Doi feteșteni, încarcerați
Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2010, 17:59
(11987 vizualizări -
0 comentarii)
APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal
Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2010, 17:04
(12656 vizualizări -
0 comentarii)
O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD
Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2010, 12:35
(15048 vizualizări -
0 comentarii)
Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia
Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2010, 10:53
(12123 vizualizări -
0 comentarii)
S-a ridicat Codul Portocaliu
Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2010, 08:04
(12790 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiști în discoteci
În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 17:42
(13006 vizualizări -
0 comentarii)
Drumurile comunale rămîn blocate, elevii stau acasă și marți, 9 februarie
«Avînd în vedere condițiile meteorologice deosebite, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al județului Ialomița a dispus tuturor Comitetelor Locale pentru Situații de Urgență din județ ca toate drumurile comunale care acced în localitățile unităților administrativ-teritoriale să fie blocate
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 17:06
(13539 vizualizări -
0 comentarii)
Mandate executate
La finalul săptămînii trecute, în data de 5 februarie, polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza orașului un localnic de 32 de ani, pe numele căruia exista un mandat european de arestare. Persoana în
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 16:38
(13039 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni ale polițiștilor la Urziceni
Sîmbătă, 6 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și pentru asigurarea
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 15:29
(12352 vizualizări -
0 comentarii)
Ziua Europeană 112, sărbătorită și în România
Data de 11 februarie 2010 marchează cea de-a doua ediție a Zilei Europene 112. Numărul de urgență 112 este comun în toate cele 27 de state ale Uniunii Europene și se folosește pentru a contacta gratuit
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 11:59
(10927 vizualizări -
0 comentarii)
Codul portocaliu în Ialomița se prelungește pînă luni seara
Meteorologii au prelungit duminică atenționarea cod portocaliu de ninsori abundente și viscol pînă luni, la orele 20,00, anunță ANM. Avertizarea extinsă este valabilă pentru nouă județe din sudul și sud
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2010, 15:31
(11278 vizualizări -
0 comentarii)
Apa lui Ionașcu, subiect de anchetă la Ministerul Sănătății
Surse din cadrul Ministerului Sănătății au ținut să precizeze că în următoarele zile pe subiectul apei din Slobozia va fi demarată o anchetă. Ancheta ar fi fost ordonată chiar de ministrul Sănătății, Attila
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2010, 12:13
(13711 vizualizări -
0 comentarii)
Drumuri înzăpezite
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că, în prezent, se acționează în toate localitățile județului, pentru a fluidiza circulația pe toate drumurile și a facilita accesul utilajelor
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2010, 12:10
(14173 vizualizări -
10 comentarii)
Subvenții acordate de APIA
«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor Județene APIA, vineri, 5 februarie 2010, aproximativ 150 milioane lei, fonduri de la bugetul național destinate sectoarelor zootehnic
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2010, 09:11
(13488 vizualizări -
0 comentarii)
La închisoare pentru ultraj
Joi, 4 februarie a.c., polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Dănuț B., de 35 de ani, din comuna Sudiți, județul Ialomița. Pe numele bărbatului, la data de 26 ianuarie 2010 Judecătoria
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2010, 18:12
(16864 vizualizări -
1 comentariu)
Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă
În după-amiaza zilei de vineri, 5 februarie a.c., Administrația Națională de Meteorologie a emis cod galben pentru mai multe județe, printre care și Ialomița. Reprezentanții ANM avertizează
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2010, 17:10
(12457 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni ale polițiștilor
În cursul zilei de joi, 4 februarie, în intervalul orar 12,00-16,00, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune în sistem integrat, urmărindu-se în principal prevenirea și combaterea criminalității
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2010, 16:32
(13940 vizualizări -
0 comentarii)
Pieton omorît de un tractor
Traversarea neregulamentară a fost cauza unui grav accident rutier produs miercuri, 3 februarie a.c., în comuna Bărbulești, un bărbat pierzîndu-și viața. Bărbatul, în calitate de pieton, s-a angajat în
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 19:06
(9968 vizualizări -
0 comentarii)
Urmărit general, încarcerat
Miercuri, 3 februarie a.c., polițiștii feteșteni, în urma unei acțiuni desfășurate pe raza municipiului, au identificat și reținut un bărbat de 60 de ani, din localitate, urmărit din luna iulie a anului
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 18:41
(10491 vizualizări -
0 comentarii)
Disciplinizarea traficului rutier, în atenția polițiștilor
Polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune al cărui scop principal a fost prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 137 sancțiuni contravenționale, în valoare de
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 18:11
(8502 vizualizări -
0 comentarii)
Amenzi aplicate de polițiști
Polițiștii din Țăndărei și din posturile de poliție arondate municipiului Urziceni au executat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 17:02
(10321 vizualizări -
0 comentarii)
Amonil și-a reluat activitatea de producție
Miercuri, 3 februarie, reprezentanții Amonil SA au anunțat reluarea activității de producție, oprită parțial la jumătatea lunii ianuarie 2010 din cauza temperaturilor extrem de scăzute. «În data de 3 februarie
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 11:07
(11016 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 7000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online
Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 7100 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață de peste 170 mii
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 19:17
(10044 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiunea «Năvodul» pentru un pistol de jucărie
Un tînăr în vîrstă de 29 de ani, din comuna Borănești, a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 500 de lei, în urma unui apel fals prin 112. Pe scurt, un cetățean a sesizat Poliția marți
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 16:42
(8557 vizualizări -
0 comentarii)
Arme deținute ilegal, descoperite de polițiști
Marți, 2 februarie a.c., polițiștii au identificat un bărbat de 39 de ani, care deținea fără drept o armă neletală supusă autorizării, pe care în anul 2009 ar fi vîndut-o unui călărășean. Arma cu aer comprimat
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 15:32
(7615 vizualizări -
0 comentarii)
Elevii, în atenția polițiștilor
În cursul zilei de marți, 2 februarie, între orele 12,00-15,00, efective sporite de polițiști, jandarmi și polițiști comunitari au acționat pe raza municipiului Slobozia pentru prevenirea și combaterea
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 14:53
(10183 vizualizări -
0 comentarii)
Cristian Lefter, noul adjunct al IPJ Ialomița din 1 februarie 2010
«Începînd cu data de 1 februarie 2010, în urma promovării concursului organizat de Inspectoratul General al Poliției Române pentru funcția de adjunct șef inspectorat la Inspectoratul de
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 12:35
(11171 vizualizări -
3 comentarii)
Contribuțiile la Bugetul asigurărilor pentru șomaj, neschimbate
În data de 26 ianuarie 2010 a fost adoptată Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2010, act normativ prin care au fost stabilite contribuțiile pe care agenții economici trebuie să le plătească
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 12:32
(8336 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Sport a fost actualizată!
Cele mai noi știri din sportul ialomițean.
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 12:25
(11257 vizualizări -
0 comentarii)
Un minor de 16 ani a încercat să fure geanta unei femei
Luni, 1 februarie, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Feroviare Urziceni, aflați în patrulare în stația CFR, au observat un tînăr care agresa o femeie pe peronul stației cu intenția de a-i sustrage
...[citește_toată_știrea]
2 Februarie 2010, 20:18
(11141 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(26 Aprilie 2015, 18:11)
Trebuie sa ti curga scuipat din gura sa l mai votezi pe Stoica si PSD!! Antrenoarea asta seamana cu Alina Bica..........
(24 Aprilie 2015, 20:25)
hai sa gasim solutii pt sportul slobozean,am aratat ca avem valoare si ne-am batut cu orase puternice
(23 Aprilie 2015, 22:58)
cei care fac comentarii rautacioase si nereale nu au habar de fenomenul sport !
(23 Aprilie 2015, 17:18)
Macar nu are bunul simt sa dea un comunicat in care sa explice situatia sportului din Municipiul resedinta de judet si mai ales ce are de gand pe viitor cu Unirea.
(22 Aprilie 2015, 14:00)
Victorina ai misiune grea,sper sa nu fie prea tarziu...oricum,cu munca si cu rabdare poti sa realizezi ce ti-ai propus! Trebuie sa fim toti alaturi de aceasta echipa ,este totusi in liga nationala ! Daca momentan nu mai avem fotbal,macar sa stam la cel mai inalt nivel cu aceasta echipa si sunt sigur ca va revenii si sportul REGE in prim-plan.Este pacat de juniorii talentati pe care-i avem ca nu le dam posibilitatea sa joace intr-un esalon superior pentru noi si,probabil vor emigra spre alte orase!! Mult succes ambelor sporturi!!
(22 Aprilie 2015, 12:11)
Plecarea bunicutului-antrenor era previzibila asa ca nu are rost sa mai insistam pe ideea asta ! Echipa se afla clar in cadere libera si nu stiu daca o astfel de antrenoare,fara experienta mai poate salva ceva ! Cat priveste fotbalul . . . va spun doar atat : Mihalcea aducea bani de acasa,Lemnaru alerga dupa sponsori iar Prepelita baga banul in buzunar din fondurile primariei . Asta ca sa fie clar pentru toata lumea si sa nu mai aud tot felul de aberatii pe aici !
(22 Aprilie 2015, 01:13)
fara antrenori si fara sportivi carei-si doresc ,si poate face performanta ,nu veti reusi.
(21 Aprilie 2015, 23:35)
Gata cu fotbalul! Chiar nu intelegeti ca s-a terminat?! Surse demne de incredere spun ca nu va mai fi nimic, iar cei care au beneficiat de toate avantajele: prepelita, contabilu", casieru"devenit manager au ramas pe pozitii dupa ce au luat zeci de milioane salariu.
(21 Aprilie 2015, 20:20)
primare bine ca aduci antrenoare la handbal ca oricum săracele sau învățat cu înfrângerile ca țăranul cu sapa,sa va fie rusine si tie si lui Prepelita ca ați distrus sportul in oraș pe care cu greu i-l construise ionascu,l-ați mai adus si pe ala de la banca sa i-l faceți manager dar defapt k la noi in România faci din curva gospodina daia suntem unde suntem:anii trecuți ne am bucurat si noi de niște meciuri frumoase cu Rapidul cu iasiul unde a fost stadionul plin si ne mândream cu echipa noastră ca oricum nu mai auzise nimeni de noi de 20 de ani parlitilor,sa vedem acum măcar daca aveți bunul simt sa faceți din nou o echipa puternica si sa promovați daca nu lăsați-vă draq cu toti nu mai țineți de ciolan ca va duceți la beciul domnesc.
(21 Aprilie 2015, 19:04)
Eu nu-i mai votez p-astia nici daca inscriu Unirea in liga 2 inapoi...Nea primaru' a uitat cand venea la tribuna II in prag de alegeri. Ei lasa nene ca acu-i 2016 si vedeti voi , ca ati nenorocit tot, orasul e o ruina, MIhai Viteazu zici ca-i gigi piticu, apa e nepotabila, ascundeti-va hahalerelor! Sa aveti parte de criistiana-vampirita pe post de medic curant!Ca tot produsul guvernarii voastre e
(21 Aprilie 2015, 18:25)
La clica asta de bagaboante puteti sa-l aduceti antrenor si pe Tadici ca tot degeaba. Nu am mai auzit nimic dl.primar de proiectul cu echipa de fotbal? Nu o sa uitam daca nu veti inscrie echipa la liga 3, la alegerile din anul 2016. Aviz tot PSD-ului din Slobozia.