Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu peste 200 de volume noi. «Biblioteca este printre cele mai importante instituții din localitatea noastră, tocmai de aceea trebuie să o prețuim în fiecare zi... Am făcut eforturi pentru a repara clădirea. Acum am asi­gurat fonduri pentru achiziția de cărți noi. Ne bucurăm de faptul că putem să le oferim accesul la cultură cetățenilor noștri!» a declarat Adrian Merlea, primarul comunei Perieți. Biblioteca din localitate este frecventată în fiecare zi de peste 20 de copii de toate vârstele. Aceștia sunt interesați să împrumute cărțile din programa școlară. «Eu lucrez aici din 1990 și îmi place tare mult această meserie. Chiar dacă suntem o bibliotecă mică, să știți că avem destui cititori. Într-adevăr, mai mult copiii sau liceenii împrumută cărți, dar ei sunt conștiincioși!» ne explică Ionica Postelnicu, bibliotecară în comuna Perieți.

Loc de recreere în curtea școlii
În apropierea vacanței mari, elevii din cadrul Școlii Gimnaziale din Perieți au confecționat din materiale reciclabile celebra operă a lui Constantin Brâncuși, «Masa Tăcerii». Ea a devenit imediat locul preferat al copiilor de la școală care, în fiecare pauză, se adună în jurul «Mesei Tăcerii» pe care au amenajat-o ca să se relaxeze. «Constantin Brâncuși a fost cel mai mare sculptor al României. Îmi place să stau aici la „Masa Tăcerii“ din curtea școlii noastre alături de colegii mei...» ne-a spus Andrei, un elev din clasa a V-a al Școlii Perieți. Reprezentanții instituției de învățământ susțin faptul că încearcă prin aceste activități să le ofere elevilor un exemplu de responsabilitate. «Ne-am gândit să înfrumusețăm curtea școlii și am contat pe sprijinul elevilor noștri. A fost ideea lor și, după cum se vede, le-a reușit! Pe viitor îi vom provoca să vină cu alte idei la fel de frumoase...» ne-a declarat Ion Avramiță, directorul Școlii Perieți.

10 Iunie 2019, 18:20 (5916 vizualizări - 24 comentarii)

Citiți și:
Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu
Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți
9,3 km de străzi asfaltate la Perieți
Viitorul copiilor sună bine!
Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

Comentariile cititorilor:


Cioban :
(16 Iunie 2019, 16:40)
Ha.ha.ha. adevăr ai grait. Ăștia nu cauta decat sa atace pe adi. Victorie Păltiniș.
Gianina:
(14 Iunie 2019, 13:39)
Hai că ați politizat destul biata bibliotecă! Mai ușor cu bibliotecile, mai ales comunale! Nu mai citește, nu mai împrumută aproape nimeni cărți!! Vreți realizări pe cap de primar?!? Propuneți alt articol. Comentariile de mai jos sunt abateri de la subiect! Cântați manele la altă masă!
Realist:
(14 Iunie 2019, 02:23)
M-ai făcut să zâmbesc,nu ai înțeles că nu mă interesează politica,și cu atât mai puțin PSD,eu am fost in strada împotriva OUG,nu pentru că simpatizez un anumit partid,chiar nici unu,ci pentru că eu am considerat că nu este bine, prefer sa fac ceea ce cred că este bine. Hai sa o lăsăm așa,o sa vedem in viitor mărețele realizari
Suzana:
(14 Iunie 2019, 01:57)
Bai realist ești dus.. Nu înțelegi că la Bucu și Ciulnita sunt primari de peste 16 ani in functie Merlea are 3 ani tampitule
Daniela :
(14 Iunie 2019, 01:42)
Dragă instigator Realist Cum aratau in 2016: - școala Perieti -gradinitele -dispensarul -primaria -poliția -biblioteca comunală -strada Biseicii din Stejaru -strada Scolii din Pereți -bisericiile si cimitirele Am uitat: -camere de supraveghere în intersecții -trotuare -stadionul -iluminatul public -plăcuțe pe strazi -statii pentru sutobuz si microbuzele școlare -pavele la școală din Păltiniș Gard la dispensar,primarie,cimintire... Realist mai esti. Si asta in 3 ani
Cetatean al Sloboziei:
(14 Iunie 2019, 01:10)
Draga asa zis Realist...nimic nu ai inteles. o tii pe a ta ca omul nu a facut nimic. Opinia ta e zero in fata evidentei sustinute de atatia oameni. Bv.fii psd ist al vicelui saracut cu duhul la fel cum sunt si pe la urbea sloboziei ...aici barem sunt precum cartitele. Au sapat ce -au sapat si s-au dat apoi la fund. Alooo. DNA-ul si alte institutii ale dreptatii cand o sa-i trageyti de urechi ca ne-au distrus.
Revenind pe meleaguri perietene, REALISTULKE esti varza in realitatea ta. Nu ai inteles vb.frumoase ale celor de dinainte. Oameni cu inima, crestini si cinstiti. Mergi si reclama...ciudat. FDoarte ciudat.
Sau asa sunt acesti psd isti realisti.
Bravo...drum bun spre nimic.
Realist:
(14 Iunie 2019, 00:44)
Mda,așa este ,aveți dreptate,când trec prin BUCU,CIULNITA,devin nostalgic după Satul Românesc,plin de gropi și noroaie, ca sa nu mai vorbim de multe sate din Ardeal,care sunt devastate( au canalizare,apa,gaze,trotuare),la noi după părerea unor 'cetateni'ar trebui sa trăim în bordee,cetățene fi realist , Biserica este cea mai bogată instituție din Romania și nu cred că ar avea nevoie de ajutorul primăriei Perieți,dle trebuie sa evoluam nu sa trăim în trecut,să pășim in civilizație,cat despre Occident să știți că nu plec,pot să trăiesc civilizat și aici,chiar daca nu am gaze,canalizare...și alte condiții civilizate care ar trebui făcute de primărie
Un cetatean:
(13 Iunie 2019, 23:30)
Una scrie in articol alta comentati voi!
Ati inceput campania,sau doar e o frustrare ascunsa!? Credeti ca ati gasit momentul sa loviti un om care munceste,creaza,gandeste mai mult decat alti primari din localitatile din judet? 

Dle ,Omul Realist, un om care si-a asumat datoria de a fi primar pe Legea Administratiei e normal sa aiba in vedere si lacasurile de cultura,le enumar ca poate nu mai stii care sunt,Biblioteca Scoli,Biblioteca Satului si nu in ultimul rand Bisericile Comunei. Daca dumneata esti musulman sau ateu asta e....sory,avem nevoi,noi suntem Crestini Ortodocsi,daca nu-ti place mergi in Occident. Sa nu uitati ceva ,omul cat traieste nu se hraneste cu pavele,asfalt,retea de gaze si canalizari!
 In cel mai scurt timp o sa le aveti,atunci o sa va para rau ca a disparut Satul Romanesc,satul autentic. Rauvoitorii nu pot scrie decat de rau. Fiecare slujeste pe cine crede,nu toata lumea il place,cum nici pe tine sau pe mine,dar vad ca Primarul slujeste comunitatea, 


Realist:
(13 Iunie 2019, 23:13)
Sunt realist,tocmai daia nu trebuie să comparăm cu ce a fost,dacă înainte nu s-a făcut nimic,acum și aceste amarate de trotuare ni se par monumente.Cat despre menținerea viceprimarului și mazilirea unora de către partide nu mă interesează,iar rezultatul europarlamentarelor este direct proporțional cu pomenile făcute de către primarie,a nivelului de cultură care se reflectă în numarul votanților,pe mine mă deranjează faptul că avem angajați în primărie care nu știu ce rol au acolo,iar dl primar ii acceptă și în plus îi plătește f bine,realismul meu nu accepta proiecte și vorbe,pe noi locuitorii comunei ne interesează fapte,vrem sa vedem ceva făcut,eu o sa reclam la ANRSC
Cetatean al Sloboziei:
(13 Iunie 2019, 22:19)
Citesc desi nu sunt locuitor al acestei comune. Am ocazia sa trec aproape zilnic prin satele comunei Perieti.si desigur si prin alte sate din judet. Personal nu ma interseaza la ce partid este sau cu cine simpatizeaza x si y. Faptele sunt cele care il reprezinta pe un om.
- Acest domn primar este profesor, are o familie frumoasa - iata un prim criteriu daca este sa analizam un om;
- politica acestui primar nu apartine vreunui partid dovada ca se stie despre masinatiunile din ALDE  de a o lansa pe directoarea spitalului , un circ de femeie...asa cum o stiu multi angajati, medici chiar ai spitalului;
- PSD????- oameni buni pai priviti la ce au facut alesii PSD din orasul Slobozia. Oras care pe vremuri era un simbol de frumusete a unui oras situat pe calea catre mare a ajuns o ruina. Investitii realizate de nebuni psd-isti.cu interese ...doar personale...
Criticati un om care pana acum s-a reprezentat ca un om pentru oameni.
Stiu insa ce anume deranjeaza: faptul ca promoveaza ceea ce face, ca aduce la cunostinta ceea ce spera sa faca. Este un om politic si este normal.

Dle primar eu unul te felicit ptr.ceea ce faci cu toate ca parca esti cam singur , fara sustinerea vreunui partid. Daca ai credinta ca ai sustinerea cui trebuie...., nu ai de ce sa-ti faci griji.
Succes! si sa fii tare la rautatile si gunoaiele aruncate...de cei care cu asta se ocupa. Cred ca mai ales cei din PSD au devenit specialistii... e semnul pieirii definitive a acestor indivizi certati cu normalitatea.

Doamne ajuta sa avem in politica oameni autentici. nu parodii si imitatii.proaste.
Stela:
(13 Iunie 2019, 22:05)
Omul realist este ...mincinos. Cum sa facă Merlea in 3 ani ce a facut Stelica de la Ciulnita in 4 mandate?
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:28)
Ești atât de realist încât nu ai observat ca ALDE Perieti a obținut cel mai bun loc pe judet la europarlamentare.Merlea a fost și este singurul care a susținut ca viceprimarul să rămână pe funcție.
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:22)
Merlea a facut in comuna Perieti cat nu s.a făcut niciodată. Nimeni nu se aștepta să facă atâtea. A strâns semnaturi pentru gaz pentru că așa s.a cerut la vremea respectivă. Perietiul a pus bazele primului ADI din judet împreună cu Doja,Ciochina,Andrasesti etc Referitor la Pavaloaie regretă toată lumea că acest om a fost mazilit mișelește de PSD. Toți condamnă acest gest al viceprimarului.Normal ca il atacați pentru ca pleacă cu prima șansă la alegerile locale. Ați uitat de olitelele de la Fundata..Acum au și copiii de acolo o toaletă modernă...Și multe alte lucruri frumoase a facut acest om...
!:
(13 Iunie 2019, 18:43)
Pacat ca nu avem pe cine sa alegem, nu au candidat oameni competenti, si d-l Merlea a fost cel mai bun din tot raul, daca nu ar fi fost totul politic poate ca ar mai fi fost interesati si oameni competenti, care si-ar fi dat interesul mai mult pentru comunitate(si nu pentru partid), dar acestia nu doresc sa-si lege numele de un partid anume, si astfel nu au loc, toti cei care sunt in primarie, sunt sustinuti de cineva(politic sau nepotism), daca ar fi sa tinem cont de competente..............!!!!?Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar facultatile facute la FF si la distanta, cu bani, sau cursuri platite de administratie, nu cred ca ar trebui luate in considerare, numai asa am putea vedea ceva mai bun, intr-o comuna care acum nu are, si nu ofera nimic.
realist:
(13 Iunie 2019, 18:28)
De unde bani de investitii?! la salariile nemeritate pe care le au cei din primarie, spun "nemeritate" pentru ca nu se face nimic in aceasta institutie, sunt curios daca au accesat vreodata fonduri europene, sau ce au facut in acest sens?Modernizeaza biblioteca? , dar nu incurajeaza educatia si munca, se dau ajutoare sociale(pentru voturi)si donatii catre biserica (Daca nu intelegi stiinta, incearca cu biserica),de aici spera sa castige voturi, in rest nimic, totul este anost, nici macar gunoiul nu se ridica in toate satele(vezi Misleanu), aici s-ar merita o reclamatie la ANRSC (nu este asa D-le primar?), sau nu aveti cunostinta despre aceasta institutie?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sinești: Microbuz cu cinci pasageri, implicat într-un accident rutier

Centrul Infotrafic al Poliției Române informează că luni, 4 decembrie a.c., în zona localității Sinești, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și un microbuz cu cinci ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2023, 11:00
(8336 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Expoziție-eveniment cu prilejul Zilei Naționale a României

Muzeul Județean Ialomița: Expoziție-eveniment cu prilejul Zilei Naționale a României

Muzeul Județean Ialomița organizează o expoziție dedicată împlinirii a 105 ani de la actul istoric de la 1 Decembrie 1918 de la Alba Iulia. Expoziția este găzduită de foaierul Sălii Europa a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2023, 14:45
(3676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a fost reconectată la rețeaua de energie electrică

Ialomița a fost reconectată la rețeaua de energie electrică

E-Distribuție Dobrogea anunță că echipele de lucru mobilizate au reconectat la rețea circa 96% din numărul total de clienți care au avut alimentarea cu energie electrică întreruptă de daunele provocate ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 22:40
(2523 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Activități educative alături de preșcolarii Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot»

Protopopiatul Slobozia: Activități educative alături de preșcolarii Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 29 noiembrie 2023, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» din municipiu au organizat activitatea cu tema «Sfântul Apostol Andrei-ocrotitorul românilor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 16:40
(18233 vizualizări - 0 comentarii)


A treia zi de proteste la Direcția Județeană de Statistică Ialomița

A treia zi de proteste la Direcția Județeană de Statistică Ialomița

Miercuri, 29 noiembrie 2023, salariații Direcției Județene de Statistică Ialomița au continuat protestul început pe data de 27 noiembrie 2023. Greva s-a desfășurat timp de o oră, începând cu orele 11,0 ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 15:50
(13920 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Polițiștii, la datorie în minivacanța dedicată zilei de 1 Decembrie

În contextul minivacanței dedicată Zilei Naționale a României, în perioada 30 noiembrie-3 decembrie 2023, polițiștii IPJ Ialomița intensifică activitățile pentru menținerea ordinii și liniștii publice, ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 14:40
(10839 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședințe de lucru la nivel județean

Marți, 28 noiembrie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat Ședința Colegiului Prefectural și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Pe ordinea de zi a ședintelor au figurat informări ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 17:40
(4475 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bordușani, surprinși la furat de lemne

Marți, 28 noiembrie 2023, polițiștii din Stelnica au depistat doi bărbați, în vârstă de 35 de ani și 52 de ani, din Bordușani, care ar fi tăiat, fără drept, mai mulți arbori dintr-o pădure ce aparține ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 16:20
(2336 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României!

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în intervalul 30 noiembrie-3 decembrie 2023, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 14:40
(25269 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Jilavele și Albești

Luni, 27 noiembrie 2023, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit la un incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea Jilavele. Jarul căzut din sistemele de încălzire a condus, cel mai ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 13:45
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


USR propune o bursa cumulată pentru studenții români de pretutindeni

Senatoarea USR Silvia Dinică a depus o inițiativă legislativă care permite cumularea bursei pentru studenții români de pretutindeni cu bursa de excelență olimpică/internațională și cu bursa de performanță ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 13:20
(3145 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 78,8 milioane de lei, în perioada ianuarie-octombrie 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-octombrie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 78,8 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 12:25
(16398 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor dedicate jandarmilor ialomițeni

Cursuri de prim ajutor dedicate jandarmilor ialomițeni

În această perioadă, la nivel național, se derulează sesiuni de pregătire a personalului în acordarea primului ajutor de bază. Jandarmii ialomițeni participă zilele acestea la activitățile de instruire ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 12:10
(3232 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești!

Marți, 28 noiembrie 2023, Stația de Pompare Buliga a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, motiv pentru care pompele de la nivelul acesteia nu au mai putut funcționa. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 11:25
(4665 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 13.30, polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din Țăndărei. În urma testării cu aparatul din dotare ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 17:10
(2016 vizualizări - 3 comentarii)


ISU Ialomița: Toate drumurile județene și naționale au fost deschise, 22 de localități sunt afectate de lipsa energiei electrice!

ISU Ialomița: Toate drumurile județene și naționale au fost deschise, 22 de localități sunt afectate de lipsa energiei electrice!

Peste 80 de pompieri au fost la datorie la sfârșit de săptămână pentru înlăturarea efectelor negative generate de Codul Portocaliu/Roșu de ninsori și viscol în Ialomița. Misiunile pompierilor s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 15:20
(8142 vizualizări - 0 comentarii)


Sindicatul funcționarilor publici «PRO LABOR» Slobozia, în Grevă Generală. Salariații de la Statistică, protest spontan!

Sindicatul funcționarilor publici «PRO LABOR» Slobozia, în Grevă Generală. Salariații de la Statistică, protest spontan!

Salariații din cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, Agenției Județene pentru Plăți si Inspecție Socială, Casei Județene de Pensii și Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 13:10
(13959 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 5 sectoare de drumuri naționale au fost deschise circulației

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează faptul că a fost reluat traficul pe următoarele sectoare de drumuri naționale din județ: DN2C Buzău-Grivița-Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 19:30
(10484 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 70 de mașini sunt blocate în zăpadă pe drumurile din județ!

Un prim bilanț al Codului Portocaliu de viscol și ninsori, emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, arată faptul că, la acest moment, echipele de intervenție ale ISU Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 14:40
(5153 vizualizări - 0 comentarii)


48 de localități din Ialomița sunt deconectate de la rețeaua de energie electrică. Autocar cu cetățeni ucraineni, blocat în zăpadă la Platonești!

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că 48 de localități din județ sunt fără curent electric. Viscolul puternic ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 13:30
(13012 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 sectoare de drumuri naționale și județene sunt închise din cauza viscolului!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează că, din cauza viscolului puternic și a ninsorii abundente, sunt închise următoarele drumuri: DN3B Făcăeni-Chirana ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 10:30
(31445 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Autocar cu 40 de pasageri, răsturnat. S-a activat Planul Roșu de Intervenție!

Iazu: Autocar cu 40 de pasageri, răsturnat. S-a activat Planul Roșu de Intervenție!

Din cauza viscolului puternic și a ninsorii, un autocar în care se aflau 40 de pasageri s-a răsturnat duminică, 26 noiembrie a.c., în zona localității Iazu. Autoritățile au declanșat Planul Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 09:40
(25706 vizualizări - 0 comentarii)


ANM: Cod Roșu de viscol în județul Ialomița

Duminică, 26 noiembrie 2023, la ora 06,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Roșu de viscol pentru județele Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Tulcea și Ialomița. Avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 09:10
(2873 vizualizări - 0 comentarii)


ANM: Cod Portocaliu de viscol în județul Ialomița

ANM: Cod Portocaliu de viscol în județul Ialomița

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteo Cod Portocaliu de viscol pentru opt județe din țară, printre care și Ialomița. Avertizarea intră în vigoare duminică, 26 noiembrie 2023 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 16:05
(4893 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru familiile nevoiașe

Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru familiile nevoiașe

Vineri, 24 noiembrie a.c., elevii Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» Urziceni, alături de reprezentanții Protopopiatului Urziceni, au organizat o acțiune umanitară în cadrul căreia șapte familii nevoiașe ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 16:00
(10915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis atenționări de tip Cod Galben și Portocaliu pentru regiunile sudice și sud-estice, ce se vor manifesta prin precipitații însemnate cantitativ, putându-se acumula ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 15:35
(3240 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Urziceni. Trei persoane au fost reținute!

Joi, 24 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții pe raza municipiului Urziceni. Descinderile au fost organizate la persoane suspectate de comiterea mai multor furturi din societăți ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 15:00
(13993 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele furnizorului de energie electrică vor executa vineri, 24 noiembrie 2023, lucrări de întreținere și reparații la nivelul rețelelor din localitatea Dridu-Snagov. Fără curent, Sursa de Alimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 18:50
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Festivalul de Crăciun din Slobozia 2023: «Crăciunul ne aduce pe toți împreună»

Festivalul de Crăciun din Slobozia 2023: «Crăciunul ne aduce pe toți împreună»

Primăria și Consiliul Local Slobozia, alături de Direcția Educație, Cultura și Tineret Slobozia și Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia continuă povestea Festivalului de Crăciun ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 17:50
(18321 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri, 22 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat activități de prevenire a victimizării persoanelor, fie prin săvârșirea de infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 17:10
(3216 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...