Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască

«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască

Aflat în criză de imagine la jumătatea primăverii, AUR Ialomița a inventat un nou concept: «moaștele» vii. Iar duminică, 18 aprilie 2021, cu gura plină de cele sfinte, liderii l-au adus pe George Simion la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia pentru Sfânta Liturghie și fotografiile obligatorii pentru Facebook. Acum, n-am vrea să ne înțelegeți greșit, domnu’ George! Nu ne de­ranjează că partidul dumnea­voastră a confiscat Biserica. Nu-i prost cine profită, știți părerea noastră... Și nici chermezele de la Amara nu ne supără și nici nu murim de grija doamnei senator Rodica Boancă care a ajuns să plângă biet poporul român de la Burebista încoace... Toate acestea sunt normale într-o Românie în care sistemul de valori a fost îngropat lângă ăla de l-am împușcat plini de evlavie, de Crăciun, în ’89! Ceea ce ne supără însă e faptul că filiala vă expune gratuit, fără să-i pese de sănătatea dumnea­voastră. Înțelegem că fără dumneavoastră nu îi bagă nimeni în seamă și că n-au găsit candidați care să câștige alegerile nici la Ion Roată și nici la Gura Ialomiței, oricâte diplome de merit pentru veterani ar împărți. Dar toate au o limită domnul George! Și n-o spunem numai noi, domnu’ George. Uite ce spune, de exemplu, Sergiu Bortaș, angajat la UPU Năsăud: «Unde vă e mascaaa? Sau vă stă mai bine cu cea de oxigen? Decât Tanzania și adunarea AUR nu vor să recunoască existența virusului, deși el există și face victime. Dați o geană pe la Reanimare Covid și mai apoi comentați, domnule Simion. Nu mai implementați inexistența virusului în mințile oamenilor care pot fi cumpărați cu o găleată și un pachet de orez, mai bine ajutați-i în sensul de profilaxie». Așa că vă rugăm noi, protejați-vă! Că dacă se întâmplă, Doamne-ferește, ceva, lăsați țara vădană... Hai, să fiți sănătos și să ne vedem fiecare de treaba lui. Că știți vorba aia strămoșească... Moare un politician de Covid, se nasc trei în Ialomița! Din care patru sunt auriferi...

27 Aprilie 2021, 13:30 (2011 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Scrisoare deschisă către țățica Rodica
Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!
Senatoarea Rodica Boancă a primit premiul «Prostovanul anului»

Comentariile cititorilor:


@Mihaela:
(27 Aprilie 2021, 22:47)
Halal viitor de hAUR....
La cati interlopi au in randul lor....
Si la ce prosti au propulsat...
Nu sunt in stare sa poarte un dialog incep cu atacuri.
Mihaela:
(27 Aprilie 2021, 18:53)
PSD=Ciuma roșie exact asta ai scris: ne a spălat pe creier și: vai de capul nostru de idioți. Multumim ca masat odată recunoașteți și ai spus adevarul! Pune și PNL=Criminali #PLUS+USR= Dezastru Românie! Bravo ți-e ai fost elegant. AUR și SOSOACA=Viitorul României care va pune in lanturi
Psd:
(27 Aprilie 2021, 15:09)
Mai dar ce ne a spălat pe creier mister Arafat cu masca n aer liber obligatorie !:))vai de capul nostru de idioți conduși de șeful cămilelor din cauza căruia au murit sute de oameni și care încasează bine mersi salariu de la stat ..
Maria:
(27 Aprilie 2021, 13:41)
Până la urmă tot la ignoranță și prostie ajungi; protocronistă sau nu.