Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

exercițiu

Încercați să vă imaginați cele ce urmează. O firmă, cu angajați și fără perspective de investiții, majorează în neștire salarii. La capitolul «venituri», firma oscilează, cu plusuri de până la 20%. La capitolul «cheltuieli», aceeași firmă înregistrează creșteri spectaculoase, salariile majorate producând găuri în bugetul lunar al societății. Probabil, o perioadă se va rezista pe piața economică, firma beneficiind de finanțări în afara activității curente. Corect, finanțările vor spori, prin dobânzi, valoarea cheltuielilor. De remarcat că productivitatea firmei rămâne aceeași, societatea înregistrând lunar pierderi. Oricare antreprenor va încerca găsirea unor soluții, cel puțin pe termen scurt. Se va încerca reducerea de personal, dimi­nuarea «cheltuielilor» fiind importantă în funcțio­narea firmei. Mai mult, se vor încerca limitarea unor costuri suplimentare sau micșorarea unor consumuri de utilități. În continuare, în cazul în care nu se îmbunătățește activitatea societății, firma intră în incapacitate de plată, riscând închiderea, falimentul... Revenind, încercați acum să vă imaginați țara ca pe o firmă, mai mare, cu o sumedenie de angajați și o multitudine de alte «cheltuieli». Salarii majorate în neștire, statul cheltuind inutil fonduri exorbitante, împrumuturi interne sau externe cu dobânzi majorate. La toate acestea, adăugați și pensiile, normale sau speciale. Majorate, la rându-le! Din ce vor fi suportate? Câte împrumuturi să mai poată fi contractate pentru acoperirea necesităților lunare ale statului? Ce costuri imense vor fi plătite doar pentru acoperirea lunară a «cheltuielilor» prezentului? După cum menționam mai sus, în­treprinzătorul cu firma în incapacitate de plată decide închiderea acesteia. Însă Statul, cu «cheltuieli» incomensurabile și «venituri» constant similare lună de lună, se poate închide?

10 Noiembrie 2018, 16:45 (4206 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Ziua Ipocriziei Naționale
noi vrem covid!
ierarhie

Comentariile cititorilor:


Faliment:
(14 Noiembrie 2018, 08:19)
Ialomita , cel mai sarac judet , va intra curind intr_un rasunator faliment sub conducerea Soarelui administrativ ! Fanteziilee si aberatiile lui vor crea prejudicii importante !
@@@gigel:
(12 Noiembrie 2018, 17:21)
Cred ca esti un antreprenor local care lucrezi cu statul , primesti contracte de la psd si apoi faci impartirea ! Sau esti ruda cu un mahar din psd si iei lucrari , dar dai mai putin paraindarat ! Ceva gen constructorul de partid muratura care a primit lucrari de la Betonistul director la DSP ,cind iarna bate la usa !
Gigel:
(12 Noiembrie 2018, 12:21)
Omule, nu sunt Andrei Pop (dacă la el te-ai referit cu trotineta). Nu sunt o persoană publică, nu mă cunoști (sunt un antreprenor local de care probabil nici nu ai auzit). Eu ți-am spus doar cum stă treaba. Poți crede ce vrei, poți înjura parlamentarii sau guvernanții sau pe oricine. Regulile economiei de piață sunt aceleași mereu și peste tot. Cine nu se adaptează, dispare - este prima regulă. Lumea este în continuă schimbare, și lenea se plătește scump în economia de piață.
Iar dacă tu crezi că în altă țară, ca antreprenor, îți este mai bine, nu ai decât să iei avionul și să te duci să încerci. Sunt cel puțin încă 26 de țări europene în care îți poți începe o afacere a doua zi. Este la distanță de câteva ore. Dacă chiar crezi cu tărie acest lucru, du-te. Orice încerci ți se va adăuga la experiență.
Nu am apărat pe nimeni; dacă nu condamn nu înseamnă că apăr.
Fiecare om caută vinovați pentru propria situație în cei din jur. Angajații cred că vinovați sunt patronii și angațații de la stat. Patronii și angajații de la stat cred că vinovată este clasa politică. Iar clasa politică îi vede vinovați pe oamenii de rând. Dar oare nu suntem cu toții vinovați?
Dorel:
(12 Noiembrie 2018, 11:12)
In timp ce unii saracesc din ce in ce mai mult,altii se imbogatesc din ce in ce mai mult.Munca este gratis aici!Termenul "munca"a fost furat.
garda de fier:
(11 Noiembrie 2018, 22:27)
Ialomita plina de cantareti atarnatori la banul public. Hoarda de hoti lichele facatori de nimic. Sugative incepand din prinarie pana la decupatul prefect. Toti meritati jupuiti si dati la caini sau batuti in cuie rastigniti pe garduri, mancare pentru ciori. As trage cu tunul in voi pana sar irosii teava tunului. Vas da aer cu linguruta dupa care vas turna benzina pe fat si vas da foc. Voua acelor ce mancati necuvenit bani de la buget. Nu va ganditi ca odata si odata veti vedea cum copii si nepoti vostri vor lua blestemele date de oamenii nedreptatiti de voi ucigasilor. O sa vedeti cum raul care il faceti acum va cadea in viitorul apropriat peste copii si neptii vostrii.
@gigel:
(11 Noiembrie 2018, 18:40)
Spui niște prostii de mi se întoarce stomacul pe dos si precis n-ai capul mare, esti cumva ăla cu trotineta? Bai deșteptu satului, pai in Franța si in toată lumea dezvoltată, adica peste tot in lume ca doar România a rămas cea mai proasta si asta din cauza imbecililor si hoților pe care-i aperi tu, nu te anunța statul ca se mărește salariul minim cu doua zile înainte, nu exista taxele si impozitele care sufoca economia pe care tu fiind o beizadea fara minte nu le știi, nu exista pensii speciale pentru trântori ca voi, nu stau hoardele de prin deconcentrate controlând si ce nu e de controlat, nu dau banii de autostrăzi la csm si hcm ba deșteptule , Germania are 690 de parlamentari la peste 80 de milioane de locuitori iar voi sunteți 600 de trântori la nici 20 de milioane si câte si mai câte nenorociri ne faceți voi noua! Doar la voi la stat, in parlament exista competitivitate, care fura mai mult, tu-va tarla in c.r de trântori! Si veniți voi sa ne învățați economia de piața, pe noi, talpa țării, nu v-ar fi rusine!
Gigel:
(11 Noiembrie 2018, 16:43)
Dragî Geta, ești în eroare. În primul rând, nu m-am referit nicăieri la angajarea la stat. De fapt, această măsură are un impact foarte mic asupra angajaților de la stat - marea majoritate a lor au salariul cu mult mai mare decât minimul pe economie. Impactul mare este asupra angajaților din mediul privat, care vor primi mai mulți bani. Și știi de ce? Deoarece majoritatea sunt angajați pe salariul minim pe economie. Dacă ar fi 500 de lei, fii sigură că tot 500 lei le-ar da angajatorul, nici un leu în plus! De asta Guvernul trebuie să intervină. Și creșterea economică o permite.
Modul în care privești lucrurile (cu "nenorocitul de stat") este profund subiectiv.  Dacă nu îți convine, du-te în alte țări. Vei vedea că taxele sunt la fel de mari peste tot, inclusiv în SUA. Du-te întâi și vezi ce înseamnă economie de piață adevărată.
Percepția mea este că la noi în Ialomița avem o grămadă de societăți care sunt necompetitive tocmai pentru că nu au investit în dezvoltarea lor. Văd așa de mulți patroni care aruncă banii pe mașini de lux și alte lucruri opulente, în loc să îi investească în dezvoltarea afacerii. Mă rog, banii sunt ai lor, dar de asta devin necompetitivi - nu poți amâna la nesfârșit investițiile. Economia de piață înseamnă schimbare continuă, și este neiertătoare cu firmele leneșe.
Povestea ta cu covrigii este foarte frumoasă și confirmă ce spun. Cu alte cuvinte, francezii (plătind angajații cu mult mai bine!) reușesc să producă cu mult mai ieftin. Bravo lor! Asta înseamnă că noi suntem total necompetitivi. De ce multe investiții am făcut, d-aia!
Geta:
(11 Noiembrie 2018, 12:35)
Bravo Gigele, genial! Hai sa ne angajam cu toții la stat, aici este spuma, aici sunt valorile, asta e motorul economiei, da-i dracului de privați si de economie de piața! Normal ca la stat, in administrație si instituții de control poți sa mărești cât vrei salariile atâta timp cât nu produci nimic, nu vinzi nimic, decât gogoși umplute cu rahat! Dar amărâtul ăla care si-a pus si sufletul gaj la banca si care nu doarme noaptea ca maine are salarii de plătit si taxe la nenorocitul de stat care se lăfăie si pe banii lui, nenorocitul ăla de unde sa scoată încă patru sute de lei pentru fiecare angajat cand aia tot câte trei covrigi fac pe minut iar de vândut tot cu un leu trebuie sa-i vândă ca doar n-o sa coste mai mult un covrig produs la tandarei decât un croissant adus din Franța vândut la kaufland tot cu un leu!
Roxana:
(11 Noiembrie 2018, 12:27)
E vorba despre bugetari, buget și salarii umflate nemeritat!! Trebuie dați afara că mișună fără treabă prin birouri și cancelarii. Renutați la pensiile speciale, Renunțați la materii ineficiente pentru viitor, micșorați nr de ore pe materie, ușurați Programele!
Gigel:
(11 Noiembrie 2018, 09:25)
Îmi pare rău să o spun, dar ziaristul este total habarnist în ceea ce privește modul de funcționare a economiei. Nu spun că n-ar fi sau că ar fi probleme, dar descrierea simplistă în ceea ce privește viziunea sa economică arată că nu se pricepe deloc. Orice stat de pe lumea aceasta este împrumutat, iar datornicul principal (atât ca valoare, cât și procentaj raportat la PIB) este nimeni altul decât... SUA! Când la ei crește consumul, este sărbătoare națională. La noi cică este „o creștere nesănătoasă”. Nu mai puneți botul la toate aberațiile de la TV, mulți "avizați" habar nu au despre ce vorbesc.
Acum, dacă o societate comercială nu își permite să plătească un angajat cu salariul minim (fie el și 2000 lei brut), înseamnă ori că a fost foarte neglijentă și a angajat oameni incompetenți, ori este necompetitivă și trebuie să ia măsuri. Este un cerc vicios, nu angajăm oameni buni pentru că le plătim salarii mari, angajăm oameni slabi pe care îi plătim mai puțin dar care au productivitate scăzută.
Creșterea salariului minim se datorează creșterii economice - cea mai mare din UE în 2017 și a doua în 2018. Sau nu vedeți pădurea din cauza copacilor?
DM:
(11 Noiembrie 2018, 06:35)
Luati plasa si gaura de la covrig popor de parsivi, mincinosi, invidiosi, barfitori ! Va meritati soarta, chiar mai rau va trebuie ! Am vandut tot ce aveam in cuibul de vipere spus ca tara si adio pt. todeauna cuibule de vipere. Mai bine emigrant strain apatrid deocamdata dar respectat, decat injosit de niste slugi libidinoase in tara in care m-am nascut si imi este sila sai pronunt numele. Proasta natie !
@statul nu se inchide:
(11 Noiembrie 2018, 00:03)
si daca emigram cine plateste datoria?
vorba unui batran, mai bine sa mori dator decat sa duci o viata plina de lipsuri
Statul nu se inchide:
(10 Noiembrie 2018, 22:30)
Statul va continua sa se imprumute astfel ca generatiile viitoare, in loc sa fie beneficiarele unor realizari solide in economie, cultura, sanatate, invatamant etc pe sumele imprumutate, se vor trezi cu o datorie uriasa, ca produs al  unei clase politice imbecile.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 02 Iul 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 23 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29107, fiind înregistrate 23 de cazuri noi față de ziua de joi, 25 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 16:15
(3857 vizualizări - 0 comentarii)


Întâlnire cu Istoria sub patronajul Ligii Aeriene Române

În urma protocolului de colaborare între Liga Aeriană Romană și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în data de 21 august a.c., 16 beneficiari ai Centrului de Plasament ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 17:15
(7985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29084, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 24 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 16:15
(5697 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Restituirea taxei auto

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii care au achitat taxele auto (taxa specială, taxa pentru emisiile poluante, timbrul de mediu) și care nu au beneficiat de restituire ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:30
(7019 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În iulie 2022, s-a rambursat TVA de peste 14,73 milioane de lei

Prin structurile sale fiscal-teritoriale, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a rambursat în iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 14,73 milioane de lei, cu 9,49 milioanei ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:15
(19413 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 31 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29054, fiind înregistrate 31 de cazuri noi față de ziua de marți, 23 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

24 August 2022, 16:40
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 incendii în 24 de ore

În cursul zilei de luni, 22 august 2022, pompierii ialomițeni au raportat 5 intervenții pentru stingerea unor incendii pe teritoriul județului Ialomița. Primul dintre acestea a fost stins în satul Piteșteanu ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:50
(6487 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu 3 autoturisme pe A2

O intervenție soldată cu victime a avut loc luni, în jurul orei 8,00, pe Autostrada A2, la km 156. Două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit la un accident rutier produs între ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:40
(10388 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 38 de noi cazuri de COVID-19

Marti, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29023, fiind înregistrate 38 de cazuri noi față de ziua de luni, 22 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:20
(6241 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august 2022, termenul de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 25 august 2022, este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 16:45
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Recrutare și selecție candidați

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară în perioada următoare activități de recrutare și selecție a candidaților pentru participarea la concursul de admitere-programul de studii universitare ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 14:10
(21331 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Un mort și șase răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Un mort și șase răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit marți, 23 august a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Cotorca. În urma impactului dintre două autoturisme, o persoană a decedat și alte șase ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 12:45
(6967 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

În dimineața zilei de luni, 22 august a.c., în intervalul orar 6,00-9,00, polițiștii din cadrul structurilor rutiere ale IPJ Ialomița au desfășurat o acțiune pe linia transportului public de persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:35
(10373 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Luni, 22 august a.c., la Stația de Taxare Fetești pe Autostrada A2, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu polițiștii Biroului de Poliție Autostrada A2 București-Constanța și polițiștii de frontieră ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:25
(12444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28985, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 21 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 16:10
(2405 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 15:10
(5858 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Accidente la Grivița și Țăndărei

Vineri, 19 august a.c., în jurul orelor 15,30, două echipaje de pompieri din Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 14:55
(12119 vizualizări - 0 comentarii)


MADR acordă ajutoare excepționale producătorilor agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), informează potențialii beneficiari că, în perioada 19 august-2 septembrie 2022 inclusiv, primește ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 12:25
(11862 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-au pierdut viața căzând într-un canal

Doi bărbați, în vârstă de 38 și 53 de ani, au murit duminică, 21 august a.c., în timp ce se aflau la serviciu. Împreună cu un alt coleg, un bărbat de 34 de ani, aceștia au încercat să curețe un canal de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 21:40
(8365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(13001 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2166 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7435 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4824 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7201 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10030 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13979 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11914 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 Suveran în Au sosit primele autogunoiere pentru operatorul ADI ECOO 2009 Vali în Unirea își conturează lotul pentru Liga a II-a după intrarea în insolvență scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 Gigel în Promovabilitate de 70,9%, absenteism ridicat și fără medii de 10! Dumitre în FC Bărăganul Ciulnița a ratat promovarea în Liga a III-a Părinte mulțumit în Promovabilitate de 70,9%, absenteism ridicat și fără medii de 10! Gio în FC Bărăganul Ciulnița a ratat promovarea în Liga a III-a @Liga a IV-a în Unirea își conturează lotul pentru Liga a II-a după intrarea în insolvență Alecu în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Cositoru Dumitru în FC Bărăganul Ciulnița a ratat promovarea în Liga a III-a apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 SeGeRistu în Sistemul de Garanție-Returnare SGR plasează Ialomița în topul reciclării Curiosul în «Motorul» economic privat al Ialomiței alegator în Unirea își conturează lotul pentru Liga a II-a după intrarea în insolvență KOMUNIKATOR în Unirea își conturează lotul pentru Liga a II-a după intrarea în insolvență Liga a IV-a în Unirea își conturează lotul pentru Liga a II-a după intrarea în insolvență Mary în «Motorul» economic privat al Ialomiței Slabu în FC Bărăganul Ciulnița a ratat promovarea în Liga a III-a

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...