Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

În 2016, PSD Ialomița a propus ialomițenilor cel mai tânăr candidat pentru Camera Deputaților, pe Andrei Pop. Acum, filiala propune cel mai tânăr candidat pentru Senat, pe Ștefan Țință. Considerat «schimbul de mâine» în politica ialomițeană, acesta declară că va urmări, înainte de toate, interesele județului pe care îl reprezintă: «Candidez pentru onoarea de a munci în interesul cetățenilor și al județului Ialomița!».

PSD pariază pe noua generație Om de afaceri, lider local și susținător declarat al «intereselor cetățeanului», Ștefan Țintă este la un pas de a stabili un nou record pentru Ialomița. El estre cel mai tânăr candidat al PSD Ialomița pentru această funcție. Aflat pe lista de consilieri locali municipali de la Slobozia, el a rostit sâmbătă, 31 octombrie a.c., pentru prima oară jurământul de Ales. «Nu pot să nu observ faptul că poziții politice precum consilier local, primar, parlamentar și ministru devin valide în urma unui jurământ sfânt spus în fața lui Dumnezeu și al cetățenilor. (...) Este timpul ca toate persoanele implicate politic să își amintească faptul că au această responsabilitate și totodată onoare de a lucra în folosul oamenilor!» a declarat Țintă după ceremonie. Ștefan Țintă crede însă că poate face mai mult pentru comunitate și pentru județ. Candidează la Senat, convins că de acolo poate sprijini în mod real dezvoltarea economică și socială a județului: «Candidez pentru onoarea de a munci în interesul cetățenilor și al județului Ialomița! Pentru mine, această candidatură în­seamnă asu­marea unei responsabi­lități publice. În campania asta voi identifica cât mai multe dintre nevoile principale ale oamenilor, dorințele lor și voi lucra pentru asta!».

Ialomița, primul proiect de senator Cu sau fără funcția de senator, Ștefan Țintă este implicat direct în politica ialomițeană. Are 33 de ani, a participat la toate campaniile electorale locale din ultimii 4 ani și cunoaște județul din dublă perspectivă, ca om de afaceri și ca politician: «Cred în potențialul de dezvoltare al acestui județ. Cred în oamenii din jurul meu... Și știu că nu doar ialomi­țenii, nu doar electoratul, ci și adversarii noștri politici recunosc valoarea reprezentanților PSD! Ialomița are nevoie de oameni dedicați și respon­sabili în politică, de fonduri publice pentru investiții reale și de locuri de muncă. PSD a demonstrat că poate susține aceste obiective!». În perioada imediat următoare, Ștefan Țintă va face public programul său de cam­panie și va oferi cetățenilor garanțiile pe care aceștia le așteaptă. «Oamenii resping ceea ce nu înțeleg! Știu pentru că și eu am fost așa... Rolul meu în campania care urmează este să le explic oamenilor ce înseamnă politica, de ce candidez și care sunt obiectivele mele politice în mandatul 2020-2024. Știu că este o misiune dificilă și că toți avem timpul și răbdarea măsurate... Dar acest efort de a înțelege și votul din 6 decembrie 2020 va face dife­rența! Putem aștepta până când va veni și rândul Ialomiței... Sau putem trimite acolo, în Parlament, oameni care să lupte pentru acest județ!» a mai declarat Ștefan Țintă.
(Comandat de Partidul Social Democrat-Filiala Ialomița/Executat de SC DORAMA PROJECT SRL/CUI Mandatar Financiar Coordonator: 11200020)

16 Noiembrie 2020, 09:40 (2601 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»
«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»
Tablete pentru elevii din Ialomița

Comentariile cititorilor:


valoarea mea, valoarea mea...:
(25 Noiembrie 2020, 09:39)
"Cred în oamenii din jurul meu... Și știu că nu doar ialomi­țenii, nu doar electoratul, ci și adversarii noștri politici recunosc valoarea reprezentanților PSD!"...asa graieste stimabilul viitor senator.
Exemple de valori pesede: stoica - zis si "hai sict*r" ala cu groapa, apa si mos craciun; mocionel ala cu autobuzele electrice, continuatorul gropii si al apei, ionascu (apa-bidon), morarel mega-europeanul care a asfaltat tot judetul, ba era la un pas sa depaseasca teritoriul romaniei de atata elan, trepadusi din astia precum bacanel, bruzli, consilieri, primarasi de tara sau de oras care au tinut in subdezvoltare comunitatile lor. Mai amintesc de livache cu servitorii lui? marean-mapa, veorica, petrica-cormoran, gargamel bubosu`, teodoro-viciu? La ce valori va referiti d-nule viitor senator (inevitabil!) ? Cumva va referiti la valorile, adica la averile facute de acestia? gen tudorache - diamant de 190 mii euro/bucata?
Curat-murdara social-democratia asta si "meritocratia de stanga".
P.S. ca sa dati cartile pe fata, adunati toate "valorile" de stanga intr-un singur partid: toti fostii comunisti, securisti, nomenclaturisti, popi si pesedisti impreuna cu alde si pro. Toti ati promovat egalitatea intre oameni, bunastarea taranului si a muncitorului de rand, cumpatarea, etc., dar ati facut exact invers, "elitele" acestor organizatii fiind foarte bogate din furtul banilor publici, fiind "mai egale" decat celelalte categorii sociale, avand privilegii pe care si le-au creat si la care nu vor sa renunte (ex pensii speciale).
Macar, la astia galbeni (pana sa se umple de pesedisti) era clar si la vedere: axati pe profit si capatuiala.
Ionut:
(9 Noiembrie 2020, 20:31)
Consider ca această candidatură poate avea un efect pozitiv asupra politicul din ziua azi, in special în Slobozia. Cred ca prin promovarea a cat mai mulți tineri in funcții importante este un factor ce atrage tineretul sa fie mult mai implicat în politica. Pana la urma schimbarea trebuie sa vina de la oameni proaspeți si deschiși in gândire ca in cazul de fata. Mult succes !
Promisiuni și cam atât!!!:
(8 Noiembrie 2020, 15:09)
Cred ca Dl. Ținta nu are maturitatea necesară de a candida la Senat oricât de bine intenționat ar fi. Nu o sa reușească sa fie decât un număr la voturile din parlament și membru in vreo comisie neimportanta. Exemple sunt colegii dansului din mandatul actual sau foști colegi ( unii dintre ei), cu mult mai multa experiența și influența, care nu au făcut nimic notabil pentru acest județ(sa ne uitam numai la promisiunile legate de pasajul de la Drajna plus multe altele). Mai bine ar pune osul la treaba in funcția in care a fost recent ales chiar dacă primarul este din alt partid. Sunt foarte mulți tineri in consiliul local și ar fi timpul sa facă ceva pentru Slobozia indiferent de partid. Noul primar pare bine intenționat, cel puțin la nivel declarativ. Vom vedea in anii ce vin dacă ne va demonstra contrariul.
Nicu:
(7 Noiembrie 2020, 19:42)
Succes !!
Tinel:
(7 Noiembrie 2020, 18:50)
Mi-as fi dorit sa se lupte parte in parte cu Soare pentru primarie. Sunt convins ca va face treaba pentru judetul nostru. E un tanar ambitios si dedicat. Poate se schimba toata clasa politica asa.