Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Luni, 5 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2021, 16:25
(1946 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență
Având în vedere atenționările meteorologice pentru următoarea perioadă, de vreme severă cu precipitații abundente și perioade cu manifestări de instabilitate atmosferică, cantitățile de apă putând acumula
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2021, 14:40
(2689 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente
Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Portocaliu de ploi abundente, valabilă pentru perioada 5 iulie 2021, orele 12,00-6 iulie 2021, orele 10,00. Conform meteorologilor
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2021, 13:40
(1763 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Căzănești!
Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică sistează luni, 5 iulie a.c, în intervalul orar 9,00-16,00, alimentarea cu energie
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2021, 12:00
(3296 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Duminică, 4 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2021, 16:35
(2182 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de
...[citește_toată_știrea]
3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea
Pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de sâmbătă, 3 iulie a.c., la ora 3,35, pentru a salva trei bărbați care au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea, la Fetești.
...[citește_toată_știrea]
3 Iulie 2021, 10:00
(4904 vizualizări -
0 comentarii)
Misleanu: Țigări de contrabandă ascunse într-o geantă de voiaj
Un bărbat, de 46 de ani, din Călărași s-a ales cu undosar penal după ce asupra sa s-au descoperit 210 pachete de țigări de contrabandă. În ziua de joi, 1 iulie a.c., a fost oprit în trafic pentru un control
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2021, 17:40
(2956 vizualizări -
0 comentarii)
Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate
Pe data de 4 iulie a.c., Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate. Crucea Roșie Română a fost înființată în anul 1876 și este o organizație umanitară membră a Mișcării Internaționale de
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2021, 17:30
(4101 vizualizări -
0 comentarii)
Condeești: Locuință cuprinsă de flăcări
În dimineața zilei de vineri, 2 iulie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Condeești. La sosirea forțelor de intervenție
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2021, 17:15
(3806 vizualizări -
0 comentarii)
Perieți: A găsit în curte un cartuș de infanterie
Proprietarul unei gospodării din comuna Perieți a solicitat intervenția pompierilor, după ce a descoperit în curte un cartuș de infanterie, rămas neexplodat. Pirotehniștii din cadrul ISU Ialomița s-au deplasat
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2021, 16:45
(3518 vizualizări -
0 comentarii)
Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier
Pompierii din cadrul Stației Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza comunei Movila, în care au fost implicate două autoturisme. La locul
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2021, 16:30
(4123 vizualizări -
1 comentariu)
Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!
Vineri, 2 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10793, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2021, 16:05
(2467 vizualizări -
0 comentarii)
Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, operațional
Poliția Română a operaționalizat Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor. Registrul se constituie ca
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2021, 19:00
(3922 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: La volan în stare de ebrietate
Un tânăr, de 26 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit de oamenii legii pentru un control de rutină în noaptea de miercuri
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2021, 18:20
(3470 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii au organizat percheziții în orașul Țăndărei
Descinderi în forță ale polițiștilor în orașul Țăndărei. În ziua de miercuri, 30 iunie a.c., oamenii legii au descins la 12 adrese de pe raza orașului. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat 3 cartușe
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2021, 18:00
(8357 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente
Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, Ialomița va fi sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente din după-amiaza zilei de joi, 1 iulie 2021, orele
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2021, 17:10
(2643 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Joi, 1 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10792, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2021, 16:55
(2605 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență
RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență, în intervalul 1 iulie 2021, orele 12,00-5 iulie 2021, ora 8,00, ca urmare a noilor atenționări de instabilitate atmosferică accentuată
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2021, 16:10
(4534 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!
Miercuri, 30 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10792, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 16:25
(2338 vizualizări -
0 comentarii)
Facebook sprijină Poliția Română în cadrul mecanismului «Alertă Răpire Copil»
Începând de miercuri, 30 iunie 2021, Facebook sprijină Poliția Română cu mediatizarea cazurilor în cadrul Mecanismului «Alertă Răpire Copil». «Alertă Răpire Copil» este un mecanism național de
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 16:10
(2883 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 55 mii de lei
Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 95 de evenimente, dintre care 84 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 16:05
(2584 vizualizări -
0 comentarii)
Făcăeni: Beat la volan și cu scrumbia în portbagaj
Marți, 29 iunie a.c., în jurul orelor 20,30, Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier pe raza comunei Făcăeni, au oprit
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 16:00
(3277 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Manasia, mandat de arestare pentru «trafic de migranți în formă continuată»
Marți, 29 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 15:55
(2521 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți
Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 14:35
(6617 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Miercuri, 7 iulie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 14:20
(4077 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești
Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Fragilor din orașul Fetești. În vederea executării acestor
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2021, 12:50
(4130 vizualizări -
0 comentarii)
Biroul Electoral Județean Ialomița a centralizat rezultatele Alegerilor Locale parțiale 2021
Biroul Electoral Județean Ialomița a dat publicității rezultatele centralizate ale Alegerilor Locale pațiale, desfășurate duminică, 27 iunie 2021, în localitățile Gura Ialomiței și Ion Roată. Astfel, la
...[citește_toată_știrea]
29 Iunie 2021, 18:10
(4679 vizualizări -
0 comentarii)
Grav accident rutier la ieșire din Căzănești
Marți, 29 iunie a.c., în afara localității Căzănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare
...[citește_toată_știrea]
29 Iunie 2021, 17:50
(2278 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Au încălcat măsura izolării la domiciliu
În urma unei verificări efectuate luni, 28 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au descoperit că trei femei din localitatea Stelnica, cu vârste cuprinse între 22 și 27 de ani, nu au respectat măsura izolării
...[citește_toată_știrea]
29 Iunie 2021, 17:35
(3214 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(14 Martie 2014, 00:10)
Sunt de acord cu tn anonimus.... Așa ca cel mai bn e sa fim in continuare alături de echipa mai ales ca 80% sunt in playoff....
(12 Martie 2014, 15:21)
Domnu' Suporter, imi dau si eu cu umila parere, care nu cred ca e asa deplasata. Pai dumneata spui ca nivelul salariilor e unul scazut, atunci cu ce resurse doresti sa ajungi si sa rezisti in Liga 1? Trebuie sa ne raportam la realitatea din jurul nostru, nu exista bani pentru o performanta superioara, nu poti face asta cu bani de la bugetul local al unui oras care si asa arata ca un sat. Si ca o paranteza, sa stii ca nu ratez niciun meci al echipei.
(12 Martie 2014, 08:56)
era de asteptat sa se vanda meciuri acum...cine sa sustina echipa in A? ...
(11 Martie 2014, 22:03)
O singura parere mi s-a parut avizata, cea a primarului, care a spus ca nu are bani de Liga I si nici nu crede ca echipa va promova. Aici nu e premonitie, e strategie. Deci nu sunt numai oameni cu darul inainte-vederii in Slobozia, sunt si oameni care au darul in mana.
(11 Martie 2014, 21:45)
Ai dreptate pe o parte anonimus dar sa știi ca la unirea sa făcut performanța cu niște salarii medi pentru liga 2 si nu s au dat bani pe fotbaliști așa cum au fc adversarele candidate la promovare , bă din contra s au si vândut cei mai valorosi fotbaliști,așa ca nu va mai dați cu părerea pe aici daca nu aveți habar ce se întâmpla.bafta băieți si orice s ar întâmpla noi suntem alături de voi.
(11 Martie 2014, 15:34)
Hai Unirea...dar unde, incotro? E de asteptat sa piarda meciuri, oricum nu's bani de promovare, cine sa sustina o echipa in Liga 1? Ce sa faca acolo o echipa sustinuta cu bani din bugetul unui oras ruina si cu o baza sportiva de nivelul anilor 60-70?
(11 Martie 2014, 14:55)
Nu inteleg care este strategia la acest CSM Unirea Slobozia? Se cheltuiesc foarte multi bani publici pentru ca uni sa faca practica in antrenorat, alti sa incaseze salarii pentru ca au pile in spate iar alti sa-si faca imagine. Atunci cand se vor termina banii cum s-a intamplat si la alte municipii cine va mai juca la aceasta echipa. In aceasta iarna s-au mai adus 6 jucatori noi iar juniorii nostri joaca la bucu. Dl primar Stoica nu v-am vazut si la aceste jocuri caci poate daca dvs. ati veni poate s-ar deranja si dl. antrenor Mihalcea.
(10 Martie 2014, 19:58)
abia asteptam primii pasi gresiti si reactii( tipice "era duna" )ale slobozenilor ! nimeni nu vede altceva decat meciuri trucate , toata lumea se pricepe la fotbal si toti uita ca aceiasi jucatori ne-au facut sa ne simtim mandrii ca suntem la egalitate de punce cu rapid ! acum ce ar trebui sa facem ? sa-i punem pe toti la zid si sa-i impuscam ? aveti "putintica rabdare" vb lui caragiale ! mai e mult pana la final cand sunt convins ca nu vom ramane cu un gust amar ! at sa va aduceti aminte de vorbele mele iar pana atunci puneti mana si veniti la stadion ca d'aia avem intrarea libera ! ! !
(10 Martie 2014, 16:56)
nici-o surpriza. vor vinde meciurile la greu
(10 Martie 2014, 10:09)
Daca FRF-ul nu ar fi intrerupt aiurea campionatul la inceput de iarna(tot in conditii execrabile se joaca si acum ) am fi castigat si la Galati si cu moldovenii.CSMS-ul s-a intarit considerabil in aceasta pauza si va promova alaturi de Rapid. Noi speram intr-o figura cat mai frumoasa si un "arbitraj" nepartinitor in lupta pentru promovarea altora... Hai Unirea!