Parfumuri contrafăcute găsite de jandarmi
Doi bărbați, unul din București și celălalt din Brașov, au încercat să comercializeze parfumuri contrafăcute la Slobozia. Numai că, astfel, aceștia au fost surprinși miercuri, 13 ianuarie a.c., de jandarmii
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2010, 07:18
(11036 vizualizări -
0 comentarii)
Cupa Liceelor-ediția 2010
Sîmbătă, 16 ianuarie, la orele 11,00, municipalitatea locală dă startul uneia dintre cele mai longevive competiții sportive naționale. Este vorba despre Cupa Liceelor, ediția 2010, competiție destinată
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2010, 18:35
(10061 vizualizări -
0 comentarii)
Beat și fără permis la volan
Joi, 14 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în trafic un tînăr în timp ce-și conducea autoturismul deși nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie și se afla în sare vădită de ebrietate
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2010, 17:26
(10399 vizualizări -
0 comentarii)
Copil, victima unui accident rutier
Joi, 14 ianuarie a.c.,poliția a fost sesizată despre producerea unui accident rutier pe raza comunei Jilavele, eveniment rutier soldat cu rănirea unui pieton. În urma investigațiilor efectuate la fața locului
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2010, 17:25
(11240 vizualizări -
0 comentarii)
Suspectul unui furt din magazin, reținut pentru 24 de ore
În cadrul activităților desfășurate de efective ale Poliției Orașului Amara și Serviciului de Investigații Criminale cu privire la un furt din magazin comis în urmă cu aproximativ o săptămînă, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2010, 17:24
(12852 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 1,4 tone de deșeuri feroase și neferoase, confiscate de polițiști
Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări pentru stabilirea provenienței unor deșeuri feroase și neferoase ce ar putea proveni din săvîrșirea de infracțiuni. Joi, 14 ianuarie a.c., aflați într-un filtru
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2010, 17:24
(10458 vizualizări -
0 comentarii)
Înșelați de un fals asistent veterinar
Trei cetățeni din comuna Movila au sesizat agenții postului de poliție despre faptul că un bărbat ce s-a recomandat drept medic veterinar i-a înșelat cu diferite sume de bani sau bunuri, părăsind ulterior
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2010, 18:22
(11008 vizualizări -
0 comentarii)
Pieton accidentat
În dimineața zilei de 13 ianuarie a.c., la Munteni Buzău s-a petrecut un accident rutier în urma căruia un bărbat în vîrstă de 70 ani a suferit vătămări corporale, necesitînd internarea. Evenimentul rutier
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2010, 18:21
(15551 vizualizări -
0 comentarii)
Cu permis fals la volan
Miercuri, 13 ianuarie a.c., polițiștii din Făcăeni au oprit pentru control, pe raza comunei, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, la volanul căruia se afla un localnic în vîrstă de 22 ani. Cu
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2010, 18:20
(11978 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni ale Poliției în mediul rural
Polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni cu efective mărite în mai multe comune ale județului. Astfel, la acțiunile efectuate pe raza comunelor aflate în zona de responsabilitate a Poliției Municipiului
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2010, 18:15
(12272 vizualizări -
1 comentariu)
Se caută 200 de femei pentru cules de căpșuni în Spania
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița primește înscrieri pentru locuri de muncă sezonieră în sectorul agricol din Spania, la cules de căpșuni. Sînt oferite 200 locuri de muncă pentru
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 19:13
(10266 vizualizări -
0 comentarii)
Șofer de autobuz, beat la volan
În cursul zilei de marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 4,00, un echipaj al Biroului Rutier Fetești a oprit pentru control, pe strada Călărași din localitate, un autobuz de transport local persoane
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 18:15
(11025 vizualizări -
0 comentarii)
Consultant de asigurări, cercetat penal
Polițiștii din Urziceni au finalizat cercetările și au dispus începerea urmăririi penale într-un dosar penal în care o femeie în vîrstă de 41 ani, din localitate, este învinuită de săvîrșirea infracțiunilor
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 17:43
(10068 vizualizări -
0 comentarii)
A dat peste doi copii pe trecerea de pietoni
Doi minori, ambii în vîrstă de 10 ani, din municipiul Urziceni, au fost răniți în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de marți, 12 ianuarie a.c., pe Calea București din localitate. Evenimentul
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 17:21
(11181 vizualizări -
0 comentarii)
Suspectul unui furt din locuință, reținut pentru 24 de ore
În urma cercetărilor efectuate în cazul unei infracțiuni de furt, polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia au stabilit că principalul suspect de comiterea faptei este un ialomițean
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 16:48
(10139 vizualizări -
0 comentarii)
A condus fără permis
Un echipaj din cadrul Biroului de Poliție Rurală Urziceni, aflat în serviciu pe raza comunei Armășești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un localnic
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 16:18
(10051 vizualizări -
0 comentarii)
Siguranța traficului rutier
În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, efectivele Biroului Rutier Slobozia au constatat 22 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, pentru săvîrșirea
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 15:57
(10545 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni preventive în mediul rural
În noaptea de 11/12 ianuarie a.c., agenții posturilor de poliție aflate pe raza de competență a Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat acțiuni comune, pentru prevenirea faptelor de tulburare a ordinii
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2010, 15:26
(9178 vizualizări -
0 comentarii)
Plățile APIA în 2009, peste 1,281 miliarde euro
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a efectuat, în anul 2009, plăți în valoare totală de peste 1,281 miliarde euro din Fondul European de Garantare Agricolă (FEGA) și din Fondul European
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2010, 17:55
(11937 vizualizări -
0 comentarii)
Recalcitrant la volan deși avea mașina neînmatriculată
Sîmbătă, 9 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,15, prin 112, un cetățean din comuna Ciulnița sesiza Poliției faptul că un tînăr aflat la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate, a oprit lîngă
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2010, 17:40
(11616 vizualizări -
0 comentarii)
Urmăriți penal pentru produse contrafăcute
În data de 8 ianuarie 2010, polițiștii de investigare a fraudelor au început urmărirea penală în cinci dosare penale, în care sînt cercetați reprezentanții unor agenți economici, societăți comerciale sau
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2010, 17:40
(10699 vizualizări -
0 comentarii)
Dosar penal pentru pocnitori
Vineri, 8 ianuarie 2010, în baza datelor deținute, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au efectuat un control la un agent economic din comuna Gheorghe Doja pe linia deținerii
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2010, 17:40
(12360 vizualizări -
0 comentarii)
Geci confiscate la Fetești
La finele săptămînii precedente, vineri, 8 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității o persoană ce vindea pe stradă două geci din blană sintetică, fără respectarea prevederilor
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2010, 17:39
(11863 vizualizări -
1 comentariu)
Controale APIA în teren
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reafirmă obligativitatea respectării Bunelor Condiții Agricole și de Mediu (GAEC) de către fermierii care au depus cereri de plată pentru schemele de sprijin
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2010, 12:34
(15243 vizualizări -
0 comentarii)
Prefectul Teculescu a convocat directorii de descentralizate
De la începutul săptămînii, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a organizat întîlniri cu reprezentanții instituțiilor publice deconcentrate de la nivel local. Principalele teme abordate au fost
...[citește_toată_știrea]
8 Ianuarie 2010, 19:35
(11106 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu fals, anunțat telefonic
Pompierii slobozeni au fost alertați, joi, 7 ianuarie a.c., asupra producerii unui incendiu la o locuință din cartierul Bora. Deplasîndu-se la locul indicat de apelant, pompierii au constatat că au fost
...[citește_toată_știrea]
8 Ianuarie 2010, 19:34
(12262 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 100 de șoferi, sancționați de polițiști
Peste 100 de participanți la trafic care nu au respectat prevederile Codului rutier au fost sancționați contravențional, pe numele unui conducător auto care circula cu un autoturism neînmatriculat fiind
...[citește_toată_știrea]
8 Ianuarie 2010, 19:33
(11154 vizualizări -
0 comentarii)
Loviți de mașini
În după-amiaza zilei de joi, 7 ianuarie a.c., în jurul orei 15,10, Poliția a fost sesizată prin 112 despre producerea unui eveniment rutier pe raza comunei Bărbulești, accident în urma căruia două persoane
...[citește_toată_știrea]
8 Ianuarie 2010, 19:32
(14917 vizualizări -
0 comentarii)
Suspecții unui furt din locuință, identificați de polițiști
Trei ialomițeni, dintre care doi minori, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat, fiind suspectați că, în perioada 25-31 decembrie 2009, au sustras mai multe unelte electrice și produse alimentare
...[citește_toată_știrea]
8 Ianuarie 2010, 19:31
(10520 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 6 kg de mercur, ilegal deținute de un cabinet stomatologic
În cursul zilei de miercuri, 6 ianuarie a.c., în baza unor informații, polițiștii au efectuat un control cu privire la deținerea și utilizarea substanțelor toxice și foarte toxice la un cabinet stomatologic
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2010, 19:32
(13346 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(26 Aprilie 2015, 18:11)
Trebuie sa ti curga scuipat din gura sa l mai votezi pe Stoica si PSD!! Antrenoarea asta seamana cu Alina Bica..........
(24 Aprilie 2015, 20:25)
hai sa gasim solutii pt sportul slobozean,am aratat ca avem valoare si ne-am batut cu orase puternice
(23 Aprilie 2015, 22:58)
cei care fac comentarii rautacioase si nereale nu au habar de fenomenul sport !
(23 Aprilie 2015, 17:18)
Macar nu are bunul simt sa dea un comunicat in care sa explice situatia sportului din Municipiul resedinta de judet si mai ales ce are de gand pe viitor cu Unirea.
(22 Aprilie 2015, 14:00)
Victorina ai misiune grea,sper sa nu fie prea tarziu...oricum,cu munca si cu rabdare poti sa realizezi ce ti-ai propus! Trebuie sa fim toti alaturi de aceasta echipa ,este totusi in liga nationala ! Daca momentan nu mai avem fotbal,macar sa stam la cel mai inalt nivel cu aceasta echipa si sunt sigur ca va revenii si sportul REGE in prim-plan.Este pacat de juniorii talentati pe care-i avem ca nu le dam posibilitatea sa joace intr-un esalon superior pentru noi si,probabil vor emigra spre alte orase!! Mult succes ambelor sporturi!!
(22 Aprilie 2015, 12:11)
Plecarea bunicutului-antrenor era previzibila asa ca nu are rost sa mai insistam pe ideea asta ! Echipa se afla clar in cadere libera si nu stiu daca o astfel de antrenoare,fara experienta mai poate salva ceva ! Cat priveste fotbalul . . . va spun doar atat : Mihalcea aducea bani de acasa,Lemnaru alerga dupa sponsori iar Prepelita baga banul in buzunar din fondurile primariei . Asta ca sa fie clar pentru toata lumea si sa nu mai aud tot felul de aberatii pe aici !
(22 Aprilie 2015, 01:13)
fara antrenori si fara sportivi carei-si doresc ,si poate face performanta ,nu veti reusi.
(21 Aprilie 2015, 23:35)
Gata cu fotbalul! Chiar nu intelegeti ca s-a terminat?! Surse demne de incredere spun ca nu va mai fi nimic, iar cei care au beneficiat de toate avantajele: prepelita, contabilu", casieru"devenit manager au ramas pe pozitii dupa ce au luat zeci de milioane salariu.
(21 Aprilie 2015, 20:20)
primare bine ca aduci antrenoare la handbal ca oricum săracele sau învățat cu înfrângerile ca țăranul cu sapa,sa va fie rusine si tie si lui Prepelita ca ați distrus sportul in oraș pe care cu greu i-l construise ionascu,l-ați mai adus si pe ala de la banca sa i-l faceți manager dar defapt k la noi in România faci din curva gospodina daia suntem unde suntem:anii trecuți ne am bucurat si noi de niște meciuri frumoase cu Rapidul cu iasiul unde a fost stadionul plin si ne mândream cu echipa noastră ca oricum nu mai auzise nimeni de noi de 20 de ani parlitilor,sa vedem acum măcar daca aveți bunul simt sa faceți din nou o echipa puternica si sa promovați daca nu lăsați-vă draq cu toti nu mai țineți de ciolan ca va duceți la beciul domnesc.
(21 Aprilie 2015, 19:04)
Eu nu-i mai votez p-astia nici daca inscriu Unirea in liga 2 inapoi...Nea primaru' a uitat cand venea la tribuna II in prag de alegeri. Ei lasa nene ca acu-i 2016 si vedeti voi , ca ati nenorocit tot, orasul e o ruina, MIhai Viteazu zici ca-i gigi piticu, apa e nepotabila, ascundeti-va hahalerelor! Sa aveti parte de criistiana-vampirita pe post de medic curant!Ca tot produsul guvernarii voastre e
(21 Aprilie 2015, 18:25)
La clica asta de bagaboante puteti sa-l aduceti antrenor si pe Tadici ca tot degeaba. Nu am mai auzit nimic dl.primar de proiectul cu echipa de fotbal? Nu o sa uitam daca nu veti inscrie echipa la liga 3, la alegerile din anul 2016. Aviz tot PSD-ului din Slobozia.