Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scrisoare deschisă către țățica Rodica

Scrisoare deschisă către țățica Rodica

Dragă țățică, îți grăim de departe, vorba poetului, «nu din gură, ci din carte...». Îți scriem îmboldiți de dulcea suferință că ești a noastră, bucățică ruptă din prostia, ignoranța și indiferența acestui popor care te-a făcut senatoare cu 3% din voturi. Îți scriem pentru că speranța moare ultima și nutrim convingerea că orice ales merită o a doua șansă. În sfârșit, țățică Rodica, își scriem ca să te rugăm public să te oprești. Pentru că acolo, în Parlamentul României, din păcate ne reprezinți și pe noi. Da, ai imunitate parlamentară orice ai spune și oricât ți-ai pune poalele tale parlamentare în cap. Da, poți să susții că lupți cu ciocoii politici, corupți și lacomi, cu jurnaliști care te șantajează, cu «the deep state», cu masoneria mondială și reptilienii... Poți să spui că Putin v-a furat voturile la Alegerile din Basarabia și că Dumnezeu e membru AUR! Ori că statul german fură copiii românilor! Ești parlamentar și poți să susții orice inepție dorești pentru că, în fond, așa funcționează democrația românească care ți-a permis să ajungi senatoare! Dar te rugăm să nu o mai faci în numele nostru. Nu mai vorbi în numele românilor. E plină istoria ultimilor 30 de ani de aleși care s-au legitimat prin «dragi români» și au profețit în numele lor. Țățică Rodica, fii responsabilă și nu te alătura lor! Nu fi încă o mizerabilă, încă o agramată, încă o oportunistă care își lasă rând la coada viitoarelor Alegeri Parla­mentare. Sau, ca să-l cităm iar pe Eminescu pe care îl vei fi predat în vremea când erai profesor, nu te alătura «fonfiilor și fleca­rilor, găgăuților și gușaților, bâlbâ­iților cu gura strâmbă» care cred că «sunt stăpânii astei nații!» Ești acolo, în Parla­ment, pentru a reprezenta toată Ialomița și toți românii. Iar printre aceștia ne numărăm și noi, cei pe care îi împroști zilnic cu fecalele politice de pe agenda AUR. Ajunge, țățică Rodica. Fie-ți milă de noi... Și, înainte de toate, fie-ți milă de tine!
Semnat: redacția Independent

20 Iulie 2021, 08:05 (4231 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!
«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască
Senatoarea Rodica Boancă a primit premiul «Prostovanul anului»

Comentariile cititorilor:


Curiosul :
(22 Iulie 2021, 15:27)
Oricum,mai bine țață decât nomenclaturista sau mai rău penala,așa ca ....
Lica Maidanezu’:
(22 Iulie 2021, 14:12)
Tatica Rodica,pe numele ei adevarat VASILE MURARU,n-are nici o treaba cu politica,s-a trezit senator de Ialomita fără sa-și dea seama,pt ca la Amara ieșise un primar AUR,iar oamenii și-au dorit o schimbare,fără sa știe ca Rodicuta va ajunge in senatul României;ajunsă acolo și având imunitate parlamentara,vb numai aiureli,fiind sageata propriului partid,și mai nou al unei (...) licențiata in Italia,la prestigioasa facultate” La Strada”.Așa ca încă 3 ani mai avem de tras cu ea,asta in cazul in care nu va trece la PSD,când va simti ca AUR nu va mai trece pragul electoral.Ea se crede Zorro de Slobozia,dar uita ca Simion a pus-o in funcție fiindcă știa ca n-a avut jucării când a fost mica,iar cu Sosoaca nu avea nici o șansa sa o manipuleze așa.Am aflat pe surse,ca va merge sa se ia de Putin,ca ăla ar fi furat voturile AUR din Basarabia,și n-ar fi rămas dacat cu câteva sute pe acolo...
@Nimeni Altu':
(21 Iulie 2021, 22:30)
Vezi ca dacă se sparcâie, Madama zarzavagioaica la tine în poarta, spui ca ți-au venit cărbunii pentru iarna și nu mai intri în curte vreo 4 luni. As da ani din viata numai sa vad cum încep arestările în masa, exact ca în anii de glorie de după război. As vrea sa vad cum îi scot din case și cum le-ar sta din nou la. AIUD sau Gherla. Sa vad cum și ce fac pnlistii și psdisti
Nimeni Altu':
(21 Iulie 2021, 12:20)
@Nnnn,
AUR este parte din PSD. Madama zarzavagioaca a fost o sustinaroare a lui Dragnea si Ponta. Dar tu stii astea, doar faci putin propaganda aurista. 
Iulian:
(20 Iulie 2021, 20:57)
Asta e aia care a reclamat pe unu că fertiliza cu îngrășământ natural (zaț de cafea)?
Nnnn:
(20 Iulie 2021, 18:58)
Decât cu psd-pnl—plus-usr, mai bine AUR. Poate vine la putere și va arestează pe toți, pana la al șaptelea ne-am și va duce direct in Siberia. Ați distrus țara in 30 ani. Ați jefuit țara v-ați bătut joc de tot, voi ăștia de la psd si pnl in principal. Sa vina AUR sa redeschidă toate pușcăriile de la Aiud-Pitești-Sighet-Tulcea sa le umple cu voi de la pisica la bunica.Asta va doresc la toți aia care ați trecut prin partidele astea de criminali.
@Miuta:
(20 Iulie 2021, 16:57)
Esti in eroare, ai gresit 'adrisantul' : nu cei care posteaza pe aici sunt votantii tipei, altfel, ar fi sustinut-o in comentarii asa cum o faci tu..
Sc.duda:
(20 Iulie 2021, 15:55)
Buna treaba sa te revolți când singur ai ales sa te reprezinte manichiurista, spălătorul de bărbi și casnicele de la cratiță. Sunt alții și altele mai praf ca Tatica Rodica. Important e ca nu-i de uși multe, de popas și de camere de hotel plătite cu ora, cum sunt altele mai provinciale.de ce va este frica de Rodica? Mie îmi place de ea. Are fata potențial. La cum merg lucrurile de bine in județ, la alegerile viitoare sigur va puneți in frunte, porcarul satului și pe vulpiță in parlament.
Miuța:
(20 Iulie 2021, 15:40)
Bai da-o in colo de șmecherie, măcar coana perdeluța asta nu e curva politica sa sara de la PNL la PSD sau invers. Sunt destui obosiți și destule obosite mai dedesubt decât ce prezentați voi. Cine se face vinovat ca fata a ajuns sa va reprezinte in Parlamentul României, voi sunteti, voi ați pus ștampila, voi ați votat, voi sunteti un eșec nu femeia asta. Exemplele pot continua de la parlamentari pana la mărunțit aleși locali, care credeți ori nu se cred mai dumnezei decât Dumnezeu unul. Aruncați un ochi in ograzile comunităților și vedeți pe cine ați pus sa va conducă destinele. Măcar, asta nu este și nu a fost condamnata penal, pentru infracțiuni de drept comun. Va basicati rău dar aiurea. Ma voi ați aleșii și spalati-va cu ea pe cap. Voi va meritați ce ați ales, va reprezintă. Acolo unde ai ales prostul și burtosu satului, primar va merge bine? Acolo unde ați ales un traseist, va e bine, dragilor. Alegerile va caracterizează și spune tot despre voi. Bine ca are ceva studii de chelnerița ori coafeza și nu e bată săracă.
Toti:
(20 Iulie 2021, 13:55)
Toti mizeaza pe imunitate
Consilieru' Gică :
(20 Iulie 2021, 13:53)
BINEEEEEE LILICO TE IUBESC INDIFERENT CINE AI FI ! SPER SĂ NU FIE SOACRĂ MEA CĂ AR FI ȚEAPA VIEȚII MELE. Acum lăsând gluma la o parte,această femeie nu are nicio calitate de politician,nici fizicul nu o ajută ca să nu mai vorbim de intelect sau prestanță. Iar țață așa s-a născut, deci fără prea multe pretenții. Da?
Lilica Deputata:
(20 Iulie 2021, 13:30)
Felicitări pentru articol ! Această neavenită bohotită de răutate, dar care mizează pe imumutate politică,considera că ea este mama dreptății și a demnitătii din țara noastră. Își permite cu bocancii murdari și pătați(cu banii părinților pe meditații)..bani munciți și chinuiți...să " lovească " după bunul plac în persoane mult superioare ei.Cum un " senator " de prestigiu să se alieze cu toate traseistele venite din Italia,cu vagaboande rău famate și să transmită live-uri cu notă dezonorantă pentru oameni adevărați care au un nume și un statut în orașul nostru. Cine te crezi umflato,viitoare studentă la SNSPA-facultatea de administrație publică?Nu te primesc pe holurile senatului decât licențiată și în acest domeniu, sau te-au citit că având funcția de dascăl nu prea erai acceptată de copii,datorită faptului că în loc să educi..asmuțeai copiii unul împotriva celuilalt?de unde ți-a rămas acel iz rural cu chef de harță și pusă pe jignit.Aaaa..să nu uit scumpă viitoare absolventă, să ai grijă cu roba, să nu mai fie identică cu cea de la absolvirea facultății din Constanța...era cam mare...ups...nu roba ci TU stimată doamnă senator !!! Și un ultim sfat...la poză să râzi cu gura închisă, nu ne mai faci să sarim din somn noaptea..
Hai:
(20 Iulie 2021, 12:45)
Nu iau apararea nimanui… da totusi, ati uitat ca si USR e la fel ca AUR, doua partide Facebook. Cand ati votat cu USR un milion de români n ati mai avut nicio grija. N avem nevoie nici de PSD, nici de PNL, USR, AUR, UDMR… oricine ar fi nu face nimic decat SCANDAL
Marean:
(20 Iulie 2021, 11:42)
Felicitari pentru articol!
DUamna denota un caracter cel putin penibil!
votant:
(20 Iulie 2021, 11:31)
Felicitări pentru articol!