Unirea Slobozia? Se cheltuiesc foarte multi bani publici pentru ca uni sa faca practica in antrenorat, alti sa incaseze salarii pentru ca au pile in spate iar alti sa-si faca imagine. Atunci cand se vor termina banii cum s-a intamplat si la alte municipii cine va mai juca la aceasta echipa. In aceasta iarna s-au mai adus 6 jucatori noi iar juniorii nostri joaca la bucu. Dl primar Stoica nu v-am vazut si la aceste jocuri caci poate daca dvs. ati veni poate s-ar deranja si dl. antrenor Mihalcea.
(10 Martie 2014, 19:58)
abia asteptam primii pasi gresiti si reactii( tipice "era duna" )ale slobozenilor ! nimeni nu vede altceva decat meciuri trucate , toata lumea se pricepe la fotbal si toti uita ca aceiasi jucatori ne-au facut sa ne simtim mandrii ca suntem la egalitate de punce cu rapid ! acum ce ar trebui sa facem ? sa-i punem pe toti la zid si sa-i impuscam ? aveti "putintica rabdare" vb lui caragiale ! mai e mult pana la final cand sunt convins ca nu vom ramane cu un gust amar ! at sa va aduceti aminte de vorbele mele iar pana atunci puneti mana si veniti la stadion ca d'aia avem intrarea libera ! ! !
(10 Martie 2014, 16:56)
nici-o surpriza. vor vinde meciurile la greu
(10 Martie 2014, 10:09)
Daca FRF-ul nu ar fi intrerupt aiurea campionatul la inceput de iarna(tot in conditii execrabile se joaca si acum ) am fi castigat si la Galati si cu moldovenii.CSMS-ul s-a intarit considerabil in aceasta pauza si va promova alaturi de Rapid. Noi speram intr-o figura cat mai frumoasa si un "arbitraj" nepartinitor in lupta pentru promovarea altora... Hai Unirea!