Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

miting pentru ce?

Inițial, Liviu Dragnea, împreună cu sfătuitorul de taină Marian Neacșu, printre altele și președinte al PSD Ialomița, au decis emanarea unei proclamații de înfierare a statului paralel. A fost momentul când, pentru prima oară, s-a discutat despre posibilitatea organizării unui miting de amploare al social-democraților împotriva statului paralel. Sau deep state, cum îi place deputatului Pop să spună... Întrucât suna fantasmagoric, acest apel la luptă împotriva statului paralel s-a transformat ulterior într-o chemare la luptă pentru apărarea valorilor familiei tradiționale, o altă găselniță promovată de trompetele PSD. Chiar se vorbea și despre un referendum în acest sens, de parcă atât Liviu Dragnea, cât și Marian Neacșu, aveau nevoie de o legitimizare a propriilor relații personale prin vot popular. Mai departe, apelul la miting a suferit o nouă transformare. Dintr-odată, atacurile împotriva primului ministru, Vasilica-Viorica Dăncilă, au devenit fundamentul noii chemări la luptă pentru social-democrați. Era vorba despre organizarea unui miting de amploare pentru susținerea premierului și a Guvernului PSD, Vasilica-Viorica Dăncilă și ai săi miniștri suferind de-atâtea atacuri și tânjind după suportul partidului aflat, culmea!, la guvernare. Mitingul de susținere al Vasilicii-Viorica Dăncilă era la un pas de a fi înfăptuit, social-democrații întâmpinând însă reale probleme de logistică. Adică, spre exemplu, s-a luat în considerare problema transportului celor câteva sute de mii de susținători PSD la București, până și Liviu Dragnea&Marian Neacșu înțelegând că nu există atâtea mijloace de transport pentru aducerea în Capitală a simpatizanților social-democrați. Cu toate acestea, la acest sfârșit de săptămână, manifestația publică a PSD se va înfăptui. Revelația lui Dragnea a transformat, din nou, mitingul, de această dată militanții PSD urmând să reclame abuzurile împotriva statului de drept și, senzațional!, să clameze apărarea justiției. Mai departe, filialele PSD au trecut la identificarea soluțiilor de transport pentru zecile de mii de participanți la miting, garnituri de tren, autobuze sau autoturisme fiind puse la bătaie pentru îndeplinirea obiectivului. Vor fi momente înălțătoare, istorice de-a dreptul, când social-democrații cu piepturile dezgolite vor aclama justiția, pe grupe, grupuri și detașamente din fiecare județ al patriei. Va fi fabulos să urmărim chipurile din mulțimea social-democraților și scandările acestora. Vom fi părtașii unor evenimente istorice irepetabile.

7 Iunie 2018, 11:10 (9321 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Ziua Ipocriziei Naționale
noi vrem covid!
ierarhie

Comentariile cititorilor:


anul Douazeci Douazeci:
(13 Iunie 2018, 00:04)
ar fi bine sa stim si noi cine sunt cei care au fost la miting din Ialomita
In patru labe din 5:
(11 Iunie 2018, 23:47)
Vai , ce rusine!!!!! Duamna firea huiduită ca ultima vaca nenorocita la serbarea care trebuia sa fie doar a Simonei! Ba nenorociților, luați labele de pe halep, continuați labele in ritmul vostru!
Neacsu, soarele nostru:
(11 Iunie 2018, 22:15)
Bai, manca-v-as gura, l-ati  vazut pe lacheul care-i duce gunoiul lui drac-nea cum i-a prezentat delegatia ialomiteana la congres aluia? Sa mor daca nu parea ca inghitit secera! Si ciocanul dar de ala nu se indura sa-l inghita din prima!
Simpatizant inactiv:
(11 Iunie 2018, 20:19)
Nimic despre mitingul împotriva la toate abuzurile???? Fratii nostri care au participat de bunăvoie si nesiliți de nimeni s-au întors cu bine de la București? De la noi sunt cei care făceau specula cu apa gratis sau ai nostri doar au cumpărat? Echipa de fotbal din colelia s-a întors întreaga sau au venit mai mulți ???
Nicu:
(11 Iunie 2018, 19:59)
Unii bugetari au salarii umflate rău, neacoperite prin muncă și răspundere! Asta, apropo de salarii tăiate. Cred că va urma din nou ,,iarăși” o tăiere. Inevitabil, după jaful din ultimul an.
@mmmmmmm:
(11 Iunie 2018, 12:08)
Esti amuzant rau: :"cand Boc taia salarii." Pai Boc taia salarii la bugetarii umflati ca numar  de guvernul Tariceanu, cel care a vandut Bancoex pe 3 miliarde de euro si nu se stie unde s-a dus suma asta.  Daca Boc nu taia salariile bugetarilor fara numar, azi eram precum grecii: pensii la jumate din cat erau in 2008 si datoria Romaniei  crescuta la cateva sute de miliarde de euro. Boc a planificat returnarea banilor taiati, iar economia tarii si-a revenit dupa criza din 2009. Nimeni dintre bugetari n-a ramas cu banii nereturnati. Problema e ca anul trecut 2017, anul in care economia tarii "duduia" si eram primii in UE la crestere economica, psd-ul a imprumutat 12 miliarde de euro. Exact cat a imprumutat Boc de la FMI in anul de criza 2009. Asta arata adevarata "crestere" mult laudata de actuala putere. Investitii zero, pomeni cat incape pt amarasteni si asistatii sociali, salarii si pensii de lux pt alesii neamului (din imprumuturi externe,) plus lupta pt acapararea justitiei pt a scapa de puscarie, ei, penalii din fruntea tarii. Asta este preocuparea psd-alde.
mmmmmmmmmmmmmmmm:
(10 Iunie 2018, 23:21)
Asa se intampla cand Boc taia salarii si Udrea fura, nimeni nu comenta. Acum astia au mai dat cv inapoi si voi cei din opozitie vreti sa va mai creada poporul ,OAMENI DE RAND ca sunt penali si ca Kovesi i-si face datoria cand Udrea sta bine mersi, ca Iohanis a furat o casa si apoi a pierdut-o.

Kamikaze:
(10 Iunie 2018, 17:28)
S-a aflat contra cui au protestat psd-istii: contra-cost!..
Cat ne costa...?:
(8 Iunie 2018, 23:51)
De cateva zile functionarii administratiilor locale si centrale din tara(dominate de PSD) nu-si mai fac datoria pt care au fost alesi si pt care sunt platiti, in schimb se lupta sa mobilizeze la disperare cati mai multi "simpatizanti" : ba cu vorba buna, ba cu amenintarea, ba cu rugaminti si promisiuni,ba cu santajul ..
Cat ne costa mitingul PSD?:
(8 Iunie 2018, 23:43)
Mii de masini, microbuze ,autobuze, soferi, benzina, motorina, mancare, bautura, stegulete, pancarte, lanterne,26 de panouri electronice uriase care transmit in direct  evenimentul in piata Victoriei, toalete ecologice, mobilizarea jandarmilor, elicoptere ale politiei, salvari ale SMURD tinute aproape, devierea circulatiei locuitorilor capitalei etc, etc..
Cetatean:
(8 Iunie 2018, 21:31)
Bravo PSD. Domnul Moraru trb.ajutat.trb.mers cu toții.la salvarea României. Oameni de treabă.bv.voi sunteți salvarea țării. Justiția trebuie distrusa că e nedreaptă. Fără justiție, dreptatea sa o facă adevărații români. PSD.psd.fala noastră și mândria. Bine, oamenii din PSD. Care promovează oameni cu origine intelectuala sănătoasă. Înainte cu prostii la conducere că e democratie
Presa straina:
(8 Iunie 2018, 20:50)
In Romania, majoritatea  la putere isi aduna membri si simpatizantii impotriva magistratilor(FP)..
Meeting de vara:
(7 Iunie 2018, 22:17)
bine ca serbarea asta cimpeneasca de-i spune PSD-ul miting de protest impotriva abuzurilor (?) este in zi de week-end si de la ora 20:00! logistica organizatorilor trebuie sa fie snur, nu de alta - le vin din provans citeva mii, poate jde mii de vezici pline, eventual si citeva sute de burti flatulente :)

la naiba, excursie pe timp de vara cu atita popor nu a mai fost de la mineriada din '90, dar erau alte vremuri! mai o Universitate, mai un sediu de partid istoric de opozitie, mai un rond de flori - minerii se pishau unde le venea!

ei, acum alte vremi! in  ditamai buricul tirgului la Piata Victoriei, un' sa-i duci pe stimabili la buda? la muzee - sint inchise la ora aia! la metrou - prea putine locuri de usurare! unica solutie de tip "stejar, extrema urgenta!" ramine tot parcul Kiseleff! 

daca mitingul era organizat in Piata Constitutiei, alte posibilitati aveau stimabilii! parcurile Unirii si Izvor - la doi pasi, comandantii de detasamente si unitati tactice puteau fi recompensati cu un shushu mic la parlament  si tot asa, numai oportunitati! 

PS - sambata se anunta o zi senina, cu maxime in Bucuresti de 30 gr C - o sa se bea multa apa :)
Sondaj psd:
(7 Iunie 2018, 20:21)
Un sondaj de opinie in electoratul psd cu privire la miting: 34% cred ca e vorba de un miting anticapitalism si antiimperealism; 46% cred ca e vorba de nunta lui Dragnea; 22% cred ca e pt intoarcerea lui Ceausescu din Cuba; 28% sunt bucurosi ca isi viziteaza gratis rudele din capitala..
teleormania:
(7 Iunie 2018, 18:37)
La mitingul din fata guvernului,Viorica Dancila va purta o pancarta cu sloganul :"Esi afara javra ordinara!"..

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activitatea Poliției Locale Slobozia în luna august 2022

Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, în luna august 2022, polițiștii locali din Slobozia au primit, la dispeceratul instituției, 284 de reclamații, din care 174 au vizat încălcări ale Legii ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 13:00
(18315 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Joi, 15 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna Giurgeni. Au ars anexa gospodărească, furaje, lemne de foc și aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:50
(4980 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni incendiu


Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 15 septembrie a.c., la un accident rutier în care a fost implicat un ATV și o bicicletă, în comuna Roșiori. În urma evenimentului rutier au rezultat două victime ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:40
(2720 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Joi, 15 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29437, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de miercuri, 14 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 16:25
(1957 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Sudiți, reținuți după ce au accidentat mortal un copil de 15 ani și au părăsit locul faptei!

Două persoane au fost identificate și reținute de polițiștii ialomițeni la scurt timp după ce ar fi accidentat mortal un pieton în vârstă de 15 ani. Acestea au fost introduse în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 13:10
(3486 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Incendiu la o casă din Ion Roată

Miercuri, 14 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Ion Roată. Au ars articole de mobilier, materiale textile, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 12:55
(2773 vizualizări - 0 comentarii)


Cămătarii din zona Urziceni-Manasia, călcați de mascați

Joi, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții domiciliare în municipiul Urziceni și comuna Manasia, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de «cămătărie ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 11:30
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat în cursul nopții de marți spre miercuri, 13/14 septembrie a.c., activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, în jurul orei 1,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:20
(3499 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Serviciul Pregătire Profesională din cadrul IPJ Ialomița desfășoară cursuri de prim ajutor adresate polițiștilor din Ialomița, organizate în colaborare cu personalul SMURD din cadrul Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:10
(2777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 14 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29425, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de marți, 13 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 16:35
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,66%, rata șomajului în luna iulie 2022

La sfârșitul lunii iulie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3411 șomeri (din care 1603 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 13:40
(5829 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Făcăeni, Slobozia și Urziceni

Două echipaje de pompieri din Fetești au intervenit la un accident rutier produs în comuna Făcăeni, în eveniment fiind implicate două autoturisme cu patru pasageri. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 12:50
(5068 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în cursul lunii august 2022, 660 misiuni de ordine publică și 785 de misiuni pe linie de pază instituțională. Dintre misiunile de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 17:00
(20365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 13 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29413, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de luni, 12 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 16:15
(2344 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansare de carte și expoziții de pictură, la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 15 septembrie a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda a trei evenimente culturale. Este vorba despre vernisajul a două expoziții de pictură, dar și a unei lansări de carte. Artiștii care ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 12:30
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 14 octombrie 2022, ora 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți», eveniment care va avea loc la sediul Centrul ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 17:10
(3194 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

Sărbătorim la 13 septembrie Ziua Pompierilor din România, un eveniment prin care, de 174 de ani, se perpetuează amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri. Povestea pompierilor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:40
(10315 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 12 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29383, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 11 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:20
(3178 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gheorghe Lazăr

Duminică, 11 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs în Slobozia. În eveniment a fost implicat un autoturism și o autoutilitară, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:50
(3099 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Trei echipaje de pompieri din Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire dezafectată în municipiul Fetești. A ars acoperișul pe o suprafață de aproximativ 600 de metri pătrați ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:35
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 11 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29374, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 10 septembrie a.c., ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2022, 16:20
(2017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 10 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29362, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de vineri, 9 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2022, 17:05
(1923 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 9 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29348, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de joi, 8 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 16:15
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 septembrie 2022, termen limită pentru depunerea notificării privind aplicarea/încetarea aplicării regimului special pentru agricultori

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal care optează ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 14:30
(10284 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 186,542 de milioane lei pentru motorina aferentă trimestrului II al anului 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 13:15
(22415 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: 49 de tichete sociale, acordate mamelor defavorizate

Mamele cu posibilități financiare reduse pot beneficia de tichete sociale în valoare de 2000 de lei pentru copilul nou-născut. La nivelul județului Ialomița, în prima etapă a programului destinat susținerii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 12:00
(14858 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29333, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 7 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:15
(3096 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Cel mai longeviv eveniment cu profil agricol organizat în Ialomița, «Ziua Porumbului», s-a desfășurat joi, 8 septembrie a.c., în satul Orezu. Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:00
(4544 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 81,67 milioane de lei, colectate în luna august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna august a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 81,67 milioane de lei, cu 4 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:20
(11831 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. În acest context, marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:10
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...