Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vânători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Vînători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Organizată în Pădurea Peri din Slobozia, în urmă cu două săptămîni, o partidă de vînătoare s-a terminat cu puști confiscate și declarații date la Poliție. Astfel, polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări, in rem, într-un dosar penal care are drept obiect activități vînătorești desfășurate pe lîngă lege. Se pare că vînătorii ar fi pătruns pe un teren intravilan, fără ca aceștia să aibă acordul de drept al proprietarului respectivei suprafețe. În replică la aceste acuzații, Nicolae Roșca, cel în proprietatea căruia se află terenul, precizează că a făcut toate demersurile legale pentru ca partida să se desfășoare în condiții depline de legalitate.

«112? Atenție, se trage!» Evenimentul descris în rîndurile de mai sus s-a petrecut duminică, 31 ianuarie 2016. 8 vînători ai Grupei 22-Slobozia au participat la o partidă de vînătoare desfășurată pe un teren intravilan din incinta Pădurii Peri. În momentul în care aceștia au deschis focul asupra porcilor mistreți, din perimetrul pădurii, unul dintre proprietarii care au locuințe în zonă a sunat la 112 și a reclamat faptul că mai multe persoane trag cu puștile după cum îi taie capul. La fața locului s-au deplasat ofițerii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oamenii legii i-au somat pe vînători să încheie de îndată distracția și i-au invitat la secție pentru a da declarații. După audieri, cîțiva dintre ei au rămas fără armele din dotare, puștile fiind ridicate în vederea continuării cercetărilor. Așa se face că cei 8 vînători s-au trezit suspecți într-un dosar penal ce vizează utilizarea armelor într-un spațiu care nu este destinat activităților de vînătoare. Cazul a intrat și în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, care au dispus efectuarea de cercetări in rem, pentru a stabili întreaga situație de fapt. Suspiciunile cu privire la maniera ilegală în care a fost organizată partida de vînătoare, vizează locul unde aceasta s-a desfășurat. Concret, pentru a putea trage cu pușca pe terenul intravilan unde se aflau, vînătorii aveau nevoie de acordul scris al proprietarului respectivei suprafețe. Deși aceștia au insistat cu privire la legalitatea demersului lor, organele de anchetă au o cu totul altă variantă. Surse din cadrul anchetei au declarat pentru Independent faptul că nici pînă în momentul de față vînătorii nu au putut să prezinte acordul scris al celui care deține terenul intravilan, unde au fost identificați de polițiști.

Varianta proprietarului Terenul pe care se aflau vînătorii aparține omului de afaceri Nicolae Roșca, la rîndul său un împătimit al partidelor de vînătoare. Contactat telefonic de reporterii Independent, acesta a precizat că vînătoarea organizată pe proprietatea sa a fost cît se poate de legală. Conform legii, participanții i-au cerut acordul, iar acesta i-a notificat în scris cu privire la faptul că nu are nimic împotrivă în acest sens. Mai mult, acesta precizează că a depus toate documentele la sediul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița. «Am auzit și eu ce se spune prin oraș. Dar vă spun că nu este nimic ilegal la mijloc. Am făcut o notificare scrisă către Asociație, în baza căreia mi-am dat acordul cu privire la organizarea acestei partide de vînătoare pe terenul meu. Știu că polițiștii fac verificări, însă e dreptul dumnealor să facă acest lucru. Asta e meseria lor!» ne-a declarat Nicolae Roșca.

12 Februarie 2016, 18:35 (11477 vizualizări - 19 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Persoane cercetate pentru braconaj cinegetic
Acuzațiile într-un dosar de «braconaj» al Parchetului Județean Ialomița riscă să se prescrie

Comentariile cititorilor:


paznic de vanatoare:
(18 Februarie 2016, 17:59)
Radu mamii Radule, paznic de vanatoare pe la Cocora? Oare cine l-a ajutat pentru post, tot cel care l-a ajutat sa scape de dosarul penal in care era implicat cu produse petroliere? Datorie mare frate are baietelul!? Oare o putea sa se achite singur, sau il ajuta si NEVASTA ? Mai inchide si el ochii la una la alta, mai se face ca nu aude, mai se face ca nu vede si uite asa este OK pentru toata lumea. Bravo Raducu!!!!!!!!! Politica fratica a la Cocora.
@zuza:
(18 Februarie 2016, 01:43)
E acelasi postac.creeaza diversiune sa se abata atentia de la infractorii din articol
zuza:
(18 Februarie 2016, 00:12)
Pt. albinuta si pt Vasile.Doamne iarta-ma, despre una este articolul si vad ca altii se cearta prin intermediul ziarului. Ce aveti fratilor?Vedeti ca va uitati la alt film.Doamne, mare ti-e gradina!!! De ce nu le dati block la agramatii astia doi, ca nu inteleg nimic? Intalniti-va mama si spargeti-va mutrele, nu stam sa citim prostiile voastre.   
albinuta:
(16 Februarie 2016, 22:23)
nea vasile, n-ai bre putere , doar putoare. de la o posta puti a prost . Ti-ai facut relatii la Balaceanca dupa ce te-ai dat intepat de albine dar mata erai veninos din nascare , iti da fierea pe-afara. Baga o regie cu mistretul , poate muta astia padurea mai la nord de Amara sa nu te ia racoarea de la umbra . Albinutele sunt bine, trantorii la fel . Numai mata bre nea vasile stai pe colebil si xanax.
Vasile:
(16 Februarie 2016, 15:21)
Pentru Albinuta : Bai alghina, da tu esti necajit rau ma, cred ca ai fost abuzat cand erai mic, esti alghina sau esti trantor, ca vreau sa teajut. Am o relatie la Balaceanca te duce gratis colegul tau care face curse de Buzau abia il mai ti de  vorba sa nu mai ma manance pe mine de c.... pana acolo, ca orasul este mic si se aude. Nu stiu de ce dati vina pe mine, chiar asa periculs sunt ca sunteti numai smecheri toti cu relatii la primarie la pol. locala, s-au pus prostii si martori la un P,V. sa le dea Dumnezeu sanatate si la martor si la agent, multa multa sanatate. Chiar nu credeam ca am atata putere. Va mutat legea ba nu v-am mutat eu bai necajitule. Apropo unul plangea astazi unde a avut locul cred ca isi cauta carpele.
pac pac :
(15 Februarie 2016, 18:34)
Vrem sa le returnati oamenilor armele! Ca barbatu fara arma e ca puta fara co@'e..Cum sa traiasca nea Rosca fata trancan? De cand a intrat in vizorul anchetatorilor doar miauna! Minune mare,vorba lu nea Marin! Dar asa zgomotos miorlaie ca deranjeaza! Ori e de la "calduri"??
albinuta:
(15 Februarie 2016, 13:30)
@nea vasile zis mistretu:mata vrei sa ma scarpini de stii ca ma mananca in c.....Dar macar ti-ai ascutit limba? Asta ca sa vezi ca stiu si o poveste , nu numai un film. Da esti cam fraier daca nu te-ai prins de bancul avand substrat titlul filmului .Degeaba ai fugit cu gluga in cap ca pavilioanele nevinovatelor albinute stau bine mersi nitel mai incolo. Nu-i bai,tu sa fii sanatos ca dupa cum vad ai ceva probleme cu fierea
Vasile :
(15 Februarie 2016, 10:55)
Pentru Albinuta : Aici este vorba de altceva dar daca te mananca in c... ia de aici.  Auzi bre nea albina mata esti cumva avocatul la astia cu albinele, ca albine nu ai, vezi ca mai facea una pe avocata sau iti pare rau ca iti ia locol si numai ai unde sa iti arunci rahatul din curte. Sau te oftici ca le-au luat locurile la aia de i-ai adus mata aici si mai taci cu ROIUL ca si anul trcut tot placa asta o aveai,ai vazut si mata un film cand erai mic si cred ca ai ramas cu sechele, sau numai atat  te duce capu asa redus esti. Subiectul asta este inchis asa ca mai taci si nu te mai afisa pe aici, ma mir cum iti publica comentariile la cat de anagramat esti asa ca mucles sau vorba unuia  hai sictir.
Transformatorul:
(15 Februarie 2016, 09:31)
Bre, adevarul e ca unul din pentienciar Fehechiu a dat pe un porc cu ulei de transformator si toti au zis ca e mistret. Ce ti-e si cu travestitii astia. Stai sa vezi in campania electorala se se pregateste cati porci se vor vopsi sa creada lumea ca sunt mielusei ............:D
leana:
(14 Februarie 2016, 17:26)
Palavre si galgarA de ialomita
Mistretu:
(14 Februarie 2016, 13:00)
@ Albinuta :  Nu stiu despre ce vorbesti, despre ce este vorba ca nu inteleg, dar apropo cu cine ai facut romana, cu femaia de serviciu, mai bine taci decat sa te faci de ras, invata sa scrii si pe urma sa iti dai cu parerea, sau erai asa de nerabdator sa iti arati prostia vai de capul tau.
piața neagră :
(14 Februarie 2016, 01:23)
Cel mai mare braconier din Ialomița este un anume "Mircică" din Urziceni.Ăsta și-a creat o rețea în toată regula prin care valorifică la negru carne de vânat.Taxele încasate de la braconierii pe care îi scoate pe fondurile administrate de Ocolul Urziceni i-a adus prosperitatea.Actualmente iese mai pe înserat și cu reținere doar atunci când primarul nea Costel Turcu de la Urziceni rămâne cu frigiderul gol.
albinuta:
(13 Februarie 2016, 22:13)
nea mistretu, fa bre reclamatii peste tot , mata esti ala de pe trandafirilor , regizor si producator la filmul "Roiu" in varianta tiganeasca.ACuma bga pe youtube si cum te alearga porcu lu vecinu dar da-l cu ulei de motor sa para ca-i mistret 
Mistretu:
(13 Februarie 2016, 12:50)
Cred ca politia are dreptate, ca si in padurea asta de la penitenciar, in fiecare saptamana se aduna si mai au putin si ne impusca in case intr-o zi chiar era unul cu pusca peste canal deci cum este treaba, deci daca asa stau lucrurile data viitoare o sa sunam si noi la 112.
mircea:
(13 Februarie 2016, 11:06)
@cetatean liber, bravo, se pare ca tu stii multe, poate citesc si baietii care trebuie si incep cercetarile...cat despre vanatorul rosca, hai sa fim seriosi...astia daca sta o ora in padure dupa ce se intuneca se caca pe ei de frica...

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 08 Iul 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

7 Iulie 2026, 21:10


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

7 Iulie 2026, 20:45


Focuri de armă la Țăndărei, patru suspecți după gratii!

Patru bărbați din Țăndărei au fost reținuți la sfârșitul săptămânii precedente, după ce au intrat cu pistoale peste membrii unei familii din oraș și au deschis focul. Procurorii susțin că ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 15:05
(74 vizualizări - 0 comentarii)


Au început înscrierile pentru admiterea la Academia de Poliție

Au început înscrierile pentru admiterea la Academia de Poliție

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița anunță de­mararea campaniei de recrutare a candidaților pentru sesiunea de admitere 2026 la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» din ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 11:20
(53 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 7 iulie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Nordului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-12,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 09:55
(232 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Echipele RAJA intervin luni, 6 iulie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de la intersecția străzilor Principală și Măslinului, din ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2026, 09:40
(683 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Două femei au murit, iar doi minori sunt grav răniți în urma unui accident feroviar

Murgeanca: Două femei au murit, iar doi minori sunt grav răniți în urma unui accident feroviar

Un grav accident rutier s-a petrecut vineri, 3 iulie 2026, în zona trecerii de cale ferată Murgeanca. Un tren de călători a lovit o mașină în care se aflau două femei, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2026, 12:30
(673 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «violență în familie»

Polițiștii din Urziceni au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat, de 66 de ani, din Urziceni, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie». Miercuri, 1 iulie a ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 11:40
(1143 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin joi, 2 iulie 2026, în intervalul orar 10,00-17,00, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 11:05
(343 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Reținut pentru «lovire sau alte violențe»

Miercuri, 1 iulie 2026, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 21 de ani, din Armășești, sub aspectul săvârșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 11:00
(656 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Ialomiței din localitatea Gura Văii!

Echipele RAJA Constanța intervin joi, 2 iulie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Ialomiței, din localitatea Gura Văii. Astfel, î ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2026, 10:55
(335 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Este interzisă arderea miriștilor și a vegetației pajiștilor permanente

Având în vedere apariția la nivel național a unor incendii de vegetație uscată, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) atrage încă o dată atenția fermierilor cu privire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2026, 13:55
(489 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 5,49 milioane de lei în mai 2026. 1,85 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată la buget în urma controalelor!

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna mai 2026, conform selecției naționale, TVA în valoare de 5,49 milioane de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2026, 08:15
(408 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,61%, rata șomajului la sfârșitul lunii mai 2026

La sfârșitul lunii mai 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4395 șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind de 5 ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2026, 16:40
(346 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2026, 15:05
(495 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Gura Văii!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Ialomiței din localitatea Gura Văii, echipele RAJA  Constanța sistează furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2026, 13:35
(457 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar de peste 2,9 milioane lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor (ameliorare rase), solicitat ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2026, 09:35
(286 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(1331 vizualizări - 0 comentarii)


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(4444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(909 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(722 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(950 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(1090 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(1098 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(966 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(1114 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(940 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1962 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(1541 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1749 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 cetateanu.net în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Un avertizor în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Toma Florentina Daniela în Judecătoria Urziceni rămâne deschisă, însă soluționarea dosarelor va fi întârziată teren intravilan Fundata în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 #pasajladrajna în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» anvelope de vară în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 Procurorul în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive Odadada în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Alin în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Ciornobal în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Cătălin în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Cătălin. în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Ciochina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Sătenii tăi în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Loredana în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...