Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

5000 de elevi din Ialomița nu au acces la internet!

Școala on-line doar în statistici

5000 de elevi din Ialomița nu au acces la internet!

Potrivit informațiilor Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului există 5000 de elevi care nu pot participa la cursurile on-line. Chiar dacă, potrivit declarațiilor oficialilor instituției, Ialomița se situează pe un loc bun la nivel național în ceea ce privește accesul elevilor la internet, dezinteresul afișat de autoritățile locale în a-i ajuta pe cei care nu dispun de laptopuri, tablete sau telefoane inteligente este mare. Aflate în administrarea primăriilor, școlile sunt tratate cu indiferență chiar și pe timpul pandemiei provocată de noul Coronavirus.

Școala on-line în cifre Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat publicității cifrele privind accesul elevilor din județ la internet în baza datelor introduse într-un sistem informatic special de către fiecare școală. În Ialomița există 36205 de copii care merg la școală și grădiniță, iar 5000 dintre ei nu au acces la resursele tehnologice necesare pentru a participa la cursurile online. Veștile sunt bune susțin oficialii instituției. «Stăm bine, dacă ne raportăm la alte județe din țară... Se fac eforturi pentru dotarea tururor copiilor cu dispozitive IT astfel încât aceștia să poată participa la cursurile on-line!» susține Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Autoritățile locale sunt fără soluții O preocupare mai mare față de accesul copiilor la resursele tehnologice ar trebui să vină din partea administrațiilor locale, având în vedere faptul că școlile se află de ani buni în administrarea primăriilor. În multe localități însă, edilii nu au soluții pentru a rezolva această problemă. La Coșereni de exemplu, autoritățile locale dau vina pe lipsa de interes a firmelor de comunicații. «A venit un agent de vânzări cu niște oferte la tablete și internet... A zis că revine, îl tot așteptăm dar nu l-am mai văzut pe la primărie!» susține Lucian Tudorache, primarul localității. Există și situații în care edilii nu au înțeles exact ce presupune desfășurarea cursurilor on-line și care categorii de elevi trebuie să le susțină. «Eu știu că doar pentru clasa a VIII-a și pentru a XII-a se face școală on-line... Vedem cum facem cu tabletele astea. Am zis să le cumpărăm noi, dar am citit că vrea și Guvernul să dea gratis... Așteptăm să vedem ce decizii se vor lua!» precizează Daniel Popa, primarul din Bărcănești. Într-un comunicat de presă remis publicității în urmă cu o săptămână, Inspectoraul Școlar Județean Ialomița precizează faptul că, deși o atenție deosebită se va acorda elevilor din ani terminali, ceilalți vor desfășura cursurile on-line: «Ceilalți elevi, inclusiv preșcolarii, vor continua învățarea asistată tehnologic până la data de 12 iunie, conform structurii anului școlar».

Fonduri redistribuite O soluție ceva mai pertinentă vine de la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. Oficialii instituției au precizat că vor face demersuri pe lângă Consiliul Județean Ialomița în privința redistribuii fondurilor destinate organizării Olimpiadei Naționale de Agricultură, pentru achiziția de dispozitive IT. «Avem mai multe soluții la care ne gândim... De exemplu, luăm în calcul varianta de a solicita Consiliului Județean Ialomița de a achiziționa, din fondurile pe care le-a pus la dispoziție pentru organizarea Olimpiadei Naționale de Agricultură, tablete și laptopuri pentru copiii care nu au... De asemenea, există și unele asociații nonguvernamentale care vor să achiziționeze dispozitive IT pentru elevii din mai multe localități!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Între timp, la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de COVID-19 este într-o continuă creștere. În ultimele 24 de ore, s-au înregistrat 217 noi cazuri de infecție.

5 Mai 2020, 11:20 (7185 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Liceele din Ialomița au propus 2362 de locuri pentru admitere
Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor
Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri
Școlile din Ialomița pot accesa fonduri europene pentru achiziția de tablete
Peste 200 de elevi ialomițeni vor continua să participe la cursuri on-line

Comentariile cititorilor:


Vali:
(7 Mai 2020, 12:18)
Cu pandemie declarata,CJ a aprobat cheltuielile pentru casa din Mircesti.Chiar nu se putea aatepta?Presedintele moraru zice ca toarna asfalt.Asa este, dar noi avem judetul cu psd la putere din anul 90.De 30 ani judetul se zbate in mediocritate si lipsuri dar bani au fost.Conditiile din scolile ialomitene nu sunt stralucite pentru ca nu s a dorit si nu se doreste.Daca a fost primar in Amara,ce a facut pentru scoala moraru?Dar ca sef la CJ,ce a demarat pentru educatie?Scolile trebuiau sa fie renovate sau reconstruite.Ăla la Ograda parca a platit 100.ooo euro pentru un wc in curte la scoala.Nu e in judetul adminiatrat de moraru?La scoala 3 se puteau incepe lucrările la sala sport.Dar fara putina ciordeala,nu vrea nici o firma,ca banii sunt aprobatiDeci daca se aproba buget incat sa fie pentru"toate gurili",se va rezolva cu internetul elevilor si chiar cu dotarea acestora cu device uri.Dar sa"mănâncă"si gura lor ceva,ca asa s au obisnuit.
Lia:
(6 Mai 2020, 17:50)
5000 de copii din judet sunt trecuti la pierderi, uitati de autoritatile aflate la guvernare. Numai din amenzile date ca urmare a decretului de incepere a starii de urgenta si ordonantelor militare, sau adunat pana azi numai din amenzi 120 milioane de euro. Cu un sfert din din bani astia se cumparau si mama tabletelor pentru copii. Retineti aici cu astia de la PDL+PNL cat vor sta ei la putere, cat vor exista ei ca partid si cat timp vor guverna, nu o sa vedeti nimic pentru copii si batrinii pensionari, o ceapa dederata nu o sa vedeti. Avem un singur exemplu, copiil au 150 lei/luna alocatie iar unui carantinat venit cu euro la ciorap platestesc 250 lei, 300 lei/zi. Sunt eu nebuna? Mai gasiti exeple multe in jurul vostru si cascati bine ochii unde sunt primari PNL Astept replica cu psd cu comunistii cu greaua mostenire. Hai pdl+pnl.istilor cu gogosile, hai lingailor care beneficiari a functiilor date de pd+pnl pe criterii de slugarnicie si pupincurism, hai spuneti voi, va intereseaza de 5000 de copiii fara resurse care viseaza in eter.
Doar folie ptr tablete:
(6 Mai 2020, 12:08)
Domnu preș moraru stia de situatie si de aceea a aprobat tablete de 1400 lei doar ptr consilieri LUI. Ei au internet,au cartele,sunt sprijiniti de preș moraru,sa isi poata indeplini sarcinile ce le revin(?!?).Elevii pot astepta modernizarea invatamantului ca nu este chiar urgenta sau important invatamantul.Oricum,preș moraru in aceste zile asfalteaza,e ocupat sa posteze"realizarile", noile achizitii(casa in Amara ptr specializarea unui snop de neinstruiti, autobuz(unde dracu pleaca cu autobuzul?),recent si-au aprobat tablete).Preș ul CJudetean e ocupat cu adultii.Ca poate sa intre la corupere de minori.Ne amintim escapadele cu (...),ca prospatura nu necesita dantura buna,poate molfai ceva preșul...Ideea este sa treacă de majorat.De restul se ocupa EL...Elevii sa astepte internet si tablete ca nu e prioritatea CJ..Saptamana viitoare, preș CJ va trimite prin posta folii protectoare elevilor,ca in vacanta pot face economii sa isi procure singuri device uri.
Mihai:
(5 Mai 2020, 23:41)
Mare Prostie această acțiune. Aloooo MEC e subiectivitate totală. Nimic realist. O prostie colosală.....si multi din sistem stiti ca am dreptate...
un_oarecare:
(5 Mai 2020, 21:56)
Avem unii dintre noi acasa cate un telefon smart vechi de 3-4ani, poate ar fi bine ca CJ ialomita sau Primariile sa ceara ajutorul le putem trimite prin curier.
E simplu putem sa ajutam cu totii...
Emilia:
(5 Mai 2020, 19:18)
Bine punctat smart afonuv westul ialomitei, fix in 10 din tinta. Tinem copii la sertar asa cum a fost primarul curatat cu domestos in zeci de dosare penale in ultimii ani. 5000 copii fara acces la internet este cifra scazuta fata de realitatea din teren. Enorm de multi nu au ce manca din cauza saraciei si se doreste internet. Apa curenta, wc la 50 m de casa, pandemie, arest la domiciliu, limitarea drepturilor cetatenesti, justitie de loc. Vedem ca dupa 6 luni de guvernare PNL si bascalie, fenomenul a luat viteza maxima. Valorile PNL ne vor aduce in sapa de lemn cat de curand. In afara tupeului de asi apara hotii corupti nu au nimic in comun cu cetateanul roman. Ma uit in jur si vad cati datori vanduti au fost instalati in functii de lelebrul domn deputat de la Fierbinti Tg. Uitati-va prin primariile conduse de PNL sa vedeti cum au fost angajate rudele trepadusilor care in trecut imparteau afise cu canditatul PNL. Bine nu va fii, mai mult cat timp va exista ciuma galbena PNL nu se va face gram de bine pentru copii nostrii. Va recomand sa cititi despre adevaratul motiv al izbucnirii rascoalei de la 1907, tot din cauza izolarii copiilor fara resurse pentru a accede la invatamant. O fii fost si atunci PNL sau Comunistii din PSD.
smart afonu:
(5 Mai 2020, 12:57)
"Greu la deal cu boii...mari". Invatamantul (viitorul tarii) si sanatatea (prezentul) nu sunt prioritati pentru guvernanti - indiferent de culoarea politica. Ajungi la vorba cantecului "tara te vrea prost" (si bolnav). Prioritatea este furtul calificat si sifonarea banilor publici. De la o simpla masca de protectie (cu pretul umflat de la 10 la 20 de ori), pana la fel de fel de "investitii" exagerate si inutile; de la bani pompati cu nemiluita (dar cu binecuvantarea) in catedrala neamului (si in cele 18 mii de biserici), pana la defrisarea masiva a padurilor din Romania. Halal prioritate! Copiii astia debusolati, sunt obligati sa invete religia (ca in tarile fanatic religioase), dar nu au ore de prim ajutor medical, nu stiu cum sa procedeze in cazul unor situatii de urgenta, nu sunt familiarizati cu tehnologia (mare parte dintre ei). Unii se culca morti de foame, iar autoritatile au pretentia, ca de pe o zi pe alta sa aibe dispozitive smart, sau acces la internet? Stiu ei - sau familiile sarace din care provin copiii- sa instaleze tot felul de aplicatii, soft-uri, programe care sa le permita receptarea de cunostinte online? Chiar vrem cu adevarat sa-i "luminam" sau doar ne prefacem? Daca vom crea o generatie de copii destepti, cum drq o sa-i mai pacalim sa ne voteze? Ca n-o sa mai mearga cu uleiul, faina si "sfatul duhovnicesc" electoral.  Mai sus, in articol, un primar spunea ca n-a mai venit ala sa aduca internet in comuna...dar, daca il lasam, nici nu vine vreodata. Dar ala care vine sa puna panselute supraevaluate, cum gaseste drumul catre primarie? sau "ala" care vine sa faca parcari subterane... . Foarte putini primari au facut ceva bun pentru cetatenii din localitatile in care ar trebui sa fie in slujba lor. Asa ca, lasati pretentiile cu tabletele si tehnologia, banii trebuie directionati catre pensiile speciale, mai nou si pentru primari.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, au oprit pentru verificări un șofer ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 15:40
(1873 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2024»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia vă invită la «Expoziția ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 14:40
(11524 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Accident la Coșereni

Duminică, 9 iunie a.c., în jurul orei 9,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit la un accident rutier produs în comuna Coșereni, în care a fost implicat un autoturism. Două ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 10:15
(7661 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Săveni

Incendiu la o casă din Săveni

Vineri, 7 iunie a.c., în jurul orelor 17,00, două echipaje operative din cadrul Stației de Pompieri Țăndărei au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în localitatea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 10:10
(10721 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești!

Echipele RAJA intervin duminică, 9 iunie 2024, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Turnu Severin din Cartierul Buliga/Fetești. În vederea executării ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2024, 18:30
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


Căutată de polițiștii din Spania, arestată la Țăndărei

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat în cursul zilei de joi, 6 iunie 2024, în orașul Țăndărei, în vederea depistării unei persoane urmărite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 16:20
(10821 vizualizări - 0 comentarii)


Factură electronică de la RAJA Constanța

Factură electronică de la RAJA Constanța

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 14:05
(11469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând de luni, 10 iunie 2024, și până vineri, 5 iulie 2024, românii pot investi ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 13:20
(1544 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 10 iunie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 10:30
(12031 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a prelungit termenul pentru depunerea Cererilor de Plată în Campania 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că termenul de depunere a Cererilor de Plată, în cadrul Campaniei 2024, a fost prelungit până la data de 12 iunie 2024 inclusiv ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 10:00
(15018 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în localitățile Slobozia, Ograda și Andrășești

Miercuri, 5 iunie 2024, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive în localitățile Slobozia, Ograda și Andrășești. În acest sens, s-a acționat pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2024, 14:00
(7393 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează proprietarii de animale de pe raza județului cu privire la importanța imunizării împotriva rabiei a carnasierelor ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2024, 10:30
(4406 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În primele 4 luni din 2024 s-a rambursat TVA de peste 27,59 milioane de lei

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-aprilie 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2024, 08:05
(12016 vizualizări - 0 comentarii)


Grupare infracțională specializată în «furturi» din societăți comerciale, destructurată de polițiștii ialomițeni

Marți, 4 iulie 2024, polițiștii IPJ Ialomița-Serviciul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au destructurat o grupare ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2024, 15:15
(16505 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Clarificări importante cu privire la «Eco-schema PD-27»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce clarificări importante cu privire la «Eco-schema PD-27: Creșterea nivelului de bunăstare a bovinelor prin pășunat extensiv pe pajiști ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2024, 11:50
(21220 vizualizări - 0 comentarii)


Cadouri pentru copiii internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cadouri pentru copiii internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Vineri, 31 mai 2024, prin implicarea Biroului de Asistență Socială al Protopopiatului Slobozia și a enoriașilor și voluntarilor Parohiei Amara II, în parteneriat cu Spitalul Județean de Urgență ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:50
(9363 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posibil drogat la volan

Luni, 3 iunie 2024, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, polițiștii au oprit, pentru verificări, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:30
(2092 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ce răspunde ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:15
(8381 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Ordin de protecție provizorie după ce un bărbat și-a amenințat tatăl

Luni, 3 iunie 2024, polițiștii au fost sesizați de un bărbat de 69 de ani, din comuna Movilița, cu privire la faptul că ar fi fost amenințat de fiul său, în vârstă de 42 de ani. În ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:10
(9221 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: S-a prelungit perioada de înscriere pentru posturile vacante de ofițer

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița anunță faptul că perioada de înscriere la concursul organizat pentru ocuparea a două funcții de ofițer în cadrul Serviciului Logistic-Administrare ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 08:30
(12019 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A încălcat ordinul de protecție

Duminică, 2 iunie a.c., în jurul orelor 10,00, polițiștii din Fetești au fost sesizați, prin 112, de către un bărbat din Fetești, cu privire la faptul că fratele acestuia, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 16:20
(3352 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

În cursul zilei de sâmbătă, 1 iunie a.c., în jurul orelor 23,30, polițiștii din Jilavele, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 16:05
(3414 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 600 misiuni de ordine publică ale jandarmilor ialomițeni în luna mai 2024

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii mai a.c., 627 misiuni de ordine publică, dintre care 117 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 12:15
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări la Țăndărei, incendiu la o casă din Traian

Pompierii din Țăndărei au intervenit în cursul zilei de duminică, 2 iunie a.c., în jurul orei 3,00, cu o autospecială de stingere cu apă și o ambulanță SMURD, pentru stingerea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 11:20
(12217 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia, Ion Roată și Bărbulești

Accidente la Slobozia, Ion Roată și Bărbulești

Vineri, 31 mai a.c., în jurul orelor 12,50, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița a fost sesizat cu privire la producerea unui accident rutier în municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 11:10
(6490 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 481,03 milioane de lei, încasări la Bugetul de Stat în perioada ianuarie-aprilie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-aprilie 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 481,03 milioane ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 09:20
(19120 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Percheziții domiciliare în Fetești și Constanța

În cadrul acțiunii «JUPITER», sub coordonarea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și Inspectoratului General al Poliției Române, vineri, 3 ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2024, 12:05
(4847 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, alături de copii de «1 Iunie»

Polițiștii ialomițeni, alături de copii de «1 Iunie»

Cu ocazia «Zilei Internaționale a Copilului-1 Iunie», polițiștii ialomițeni i-au sărbătorit pe cei mici cu expoziții de tehnică de intervenție și autospeciale de serviciu, jocuri interactive și sfaturi preventive. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2024, 13:35
(9575 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 7 iunie, termen-limită pentru depunerea Cererii de plată în Campania 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor că vineri, 7 iunie 2024, este ultima zi în care pot depune cererile de plată pentru accesarea intervențiilor aferente ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2024, 13:10
(13134 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în zonele Vlașca și Fetești-Oraș din Fetești!

Vineri, 31 mai 2024, echipele RAJA Constanța execută lucrări de remediere a unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Dragoș Vodă din orașul Fetești. Pentru realizarea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2024, 08:55
(12497 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...