Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii Președintelui

24/24 la post

Consilierii Președintelui

bonus: Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu

Recent, Președintele Victor Moraru a declarat în cadrul unei conferințe de presă că nu este mulțumit decât de 5 dintre angajații Consiliului Județean. În sală erau de două ori mai mulți funcționari ai instituției, iar 4 dintre aceștia erau consilierii personali ai Președintelui. Potrivit Legii 215/2001, președintele Consiliului Județean Ialomița are dreptul să angajeze 4 consilieri personali. Potrivit declarațiilor Președintelui Moraru, aceștia au fost aleși pentru că «au acceptat să fie la dispoziția sa 24 de ore din 24». Pentru această onoare, cei 4 consilieri primesc salarii care variază de la 3300 la 4300 lei. Brut!

Un președinte cu gura aurită
Potrivit organigramei, în cadrul Consiliului Județean pot fi angajați 133 de oameni, dintre care 115 în funcții publice și 15 în funcții contractuale. Din păcate însă, organigrama instituției este incompletă, iar funcționarii, potrivit declarațiilor Președintelui, «slab pregătiți și incompetenți». Singurii care par să răspundă exigențelor Președintelui sunt consilierii personali. Ei sunt 4, maximum permis de lege, și se calcă pe picioare la fiecare conferință de presă sau eveniment public la care participă Președintele. Alegerea lor a avut la bază un singur principiu: «să se afle la dispoziția sa 24 de ore din 24!». «Numirea consilierilor personali se face pe bază de încredere. Nu modul în care își desfășoară activitatea este esențial... În înțelesul legii, acești consilieri au rolul de a-l ajuta în activitatea pe care o desfășoară... Competențele și atribuțiile sunt stabilite de către demnitarul care îi angajează! Au rolul de a-l ajuta pe demnitar sau ales local și de a-i pune la dispoziție toate informațiile de care acesta are nevoie. Practic, se află la dispoziția lui 24 de ore din 24!» declara Președintele în urmă cu 8 luni. Dincolo de declarații însă, atribuțiile celor 4 consilieri trebuie reglementate clar, prin dispoziții ale președintelui. Deși în baza Legii 544 privind accesul la informațiile de interes public am solicitat să ne fie precizat aceste atribuții desemnate consilierilor, Președintele Moraru a răspuns indicând 4 dispoziții care nu sunt publice. În plus, pe site-ul Instituției, dispozițiile de președinte nu au mai fost actualizate din anul 2012...

Viața de consilier
Decanul de vârstă al consilierilor personali ai Președintelui este Ilie Cioacă. Dinozaur al administrației, acesta a fost numit în funcția de consilier după pensionare, deși Victor Moraru a declarat public pe vremea când era primar al orașului Amara că «este un incompetent». Dar cum toată lumea știe că și în administrație «funcția doboară gradul», Ilie Cioacă a continuat să ocupe funcția de consilier personal al Președintelui... Iar după pensionare contractul i-a fost prelungit cu încă 6 luni, la un cuantum al salariului brut de 4324 de lei. Contractul lui expiră în luna martie 2017, iar postul va rămâne probabil vacant până la revenirea în funcție a doamnei Cristina Petrescu, aflată acum în concediu postnatal. Următorul consilier este Alin Potinche, supranumit și «consilierul de noapte al Președintelui». Acesta a activat într-o organizație non-guvernamentală la Amara, a șters exemplar clanța biroului de primar, iar acum va încasa până în 2020 un salariu brut de 3714 de lei lunar. Cel de-al treilea consilier este moștenit de la ex-președintele Ciupercă. Îl cheamă Plăiașu Emanuel Eduard, activează în organizația PSD Ialomița și este recunoscut pentru calitatea sa de stativ uman al telefonului președintelui Ciupercă. Din informațiile deținute de noi, Victor Moraru își scrie singur sms-urile, drept pentru care la acest moment Eduard Plăiașu nu are nicio utilitate declarată. Chiar și așa, și el primește un salariu de 3714 lei lunar. Ultima pe lista consilierilor personali ai Președintelui este Valentina Roșca. Pentru că are un zâmbet cald și este femeie, o vom ierta de comentarii malițioase. Destul că trebuie să se ferească de privirile Președintelui. Precizăm însă că și ea câștigă 3388 de lei lunar, conform contractului, tot până în 2020.

Sfidare administrativă
Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu
Asemeni Președintelui, primarul Adrian Mocioniu are și el 4 consilieri. Numele și salariile acestora sunt însă «secrete». Adrian Mocioniu informează public că, «în conformitate cu art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului». De parcă noi întrebam despre codurile numerice personale...
Un răspuns jenibil Deși și-a angajat consilierii personali potrivit aceleiași Legi 215/2001, primarul Adrian Mocioniu a decis să nu facă public numele acestora și salariile pe care le încasează în calitate de consilieri personali. Astfel, în răspunsul formulat, el reinterpretează de o manieră personală legea și declară că și-a angajat consilierii respectând prevederile art. 66, alin. 1, lit. b, din legea mai sus menționată. Curioși să identificăm criteriile de angajare stipulate în lege, am identificat prevederea invocată. Cităm: «Primarul răspunde de buna funcționare a administrației publice locale, în condițiile legii». Același primar Adrian Mocioniu invocă art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, potrivit căruia «angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului» pentru a secretiza atât numele consilierilor personali, cât și salariile acestora! Singura informație pe care primarul Sloboziei admite să o facă publică referitoare la consilierii personali e că aceștia, tot în număr de 4, au atribuții pe «probleme juridice și de administrație publică locală», «probleme de gospodărire comunală și administrarea domeniului public», «probleme economice», precum și «pe probleme de impozite și taxe locale». În realitate, în spatele răspunsului jenant și penibil, primarul Adrian Mocioniu ascunde, așa cum am mai spus-o, datoriile politice din campania electorală de la locale. Vom reveni cu amănunte!

3 Martie 2017, 11:05 (8777 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Cătălin Grigore asigură interimatul la președinția Consiliului Județean Ialomița
MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte
Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei
Moraru angajează consilieri personali prin «selecție»
Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Comentariile cititorilor:


nenea nicu:
(9 Martie 2017, 20:48)
orasul Slobozia,a devenit ca o groapa in care se colecteaza gunoi.Pe toate strazile este o mizerie de nedescris,cei  care sunt angajati ptr.curatentie nu-si termina treaba,nu strang peturile,nu matura peste tot,nu aduna vreascurile,hartiile ,cand lumea merge la munca dimineata ei  matura trotuarele,adica se fac ,ca nu aduna tot.Jale mare,halal capitala de judet.Urziceniul este mult mai ingrijit si curat.
Andrei:
(6 Martie 2017, 11:50)
 Am inteles, domnul Mocioniu, nu se pricepe la administratie, a fost ales si de partid si de obste dar consilierii nu au nicio scuza, ori sunt foarte "secretosi" vis-a-vis de tot ce misca in acest oras. De la strazi care stau neasfaltate, gauri in carosabil, sau guri de canal care asteapta de cel putin trei mandate sa fie astupate corespunzator, la investitii fara cap, bani cheltuiti de edili ce se se invart in jurul cozii si ca tabloul sa fie complet, am fost facuti de rasul lumii de "militia locala" care amendeaza pe cei care isi da "aere" precum calul de la prea mult ovaz. In rest totul este ok, cum spune romanul, nu avem apa potabila, parcul industrial este gol, adica nu sunt locuri de munca din cele un milion promise, doctori in spital, etc. Inchei prin a spune ca imi pierd timpul si ca "nu este prost cine cere, este prost cine voteaza"
 P.S. La scoala nr.2, prin spatela scolii, intr-o intersectie este postat in fiecare dimineata un politist care dirijeaza circulatia la nevoie. Un lucru foarte bun si bine gandit. Mergeti dimineata pe strada Lacului, unde smecherii cu masini de la licee stationeaza pe trecere de pietoni ca sa isi cumpere cafea de la dozator si incurca circulatia si asa greoaie. Pe strada Lacului nici un politist. Poate in jur de 12.00, poti observa cate un echipaj cu masina ce stau la taclale in capatul acestei strazi unde se termina asfaltul. Dece?!! Sunt stresati?!!
Mircea:
(4 Martie 2017, 22:43)
@ambro, chiar ma intrebam unde ai disparut, tot tragi cu ciume rosii...albaste....galbene...te-ai plafonat omule, naspa pentru tine si pentru cei din jurul tau, daca tu si cei din vechiu penele erati atat de destepti pe cat vreti sa pareti, nu va asezati cu poponetul in sus in fata portocaliilor, stii la ce ma refer, puterea voastra a facut sa ajunga in parlamet doua mari nimicuri, tinel si ionascu si acum va vaitati...trista viata aveti...pe bune ambrozie...chiar esti demn de mila, n-am cum sa fiu suparat pe tine, nu te poti supara pe un nimic, este un nonsens...!
Ambro:
(4 Martie 2017, 18:49)
Mirciulică,te trezești din somnul roșu si mai bravezi câte ceva din când în când.Stai cumințel împreună cu toți cei ce reprezentați ciuma roșie p-aici. I-ați inima în dinți și ieși împreună cu condamnatul Neacșu,Moraru, Mocioniu și toți lingăii ciumați deasupra gropii si strigați în gura mare "Trăiască Iliescu" că doar este ziua lui zilele astea, idolul vostru care încă mai bașește pe lumea asta fără să dea socoteală pentru morții de la revoluție si la mineriadă.Mai scutește-ne si Hai Sictir.
Mircea:
(4 Martie 2017, 16:35)
i@sarsaila, apropo stimabile, nu cred ca ai citi ceva de Ion Creanga, @consilier, nu cred ca cineva (scuza ptr cacofonie dar ti se potriveste), te-ar accepta ca si consilier, @ ooof, catre toti trei, nu sunteti decat niste frustrati, indiferent ca omul respectiv ar face ceva bun, sau prost, voi sunteti gica contra, nu conteaza...totul este sa te impotrivesti, o actiune deloc benefica, in sfarsit, parerea mea este ca daca tot sunteti impotriva unei actiuni, veniti cu solutie, poate, cine stie...daca este viabila se va realiza...de crticat stim toti sa creiticam, hai sa venim cu solutii...deci? 
OOOF:
(3 Martie 2017, 21:08)
Pai dragi cetateni ce pretentii sa mai avem la primarul tinerel? PSD -ul cu orice varianta venea tot castiga.
Asa ca avem bucuria (in) existentei unui primar - bai eu cred ca-i cel mai prost din istoria acestui oras. Omu e ingamfat si atata tot. 
consilier:
(3 Martie 2017, 21:08)
d na geta-bioenergeta, nevasta de valcan arestat si necondamnat trecu de la ghiseu pe post de consilier al primarului...sa mai scoata din paguba, ca barbat su o fi sponsorizat la greu si deh multi i or fi indatorati ....sef la dadp-tupeu la greu dupa tot ce a facut! a cotizat zdravan la partidea daca fiu su are contracte bune cu statul, nevasta fara studii se facu consiliera, poate invata si ea sa scrie pe acolo...rusine, mai, hoti pe banda rulanta!!! grasul ala o sa se sufoce odata de la propriul miros imputit!
SARSAILA:
(3 Martie 2017, 15:45)
DOAMNA VALENTINA  E DAMA BINE? CA INTAIUL BRUTAR AL JUDETULUI E OBISNUIT NUMAI CU CALITATE EXTRA  PE TOATE PLANURILE 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 22 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11074 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16166 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8859 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10072 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9050 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7937 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9880 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12149 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14748 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14010 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9044 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10265 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7105 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15276 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13176 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10141 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Fetești: Urmăriți prinși de polițiști

Marți, 10 mai, polițiștii feteșteni au efectuat o acțiune timp de două ore, al cărei principal scop l-a constituit punerea în executare a mandatelor de aducere dar și identificarea persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:02
(9324 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 500 victime la Urziceni în urma unui cutremur

Miercuri, 11 mai, începînd cu orele 10.00, pompierii ialomițeni vor fi angrenați într-o activitate de anvergură denumită strategic «Managementul și gestionarea situațiilor de urgență determinate de producerea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 11:15
(9724 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi bărbați au murit după ce au băut un litru de «alcool tehnic»

Doi bărbați, în vîrstă de 39, respectiv 42 ani, au murit sîmbătă, 7 mai a.c., după ce au consumat un litru de «alcool tehnic». Luni, 9 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată de Serviciul de Medicină Legală ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 19:10
(11126 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, rata șomajului aferentă lunii aprilie 2011 este în scădere. La sfîrșitul lunii precedente ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:20
(8903 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru contrabandă cu țigări

Slobozia: Arestați pentru contrabandă cu țigări

Doi slobozeni, traficanți de țigări de contrabandă, au fost prinși vineri, 6 mai a.c., de polițiștii ialomițeni. Cei doi sînt actual arestați, Judecătoria Slobozia emițînd pe numele acestora mandate de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:16
(11437 vizualizări - 1 comentariu)


«Voluntar? Voluntar!», seminar organizat de Asociața Tinerilor din Ialomița

Vineri, 13 mai, Asociața Tinerilor din Ialomița organizează seminarul cu denumirea «Voluntar? Voluntar!», în cadrul Săptămînii Naționale a Voluntariatului. Scopul principal al evenimentului îl constituie ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:12
(9977 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Cadavru «agățat într-o creangă» pe rîul Ialomița

Cadavrul unui bărbat, agățat într-o creangă pe rîul Ialomița, a fost observat sîmbătă, 7 mai, în zona comunei Andrășești. Un pescar aflat în apropiere a observat trupul neînsuflețit al bărbatului și a sunat ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:11
(10060 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Văii: Două proiectile în cîmp

Sîmbătă, 7 mai, două proiectile explozive de calibru 122, respectiv 152 mm, au fost descoperite de cetățeni în timp ce efectuau lucrări agricole pe un teren viran de pe raza localității Gura Văii. Specialiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:10
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Șoferiță, prinsă la volan fără a avea carnet

O femeie de 33 ani din Cocora este cercetată de polițiștii din localitate după ce a fost prinsă conducînd fără permis. S-a întîmplat sîmbătă, 7 mai, la Cocora, cînd polițiștii au oprit în trafic pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:06
(9971 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...