Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Operațiunea «Adeziunea»

Operațiunea «Adeziunea»

Filialele ialomițene ale partidelor politice se resuscitează. De săptămîni bune fac conferințe de presă, înființează organizații în mediul rural, își caută prozeliți... Noi am avut curiozitatea de a le vizita sediile județene. Am solicitat de fiecare dată o adeziune și un argument pentru a ne înscrie în partid. Și, evident, nu recomadăm această experieță minorilor!

Filiale-fantomă Filiala Partidului Mișcarea Populară e în Ansamblul PECO, peste drum de sediul Poliției. Geamurile sînt acoperite cu afișe, nimeni nu știe ce-i înăuntru. Iar înăuntru e ca-ntr-o văgăună. Nu tu scaune, nu tu mochetă, nu tu var pe pereți... Doar un miros acru de țigări amestecat cu iz de transpirație stătută și alcool trezit prin pahare. Icnim și dăm bună ziua. Ne răspunde doar unul dintre «membri», un tînăr cu statut de homeless. Celălalt ne ignoră superior, în timp ce degustă o cafea la un leu cumpărată de la automatul din colț. Un motiv care să ne convingă nu ne poate oferi nimeni, pentru că președintele, Lecatzas Panaiotis, «vine cînd vrea el, pleacă cînd vrea el, că de-aia e președinte», iar Cristi «Neamțu’», președintele filialei municipale, «nu e în oraș». Homeless-ul e însă amabil și ne arată cele 150 de adeziuni rurale colectate zilele astea. «Sau poate vreți să vedeți adeziunea lui Paros?! E candidatul nostru pentru Primăria Slobozia!». Nu vrem. Ieșim și căutăm alt sediu de partid. La Casa Modei, lîngă «groapa lui Stoica» sînt două, ambele închise. Pe clanța ușii de la Noua Republică e praf de-un deget. PSRO, partidul lui «Mihaela, dragostea mea!», e la etaj. Pe ușă e doar un număr de telefon, fără proprietar. Hotărît lucru, clădirea asta nu priește partidelor politice. Aici au avut sedii și PSD, și PMP și PNºCD și... Următorul sediu vizitat e cel al ALDE. Nu vă mai spunem unde, că oricum e tot timpul închis. A fost însă deschis joi, pe 18 februarie, pentru conferința anuală a deputatului Aurelian Ionescu, noul șef al filialei. Da, da! Avocatul ăla de la Urziceni de l-a făcut tata deputat la PC și a dormit 3 ani și jumătate în Parlament... Ei, bine, joia trecută, deputatul ăsta al nostru a declarat într-o conferință de presă că ALDE nu va face niciodată alianță cu PNL în Ialomița, că are 3000 de membri și că va cîștiga 10% din voturile ialomițenilor. Știm, e strigător la cer, dar România e o țară liberă, iar pe domnul deputat îl și plătim ca să spună astfel de prăpăstii...

Filiale cu pedigree Sătui de plevușcă am decis să țintim o filială mai mare. Ca, de exemplu, cea a domnului deputat Tinel, deschisă în fostul sediu de pe Pokerfest. Intrarea se face prin laterală, că în față e țarcul pentru presă. Și aici miroase de te trăznește. Gurile rele spun că a pușcărie, noi credem că e vorba de un șoarece care a ales să moară în spatele unuia dintre calorifere... Oricum, nu asta e problema, ci adeziunea. Ne credeți au ba, ne-a furnizat-o însuși Gheorghe Tinel, pe care l-am descoperit într-unul dintre birouașe dictîndu-i unei secretare blonde, cu platforme de manechin și fustă de vinilin, ordinea de zi a ședinței de după amiază. Adeziunea are un aer profesionist, viitorul membru trebuie să confirme pe propria răspundere că a citit Statutul PNL, oferă date despre activitatea profesională, statutul social, venituri... De asemenea, una dintre rubrici certifică limbile străine cunoscute, precum și gradul de stăpînire a acestora («ascultare, citire, conversație, discurs oral»), încadrînd viitorii membri la una dintre următoarele categorii de utilizatori: elementar, independent și experimentat. Cît despre motivele pentru care să semnezi o adeziune, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele filialei, ne-a oferit unul care ne-a lăsat cu gura căscată: «pentru că sîntem cel mai serios, cel mai vechi și cel mai românesc partid pe care l-a avut țara asta în ultimii 135 de ani. Iar după ce veți veni printre noi, veți realiza că nu vă veți mai dori să plecați niciodată de-aici!». Cu declarația deputatului Tinel în minte, am bătut la ușa PSD, sediul ăla de pe Chimiei, scos la mezat anul trecut pentru 200 mii de euro. E la fel cum vi l-am mai descris, gol și roșu de-ți sîngerează ochii. Nici aici nu are cine să ne ofere un motiv ca să ne înscriem, dar aflăm că nici nu e nevoie. Întîi pentru că membrii PSD sînt «cîtă frunză și iarbă»... Și-apoi pentru că adeziunea la PSD se face în baza unui document complex, întins pe 4 pagini A4 și încărcat apoi în baza de date națională. Și asta nu în orice condiții, ci numai după ce «subsemnatu’» a fost recomandat de un membru cu ștate vechi, iar hotărîrea a fost aprobată de un Comitet Executiv de Organizației. Parol, fraților, că doar nu vă închipuiați că la partidul mamă și tată al județului se intră așa, ca la cîrciumă...

Filiala relicvelor politice
Am lăsat la urmă filiala lui nea Gabi, UNPR. Adică Uniunea Națională pentru Progresul României. Da, nea Gabi Ionașcu, dar filiala e a lui nea Gabi Oprea, fostul ministru de Interne... Da, ăla care plagiază lucrări de doctorat în familie, alături de fată, ginere, cățel, purcel și peștii din acvariu! Ei, bine, filiala asta județeană a lui e peste drum de sediul Vodafone din Slobozia, că pe ăsta îl știe toată lumea. Iar aici, în această filială modestă, și-a lansat la începutul lunii februarie candidatura Gabi Ionașcu, fostul primar al Sloboziei. Vineri, cînd am intrat noi să cerem o adeziune, în sediu era președintele doar organizației municipale Slobozia, Silviu Puchianu, fost președinte al altei relicve politice, PRM. Și o mîndră care a vrut să se uite urît la noi, dar s-a răzgîndit. Probabil a decis că acest efort e prea mare pentru cantitatea neglijabilă pe care o reprezentăm. Pe masă, pirogravat pe o cană, trona președintele filialei, un alt deputat al ialomițenilor, Ernest Mario Caloianu. Da, știm că știți. E deputatul acela puțin penal, care nici nu mai știe prin cîte partide a trecut pînă a ajuns la UNPR. Dar nu asta contează, noi am căutat adeziunea și un motiv ca să o semnăm. Adeziunea e doar o formalitate, nu merită atenția. Însă declarația lui Silviu Puchianu, care a convins 600 de slobozeni să se înscrie pe listele partidului, e halucinantă: «Sîntem o echipă nou formată, partidul și el este nou, în mai facem 6 ani, avem mulți tineri (...), iar Gabi Ionașcu va cîștiga primăria! Candidatul nostru este cel mai bine plasat, iar sondajul pe cont propriu pe care l-am făcut eu demonstrează că, în opinia oamenilor, el s-a ocupat cel mai bine de administrarea orașului...». Ce spuneți?! Că trebuia să aflăm de ce face astfel de declarații... Păi, am aflat! La întrebarea «Dumneavoastră beți apă de la robinet?» domnul Silviu Puchianu a răspuns curajos: «Da!». Acum înțelegeți de ce face astfel de declarații?

1 Martie 2016, 14:20 (6964 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cristi 34:
(21 Martie 2016, 17:52)
E plin de tineri!!! De aceea presedintele lor de la tineret si-a cam luat talpasita cand a vazut cu ce fel de oameni are de afaceri. Si tot de aceeea nici pana in ziua de astazi nu au presedinte la tineret nici pe judet si nici pe municipiu. Pe acolo de-a lungul timpului au venit, au stat putin si apoi au plecat in masa tinerii.... De aici denota gandirea comunistilor numiti in frunte cu Gabitza UNPR-isti!!!
ionel:
(2 Martie 2016, 18:44)
Da adeziunea..., adeziunea frate, unde a-ti semnat-o pana la urma ? Curat murdar, dar sa stim si noi daca va mai citim pe viitor !
SECOND:
(2 Martie 2016, 12:11)
Întrucât fostul peremist, Puchianu vinde, prinr-un magazin din piață, articole second hand, e normal să își pună candidați second hand. 
@ionica,:
(2 Martie 2016, 11:42)
ti-e frica sa nu piarda psd alegerile din judet in anul asta? Stai linistit, partidul are nenumarati penali candidati la beciul domnesc, ce ii vor inlocui pe actualii puscariasi-puscariabili,Ciuperca Neacsu, Stoica, Ionascu,Bacanu etc,etc. Ialomita este un judet rosu de 26 de ani si asa va ramane din cauza numarului urias de asistati sociali, ocupand in continuare "fruntasul" loc 3-4 din coada celor 41 de judete ale tarii, la toate capitolele.
SORIN:
(2 Martie 2016, 11:08)
A-nnebunit lupu'! Dacă Ionașcu este cel mai bine plasat în sondaje, înseamnă că aceste sondaje s-au făcut intrauterin pentru a provoca un avort.
maria:
(2 Martie 2016, 10:11)
Asta nu este nimic, pe linga ce se intimpla la Amara, unde Moraru ii da afara de peste tot, evacuarea, se numeste operatiunea, care are curaj sa se inscrie la canditatura, ba chiar le taie si lumina, domnilor, de la independent. va rog cercetati.
ionica:
(1 Martie 2016, 23:51)
daca nu va ti saturat de trait bine votati PMP!!! adica partidul Marea PACALEALA, sau PNL adica Partid Numai de LINGAI Votati ORICE oameni buni ca si asa ati VOTAT un presedinte ce nu s a mai vazut, sunt localitati in Ardealul nostru istoric care au scos un scor la prezidentiale mult sub Urziceni unde primarul de aici este un mare iohanist, asa ca votati in iunie ORICE nu cumva sa schimbati ceva ca sa ne fie bine lasatii tot pe cei cu multe mandate si care au fost la primarie ca la orice serviciu unde nu fac nimic ca sa spuna lumea ca ce ai mai muncit, ca de mai duce un camion cu piatra pe o strada mai asfalteaza o strada mai face un leagan in parc asa ca la Urziceni siii gataaa e bun inca patru ani de chin pentru noi si de bine pentru ei VOTATI romani VOTATIII tot pe EI sa nu moara saracii de foame

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urmărit internațional, arestat de polițiștii din Țăndărei

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat în cursul zilei de marți, 16 ianuarie 2024, pe raza orașului Țăndărei, în vederea depistării persoanelor urmărite la nivel național ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2024, 18:05
(5675 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: «Școala în siguranță»

IJJ Ialomița: «Școala în siguranță»

În anul 2024 continuă activitățile desfășurate de jandarmii ialomițeni în cadrul proiectului «Școala în siguranță». Acestea au debutat în acest an la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara, unde elevilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2024, 16:20
(4618 vizualizări - 1 comentariu)


Instituția Prefectului Ialomița: «Ziua Unirii», serbată în Piața Revoluției

Instituția Prefectului Ialomița, alături de Consiliul Județean Ialomița, Primăria Slobozia și Garnizoana Slobozia organizează miercuri, 24 ianuarie 2024, o serie de manifestări dedicate «Zilei Unirii». ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2024, 12:20
(7173 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificări privind declarația unică

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor interesați, că prin Ordinul președintelui ANAF nr. 6 din 4 ianuarie 2024  au fost aduse unele modificări referitoare ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2024, 11:30
(10446 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Puțin peste 0,7 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Activitatea de Inspecție Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna decembrie 2023, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 13 inspecții fiscale ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2024, 11:25
(13094 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 13 ianuarie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 20 de ani, din Țăndărei, în vederea verificării documentelor personale precum ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2024, 18:10
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale»

Luni, 15 ianuarie 2024, sub egida «Zilei Culturii Naționale» și aniversării a 174 de ani de la nașterea marelui poet Mihai Eminescu, la Biblioteca Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza»-structura «Mihai ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2024, 17:20
(6923 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se furnizează apă cu program la Fierbinți-Târg!

Sistemul centralizat de alimentare cu apă din localitatea Fierbinți-Târg a înregistrat în ultima perioadă o creștere considerabilă a consumului, dar și o scădere a nivelurilor hidrostatice și hidrodinamice ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2024, 14:30
(11621 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița/Slobozia: Lansare de carte

Centrul Cultural «Ionel Perlea» organizează miercuri, 17 ianuarie 2024, orele 13,00, la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița, conferința și lansarea de carte «Brâncuși» de Pavel Șușară. Născut ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2024, 13:40
(7899 vizualizări - 0 comentarii)


Podul unei case din Sfântu Gheorghe a luat foc

Duminică, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 23,30, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și o ambulanță SMURD pentru stingerea unui incendiu produs în podul ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2024, 11:25
(11745 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Balaciu și Coșereni

Un echipaj operativ din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni a intervenit la un accident rutier produs în localitatea Balaciu, un autoturism lovind o căruță. În sprijinul pompierilor a intervenit ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2024, 11:15
(10538 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosar penal pentru «punerea în circulație a unui automobil cu numere falsificate»

Polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 28 de ani, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare ce ridicau suspiciuni că ar fi falsificate. Polițiștii au întocmit ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2024, 18:10
(16921 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan fără permis de conducere

Miercuri, 10 ianuarie a.c., polițiștii din Ion Roată au oprit în trafic, un șofer în vârstă de 20 de ani, din comuna Gârbovi, pentru un control de rutină. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2024, 18:00
(5822 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în comuna Axintele

Percheziții domiciliare în comuna Axintele

Miercuri, 10 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat trei percheziții domiciliare, în comuna Axintele, la proprietățile deținute de un bărbat, de 34 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2024, 17:50
(9664 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Luni, 15 ianuarie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA, conform art. 316 din Codul Fiscal, care, în urma calculării cifrei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2024, 15:10
(14262 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa în localitatea Sudiți!

Echipele RAJA Constanța intervin joi, 11 ianuarie 2024, pe strada Ialomiței din localitatea Sudiți, pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2024, 11:40
(4011 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Situațiile financiare anuale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin Ordinul ministrului Finanțelor nr. 5394 din 15 decembrie 2023, privind principalele aspecte legate de întocmirea și ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2024, 17:55
(14592 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Luni, 8 ianuarie 2024, în jurul orei 09,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 32 de ani, din Urziceni, în vederea verificării documentelor personale precum și ale ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2024, 17:45
(8048 vizualizări - 0 comentarii)


USR cere Guvernului Ciolacu să nu-și mai bată joc de elevi, să taie de la «speciali» și să dea banii pentru transport școlar, nu invers

Incompetența și ipocrizia Guvernului PSD-PNL îngroapă și Educația, după ce a adus Sănătatea într-o criză fără precedent, în care zilnic este pusă în pericol viața pacienților. În plină iarnă, elevii din ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2024, 14:05
(19124 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Tichetele de activități casnice, singura formă de remunerare a prestatorului casnic

Începând cu 1 ianuarie 2024, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va asigura implementarea la nivel județean a prevederilor Legii nr. 111 din 21 aprilie 2022, privind reglementarea ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2024, 13:10
(14775 vizualizări - 1 comentariu)


244 controale ale DSVSA Ialomița, amenzi de peste 388 mii de lei

În perioada 30 noiembrie 2023-5 ianuarie 2024, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, prin intermediul structurilor de control, a realizat 244 de controale oficiale specifice în unități ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2024, 18:40
(3469 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Beat și fără permis, la volan

Joi, 4 ianuarie 2024, pe raza localității Platonești, polițiștii ialomițeni au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 33 de ani. Cu ocazia testării cu aparatul din dotare, a reieșit o alcoolemie de 0,9 ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2024, 15:50
(8808 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 ianuarie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA care optează pentru aplicarea regimului special pentru agricultori că ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2024, 15:20
(17955 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 9 ianuarie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2024, 12:40
(16182 vizualizări - 0 comentarii)


USR: Ciolacu refuză să deblocheze posturi esențiale în zeci de spitale din România. PSD și PNL să înceteze bătaia de joc la adresa pacienților și a cadrelor medicale!

Situația dramatică de la Spitalul de Copii «Dr. Victor Gomoiu» din Capitală, unde Camera de Gardă riscă să fie închisă din lipsă de personal, este rezultatul deciziilor proaste ale Guvernului PSD-PNL și ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2024, 12:15
(17597 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Permise și certificate de înmatriculare, retrase de polițiști

Slobozia: Permise și certificate de înmatriculare, retrase de polițiști

Pe raza municipiului Slobozia, în ultimele 24 de ore, polițiștii rutieri au aplicat 57 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 32 mii de lei, cele mai multe dintre acestea fiind aplicate pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2024, 15:30
(5994 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan, fără permis de conducere

Un tânăr de 20 de ani, din localitatea Platonești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost descoperit de polițiști conducând un autovehicul fără a deține permis de conducere. Acesta a fost oprit de oamenii ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2024, 17:15
(3914 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 285 mii de lei, în minivacanța de Anul Nou

În minivacanța de Anul Nou, polițiștii au intervenit la 371 de evenimente, din care 343 au fost sesizate prin intermediului apelului de urgență 112. În urma activităților din teren, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2024, 17:00
(16443 vizualizări - 0 comentarii)


Sărbători în siguranță cu jandarmii ialomițeni

Sărbători în siguranță cu jandarmii ialomițeni

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, pe timpul minivacanței de Anul Nou, 65 misiuni de ordine publică, dintre care 3 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2024, 14:20
(10063 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaje false referitoare la RO e-Factura

ANAF atenționează asupra unei campanii de mesaje false, transmise în numele instituției, prin care contribuabililor li se solicită «Fișele Client și Fișa Furnizor (dacă este cazul) pentru facturile emise ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2024, 11:35
(15625 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...