Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

miting pentru ce?

Inițial, Liviu Dragnea, împreună cu sfătuitorul de taină Marian Neacșu, printre altele și președinte al PSD Ialomița, au decis emanarea unei proclamații de înfierare a statului paralel. A fost momentul când, pentru prima oară, s-a discutat despre posibilitatea organizării unui miting de amploare al social-democraților împotriva statului paralel. Sau deep state, cum îi place deputatului Pop să spună... Întrucât suna fantasmagoric, acest apel la luptă împotriva statului paralel s-a transformat ulterior într-o chemare la luptă pentru apărarea valorilor familiei tradiționale, o altă găselniță promovată de trompetele PSD. Chiar se vorbea și despre un referendum în acest sens, de parcă atât Liviu Dragnea, cât și Marian Neacșu, aveau nevoie de o legitimizare a propriilor relații personale prin vot popular. Mai departe, apelul la miting a suferit o nouă transformare. Dintr-odată, atacurile împotriva primului ministru, Vasilica-Viorica Dăncilă, au devenit fundamentul noii chemări la luptă pentru social-democrați. Era vorba despre organizarea unui miting de amploare pentru susținerea premierului și a Guvernului PSD, Vasilica-Viorica Dăncilă și ai săi miniștri suferind de-atâtea atacuri și tânjind după suportul partidului aflat, culmea!, la guvernare. Mitingul de susținere al Vasilicii-Viorica Dăncilă era la un pas de a fi înfăptuit, social-democrații întâmpinând însă reale probleme de logistică. Adică, spre exemplu, s-a luat în considerare problema transportului celor câteva sute de mii de susținători PSD la București, până și Liviu Dragnea&Marian Neacșu înțelegând că nu există atâtea mijloace de transport pentru aducerea în Capitală a simpatizanților social-democrați. Cu toate acestea, la acest sfârșit de săptămână, manifestația publică a PSD se va înfăptui. Revelația lui Dragnea a transformat, din nou, mitingul, de această dată militanții PSD urmând să reclame abuzurile împotriva statului de drept și, senzațional!, să clameze apărarea justiției. Mai departe, filialele PSD au trecut la identificarea soluțiilor de transport pentru zecile de mii de participanți la miting, garnituri de tren, autobuze sau autoturisme fiind puse la bătaie pentru îndeplinirea obiectivului. Vor fi momente înălțătoare, istorice de-a dreptul, când social-democrații cu piepturile dezgolite vor aclama justiția, pe grupe, grupuri și detașamente din fiecare județ al patriei. Va fi fabulos să urmărim chipurile din mulțimea social-democraților și scandările acestora. Vom fi părtașii unor evenimente istorice irepetabile.

7 Iunie 2018, 11:10 (10134 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Ziua Ipocriziei Naționale
noi vrem covid!
ierarhie

Comentariile cititorilor:


anul Douazeci Douazeci:
(13 Iunie 2018, 00:04)
ar fi bine sa stim si noi cine sunt cei care au fost la miting din Ialomita
In patru labe din 5:
(11 Iunie 2018, 23:47)
Vai , ce rusine!!!!! Duamna firea huiduită ca ultima vaca nenorocita la serbarea care trebuia sa fie doar a Simonei! Ba nenorociților, luați labele de pe halep, continuați labele in ritmul vostru!
Neacsu, soarele nostru:
(11 Iunie 2018, 22:15)
Bai, manca-v-as gura, l-ati  vazut pe lacheul care-i duce gunoiul lui drac-nea cum i-a prezentat delegatia ialomiteana la congres aluia? Sa mor daca nu parea ca inghitit secera! Si ciocanul dar de ala nu se indura sa-l inghita din prima!
Simpatizant inactiv:
(11 Iunie 2018, 20:19)
Nimic despre mitingul împotriva la toate abuzurile???? Fratii nostri care au participat de bunăvoie si nesiliți de nimeni s-au întors cu bine de la București? De la noi sunt cei care făceau specula cu apa gratis sau ai nostri doar au cumpărat? Echipa de fotbal din colelia s-a întors întreaga sau au venit mai mulți ???
Nicu:
(11 Iunie 2018, 19:59)
Unii bugetari au salarii umflate rău, neacoperite prin muncă și răspundere! Asta, apropo de salarii tăiate. Cred că va urma din nou ,,iarăși” o tăiere. Inevitabil, după jaful din ultimul an.
@mmmmmmm:
(11 Iunie 2018, 12:08)
Esti amuzant rau: :"cand Boc taia salarii." Pai Boc taia salarii la bugetarii umflati ca numar  de guvernul Tariceanu, cel care a vandut Bancoex pe 3 miliarde de euro si nu se stie unde s-a dus suma asta.  Daca Boc nu taia salariile bugetarilor fara numar, azi eram precum grecii: pensii la jumate din cat erau in 2008 si datoria Romaniei  crescuta la cateva sute de miliarde de euro. Boc a planificat returnarea banilor taiati, iar economia tarii si-a revenit dupa criza din 2009. Nimeni dintre bugetari n-a ramas cu banii nereturnati. Problema e ca anul trecut 2017, anul in care economia tarii "duduia" si eram primii in UE la crestere economica, psd-ul a imprumutat 12 miliarde de euro. Exact cat a imprumutat Boc de la FMI in anul de criza 2009. Asta arata adevarata "crestere" mult laudata de actuala putere. Investitii zero, pomeni cat incape pt amarasteni si asistatii sociali, salarii si pensii de lux pt alesii neamului (din imprumuturi externe,) plus lupta pt acapararea justitiei pt a scapa de puscarie, ei, penalii din fruntea tarii. Asta este preocuparea psd-alde.
mmmmmmmmmmmmmmmm:
(10 Iunie 2018, 23:21)
Asa se intampla cand Boc taia salarii si Udrea fura, nimeni nu comenta. Acum astia au mai dat cv inapoi si voi cei din opozitie vreti sa va mai creada poporul ,OAMENI DE RAND ca sunt penali si ca Kovesi i-si face datoria cand Udrea sta bine mersi, ca Iohanis a furat o casa si apoi a pierdut-o.

Kamikaze:
(10 Iunie 2018, 17:28)
S-a aflat contra cui au protestat psd-istii: contra-cost!..
Cat ne costa...?:
(8 Iunie 2018, 23:51)
De cateva zile functionarii administratiilor locale si centrale din tara(dominate de PSD) nu-si mai fac datoria pt care au fost alesi si pt care sunt platiti, in schimb se lupta sa mobilizeze la disperare cati mai multi "simpatizanti" : ba cu vorba buna, ba cu amenintarea, ba cu rugaminti si promisiuni,ba cu santajul ..
Cat ne costa mitingul PSD?:
(8 Iunie 2018, 23:43)
Mii de masini, microbuze ,autobuze, soferi, benzina, motorina, mancare, bautura, stegulete, pancarte, lanterne,26 de panouri electronice uriase care transmit in direct  evenimentul in piata Victoriei, toalete ecologice, mobilizarea jandarmilor, elicoptere ale politiei, salvari ale SMURD tinute aproape, devierea circulatiei locuitorilor capitalei etc, etc..
Cetatean:
(8 Iunie 2018, 21:31)
Bravo PSD. Domnul Moraru trb.ajutat.trb.mers cu toții.la salvarea României. Oameni de treabă.bv.voi sunteți salvarea țării. Justiția trebuie distrusa că e nedreaptă. Fără justiție, dreptatea sa o facă adevărații români. PSD.psd.fala noastră și mândria. Bine, oamenii din PSD. Care promovează oameni cu origine intelectuala sănătoasă. Înainte cu prostii la conducere că e democratie
Presa straina:
(8 Iunie 2018, 20:50)
In Romania, majoritatea  la putere isi aduna membri si simpatizantii impotriva magistratilor(FP)..
Meeting de vara:
(7 Iunie 2018, 22:17)
bine ca serbarea asta cimpeneasca de-i spune PSD-ul miting de protest impotriva abuzurilor (?) este in zi de week-end si de la ora 20:00! logistica organizatorilor trebuie sa fie snur, nu de alta - le vin din provans citeva mii, poate jde mii de vezici pline, eventual si citeva sute de burti flatulente :)

la naiba, excursie pe timp de vara cu atita popor nu a mai fost de la mineriada din '90, dar erau alte vremuri! mai o Universitate, mai un sediu de partid istoric de opozitie, mai un rond de flori - minerii se pishau unde le venea!

ei, acum alte vremi! in  ditamai buricul tirgului la Piata Victoriei, un' sa-i duci pe stimabili la buda? la muzee - sint inchise la ora aia! la metrou - prea putine locuri de usurare! unica solutie de tip "stejar, extrema urgenta!" ramine tot parcul Kiseleff! 

daca mitingul era organizat in Piata Constitutiei, alte posibilitati aveau stimabilii! parcurile Unirii si Izvor - la doi pasi, comandantii de detasamente si unitati tactice puteau fi recompensati cu un shushu mic la parlament  si tot asa, numai oportunitati! 

PS - sambata se anunta o zi senina, cu maxime in Bucuresti de 30 gr C - o sa se bea multa apa :)
Sondaj psd:
(7 Iunie 2018, 20:21)
Un sondaj de opinie in electoratul psd cu privire la miting: 34% cred ca e vorba de un miting anticapitalism si antiimperealism; 46% cred ca e vorba de nunta lui Dragnea; 22% cred ca e pt intoarcerea lui Ceausescu din Cuba; 28% sunt bucurosi ca isi viziteaza gratis rudele din capitala..
teleormania:
(7 Iunie 2018, 18:37)
La mitingul din fata guvernului,Viorica Dancila va purta o pancarta cu sloganul :"Esi afara javra ordinara!"..

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 30 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6904 șomeri, din care 1216 șomeri indemnizați, respectiv 5688 șomeri ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 12:10
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, Consiliul Local Slobozia și Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret Slobozia organizează ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 18:10
(6854 vizualizări - 0 comentarii)


Schimbare de comandă la ISU Ialomița

Joi, 15 decembrie 2016, începînd cu orele 11,00, se va desfășura ceremonialul militar de predare-primire a comenzii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 14:15
(5434 vizualizări - 3 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concert «Hristos se naște, slăviți-L!»

Luni, 19 decembrie 2016, începînd cu orele 17,00, cu binecuvîntarea și în prezența Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia va avea loc ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 12:05
(6824 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate de energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 12 decembrie 2016, energia electrică va fi întreruptă total în localitatea Reviga, între orele 8,00-15,30. De asemenea, tot luni, ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2016, 11:35
(4029 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț din magazine, reținut

Un tînăr de 18 ani s-a ales cu un dosar penal, acesta fiind autorul unui furt de produse dintr-un magazin de pe raza municipiului Slobozia. Cel care a sesizat polițiștii a fost angajatul respectivei societăți ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:50
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Alegeri parlamentare, supravegheate de polițiști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că scrutinul electoral, desfășurat duminică, 11 decembrie 2016, va fi supravegheat de polițiști. 400 de oameni ai legii vor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:25
(4867 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 23000 de lei pentru șoferii imprudenți

Acțiunile polițiștilor ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița s-au lăsat cu amenzi pentru șoferii certați cu regulile de circulație. Astfel, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:10
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare, depozitate în spații neconforme

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a demarat o amplă acțiune de verificare a societăților comerciale de vînzare cu amănuntul și unităților de procesare și comercializare ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 12:25
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Bărbulești

Locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de miercuri, 7 decembrie 2016, în jurul orelor 9,30, după ce lemnele depozitate în imediata apropiere a unei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2016, 10:10
(4539 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E
-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

8 Decembrie 2016, 09:10


Crimă în comuna Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, prin ordonanță, reținerea pentru 24 de ore a numitului Marius Bucur, domiciliat în comuna Albești. Acesta și-a lovit cu pumnii și picioarele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 17:30
(7125 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, anunță vacantarea a 800 locuri de muncă în Spania, pentru muncă sezonieră în agricultură (recoltarea ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 15:15
(7150 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident grav, un mort și patru răniți!

Luni, 28 noiembrie 2016, în jurul orei 10,30, două autoturisme care se deplasau pe E85, între localitățile Glodeanu Sărat și Ciocîrlia, au fost implicate într-un accident rutier. În urma evenimentului, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 20:40
(2414 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție anunță consumatorii cu privire la întreruperile programate în alimentarea cu energie electrică, survenite din cauza lucrărilor planificate de reabilitare și modernizare a rețelei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:10
(3556 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată, lîngă Movilița

Accident rutier pe DN2A, în zona localității Movilița. Un bărbat, de 37 de ani, și un tînăr, de 19 ani, au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Din primele informații, șoferul ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:05
(4651 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

Polițiștii ialomițeni, alături de alți reprezentanți din cadrul structurilor din teritoriu ale Ministerului Afacerilor Interne, au demarat vineri, 25 noiembrie 2016, campania «Alege să fii corect!». Campania ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:55
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerț ilicit cu parfumuri

Doi bărbați de 36 și 29 de ani, din comuna Bărbulești, au fost surprinși de jandarmii din Slobozia în timp ce încercau să vîndă pe străzile municipiului parfumuri contrafăcute. Produsele erau ambalate și ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:45
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Rănit într-un accident de circulație

Un șofer, de 63 de ani, din Teleorman, a fost rănit într-un accident rutier petrecut în zona localității ialomițene Iazu. Datele polițiștilor arată faptul că mașina bărbatului a fost lovită de un conducător ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:35
(5419 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Țăndărei, Fetești: Dosare penale la 16 ani

Trei tineri, în vîrstă de 16 ani, din Țăndărei și Fetești, s-au ales cu dosare penale pentru comiterea infracțiunii de furt. Aceștia au fost surprinși de angajații unor magazine de pe raza celor două orașe ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:25
(7895 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru proprietarii de porcine

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii de porcine cu privire la modalitatea prin care se pot comercializa aceste animale, în următoarea perioadă de ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:15
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 de zile pentru depunerea declarațiilor pentru veniturile obținute din închirieri

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din închirierea bunurilor, aflate în patrimoniul personal, că au la dispoziție 30 de zile pentru a depune ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:10
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Donează sînge, salvează o viață!»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni au continuat acțiunile în cadrul campaniei «Donează sînge, salvează o viață!», inițiată de Patriarhia Română. O echipă medicală a Centrului de Transfuzii Sanguine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:05
(6214 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de microbuz, prins beat la volan

În urma unei acțiuni cu scop preventiv, demarată la nivel național de Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au depistat în trafic, la Slobozia, un șofer de microbuz ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2016, 16:30
(3873 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:30
(3966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 53 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:25
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Pieton băut, acroșat de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orei 17,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, lîngă localitatea Ciocîrlia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:15
(6129 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 367 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 noiembrie 2016, sînt disponibile 367 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 12:35
(5629 vizualizări - 0 comentarii)


Înghițiți de apele Dunării, căutați de scafandri

Două echipe de scafandri din București și Constanța au demarat operațiunile de căutare a doi bărbați, înghițiți de apele Dunării, la Giurgeni. Potrivit informațiilor, cei doi se aflau într-o barcă, alături ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2016, 22:28
(5628 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative pentru șomeri și angajatori

Potrivit unui comunicat al AJOFM Ialomița, șomerii înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă care nu beneficiază de indemnizație de șomaj, în situația în care se angajează cu normă întreagă ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:45
(4752 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști Mary în Au sosit primele autogunoiere pentru operatorul ADI ECOO 2009 Golf în Sistemul de Garanție-Returnare SGR plasează Ialomița în topul reciclării STR SPERANTEI în Au sosit primele autogunoiere pentru operatorul ADI ECOO 2009 Boss în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» #pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...