Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii Președintelui

24/24 la post

Consilierii Președintelui

bonus: Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu

Recent, Președintele Victor Moraru a declarat în cadrul unei conferințe de presă că nu este mulțumit decât de 5 dintre angajații Consiliului Județean. În sală erau de două ori mai mulți funcționari ai instituției, iar 4 dintre aceștia erau consilierii personali ai Președintelui. Potrivit Legii 215/2001, președintele Consiliului Județean Ialomița are dreptul să angajeze 4 consilieri personali. Potrivit declarațiilor Președintelui Moraru, aceștia au fost aleși pentru că «au acceptat să fie la dispoziția sa 24 de ore din 24». Pentru această onoare, cei 4 consilieri primesc salarii care variază de la 3300 la 4300 lei. Brut!

Un președinte cu gura aurită
Potrivit organigramei, în cadrul Consiliului Județean pot fi angajați 133 de oameni, dintre care 115 în funcții publice și 15 în funcții contractuale. Din păcate însă, organigrama instituției este incompletă, iar funcționarii, potrivit declarațiilor Președintelui, «slab pregătiți și incompetenți». Singurii care par să răspundă exigențelor Președintelui sunt consilierii personali. Ei sunt 4, maximum permis de lege, și se calcă pe picioare la fiecare conferință de presă sau eveniment public la care participă Președintele. Alegerea lor a avut la bază un singur principiu: «să se afle la dispoziția sa 24 de ore din 24!». «Numirea consilierilor personali se face pe bază de încredere. Nu modul în care își desfășoară activitatea este esențial... În înțelesul legii, acești consilieri au rolul de a-l ajuta în activitatea pe care o desfășoară... Competențele și atribuțiile sunt stabilite de către demnitarul care îi angajează! Au rolul de a-l ajuta pe demnitar sau ales local și de a-i pune la dispoziție toate informațiile de care acesta are nevoie. Practic, se află la dispoziția lui 24 de ore din 24!» declara Președintele în urmă cu 8 luni. Dincolo de declarații însă, atribuțiile celor 4 consilieri trebuie reglementate clar, prin dispoziții ale președintelui. Deși în baza Legii 544 privind accesul la informațiile de interes public am solicitat să ne fie precizat aceste atribuții desemnate consilierilor, Președintele Moraru a răspuns indicând 4 dispoziții care nu sunt publice. În plus, pe site-ul Instituției, dispozițiile de președinte nu au mai fost actualizate din anul 2012...

Viața de consilier
Decanul de vârstă al consilierilor personali ai Președintelui este Ilie Cioacă. Dinozaur al administrației, acesta a fost numit în funcția de consilier după pensionare, deși Victor Moraru a declarat public pe vremea când era primar al orașului Amara că «este un incompetent». Dar cum toată lumea știe că și în administrație «funcția doboară gradul», Ilie Cioacă a continuat să ocupe funcția de consilier personal al Președintelui... Iar după pensionare contractul i-a fost prelungit cu încă 6 luni, la un cuantum al salariului brut de 4324 de lei. Contractul lui expiră în luna martie 2017, iar postul va rămâne probabil vacant până la revenirea în funcție a doamnei Cristina Petrescu, aflată acum în concediu postnatal. Următorul consilier este Alin Potinche, supranumit și «consilierul de noapte al Președintelui». Acesta a activat într-o organizație non-guvernamentală la Amara, a șters exemplar clanța biroului de primar, iar acum va încasa până în 2020 un salariu brut de 3714 de lei lunar. Cel de-al treilea consilier este moștenit de la ex-președintele Ciupercă. Îl cheamă Plăiașu Emanuel Eduard, activează în organizația PSD Ialomița și este recunoscut pentru calitatea sa de stativ uman al telefonului președintelui Ciupercă. Din informațiile deținute de noi, Victor Moraru își scrie singur sms-urile, drept pentru care la acest moment Eduard Plăiașu nu are nicio utilitate declarată. Chiar și așa, și el primește un salariu de 3714 lei lunar. Ultima pe lista consilierilor personali ai Președintelui este Valentina Roșca. Pentru că are un zâmbet cald și este femeie, o vom ierta de comentarii malițioase. Destul că trebuie să se ferească de privirile Președintelui. Precizăm însă că și ea câștigă 3388 de lei lunar, conform contractului, tot până în 2020.

Sfidare administrativă
Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu
Asemeni Președintelui, primarul Adrian Mocioniu are și el 4 consilieri. Numele și salariile acestora sunt însă «secrete». Adrian Mocioniu informează public că, «în conformitate cu art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului». De parcă noi întrebam despre codurile numerice personale...
Un răspuns jenibil Deși și-a angajat consilierii personali potrivit aceleiași Legi 215/2001, primarul Adrian Mocioniu a decis să nu facă public numele acestora și salariile pe care le încasează în calitate de consilieri personali. Astfel, în răspunsul formulat, el reinterpretează de o manieră personală legea și declară că și-a angajat consilierii respectând prevederile art. 66, alin. 1, lit. b, din legea mai sus menționată. Curioși să identificăm criteriile de angajare stipulate în lege, am identificat prevederea invocată. Cităm: «Primarul răspunde de buna funcționare a administrației publice locale, în condițiile legii». Același primar Adrian Mocioniu invocă art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, potrivit căruia «angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului» pentru a secretiza atât numele consilierilor personali, cât și salariile acestora! Singura informație pe care primarul Sloboziei admite să o facă publică referitoare la consilierii personali e că aceștia, tot în număr de 4, au atribuții pe «probleme juridice și de administrație publică locală», «probleme de gospodărire comunală și administrarea domeniului public», «probleme economice», precum și «pe probleme de impozite și taxe locale». În realitate, în spatele răspunsului jenant și penibil, primarul Adrian Mocioniu ascunde, așa cum am mai spus-o, datoriile politice din campania electorală de la locale. Vom reveni cu amănunte!

3 Martie 2017, 11:05 (8982 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Cătălin Grigore asigură interimatul la președinția Consiliului Județean Ialomița
MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte
Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei
Moraru angajează consilieri personali prin «selecție»
Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Comentariile cititorilor:


nenea nicu:
(9 Martie 2017, 20:48)
orasul Slobozia,a devenit ca o groapa in care se colecteaza gunoi.Pe toate strazile este o mizerie de nedescris,cei  care sunt angajati ptr.curatentie nu-si termina treaba,nu strang peturile,nu matura peste tot,nu aduna vreascurile,hartiile ,cand lumea merge la munca dimineata ei  matura trotuarele,adica se fac ,ca nu aduna tot.Jale mare,halal capitala de judet.Urziceniul este mult mai ingrijit si curat.
Andrei:
(6 Martie 2017, 11:50)
 Am inteles, domnul Mocioniu, nu se pricepe la administratie, a fost ales si de partid si de obste dar consilierii nu au nicio scuza, ori sunt foarte "secretosi" vis-a-vis de tot ce misca in acest oras. De la strazi care stau neasfaltate, gauri in carosabil, sau guri de canal care asteapta de cel putin trei mandate sa fie astupate corespunzator, la investitii fara cap, bani cheltuiti de edili ce se se invart in jurul cozii si ca tabloul sa fie complet, am fost facuti de rasul lumii de "militia locala" care amendeaza pe cei care isi da "aere" precum calul de la prea mult ovaz. In rest totul este ok, cum spune romanul, nu avem apa potabila, parcul industrial este gol, adica nu sunt locuri de munca din cele un milion promise, doctori in spital, etc. Inchei prin a spune ca imi pierd timpul si ca "nu este prost cine cere, este prost cine voteaza"
 P.S. La scoala nr.2, prin spatela scolii, intr-o intersectie este postat in fiecare dimineata un politist care dirijeaza circulatia la nevoie. Un lucru foarte bun si bine gandit. Mergeti dimineata pe strada Lacului, unde smecherii cu masini de la licee stationeaza pe trecere de pietoni ca sa isi cumpere cafea de la dozator si incurca circulatia si asa greoaie. Pe strada Lacului nici un politist. Poate in jur de 12.00, poti observa cate un echipaj cu masina ce stau la taclale in capatul acestei strazi unde se termina asfaltul. Dece?!! Sunt stresati?!!
Mircea:
(4 Martie 2017, 22:43)
@ambro, chiar ma intrebam unde ai disparut, tot tragi cu ciume rosii...albaste....galbene...te-ai plafonat omule, naspa pentru tine si pentru cei din jurul tau, daca tu si cei din vechiu penele erati atat de destepti pe cat vreti sa pareti, nu va asezati cu poponetul in sus in fata portocaliilor, stii la ce ma refer, puterea voastra a facut sa ajunga in parlamet doua mari nimicuri, tinel si ionascu si acum va vaitati...trista viata aveti...pe bune ambrozie...chiar esti demn de mila, n-am cum sa fiu suparat pe tine, nu te poti supara pe un nimic, este un nonsens...!
Ambro:
(4 Martie 2017, 18:49)
Mirciulică,te trezești din somnul roșu si mai bravezi câte ceva din când în când.Stai cumințel împreună cu toți cei ce reprezentați ciuma roșie p-aici. I-ați inima în dinți și ieși împreună cu condamnatul Neacșu,Moraru, Mocioniu și toți lingăii ciumați deasupra gropii si strigați în gura mare "Trăiască Iliescu" că doar este ziua lui zilele astea, idolul vostru care încă mai bașește pe lumea asta fără să dea socoteală pentru morții de la revoluție si la mineriadă.Mai scutește-ne si Hai Sictir.
Mircea:
(4 Martie 2017, 16:35)
i@sarsaila, apropo stimabile, nu cred ca ai citi ceva de Ion Creanga, @consilier, nu cred ca cineva (scuza ptr cacofonie dar ti se potriveste), te-ar accepta ca si consilier, @ ooof, catre toti trei, nu sunteti decat niste frustrati, indiferent ca omul respectiv ar face ceva bun, sau prost, voi sunteti gica contra, nu conteaza...totul este sa te impotrivesti, o actiune deloc benefica, in sfarsit, parerea mea este ca daca tot sunteti impotriva unei actiuni, veniti cu solutie, poate, cine stie...daca este viabila se va realiza...de crticat stim toti sa creiticam, hai sa venim cu solutii...deci? 
OOOF:
(3 Martie 2017, 21:08)
Pai dragi cetateni ce pretentii sa mai avem la primarul tinerel? PSD -ul cu orice varianta venea tot castiga.
Asa ca avem bucuria (in) existentei unui primar - bai eu cred ca-i cel mai prost din istoria acestui oras. Omu e ingamfat si atata tot. 
consilier:
(3 Martie 2017, 21:08)
d na geta-bioenergeta, nevasta de valcan arestat si necondamnat trecu de la ghiseu pe post de consilier al primarului...sa mai scoata din paguba, ca barbat su o fi sponsorizat la greu si deh multi i or fi indatorati ....sef la dadp-tupeu la greu dupa tot ce a facut! a cotizat zdravan la partidea daca fiu su are contracte bune cu statul, nevasta fara studii se facu consiliera, poate invata si ea sa scrie pe acolo...rusine, mai, hoti pe banda rulanta!!! grasul ala o sa se sufoce odata de la propriul miros imputit!
SARSAILA:
(3 Martie 2017, 15:45)
DOAMNA VALENTINA  E DAMA BINE? CA INTAIUL BRUTAR AL JUDETULUI E OBISNUIT NUMAI CU CALITATE EXTRA  PE TOATE PLANURILE 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 25 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț public

Primăria Municipiului Slobozia
dorește să sprijine
activitatea de funcționare
a Asociațiilor de Proprietari
și organizează, în acest sens,
în ziua de miercuri,
13 mai 2015, orele 16,00,

la Casa Municipală de Cultură
(fostul cinematograf Galax),
o Adunare cu toți administratorii
și președinții Asociațiilor de proprietari

8 Mai 2015, 12:05


Ialomița: Un tractor și un autoturism, cuprinse de flăcări

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 24 de ore, pentru lichidarea a două incendii, izbucnite la un tractor și la un autoturism. Primul apel telefonic a fost înregistrat miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 20:30
(4685 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii aprilie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7569 șomeri, din care 1849 șomeri indemnizați, respectiv 5720 șomeri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 18:25
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: În atenția operatorilor care achiziționează lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte de la producători că, în conformitate cu art. 151 din Regulamentul (UE) nr. 1308/2013, pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 17:40
(4192 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat în trafic în stare de ebrietate

Un tînăr, de 27 de ani, din București, este urmărit penal după ce a fost identificat în trafic, la Fetești, sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 16:45
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri, răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 32 și 28 de ani, au fost implicați într-un accident rutier, în zona municipiului Urziceni. Din primele verificări, vina ar purta-o tînărul de 28 de ani care, într-o curbă periculoasă, nu ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 15:30
(4809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 13:15
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»

Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a  tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului». ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 19:25
(4275 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015

Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 18:10
(10595 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4876 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(8999 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4773 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5023 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3380 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8025 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7332 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5130 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4279 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4038 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5635 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7518 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8169 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4939 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3224 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3675 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...