Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

14 salariați ai DSP Ialomița au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. «Aceștia au fost izolați și s-au aplicat măsurile prevăzute în Metodologia INSP!» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre.

15 Septembrie 2020, 15:45 (4359 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
65 mii de ialomițeni vaccinați împotriva COVID-19
Amendă de 10 mii de lei pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia
Patru salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Comentariile cititorilor:


Costel:
(18 Septembrie 2020, 23:52)
Lasa ca asa va trebuie, ca prea fsceti pe victimele cand vi se spune ss purtati mastile si sa va protejati. Nu exista virusul? E dictatura? Luati cu apa fraierilor, ca o sa intre toti astia care va simteati umiliti pentru ca va rugsu sa purtati masca si sa pastrati distanta. De spalat nu mai zic, ca nu e de voi..
MMC:
(16 Septembrie 2020, 21:44)
politia judeteana nu are nicio competenta in constatarea acestor infractiuni? Ce reclama oamenii in comentarii intra clar in sfera penalului
Ea:
(16 Septembrie 2020, 13:48)
A inceput sa dea covidu19 in pnl,isti pusi de preascarbitul,Titinel! Cum nu doarme dumnezeu!
Covid Revenge:
(16 Septembrie 2020, 10:12)
Daca Noriel scapa si acum, e clar, ne meritam soarta
rusine DSP Ialomita !:
(16 Septembrie 2020, 10:11)
asta e exemplul care il dati populatiei, voi nu va protejati si ne cereti noua si copiilor nostrii sa respectam. pe voi de ce nu va amendeaza ca nu respectati mai deloc ?
si in plus sotii doamnelor ce au fost confirmate pozitiv merg in continuare la munca si se plimba nestingheriti prin oras.
cu siguranta ei considera asta o aroganta maxima, pentru ca legile nu sunt facute si pentru ei.
acel domn Arafat care iese pe posturi la TV si ne impune cum sa ne comportam, ce avem voie si mai ales ce NU avem voie are vreo opinie in aceste cazuri ?
apa de ploaie ne sideaza pe fata ! RUSINE !
doamna Prefect ce are de zis ?
Ion:
(16 Septembrie 2020, 09:03)
Si contactii? Si faptul ca au ascuns asta nu intra sub incidenta legii? La DSP s-au perindat foarte multe persoane.
Sanitar:
(16 Septembrie 2020, 08:50)
Stimata redacție, aveți cumva curajul și onestitatea de a prezenta situația reală de la DSP Ialomița? În realitate sunt mai mulți angajați care au fost contacți direcți ai celor testați pozitiv, angajați care deja prezintă simptome clare de Covid, dar conducerea le refuză testarea.
Este oare în regulă sau sunt în domeniul unor infracțiuni penale? Complicități sau prostie? Ignoranță sau lipsă de profesionalism?
Sanitar:
(15 Septembrie 2020, 23:47)
Alarmant este faptul că, în realitate, sunt încă 5 angajați ai DSP care au fost contacți direcți ai celor confirmați pozitiv și deja prezintă simptome de COVID, iar conducerea instituției refuză să-i testeze și să procedeze la izolarea acestora. 
Riscurile sunt enorme de transmitere a virusului, ținâdn cont de activitatea curentă a respectivilor angajați.

electorat:
(15 Septembrie 2020, 19:46)
doar alegerile merg in ciuda tuturor problemelor..si campania
Anonimus:
(15 Septembrie 2020, 19:42)
Așa vă trebuie, ați băgat oameni nevinovați în carantină datorită aroganței cu care i-ați tratat. Nu există instituție mai arogantă ca DSP-ulf în România. Există vorba românească "după faptă și răsplată" Este un D-zeu și pentru D-voastră.
Analiza:
(15 Septembrie 2020, 18:52)
vai de noi! Se inchide si DSP -ul,ca multi nu sunt.Urmeaza profesorii dupa doctori, primarie,prefectura,DADP.Daca vin profesorii,elevii, sistemul sanitar pica! O sa fie jale pe valea Ialomitei!