Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

După 2 ani de lupte intestine, visul primarului Alexandru Stoica s-a împlinit. Slobozia are un consiliu local-marionetă, dominat de PSD, cu o opoziție sporadică și lipsită de vlagă. Această stare de fapt se reflectă constant în hotărîrile de consiliu local, hotărîri care afectează direct nivelul de trai al slobozenilor și mai binele public în numele căruia administrația slobozeană guvernează.

Crăciun fără lumină în Cartierul Gării Noi
Joi, 30 octombrie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a ședinței, printre primele proiecte de hotărîre, s-a numărat și cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia. În cadrul dezbaterii, reprezentanții administrației locale au precizat că alocarea bugetară pentru investiția pentru iluminatul public în Cartierul Gării Noi a fost relocată. Decizia a stîrnit controverse. «Mă simt obligată să constat că nu facem nimic pentru asigurarea utilităților în acest cartier. Dovediți că nu vă pasă, domnule primar, iar asta este o bătaie de joc la adresa acelor tineri care plătesc rate uriașe la bănci, dar nu se pot muta în casele pe care le-au construit!» a opinat consilierul Andreea Conescu (PNL). În replică la aceste acuzații, Eugenia Hamza, șefa Serviciului Investiții din cadrul Primăriei a precizat că Enel Dobrogea, după o serie de negocieri purtate pînă la 30 septembrie 2014, a refuzat categoric finanțarea acestei investiții. «Promisiunea noastră este că vom relua procedurile, prin intermediul unei firme agreate de ENEL. Pe banii noștri, în primăvara anului viitor... Locuitorii din cartier trebuie să înțeleagă faptul că ENEL este „stat în stat“ și nu ne bagă în seamă!» a precizat, în replică, primarul Alexandru Stoica.

Sediu de 400 mii de euro pentru Poliția Locală
Un alt proiect de hotărîre care a suscitat un viu interes printre consilierii locali a fost cel legat de asigurarea finanțării pentru extinderea sediului Poliției Locale Slobozia. Potrivit studiului de fezabilitate supus atenției Consiliului Local, noul sediu (în fapt, o extindere a celui existent) ar urma să coste 400 mii de euro! Propunerea, făcută de primarul Alexandru Stoica, a fost întîmpinată cu proteste de către consilierii Opoziției și chiar de cei ai PSD: «Eu mi-am expus părerea. Pentru 5 birouri, un oficiu și o scară eu cred că 400 mii de euro e cam mult. Eu nu am să votez acest proiect!» a apreciat consilierul PNL, Andrei Tron. «Vorbim despre o valoare mai mare de 2400 de euro pe metru pătrat!» a apreciat Mirela Dacici (PD-L). «E o valoare prea mare, nu sînt de acord cu ea. N-o să mai votez niciodată nimic, niciun proiect!» a declarat consilierul local Vasile Olaru (PSD). În ciuda Opoziției, declarate atît anterior votului, cît și ulterior, Consiliul Local Slobozia a aprobat acest studiu de fezabilitate. Aprobarea studiului de fezabilitate nu presupune, automat, contractarea lucrărilor de execuție la același preț. Autoritățile locale speră ca, în urma licitației, aceste valori să scadă semnificativ, la nivelul celor practicate la acest moment pe piață.

Licitația pentru dezinsecție se amînă
Singurul proiect de hotărîre care nu a trecut de vot în plenul Consiliului Local Slobozia a fost cel privind aprobarea inițierii procedurii de licitație pentru concesionarea serviciului de dezinsecție la nivelul orașului Slobozia. Potrivit documentației, concesionarea serviciului ar fi trebuit să fie făcută pentru o perioadă de 6 ani. Consilierii PD-L din cadrul Consiliului Local Slobozia au cerut reducerea acestei perioade la 3 ani. Amendamentul a fost respins, el obținînd doar 7 voturi «pentru». În replică la acest afront, consilierii Opoziției s-au coalizat pentru prima dată în decursul ședinței de joi, 30 octombrie, și au respins proiectul în forma finală. Proiectul a fost respins, el nereușind să obțină cele două treimi din voturile Consiliului Local. «Din cauza dumneavoastră nu putem organiza licitația. Nu faceți altceva decît să vă opuneți inutil unor proiecte de hotărîre necesare!» a apostrofat consilierii Opoziției Valentin Băcanu, viceprimarul Sloboziei. În replică, consilierul local Mirela Dacici a acuzat oficialii administrației de inflexibilitate și lipsă de transparență. «Ne acuzați mereu că noi sîntem de vină! Nu sîntem, după cum vedeți... Dacă ați fi aprobat amendamentul nostru, unul de bun simț, am fi aprobat și noi proiectul. Nu noi sabotăm activitatea acestui consiliu, așa cum vă place mereu să declarați, ci dumneavoastră!» a opinat ea.

7 Noiembrie 2014, 19:20 (21830 vizualizări - 41 comentarii)

Citiți și:
Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei
Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local
Terenuri concesionate, vândute la prețuri diminuate de administrația locală
Ultima arie a administrației Stoica
Statuia lui Mihai Viteazul de la Slobozia este contestată oficial

Comentariile cititorilor:


mimi:
(18 Noiembrie 2014, 08:41)
Stoica i a dat casa lu makedonu caraulani .care are vila langa macedonia ca sunt prieteni si loc de munca in primarie..nenorocitu si sta cu amanta in plicul de langa spital destinat medicilor.luati masuri !!si in cartierul nou a dat locuri de casa la de astia sg la parinti mai vn ca nu e lumina si curent sa stea cu masa acasa ca au unde
Gigel:
(14 Noiembrie 2014, 00:05)
@simplu om: Depinde de cine plateste reclama electorala. Se pare ca reprezentantii in teritoriu ai d-lui Ponta nu au dorit sa plateasca reclama in acest ziar, ci doar in celelalte, cu adevarat "independente". Evident, totul pleaca de la dl Ciuperca, cel ce acum cativa ani i-a trimis SMS-ul cu "manipularea maselor" lui Victor POPA, in loc de Victor PONTA, in caz ca ati uitat!
simplu om:
(13 Noiembrie 2014, 18:15)
se vede ce directie are si acest ziar,imediat cum intri pe el!!!faceti publicitate doar unuia dintre candidati si va dati corecti!un lucru nu-l stiti...noi cei care tinem cu celalalt candidat care nu apare pe site-ul dvs(decat criticat,sau aluzii de oameni frustrati-in directia lui),suntem multi..,mult mai multi decat voi,asta se va vedea pe 16!nu vrem polemici si discutii aprinse..,nu avem cu cine!voi reprezentati multime vida/daca stiti ce este aia...
Cristinica:
(13 Noiembrie 2014, 15:19)
Vine iarna domnilor consilieri si noi stam cu craterul in mijlocul orasului in conditiile in care de saptamini pare ca nu se mai misca nimic. Acoperiti repede groapa pina nu se prinde lumea ce ati vrut sa faceti, spuneti mea culpa si treceti mai departe. Va descurcati mai bine cu locurile de joaca pentru copiii si cu taiatul copacilor. Unde mai pui ca nici n-au mai ramas asa multi.
Rhett:
(12 Noiembrie 2014, 15:49)
Nu cred ca are probleme cu somnul vreunul dintre consilierii nostri. Dupa cum ii vad asa, cu totii par niste oameni veseli, impliniti, fara dureri de cap date de problemele urbei. Micul spectacol pe care il pun in scena la sedintele lunare, e doar de ochii lumii. La final se bat pe spate, beau un cognac, aprind un trabuc, se-ntreaba cit mai e pretul unui sclav si daca recolta de bumbac a fost satisfacatoare anul asta.
Cartier tineret:
(12 Noiembrie 2014, 11:33)
Un calcul simplu: 250 de case * cel putin 10 persoane (parinti, frati, surori, prieteni), pe care fiecare proprietar de rate la banca ii poate convinge si rezulta 2500 de voturi impotriva lui "PUIE MONTA".Macar asta sa facem!
Fifi:
(11 Noiembrie 2014, 19:07)
Nu sint Socrate dar daca ne gindim ca Trandafirilor are problema albinelor, Filaturii problema curentului, Gara noua canalizarea si curentul, Chimiei si Episcopiei cutremurele de joasa frecventa, cartierul 500 probleme cu evacuarea de urgenta si Bora cu cimitirul, intrebarea e: cum au votat astia cu Ponta, domnule?
Fan Steaua:
(11 Noiembrie 2014, 18:29)
Luati exemplu stimati consilieri. Exista o comuna prin Drobogea unde toti membrii consiliului local si-au declarat independenta cu exceptia la vreo doi si lucrurile merg ca unse. Localitatea arata bec, toata lumea e multumita si totul numai pe baza banilor de la buget si a citorva sponsorizari. Asta inseamna ca se poate si nu este o dorinta absurda din partea electoratului. Nu trebuie decit sa va ardeti carnetele de partid si sa va scoateti fumurile din cap. In locul cruciulitei din parbriz puneti un banner: SINT IN SLUJBA CETATEANULUI. Ca sa fiti siguri puneti si pe usa de la baie si pe tavan deasupra patului matrimonial.
Suie Mtoica:
(11 Noiembrie 2014, 18:09)
Anul asta tintarii au fost mai prietenosi cu mediul si cu cetatenii, n-am suportat decit vreo cinci intepaturi pe kg corp asa ca n-am simtit o nevoie imperioasa pentru o firma de dezinsectie in oras. Nici cu sobolanii n-am avut o asa mare grija ca si-au facut pisicile datoria. Da si ratoni domle, si ratoni?
Mermoz:
(11 Noiembrie 2014, 16:46)
In mod normal ar trebui ca prostiile pe care le face Stoica sa traga in jos PSD ul la alegeri,cel putin in Slobozia. Oare in Slobozia exista normalitate?! Vom vedea duminica......
George:
(11 Noiembrie 2014, 15:48)
Eu inteleg ca daca s-au inhamat cu totii la o caruta, principala lor preocupare trebuie sa fie directia pe drum si siguranta calatorilor. Orientarea politica, interesul personal n-ar trebui sa interfereze cu scopul si sensul prezentei lor acolo. Ar fi ideal daca ar putea candida la alegeri ca simpli cetateni fara sustinere din partea unor formatiuni politice carora sa le reprezinte interesele intr-o structura pusa in slujba orasului. Abia atunci adevarata valoare ar iesi la iveala.
Minel:
(11 Noiembrie 2014, 14:50)
Singurul motiv care ma retine sa nu-mi iau traista-n bat si sa intemeiez o colonie undeva in Africa subecuatoriala este ca la sectiile de vot din oras nu trebuie sa stai la coada. Uneori te agati si de un fir de pai. Ce folos.
Corin:
(11 Noiembrie 2014, 14:14)
In 6 ani un consiliu mai acatarii construia vreo citeva piramide, lansa o statie suborbitala si naturaliza vreo citeva milioane de chinezi care sa le traga la poarta toate utilitatile amaritilor alora care nu mai sint de mult tineri.
Lache:
(10 Noiembrie 2014, 18:24)
Sper ca puneti statuia lui Mihai Viteazul anul asta, nu ne lasati sa ne chiorim la soclul sexi sau veniti iar cu unul imprumutat de 1 decembrie. Sa ne tihneasca si noua sarbatorile, ce naiba.
Relu:
(10 Noiembrie 2014, 18:14)
DOMNILOR psd-isti, TOT COMUNISTI ATI RAMAS.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 27 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(632 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(395 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(203 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(338 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(439 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(432 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(378 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(485 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(473 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1317 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(923 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1108 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(586 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1081 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(574 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1184 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1107 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1534 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1047 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1270 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2370 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1330 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1400 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3739 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2056 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11533 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...