Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Prelungirea măsurii aberante de a ține piețele închise de către Guvernul Orban este cea mai elocventă dovadă că actualilor guvernanți nu le pasă de agricultorii români și nici de sănătatea populației. PSD îi cere din nou Președintelui Iohannis să nu mai tragă de timp și să promulge legea prin care Parlamentul a redeschis piețele. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu consideră că numai în acest fel «se va pune capăt chinului pentru sutele de mii de familii care depind de banii câștigați de pe urma vânzării în piață a produselor...». «Și la capitolul sănătate românii ar avea de câștigat prin intrarea în vigoare a legii de redeschidere a piețelor pentru că se știe foarte bine că produsele noastre, autohtone, sunt preponderent mult mai sănătoase decât cele din import!» a sublinitat deputatul social-democrat ialomițean. Mușoiu spune că în comisiile parlamentare decizia absurdă de restricționare a piețelor a fost taxată aspru până și de partenerii liberalilor de guvernare, respectiv de cei ai PMP, cât și de susținătorii acestora, respectiv UDMR și USR. «Toate aceste restricții absurde, contrare cu ceea ce se întâmplă în Europa, determină, pe plan intern, distanțarea din ce în ce mai accentuată a PMP și USR de Guvern, dar și transformarea României într-o țară nehotărâtă, în derivă în plan extern, lucru care ne va costa mult pe termen mediu și lung!» a mai arătat deputatul PSD Ștefan Mușoiu.
(Comandat de Partidul Social Democrat-Filiala Ialomița/Executat de SC DORAMA PROJECT SRL/CUI Mandatar Financiar Coordonator: 11200020)

20 Noiembrie 2020, 12:50 (925 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»
«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»
«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Comentariile cititorilor:


piețaș:
(25 Noiembrie 2020, 09:06)
Se pare ca pietele in aer liber sunt in continuare deschise. Baiatul asta foloseste orice subiect pentru a propaga stiri false, alarmiste. Vino tinere cu un program de guvernare bun si realizabil, renunta la aruncatul cu noroi degeaba si atunci vei primi voturi pe merit.
Intr-adevar, pe la majoritatea tarabelor nu vezi din pacate producatorul-taran, cu exceptia catorva batranele care vand 2 legaturi de patrunjel, ci ii gasesti pe conationalii nostri de o anumita etnie, deveniti intermediari, sau bisnitari. Astia fac legea in piete, amenintand si obligand taranul sa le vanda productia pe 2 lei pentru ca ei sa o revanda cu 10 lei. Dar, de, primaria le da carnet de producator bisnitarilor, desi aia nu stiu cum se planteaza o ceapa. Nu se duce nimeni sa vada pe ce teren produc ei atatea legume/fructe pe care le vand zilnic.
Apropo tinere fanica, unde sunt magazinele economate care abunda numai de produsele taranilor romani? Alea promise de tataia Daia cu oaia. Ati avut 4 ani la dispozitie sa le faceti, insa doar ati amagit poporul. V-ati ocupat doar de daramarea celor 3,4 guverne ale voastre doar ca sa va schimbati oamenii din interior din ce in ce mai obedienti. Gargara politica.
dinamita:
(23 Noiembrie 2020, 18:51)
nu compara lidl si kaufland cu bisnitarii din piete care nu platesc taxe si impozite la stat
gigi:
(22 Noiembrie 2020, 07:56)
LIDL, KAUFLAND de ce nu sunt scosi afara cu marfa Alice ?
Alice in tara MINUNATIILOR !:
(20 Noiembrie 2020, 20:36)
bre NU sunt inchise pietele !!
coboara si matale la nivelul oamenilor de rand nu mai privi doar la A 3 unde se dezinformeaza (adica minte). este doar restrictionat accesul oamenilor in spatiile inchise, dar toate magazinele si tarabele care isi defasurau activitatea acum s-au adaptat si vand prin spatele spatiilor comerciale care le aveau si lumea cumpara totul doar in aer liber.
si e foarte bine asa !
zici matale ca in Europa sau in alte tari europene e diferit, ai dreptate e diferit adica sunt restrictii MULT MAI MARI !!!
in Romania e destul de relaxat totul.
informeaza-te corect, daca vrei, si fa ceva bun si pentru noi astia care muncim si iti platim salariile si indemnizatiile si dupa pensii speciale !

LA MUNCA TOTI !!!
Sa fim sanatosi !