Un mort și un rănit într-un grav accident rutier
Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul
...[citește_toată_știrea]
25 Noiembrie 2009, 16:38
(13138 vizualizări -
0 comentarii)
Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0
Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League
...[citește_toată_știrea]
25 Noiembrie 2009, 01:01
(16046 vizualizări -
0 comentarii)
Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni
România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2009, 18:17
(10370 vizualizări -
0 comentarii)
Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină
O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2009, 18:12
(10800 vizualizări -
0 comentarii)
Urmărit general, identificat la Fetești
Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2009, 18:12
(11553 vizualizări -
0 comentarii)
Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului
Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2009, 18:11
(12203 vizualizări -
0 comentarii)
Hoți prinși de polițiști
La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase,
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2009, 18:10
(10915 vizualizări -
0 comentarii)
La volan fără permis
În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2009, 18:09
(10591 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt
Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2009, 14:40
(12297 vizualizări -
0 comentarii)
PSD Ialomița, «sugar» prefectural
În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2009, 01:13
(16460 vizualizări -
0 comentarii)
A încercat să mituiască un polițist
Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să
...[citește_toată_știrea]
20 Noiembrie 2009, 16:47
(11465 vizualizări -
0 comentarii)
Minori accidentați
Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2009, 18:41
(10106 vizualizări -
0 comentarii)
Arme confiscate de polițiști
Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2009, 18:38
(10586 vizualizări -
0 comentarii)
Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia
Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2009, 12:51
(11243 vizualizări -
0 comentarii)
Beat la volan
Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 18:12
(11288 vizualizări -
0 comentarii)
Atenție la înșelăciuni!
Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 18:11
(11272 vizualizări -
0 comentarii)
Accident cu o căruță
Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 18:11
(13603 vizualizări -
0 comentarii)
La volan fără permis
Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 18:10
(13361 vizualizări -
0 comentarii)
Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni
Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 18:10
(11093 vizualizări -
0 comentarii)
Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp
Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 12:46
(11903 vizualizări -
0 comentarii)
«Munca la negru», sancționată mai aspru
Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel,
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 12:40
(11981 vizualizări -
0 comentarii)
Campanie anti-fumat, la Slobozia
Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2009, 12:38
(13252 vizualizări -
0 comentarii)
A murit căzînd într-o fîntînă
Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de
...[citește_toată_știrea]
17 Noiembrie 2009, 19:33
(10786 vizualizări -
0 comentarii)
CEC-uri de 1,5 milioane, false
Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut
...[citește_toată_știrea]
17 Noiembrie 2009, 19:21
(11741 vizualizări -
0 comentarii)
Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor
Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu
...[citește_toată_știrea]
17 Noiembrie 2009, 19:03
(10441 vizualizări -
0 comentarii)
Urmărit general, prins la Fierbinți
Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața
...[citește_toată_știrea]
17 Noiembrie 2009, 18:52
(10523 vizualizări -
0 comentarii)
A furat de la Primărie
Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani
...[citește_toată_știrea]
17 Noiembrie 2009, 18:40
(12034 vizualizări -
1 comentariu)
Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției
Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind
...[citește_toată_știrea]
17 Noiembrie 2009, 18:20
(11190 vizualizări -
0 comentarii)
Conflict la Bărbulești
Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2009, 18:18
(10754 vizualizări -
0 comentarii)
Prins după ce a furat un autoturism
Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2009, 17:28
(12434 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(7 Martie 2018, 00:06)
Decât linie de tramvai la Slobozia Nouă mai bine asfaltati străzile din Slobozia Nouă pentru că au rămas de râs. Și noi plătim aceleași impozite ca la Slobozia.
(5 Martie 2018, 10:55)
Incredibil este ca nici Ionascu nici Stoica nu au nicio problema dupa ce au aruncat cu sutele de milioane pe apa sambetei. Au grija ciumatii rosii . Urmeaza asaltul final asupra justitiei.
(4 Martie 2018, 23:16)
Hai sa facem si noi ceva nou in orasul asta ar fi timpul orice sa cunoasca ceva in beneficiul oamenilor
(4 Martie 2018, 14:42)
Ce trist e sa avem 'panseuri' gen Marean Vanghelie: nici macar sa fure nu stiu. Pt unii, a fura, e inscris in ADN-ul lasat din stramosi ca o mare vitejie..Vorba primilor tigani care incepusera sa bantuie Europa de vest prin anii'9o: era si pacat sa iesi din magazine fara sa furi ceva pt ca, oricum, nimeni nu pazea marfa..
(4 Martie 2018, 14:17)
Mi-a placut ideea cu Turnul Eiffel, transferat in centrul Sloboziei, la Cercul Militar, astfel am avea Circul Sloboziei! Dece nu?! Cu prostii care ne conduc si cretinismul din capul lor s-a vazut ca totul este posibil sa le faci pe dos. Imobilul administrativ in care functioneaza Prefectura si Consiliul Judetean, sa fie demolat, iar toata Piata Revolutiei, va avea putin din aerul Central Park, din Manhattan, New York. Blocul G5, care se vede din strada ca fiind dupa razboiul din Cecenia, vizibil in Piata Revolutiei, intregeste tabloul de nepasare si prost gust de care dau dovada prostii care ne conduc.
(4 Martie 2018, 13:12)
Primari maimutoi. Nici macar sa fure nu stiu. Iar votantiii.......
(4 Martie 2018, 11:15)
Din pacate, parerea mea este ca linia de tramvai catre Slobozia Noua si pista de biciclete sunt niste proiecte bune, ce vor creste confortul si siguranta oamenilor daca ar fi bine facute. Spre Amara soseaua este plina de biciclisti ce isi risca vietile, iar transportul in comun patronat de Nik Touring este o mizerie.