Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Operațiunea «Adeziunea»

Operațiunea «Adeziunea»

Filialele ialomițene ale partidelor politice se resuscitează. De săptămîni bune fac conferințe de presă, înființează organizații în mediul rural, își caută prozeliți... Noi am avut curiozitatea de a le vizita sediile județene. Am solicitat de fiecare dată o adeziune și un argument pentru a ne înscrie în partid. Și, evident, nu recomadăm această experieță minorilor!

Filiale-fantomă Filiala Partidului Mișcarea Populară e în Ansamblul PECO, peste drum de sediul Poliției. Geamurile sînt acoperite cu afișe, nimeni nu știe ce-i înăuntru. Iar înăuntru e ca-ntr-o văgăună. Nu tu scaune, nu tu mochetă, nu tu var pe pereți... Doar un miros acru de țigări amestecat cu iz de transpirație stătută și alcool trezit prin pahare. Icnim și dăm bună ziua. Ne răspunde doar unul dintre «membri», un tînăr cu statut de homeless. Celălalt ne ignoră superior, în timp ce degustă o cafea la un leu cumpărată de la automatul din colț. Un motiv care să ne convingă nu ne poate oferi nimeni, pentru că președintele, Lecatzas Panaiotis, «vine cînd vrea el, pleacă cînd vrea el, că de-aia e președinte», iar Cristi «Neamțu’», președintele filialei municipale, «nu e în oraș». Homeless-ul e însă amabil și ne arată cele 150 de adeziuni rurale colectate zilele astea. «Sau poate vreți să vedeți adeziunea lui Paros?! E candidatul nostru pentru Primăria Slobozia!». Nu vrem. Ieșim și căutăm alt sediu de partid. La Casa Modei, lîngă «groapa lui Stoica» sînt două, ambele închise. Pe clanța ușii de la Noua Republică e praf de-un deget. PSRO, partidul lui «Mihaela, dragostea mea!», e la etaj. Pe ușă e doar un număr de telefon, fără proprietar. Hotărît lucru, clădirea asta nu priește partidelor politice. Aici au avut sedii și PSD, și PMP și PNºCD și... Următorul sediu vizitat e cel al ALDE. Nu vă mai spunem unde, că oricum e tot timpul închis. A fost însă deschis joi, pe 18 februarie, pentru conferința anuală a deputatului Aurelian Ionescu, noul șef al filialei. Da, da! Avocatul ăla de la Urziceni de l-a făcut tata deputat la PC și a dormit 3 ani și jumătate în Parlament... Ei, bine, joia trecută, deputatul ăsta al nostru a declarat într-o conferință de presă că ALDE nu va face niciodată alianță cu PNL în Ialomița, că are 3000 de membri și că va cîștiga 10% din voturile ialomițenilor. Știm, e strigător la cer, dar România e o țară liberă, iar pe domnul deputat îl și plătim ca să spună astfel de prăpăstii...

Filiale cu pedigree Sătui de plevușcă am decis să țintim o filială mai mare. Ca, de exemplu, cea a domnului deputat Tinel, deschisă în fostul sediu de pe Pokerfest. Intrarea se face prin laterală, că în față e țarcul pentru presă. Și aici miroase de te trăznește. Gurile rele spun că a pușcărie, noi credem că e vorba de un șoarece care a ales să moară în spatele unuia dintre calorifere... Oricum, nu asta e problema, ci adeziunea. Ne credeți au ba, ne-a furnizat-o însuși Gheorghe Tinel, pe care l-am descoperit într-unul dintre birouașe dictîndu-i unei secretare blonde, cu platforme de manechin și fustă de vinilin, ordinea de zi a ședinței de după amiază. Adeziunea are un aer profesionist, viitorul membru trebuie să confirme pe propria răspundere că a citit Statutul PNL, oferă date despre activitatea profesională, statutul social, venituri... De asemenea, una dintre rubrici certifică limbile străine cunoscute, precum și gradul de stăpînire a acestora («ascultare, citire, conversație, discurs oral»), încadrînd viitorii membri la una dintre următoarele categorii de utilizatori: elementar, independent și experimentat. Cît despre motivele pentru care să semnezi o adeziune, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele filialei, ne-a oferit unul care ne-a lăsat cu gura căscată: «pentru că sîntem cel mai serios, cel mai vechi și cel mai românesc partid pe care l-a avut țara asta în ultimii 135 de ani. Iar după ce veți veni printre noi, veți realiza că nu vă veți mai dori să plecați niciodată de-aici!». Cu declarația deputatului Tinel în minte, am bătut la ușa PSD, sediul ăla de pe Chimiei, scos la mezat anul trecut pentru 200 mii de euro. E la fel cum vi l-am mai descris, gol și roșu de-ți sîngerează ochii. Nici aici nu are cine să ne ofere un motiv ca să ne înscriem, dar aflăm că nici nu e nevoie. Întîi pentru că membrii PSD sînt «cîtă frunză și iarbă»... Și-apoi pentru că adeziunea la PSD se face în baza unui document complex, întins pe 4 pagini A4 și încărcat apoi în baza de date națională. Și asta nu în orice condiții, ci numai după ce «subsemnatu’» a fost recomandat de un membru cu ștate vechi, iar hotărîrea a fost aprobată de un Comitet Executiv de Organizației. Parol, fraților, că doar nu vă închipuiați că la partidul mamă și tată al județului se intră așa, ca la cîrciumă...

Filiala relicvelor politice
Am lăsat la urmă filiala lui nea Gabi, UNPR. Adică Uniunea Națională pentru Progresul României. Da, nea Gabi Ionașcu, dar filiala e a lui nea Gabi Oprea, fostul ministru de Interne... Da, ăla care plagiază lucrări de doctorat în familie, alături de fată, ginere, cățel, purcel și peștii din acvariu! Ei, bine, filiala asta județeană a lui e peste drum de sediul Vodafone din Slobozia, că pe ăsta îl știe toată lumea. Iar aici, în această filială modestă, și-a lansat la începutul lunii februarie candidatura Gabi Ionașcu, fostul primar al Sloboziei. Vineri, cînd am intrat noi să cerem o adeziune, în sediu era președintele doar organizației municipale Slobozia, Silviu Puchianu, fost președinte al altei relicve politice, PRM. Și o mîndră care a vrut să se uite urît la noi, dar s-a răzgîndit. Probabil a decis că acest efort e prea mare pentru cantitatea neglijabilă pe care o reprezentăm. Pe masă, pirogravat pe o cană, trona președintele filialei, un alt deputat al ialomițenilor, Ernest Mario Caloianu. Da, știm că știți. E deputatul acela puțin penal, care nici nu mai știe prin cîte partide a trecut pînă a ajuns la UNPR. Dar nu asta contează, noi am căutat adeziunea și un motiv ca să o semnăm. Adeziunea e doar o formalitate, nu merită atenția. Însă declarația lui Silviu Puchianu, care a convins 600 de slobozeni să se înscrie pe listele partidului, e halucinantă: «Sîntem o echipă nou formată, partidul și el este nou, în mai facem 6 ani, avem mulți tineri (...), iar Gabi Ionașcu va cîștiga primăria! Candidatul nostru este cel mai bine plasat, iar sondajul pe cont propriu pe care l-am făcut eu demonstrează că, în opinia oamenilor, el s-a ocupat cel mai bine de administrarea orașului...». Ce spuneți?! Că trebuia să aflăm de ce face astfel de declarații... Păi, am aflat! La întrebarea «Dumneavoastră beți apă de la robinet?» domnul Silviu Puchianu a răspuns curajos: «Da!». Acum înțelegeți de ce face astfel de declarații?

1 Martie 2016, 14:20 (6961 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cristi 34:
(21 Martie 2016, 17:52)
E plin de tineri!!! De aceea presedintele lor de la tineret si-a cam luat talpasita cand a vazut cu ce fel de oameni are de afaceri. Si tot de aceeea nici pana in ziua de astazi nu au presedinte la tineret nici pe judet si nici pe municipiu. Pe acolo de-a lungul timpului au venit, au stat putin si apoi au plecat in masa tinerii.... De aici denota gandirea comunistilor numiti in frunte cu Gabitza UNPR-isti!!!
ionel:
(2 Martie 2016, 18:44)
Da adeziunea..., adeziunea frate, unde a-ti semnat-o pana la urma ? Curat murdar, dar sa stim si noi daca va mai citim pe viitor !
SECOND:
(2 Martie 2016, 12:11)
Întrucât fostul peremist, Puchianu vinde, prinr-un magazin din piață, articole second hand, e normal să își pună candidați second hand. 
@ionica,:
(2 Martie 2016, 11:42)
ti-e frica sa nu piarda psd alegerile din judet in anul asta? Stai linistit, partidul are nenumarati penali candidati la beciul domnesc, ce ii vor inlocui pe actualii puscariasi-puscariabili,Ciuperca Neacsu, Stoica, Ionascu,Bacanu etc,etc. Ialomita este un judet rosu de 26 de ani si asa va ramane din cauza numarului urias de asistati sociali, ocupand in continuare "fruntasul" loc 3-4 din coada celor 41 de judete ale tarii, la toate capitolele.
SORIN:
(2 Martie 2016, 11:08)
A-nnebunit lupu'! Dacă Ionașcu este cel mai bine plasat în sondaje, înseamnă că aceste sondaje s-au făcut intrauterin pentru a provoca un avort.
maria:
(2 Martie 2016, 10:11)
Asta nu este nimic, pe linga ce se intimpla la Amara, unde Moraru ii da afara de peste tot, evacuarea, se numeste operatiunea, care are curaj sa se inscrie la canditatura, ba chiar le taie si lumina, domnilor, de la independent. va rog cercetati.
ionica:
(1 Martie 2016, 23:51)
daca nu va ti saturat de trait bine votati PMP!!! adica partidul Marea PACALEALA, sau PNL adica Partid Numai de LINGAI Votati ORICE oameni buni ca si asa ati VOTAT un presedinte ce nu s a mai vazut, sunt localitati in Ardealul nostru istoric care au scos un scor la prezidentiale mult sub Urziceni unde primarul de aici este un mare iohanist, asa ca votati in iunie ORICE nu cumva sa schimbati ceva ca sa ne fie bine lasatii tot pe cei cu multe mandate si care au fost la primarie ca la orice serviciu unde nu fac nimic ca sa spuna lumea ca ce ai mai muncit, ca de mai duce un camion cu piatra pe o strada mai asfalteaza o strada mai face un leagan in parc asa ca la Urziceni siii gataaa e bun inca patru ani de chin pentru noi si de bine pentru ei VOTATI romani VOTATIII tot pe EI sa nu moara saracii de foame

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Solar în flăcări la Urziceni, incendii la case din Manasia și Fetești

Duminică, 11 februarie a.c., în jurul orei 5,20, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit  pentru stingerea unui incendiu produs la un solar al unui cetățean din Urziceni. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2024, 13:25
(14531 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Jilavele

Vineri, 9 februarie a.c., în jurul orelor 15,00, Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în eveniment fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2024, 13:20
(11770 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Subvenții pentru susținerea crescătorilor sectorul bovinelor de carne și al bubalinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, în perioada 09.02-21.03.2024 inclusiv, se depun cereri de solicitare aferente schemei de ajutor de stat pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2024, 16:40
(14725 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând de luni, 12 februarie 2024, și până vineri, 8 martie 2024, românii pot investi în Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2024, 13:00
(9601 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 februarie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2024, 12:30
(18244 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Subvenții pentru susținerea crescătorilor din sectorul suin și avicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 14.03.2024 inclusiv, primește cereri de solicitare aferente schemei de ajutor de stat pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2024, 16:00
(16089 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Transporta lemne ilegal

Miercuri, 7 februarie a.c., pe raza localității Orezu, polițiștii au depistat în trafic un bărbat de 40 de ani, din județul Argeș, în timp ce transporta cu o autoutilitară 2,80 mc material lemnos din specia ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2024, 15:30
(10135 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan fără permis de conducere

Un bărbat de 50 de ani din localitatea Medgidia s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducând pe drumurile publice un autoturism fără a poseda permis de conducere. Acesta a fost oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2024, 15:20
(12250 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Amenzi de peste 80 mii de lei aplicate de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurată pe raza orașului Țăndărei miercuri, 7 februarie a.c., polițiștii au aplicat 81 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 80000 de lei, iar ca măsură complementară ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2024, 15:10
(24947 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 februarie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2024, 12:30
(20305 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 7 februarie 2024, polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității au desfășurat activități informativ-preventive, în cadrul proiectului «Reducerea vulnerabilității ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2024, 18:55
(17507 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Marți, 6 februarie 2024, Protopopiatul Urziceni a organizat o nouă acțiune umanitară în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română-«Donează sânge, salvează o viață!». Pentru reușita acestei ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2024, 17:35
(13140 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4253 de elevi s-au înscris la Simularea «Evaluării Naționale 2024»

Potrivit unui comunicat remis publicității de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, examenul de Simulare a «Evaluării Naționale 2024» a început luni, 5 februarie a.c., cu proba de Limba și Literatura ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2024, 16:30
(38652 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 5 februarie 2024, polițiștii rutieri au depistat în trafic doi șoferi, din comuna Bordușani, respectiv municipiul Slobozia, în timp ce conduceau autoturisme fără a deține permise de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2024, 15:55
(19275 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru ordine de protecție încălcate

Polițiștii din Fetești au fost sesizați luni, 5 februarie 2024, cu privire la faptul o femeie, în vârstă de 60 de ani, din comuna Grădiștea, ar fi sesizat că soțul său, în vârstă de 63 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2024, 15:50
(17970 vizualizări - 0 comentarii)


Cutremur cu magnitudinea de 4,2 în județul Ialomița

Institutul Național pentru Fizica Pământului informează cu privire la faptul că luni, 5 ianuarie 2024, la orele 23,50, în zona județului Ialomița s-a produs un cutremur mediu cu magnitudinea 4,2, la adâncimea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2024, 10:30
(15711 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Perieți, amendat de Protecția Animalelor după ce și-a înhămat câinele la motocultor

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că un bărbat, în vârstă de 33 de ani, din Perieți, a înhămat un câine la un motocultor. Bărbatul a ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2024, 17:50
(16394 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

În cursul zilei de vineri, 2 februarie a.c., în jurul orelor 20,30, polițiștii din Fetești, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2024, 17:40
(9860 vizualizări - 0 comentarii)


Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița: Amenzi aplicate de 388 mii de lei

Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița a desfășurat, în luna ianuarie 2024, 60 acțiuni de control și a cercetat și soluționat un număr de 52 sesizări și reclamații. Acțiunile de ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2024, 17:20
(25549 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni, Condeești și Fierbinți-Târg

Accidente la Urziceni, Condeești și Fierbinți-Târg

Vineri, 2 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, la un ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2024, 14:20
(15452 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără rănită într-un accident rutier

Coșereni: Tânără rănită într-un accident rutier

Vineri, 2 februarie a.c., în zona localității Coșereni s-a produs un accident de circulație, în eveniment fiind implicate un camion și un autoturism. În urma accidentului, o tânără de 22 de ani, pasageră ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2024, 11:20
(18128 vizualizări - 0 comentarii)


Președintele USR, Cătălin Drulă: Prioritățile USR în noua sesiune parlamentară

Președintele USR Cătălin Drulă a prezentat prioritățile legislative ale USR în noua sesiune parlamentară, care includ reduceri de taxe, abrogarea pensiilor speciale pentru aleșii locali, adoptarea DNA-ului ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2024, 19:45
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


USR: «România rămâne campioană la corupție. Avem nevoie de un ministru al Justiției care să nu fie dirijat de Iohannis!»

Un raport de astăzi al Transparency International arată că România este pe lista țărilor UE cu cele mai slabe performanțe în ceea ce privește aplicarea măsurilor de combatere a corupției, potrivit Indicelui ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2024, 19:40
(19943 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Marți, 30 ianuarie a.c., cu ocazia sărbătoririi «Zilei Internaționale pentru Nonviolență în Școală», polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară au desfășurat activități informativ-preventive cu elevii ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2024, 18:10
(11648 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de peste 10 mii de lei aplicate de polițiști

Slobozia: Amenzi de peste 10 mii de lei aplicate de polițiști

Miercuri, 31 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Registrului Auto Român au acționat pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2024, 18:00
(13989 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Movilița și Roșiori

Marți, 30 ianuarie 2024, procurorii și polițiștii din Urziceni au efectuat 4 percheziții domiciliare pe raza localităților ialomițene Movilița și Roșiori, dar și în București. Din cercetări a reieșit faptul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2024, 17:50
(9962 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județul Ialomița: Problema consumului de droguri în rândul elevilor, în atenția autorităților

Instituția Prefectului Județul Ialomița: Problema consumului de droguri în rândul elevilor, în atenția autorităților

Miercuri, 31 ianuarie 2024, Instituția Prefectului Județul Ialomița a găzduit Ședința Grupului de lucru pentru asigurarea siguranței în unitățile de învățământ preuniversitar, ședință prezidată de reprezentantul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2024, 14:10
(14825 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județul Ialomița: Întâlnire de lucru referitoare la organizarea proceselor electorale

Prefectul Județului Ialomița, Constantin Marin a demarat seria întâlnirilor de lucru cu autoritățile județene care au atribuții în organizarea proceselor electorale ce vor fi organizate în anul 2024. Astfel ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2024, 13:10
(12771 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Haine contrafăcute, indisponibilizate

Marți, 30 ianuarie 2024, în jurul orei 14,30, polițiștii din Urziceni, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2024, 18:05
(19838 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, beat și fără permis

Marți, 30 ianuarie 2024, polițiștii rutieri din Urziceni au acționat pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier. Astfel, în jurul orei 10,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2024, 17:55
(8779 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...