Drumuri județene parțial blocate
Potrivit Prefecturii, în prezent,pe teritoriul județului Ialomița circulația se desfășoară în condiții, grele de iarnă.
Drumuri județene parțial blocate, datorită temperaturilor extrem de scăzute
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2010, 10:40
(10548 vizualizări -
0 comentarii)
Au furat din cabina unui TIR
Joi, 21 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prezentat cu propunere de arestare preventivă Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni doi tineri din localitate, principalii suspecți de comiterea unui furt
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2010, 10:18
(8960 vizualizări -
0 comentarii)
Fiul l-a «furat» pe tată
Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că, pe ruta dinspre Slobozia către Urziceni, există date că s-ar deplasa un autoturism taxi înmatriculat în județul Constanța în care se
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2010, 06:12
(10925 vizualizări -
0 comentarii)
Arme deținute ilegal
Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat joi, 21 ianuarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ca urmare
...[citește_toată_știrea]
22 Ianuarie 2010, 20:12
(10310 vizualizări -
0 comentarii)
La volanul unei mașini furate
În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 21 spre 22 ianuarie, un agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, aflat în patrulare pe raza comunei împreună cu un echipaj al Poliției Comunitare
...[citește_toată_știrea]
22 Ianuarie 2010, 18:46
(10014 vizualizări -
1 comentariu)
Acțiuni stradale
Joi, 21 ianuarie, începînd cu orele 15,00, polițiștii slobozeni, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au demarat o razie în municipiul reședință de județ urmărindu-se, în
...[citește_toată_știrea]
22 Ianuarie 2010, 18:45
(10926 vizualizări -
0 comentarii)
Modificări legislative pentru angajatori
Potrivit unui comunicat de presă, începînd cu data de 1 februarie 2010, urmează a se modifica întocmirea Registrului general de evidență a salariaților. Astfel, registrul se întocmește în formă electronică
...[citește_toată_știrea]
22 Ianuarie 2010, 18:38
(12965 vizualizări -
0 comentarii)
Prostituate minore la Făcăeni
Miercuri, 20 ianuarie, în baza informațiilor deținute, agenții Postului de Poliție Făcăeni s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în perioada octombrie-decembrie 2009, un localnic de 32 de ani, a recrutat
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2010, 16:57
(15099 vizualizări -
0 comentarii)
70 de anvelope într-o mașină
În cadrul unei acțiuni organizată miercuri, 20 ianuarie, în municipiul Slobozia, polițiștii de siguranță publică aflați într-un filtru rutier instituit la intersecția Străzilor Nicolae Bălcescu și Mihai
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2010, 16:56
(11134 vizualizări -
0 comentarii)
Tîlhar arestat la Slobozia
Polițiștii au identificat și probat activitatea infracțională a unui individ suspectat de comiterea a două tîlhării pe raza municipiului Slobozia. Bărbatul a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2010, 16:55
(15351 vizualizări -
1 comentariu)
Drumuri județene închise
Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii auto asupra faptului că zăpada căzută noaptea trecută a făcut ca traficul rutier să fie întrerupt pe nu mai puțin de 7 segmente de drumuri județene. Astfel
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2010, 11:42
(11157 vizualizări -
0 comentarii)
Seminar pe teme de mediu
Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești organizează la Pitești un seminar cu tema «Evaluarea impactului asupra mediului datorat creșterii emisiilor de bioxid de carbon». Potrivit organizatorilor
...[citește_toată_știrea]
20 Ianuarie 2010, 08:12
(11025 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 18:54
(10335 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Sport a fost actualizată!
Cele mai noi știri din sportul ialomițean.
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 18:12
(11047 vizualizări -
0 comentarii)
Două drumuri înzăpezite
Potrivit unui comunicat de presă, resmis de către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, la orele 12,30, în ziua de 19 ianuarie, pe arterele județului se circulă cu dificultate în condiții de iarnă
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 15:01
(12480 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat căzut în fîntînă
Marți dimineață, 19 ianuarie a.c., un bărbat a căzut într-o fîntînă dezafectată. Pe scurt, în timp ce mergea pe un teren viran situat în imediata apropiere a cartierului Gării din Slobozia Nouă, a căzut
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 15:00
(9942 vizualizări -
0 comentarii)
Tînără de 21 de ani, moartă în accident rutier
Marți, 19 ianuarie, o tînără de doar 21 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier petrecut în apropiere de localitatea Cotorca. Mașina în care se afla, condusă de un bărbat de 22 ani, la rîndu-i rănit
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 14:59
(15777 vizualizări -
0 comentarii)
Hoți prinși de polițiști
Trei tineri din comuna Ion Roată sînt cercetați pentru furt calificat. Suspecții, unul de 29 de ani și doi în vîrstă de 17 ani, sînt acuzați că în perioada noiembrie 2009-18 ianuarie 2010 au furat din locuința
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 14:58
(9831 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni preventive
Luni, 18 ianuarie a.c., în intervalul orar 14,30-21,30, polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 14:57
(10456 vizualizări -
0 comentarii)
Final de săptămînă plin de accidente
Vineri, 15 ianuarie, la Slobozia, un localnic de 51 de ani, probabil pe fondul consumului de alcool, a pierdut controlul direcției de deplasare a mopedului pe care îl conducea și a lovit un o tînără de
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2010, 01:30
(16197 vizualizări -
0 comentarii)
La 60 de ani a furat un telefon mobil
Sâmbătă, în jurul orei 13,30, prin 112, o tînără de 16 ani din comuna Coșereni sesiza Poliția despre faptul că în urmă cu aproximativ o jumătate de oră, în timp ce se afla într-un magazin din municipiul
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 20:08
(10523 vizualizări -
0 comentarii)
Depistați beți la volani
În după-amiaza zilei de duminică, 17 ianuarie a.c., o echipă de siguranță publică ce acționa într-un filtru rutier instituit pe raza municipiului Slobozia a oprit pentru control, pe Strada Nordului, o autoutilitară
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 19:16
(11658 vizualizări -
0 comentarii)
Fără permis, la volan
Un ialomițean în vîrstă de 27 de ani, din comuna Dridu este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul, fără a poseda permis de conducere. Acesta a fost depistat vineri, 15 ianuarie a.c.,
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 18:36
(10135 vizualizări -
0 comentarii)
Urmărit încarcerat
Vineri, 15 ianuarie 2010, în cadrul unei acțiuni desfășurată în municipiul Urziceni, polițiștii au depistat un tînăr de 22 de ani, din localitate. Tînărul era urmărit general, întrucît se sustrăgea executării
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 18:22
(11392 vizualizări -
0 comentarii)
«Șofer» cu permis de conducere reținut
În noaptea de vineri spre sîmbătă, 15/16 ianuarie, un echipaj al Biroului Rutier Fetești aflat în serviciu pe raza municipiului a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ilfov, la volan
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 17:48
(12285 vizualizări -
0 comentarii)
Suspecții mai multor furturi, arestați preventiv
Vineri, 15 ianuarie a.c., polițiștii l-au prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cu propunere de arestare preventivă, pe principalul suspect de comiterea unui furt dintr-un magazin din
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 17:08
(10323 vizualizări -
0 comentarii)
Week-end cu accidente rutiere grave
Unul dintre acestea s-a petrecut sîmbătă, 17 ianuarie a.c., în jurul orei 01,00, pe Str. Călărași din municipiul Fetești. În urma coliziunii cu un stîlp de beton, un autoturism în care se aflau patru persoane
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 13:40
(15089 vizualizări -
0 comentarii)
Expoziție la Centrul Cultural
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită miercuri, 20 ianuarie a.c., la evenimentul vernisării expoziției artistei Miruna Budișteanu. Expoziția va fi inaugurată la
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2010, 13:32
(12075 vizualizări -
0 comentarii)
173 milioane subvenții pentru sectorul zootehnic și vegetal
Potrivit unui comunicat de presă, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat centrelor județene APIA suma de peste 173 milioane lei de la bugetul național reprezentînd plata solicitărilor
...[citește_toată_știrea]
17 Ianuarie 2010, 07:16
(13674 vizualizări -
0 comentarii)
Casă mistuită de flăcări
În seara zilei de joi, 14 ianuarie a.c., la construcția de casă încă nefinalizată a unei bătrîne din satul Malu a izbucnit un incendiu. Pînă la intervenția pompierilor, întreaga locuință a fost cuprinsă
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2010, 08:12
(9900 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(26 Aprilie 2015, 18:11)
Trebuie sa ti curga scuipat din gura sa l mai votezi pe Stoica si PSD!! Antrenoarea asta seamana cu Alina Bica..........
(24 Aprilie 2015, 20:25)
hai sa gasim solutii pt sportul slobozean,am aratat ca avem valoare si ne-am batut cu orase puternice
(23 Aprilie 2015, 22:58)
cei care fac comentarii rautacioase si nereale nu au habar de fenomenul sport !
(23 Aprilie 2015, 17:18)
Macar nu are bunul simt sa dea un comunicat in care sa explice situatia sportului din Municipiul resedinta de judet si mai ales ce are de gand pe viitor cu Unirea.
(22 Aprilie 2015, 14:00)
Victorina ai misiune grea,sper sa nu fie prea tarziu...oricum,cu munca si cu rabdare poti sa realizezi ce ti-ai propus! Trebuie sa fim toti alaturi de aceasta echipa ,este totusi in liga nationala ! Daca momentan nu mai avem fotbal,macar sa stam la cel mai inalt nivel cu aceasta echipa si sunt sigur ca va revenii si sportul REGE in prim-plan.Este pacat de juniorii talentati pe care-i avem ca nu le dam posibilitatea sa joace intr-un esalon superior pentru noi si,probabil vor emigra spre alte orase!! Mult succes ambelor sporturi!!
(22 Aprilie 2015, 12:11)
Plecarea bunicutului-antrenor era previzibila asa ca nu are rost sa mai insistam pe ideea asta ! Echipa se afla clar in cadere libera si nu stiu daca o astfel de antrenoare,fara experienta mai poate salva ceva ! Cat priveste fotbalul . . . va spun doar atat : Mihalcea aducea bani de acasa,Lemnaru alerga dupa sponsori iar Prepelita baga banul in buzunar din fondurile primariei . Asta ca sa fie clar pentru toata lumea si sa nu mai aud tot felul de aberatii pe aici !
(22 Aprilie 2015, 01:13)
fara antrenori si fara sportivi carei-si doresc ,si poate face performanta ,nu veti reusi.
(21 Aprilie 2015, 23:35)
Gata cu fotbalul! Chiar nu intelegeti ca s-a terminat?! Surse demne de incredere spun ca nu va mai fi nimic, iar cei care au beneficiat de toate avantajele: prepelita, contabilu", casieru"devenit manager au ramas pe pozitii dupa ce au luat zeci de milioane salariu.
(21 Aprilie 2015, 20:20)
primare bine ca aduci antrenoare la handbal ca oricum săracele sau învățat cu înfrângerile ca țăranul cu sapa,sa va fie rusine si tie si lui Prepelita ca ați distrus sportul in oraș pe care cu greu i-l construise ionascu,l-ați mai adus si pe ala de la banca sa i-l faceți manager dar defapt k la noi in România faci din curva gospodina daia suntem unde suntem:anii trecuți ne am bucurat si noi de niște meciuri frumoase cu Rapidul cu iasiul unde a fost stadionul plin si ne mândream cu echipa noastră ca oricum nu mai auzise nimeni de noi de 20 de ani parlitilor,sa vedem acum măcar daca aveți bunul simt sa faceți din nou o echipa puternica si sa promovați daca nu lăsați-vă draq cu toti nu mai țineți de ciolan ca va duceți la beciul domnesc.
(21 Aprilie 2015, 19:04)
Eu nu-i mai votez p-astia nici daca inscriu Unirea in liga 2 inapoi...Nea primaru' a uitat cand venea la tribuna II in prag de alegeri. Ei lasa nene ca acu-i 2016 si vedeti voi , ca ati nenorocit tot, orasul e o ruina, MIhai Viteazu zici ca-i gigi piticu, apa e nepotabila, ascundeti-va hahalerelor! Sa aveti parte de criistiana-vampirita pe post de medic curant!Ca tot produsul guvernarii voastre e
(21 Aprilie 2015, 18:25)
La clica asta de bagaboante puteti sa-l aduceti antrenor si pe Tadici ca tot degeaba. Nu am mai auzit nimic dl.primar de proiectul cu echipa de fotbal? Nu o sa uitam daca nu veti inscrie echipa la liga 3, la alegerile din anul 2016. Aviz tot PSD-ului din Slobozia.