Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban SA Slobozia se pregătește să devină operator regional de furnizare a serviciilor de apă

Acord de principiu între Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița

Urban SA Slobozia se pregătește să devină operator regional de furnizare a serviciilor de apă

bonus: Cilibeanu dă un pas în spate

Pprimăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița caută o soluție legală pentru transformarea Urban SA Slo­bozia în operator regional de furnizare a serviciilor de apă. «În acest fel am putea genera investiții în localitățile jude­țului care nu au finalizat rețelele de apă și apă uzată!» declară președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

Urban renaște din cenușă Urban SA ar putea deveni ope­rator regional de furnizare a serviciilor de apă la nivelul Ialomiței. Ideea este rezultatul unui acord de principiu încheiat între Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița. În următoarea perioadă, cele două instituții vor identifica o soluție legală de realizare a acestui proiect administrativ. Surse din cadrul administrației județene susțin că o posibilă soluție ar fi preluarea Urban SA de către Consiliul Județean Ialomița. Marian Pavel, președintele Consiliului Județean a declarat: «Suntem convinși că Urban SA poate fi tranformat într-un operator regional! De altfel, existența unui astfel de operator e o necesitate... În acest fel am putea genera investiții în localitățile județului care nu au finalizat rețelele de apă și apă uzată!». La rândul lui, primarul Dragoș Soare confirmă inițierea acestui dialog admi­nistrativ. «Da, există discuții la nivel oficial între Primăria Slobozia și Consiliul Județean... Așteptăm ședința AGA a Urban SA din 25 februarie a.c. pentru a dezbate și decide în cadrul ei soluțiile existente. Suntem deschiși la tot ce ar însemna investiții și condiții de trai mai bune pentru cetățeni!» susține Dragoș Soare.

Un proiect cu gestație lungă Ideea înființării unui operator județean de furnizare a serviciilor de apă în vederea extinderii și moderni­zării sistemelor de apă și apă uzată nu este nouă. În trecut, administrația ju­dețeană a mai avut o inițiativă similară. Concret, firma Tahal Consulting En­gineers LTD a finalizat, în iunie 2008, «un Master Plan pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată din județul Ialomița». Documentul ar fi permis accesarea de fonduri europene pentru reabilitarea rețelei de apă atât la Slobozia, cât și în județ. Ex-primarul Gabi Ionașu s-a opus aderării Slobo­ziei la acest Master Plan și a aruncat Slobozia în criză, generând cheltuieli de peste 100 milioane de euro pentru o sursă de apă nepotabilă. Pe fondul acestui blocaj, pe piața serviciilor de furnizare a apei din județ au apărut RAJA Constanța, care la acest moment deservește 7 localități și EcoAqua Călărași, care promite investiții similare pentru 8 localități din zona Urziceni. «E foarte bine că există și alți operatori regionali la nivelul jude­țului Ialomița. Dar avem peste 40 de comune unde acești operatori nu au ajuns. Vom face un inventar al inves­tițiilor realizate, o analiză a investițiilor necesare, și vom căuta surse europene de finanțare pentru ce a mai rămas de făcut! Acesta este obiectivul urmărit de un operator județean de apă și apă uzată...» a mai precizat Marian Pavel.

Cilibeanu dă un pas în spate
Noul operator județean va fi condus de un director stabilit de comun acord la nivelul celor două instituții publice. Conform declarațiilor pri­marului Dragoș Soare, Urban SA nu va renunța însă la serviciile actualului director, Valentin Cilibeanu. «Domnul Cilibeanu face, onorabil, un pas în spate... Dar va rămâne alături de noi! Avem nevoie de experiența și competen­țele pe care le-a acumulat de-a lungul anilor în care a condus Urban SA ca director. Ne bazăm pe el!» a decla­rat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Reamintim că Valentin Cilibeanu a reușit în decursul ulti­milor 10 ani să achite datoriile istorice ale Urban SA, în valoare de 16,5 mi­lioane de lei.

25 Februarie 2021, 10:10 (14520 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița
Operatorul regional Urban SA Slobozia are 110470 de beneficiari
A început bătălia pentru operatorul regional Urban SA

Comentariile cititorilor:


cili...uili:
(2 Martie 2021, 09:51)
Vad ca mare parte dintre comentatori il sustin pe domnul cili; ok, o fi profesionist, o fi platit datorii istorice, etc. Dar, a spus vreodata ADEVARUL in astia 12, 13 ani de cand apa nu este potabila? A iesit in vreo conferinta de presa ca sa spuna public faptul ca APA NU ESTE POTABILA? Ca apa este doar apa industriala tratata, dar pe care o platim la pret de apa potabila. A contrazis vreodata pe fostii primari, care ne minteau pe fatza? Nu! A tacut malc pentru a-si pastra postul. A cerut consiliului local scumpirea apei, prima data prin 2013, justificand managementul dezastruos...adica ne-a bagat mana in buzunar mai adanc pentru pierderile generate de conducerea urban. Poate asa a achitat datoriile istorice, scumpind nejustificat o apa industriala, pe care noi, amarastenii, o platim de multi ani ca fiind apa EVIAN. Poate sunt singurul, insa eu cred ca experienta acestui domn ar fi buna doar pentru cei care ar vrea sa ancheteze mai la adancime povestea apei. Sa caute cineva mai prin subteran asa. Incepand de la proiect, SFuri, putzuri, costuri si terminand cu statiile de (ne)tratare a apei. Experienta aia ar fi utila procurorilor!
LOCUITOR:
(1 Martie 2021, 22:22)
Daca CILIBEANU are experienta si este competent ,pentru ce este inlocuit cu un HABARNIST
deflorabil:
(1 Martie 2021, 12:27)
1. @Urbanistice... gandim si noi putin? deci facem niste putzuri cu apa nepotabila si apoi construim o retea de apa si o extindem continuu pe la localitatile adiacente Sloboziei, sate si comune si sa ne asteptam ca de la robinet sa luam doar un pahar de apa? serios? Adica iti faci casa la tara si trebuie sa-ti sapi fantana pentru ca apa de la retea nu este pentru udat gazonul, sau solarul? Numai niste minti inguste de politicieni pot concepe astfel de proiecte dezastruoase. Nu mai scriu despre calitatea acestei ape "EVIAN" - careia ii facea reclama cu paharul in mana mustaciosul.
2. Sr pare ca "pe cadavrul" apei nepotabile s-au catzarat si se catzara in continuare toti primarii pusi politic. De ce nu se face o analiza corecta si transparenta a apei exact la sursa, din toate putzurile; apoi sa se spuna clar daca poate fi potabilizata si cu ce costuri. Poate este mai ieftin sa se caute alta sursa care sa fie potabila (dar nu tot de langa combinatul chimic). Primarii tot cheltuie bani publici mintindu-ne ca aduc apa in parametrii normali, insa de 13 ani nu au facut decat sa ne minta si sa plateasca firme de casa pentru tot felul de "trepte de epurare". 
Sper ca d-nul soare nu a baut aceasta apa dupa ceilalti primari.
@Gica:
(27 Februarie 2021, 13:20)
Daca taceai filozof ramaneai. Conducerea unui operator regional de apa si canalizare, este o palarie prea mare pentru Cilibeanu, in primul rand implica pregatirea si implentarea unor proiecte pe bani europeni ce se desfasoara pe cel putin 10 ani in viitor, iar el are mai putin pana la pensie asa ca in mod normal trebuie sa lase locul unuia mai tanar care sa imlenteze aceste proiecte in viitor.Jos palaria pentru faptul ca a reusit sa plateasca debitele restante catre Amonil, dar asta nu inseamna ca esti un manager bun. Un bun manager ar fi inlocuit portiunea de 100-200 metri de canalizare de pe strada Lacului, nu ar fi carpit-o de 20 de ori in 5 ani, orice om fara studii dupa ce repara o masina de 10 ori si tot nu merge cumpara alta, si exemplele pot continua dar nu este loc aici.
Gica:
(26 Februarie 2021, 21:34)
Cilibeanu a fost obligat sa faca un pas in spate.El e un om inteligent si modest cu studiile facute la timp,,,nu vorbeste mult, a lăsat faptele sa vorbească pentre el.Trebuia sa va mindriti cu el dl primar nu sa fiti de acord cu schimbarea.Oameni ca el cu gândul la munca,,,mai putini.Ne ati dezamagit
Gica:
(26 Februarie 2021, 21:26)
Cilibeanu a fost obligat sa faca un pas in spate.El este un om inteligent cu experienta si studii facute la timp.Ar trebui sa va mindriti cu el dl primar, ca nu aveti multi cu rezultatele lui.Nu sa spuneti ca faceti regională si ,,, Si ce se opunea el?sau cum?Bineinteles ca nu.,
Urbanistice,:
(26 Februarie 2021, 16:25)
Apa nu are presiune vara la Cosambesti pentru ca toata lumea udă solaru si grădina ,rețeaua nu este construită pentru asa ceva.
Cetatean::
(26 Februarie 2021, 10:25)
Societatea Urban este vinovata de tot ce s-a intamplat pana acum cu apa orasului si a comunelor unde deja a preluat serviciul de furnizare....ex Cosambesti si Gimbasani unde vara nu ajunge apa din cauze de ei stiute! Bine ca furnizeaza iarna apa cu presiune!!!!
Urban impreuna cu serviciul Investitii din Primarie stiu foarte bine ce investitii "BUNE" au facut! si nu raspunde nimeni ????
Ai inceput cu stangul dl .Soare!!!!
ograda:
(26 Februarie 2021, 02:08)
Astia sunt de rasul lumii! Nu au habar de nimic si vin cu solutii falimentare! Infintara unui operator regional la acest moment este o idee total gresita! Nu Ionascu este de vina ca nu s-a infiintat oeratorul regional( acest operator se putea infiinta si fara Slobozia), este manevra lui Ciuperca cu Nicusor Constantinescu,fostul presedinte de la Constanta. Cilibeanu este omul care a salvat Urbana-ul,Soare este un idiot daca il da afara! ALTA ESTE SOLUTIA!!!
Pe Pavel sa nu contati, el se pricepe doar la pepeni! 
Marcela:
(25 Februarie 2021, 23:34)
Care cenusa? Urban e pe profit de cativa ani buni..
Popa :
(25 Februarie 2021, 22:28)
Urban sa condusa de directorul Cilibeanu nu este in cenusa.Este o societate de top cu datoriile si taxele platite la zi.Si cu servicii f bune la preturi accesilile.
sacagii:
(25 Februarie 2021, 19:10)
dar nu e clar de unde sursa de apa potabila !
ca cea distribuita acum e otrava nu e potabila si orice tratament i-ar fi facut TRIHALOMETANII (otrava) vor ramane in apa !!!
in concluzie nenea Soare ai trecut si tu la abureli si minciuni !
Eugenia:
(25 Februarie 2021, 16:39)
Să înțeleg că nu vom mai cumpăra apă pt gatit din magazin??? Să trăim noi o așa bucurie?! Doamne,ajută ne să facem față noilor schimbări pe care cu toții ni le dorim.Eu sper că acolo se va ajunge,la a ne bucura cu toții de o apă potabilă la robinetele din casă,curte,ce are fiecare.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
30 Aug 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Patru feteșteni, reținuți după un scandal între două familii

Patru feteșteni, reținuți după un scandal între două familii

Polițiștii din  Fetești au reținut pentru 24 de ore patru persoane, din Fetești, bănuite de comiterea infracțiunilor de «tulburarea ordinii și liniștii pubice», «lovirea sau alte ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2025, 14:05
(6097 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Grivița depistat beat la volan și fără permis, reținut de polițiști

Tânăr din Grivița depistat beat la volan și fără permis, reținut de polițiști

Polițiștii din Slobozia au reținut pentru 24 de ore un tânăr bănuit de comiterea infracțiunii de «conducere a unui vehicul fără a deține permis de conducere» și «refuzul sau sustragerea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2025, 13:55
(10169 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Program actualizat de furnizare a apei potabile în localitatea Dridu-Snagov!

Urmare a creșterii semnificative a consumului de apă potabilă, coroborată cu scăderea debitului în rezervoarele de stocare din sistemele de alimentare cu apă din localitatea Dridu-Snagov, comuna ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2025, 15:15
(7793 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Program de furnizare a apei potabile în localitatea Dridu-Snagov

Din cauza secetei accentuate și a temperaturilor extreme, debitele mai multor surse de captare au scăzut semnificativ în ultima perioadă.
Această situație afectează și localitatea Dridu-Snagov ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 14:35
(9591 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 2,8 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor (ameliorare rase), solicitat ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 14:30
(6975 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Reținut pentru 24 de ore după ce a încălcat «ordinul de protecție»

Polițiștii din Urziceni, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, au reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 56 de ani, bănuit de săvârșirea ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 11:55
(4943 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Tentativă de înșelăciune» la telefon

Un slobozean a fost contactat telefonic de o persoană necunoscută care i s-a adresat într-o limbă străină și s-a recomandat drept «polițist». Sub pretextul că este implicat într ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2025, 11:40
(4533 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Gară din orașul Căzănești!

Miercuri, 23 iulie 2025, în intervalul orar 16,30-20,00, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Agricultorilor din orașul Căzănești. În acest ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2025, 16:55
(4839 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 92000 de lei, 8 permise reținute, 6 certificate de înmatriculare retrase

Marți, 22 iulie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni pentru menținerea unui climat de siguranță publică, prevenirea faptelor antisociale și creșterea siguranței în trafic ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2025, 16:05
(1101 vizualizări - 0 comentarii)


Eveniment cultural la Conacul Bolomey: «Patrimoniul cultural imaterial: elemente românești reprezentative»

Miercuri, 23 iulie 2025, începând cu orele 11,00, la Conacul Bolomey din Cosâmbești se va derula un eveniment cultural dedicat valorificării și promovării patrimoniului cultural imaterial ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2025, 14:20
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fetiță de 14 ani, batjocorită de iubitul mătușii

Un bărbat a fost arestat la sfârșitul săptămânii trecute, la solicitarea Procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, sub acuzația de «viol săvârșit asupra ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2025, 12:55
(13267 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița viol minor


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului, serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ce răspunde la numărul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2025, 13:20
(9963 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Percheziții la persoane bănuite de «furt»

Joi, 17 iulie 2025, polițiștii ialomițeni au efectuat 3 percheziții domiciliare în comuna Perieți. Descinderile au vizat locuințele unor persoane bănuite de săvârșirea de infracțiuni de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2025, 15:00
(2728 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prinși în flagrant în timp ce furau rapiță dintr-un tren de marfă

IPJ Ialomița: Prinși în flagrant în timp ce furau rapiță dintr-un tren de marfă

Joi, 17 iulie 2025, polițiștii s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că două persoane necunoscute ar fi rupt sigiliile a două vagoane aparținând unui tren de marfă aflat în deplasare ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2025, 14:30
(9119 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din orașul Fetești!

În cursul nopții de joi spre vineri, 17/18 iulie 2025, în jurul orelor 22,00, conducta de alimentare cu apă de pe strada Turnu Severin, nr. 21, din orașul Fetești a înregistrat o avarie ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2025, 22:35
(7978 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 16 iulie a.c., în jurul orelor 21,30, pe strada Iudeilor în comuna Bărbulești, polițiștii din Jilavele au oprit în trafic pentru control, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2025, 15:35
(5094 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Strachina din orașul Țăndărei!

Joi, 17 iulie 2025, în intervalul orar 12,15-14,00, se sistează furnizarea apei potabile consumatorilor din Cartierul Strachina, în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2025, 12:45
(6864 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii din Urziceni, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare 5 mandate de percheziție domiciliară, în localitatea Sălcioara, la domiciliile unor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 19:45
(5395 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 16:20
(8054 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 43,98 milioane de lei în semestrul I 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iunie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 12:10
(11912 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 169,78 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna iunie 2025

În luna iunie a anului 2025, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 169,78 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2025, 10:45
(7886 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice», «lovirea sau alte violențe» și «distrugere»

Joi, 10 iulie 2025, polițiștii au reținut, pentru 24 de ore, cinci persoane din Țăndărei, bănuite de comiterea infracțiunilor de «tulburarea ordinii și liniștii pubice»,«lovirea sau ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2025, 21:00
(16337 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 5,68%, rata șomajului la sfârșitul lunii mai 2025

La sfârșitul lunii mai 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4446 șomeri (din care 2009 femei), rata șomajului fiind de 5 ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2025, 09:10
(8294 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2025, 09:20
(10891 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În perioada ianuarie-mai 2025, peste 1000 de șomeri au obținut un loc de muncă

În primele 5 luni ale anului 2025, urmare implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1280 persoane, ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2025, 08:40
(9732 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Prelungire termen depunere Cereri de finanțare a schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii care au depus cereri de finanțare pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă», sesiunea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 13:40
(10687 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, 4000 misiuni de ordine publică în primul semestru al anului 2025 

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:50
(10727 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Luni, 30 iunie 2025, Protopopiatul Slobozia a organizat o nouă acțiune de donare de sânge în cadrul Campaniei «Donează sânge! Salvează o viață!». Astfel, la sediul Centrului ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:20
(7002 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Venus din orașul Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul unui branșament de pe strada Venus din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2025, 13:50
(8934 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Marți, 24 iunie a.c, polițiștii au fost sesizați despre faptul că o bătrână de 75 de ani, din comuna Drăgoești, a plecat voluntar în cursul zilei de la domiciliul său, fără a se cunoaște ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 08:20
(4735 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Vasile în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Un om de bine în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean @ion ion în Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, vizită oficială la Slobozia Instalator în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Clopoțelul în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Cetatean în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Dana în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean CETĂȚEAN în 30 de zile de «Stare de Alertă» la Slobozia, din cauza problemelor generate de Stația de Epurare a orașului Romtelecom în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Alin în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ion Ion în Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, vizită oficială la Slobozia Cernea în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Vasile în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Stelu în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Nimeni Altu în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Național în Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian  cetatean în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Lenta în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean guess who în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia guess who în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...