Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scrisoare deschisă către țățica Rodica

Scrisoare deschisă către țățica Rodica

Dragă țățică, îți grăim de departe, vorba poetului, «nu din gură, ci din carte...». Îți scriem îmboldiți de dulcea suferință că ești a noastră, bucățică ruptă din prostia, ignoranța și indiferența acestui popor care te-a făcut senatoare cu 3% din voturi. Îți scriem pentru că speranța moare ultima și nutrim convingerea că orice ales merită o a doua șansă. În sfârșit, țățică Rodica, își scriem ca să te rugăm public să te oprești. Pentru că acolo, în Parlamentul României, din păcate ne reprezinți și pe noi. Da, ai imunitate parlamentară orice ai spune și oricât ți-ai pune poalele tale parlamentare în cap. Da, poți să susții că lupți cu ciocoii politici, corupți și lacomi, cu jurnaliști care te șantajează, cu «the deep state», cu masoneria mondială și reptilienii... Poți să spui că Putin v-a furat voturile la Alegerile din Basarabia și că Dumnezeu e membru AUR! Ori că statul german fură copiii românilor! Ești parlamentar și poți să susții orice inepție dorești pentru că, în fond, așa funcționează democrația românească care ți-a permis să ajungi senatoare! Dar te rugăm să nu o mai faci în numele nostru. Nu mai vorbi în numele românilor. E plină istoria ultimilor 30 de ani de aleși care s-au legitimat prin «dragi români» și au profețit în numele lor. Țățică Rodica, fii responsabilă și nu te alătura lor! Nu fi încă o mizerabilă, încă o agramată, încă o oportunistă care își lasă rând la coada viitoarelor Alegeri Parla­mentare. Sau, ca să-l cităm iar pe Eminescu pe care îl vei fi predat în vremea când erai profesor, nu te alătura «fonfiilor și fleca­rilor, găgăuților și gușaților, bâlbâ­iților cu gura strâmbă» care cred că «sunt stăpânii astei nații!» Ești acolo, în Parla­ment, pentru a reprezenta toată Ialomița și toți românii. Iar printre aceștia ne numărăm și noi, cei pe care îi împroști zilnic cu fecalele politice de pe agenda AUR. Ajunge, țățică Rodica. Fie-ți milă de noi... Și, înainte de toate, fie-ți milă de tine!
Semnat: redacția Independent

20 Iulie 2021, 08:05 (5802 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Senatoarea Rodica Boancă s-a îmbolnăvit de COVID naționalist
Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!
«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască

Comentariile cititorilor:


sideratul:
(8 Octombrie 2021, 12:03)
lasati femeia in pace! acum isi permite si ea cate ceva....bona pentru copii, sa angajeze foste eleve incapabile sa ia bacul, sa manance mai bine
Nimic:
(22 Septembrie 2021, 21:26)
@Iulian: mama dansei a facut reclamatia cu zatul...
eee:
(26 August 2021, 11:36)
Doresc să răspundl d-lui Lică Maidanezu', referitor la AUR Moldova. 
Acolo, AUR a făcut ceea ce nimeni nu a mai reușit până acum. I-a deșteptat pe moldoveni. A intrat în vizuina balaurului și l-a tras de coadă. Le-a arătat că se pot lupta cu marii oligarhi care spală banii mafiei moldovenești și internaționale și care au susținere roșie. Le-a arătat într-un clip video ce au făcut oamenii lui Igor Dodon, că ei își permit să calce tricolorul în picioare. Toate acestea i-au determinat pe moldoveni să nu mai dea voie să se fure voturile, ba mai mult, au ieșit la vot și cei care de obicei stăteau acasă. Dacă ar fi votat AUR, urma turul doi al alegerilor și s-ar fi ajuns la niște mașinațiuni. Au votat PAS, al Maiei Sandu. Ori așa, marii oligarhi au fost învinși zdrobitor, în favoarea forțelor proeuropene și implicit proromânești.
Să ne gândim la moldoveni ca la niște frați, de care am fost separați pe nedrept. 
eee:
(26 August 2021, 11:19)
În Republica Moldova Maia Sandu urmează SĂ DESFIINȚEZE IMUNITATEA PARLAMENTARĂ.
Și la ei, ca și la noi, odată ce i-ai ridicat la putere nu îi mai poți trage la răspundere. 
La noi, nici măcar codul penal nu a fost reparat, ca să mai scape și cei aflați acum la putere.
AURolac:
(9 August 2021, 10:41)
S-au activat auru si cu boru frate acuma. Ii irita tare ca pe bolentin scrie gen in loc de sex. Cred ca pun iar de un referendum, sau macar un marsh (de aici!) de invrajbire a natiei contra minoritatii aleia (stiti voi...aia de nu stiu exact ce sunt si cum se simt). Mai stiti de referendumul pentru familia traditionala? Mai stiti cum bagau spaima in prostime? Or sa vina cetele de ghey (gay) pe strazi si o sa ne fure copiii, or sa intre peste noi in casa, bla, bla. Ba, stii ce? N-a venit niciun ghey dinasta ma pana acum, si or trecut deja cativa ani. Prosteala este alta: ca orice prestator de servicii, oferi ceva publicului pe segmentul tau: la artisti este clar de inteles, fiecare are publicul sau, insa politicienii astia sunt un fel de bugetari platiti din bani publici si nu privati. Deci, ori se lasa de minciuni, pentru ca nu toti inghitim prostiile lor platite si din banii nostri, ori devin comedianti, caz in care ii pot plati membrii de partid si simpatizantii; dar, sa le rupa bilete!
Parintele Popohaci are gen, sau s*x? Minoritatea asta, oameni cu anumite probleme a existat si va exista cat lumea. Pe unii chiar noi ii determinam sa faca parte din ea: luam exemplul unui copil traumatizat de catre unul dintre parinti (deh, familia traditionala in care tatal isi violeaza copilul). Aici nu aveti nimic de spus?
Curiosul :
(22 Iulie 2021, 15:27)
Oricum,mai bine țață decât nomenclaturista sau mai rău penala,așa ca ....
Lica Maidanezu’:
(22 Iulie 2021, 14:12)
Tatica Rodica,pe numele ei adevarat VASILE MURARU,n-are nici o treaba cu politica,s-a trezit senator de Ialomita fără sa-și dea seama,pt ca la Amara ieșise un primar AUR,iar oamenii și-au dorit o schimbare,fără sa știe ca Rodicuta va ajunge in senatul României;ajunsă acolo și având imunitate parlamentara,vb numai aiureli,fiind sageata propriului partid,și mai nou al unei (...) licențiata in Italia,la prestigioasa facultate” La Strada”.Așa ca încă 3 ani mai avem de tras cu ea,asta in cazul in care nu va trece la PSD,când va simti ca AUR nu va mai trece pragul electoral.Ea se crede Zorro de Slobozia,dar uita ca Simion a pus-o in funcție fiindcă știa ca n-a avut jucării când a fost mica,iar cu Sosoaca nu avea nici o șansa sa o manipuleze așa.Am aflat pe surse,ca va merge sa se ia de Putin,ca ăla ar fi furat voturile AUR din Basarabia,și n-ar fi rămas dacat cu câteva sute pe acolo...
@Nimeni Altu':
(21 Iulie 2021, 22:30)
Vezi ca dacă se sparcâie, Madama zarzavagioaica la tine în poarta, spui ca ți-au venit cărbunii pentru iarna și nu mai intri în curte vreo 4 luni. As da ani din viata numai sa vad cum încep arestările în masa, exact ca în anii de glorie de după război. As vrea sa vad cum îi scot din case și cum le-ar sta din nou la. AIUD sau Gherla. Sa vad cum și ce fac pnlistii și psdisti
Nimeni Altu':
(21 Iulie 2021, 12:20)
@Nnnn,
AUR este parte din PSD. Madama zarzavagioaca a fost o sustinaroare a lui Dragnea si Ponta. Dar tu stii astea, doar faci putin propaganda aurista. 
Iulian:
(20 Iulie 2021, 20:57)
Asta e aia care a reclamat pe unu că fertiliza cu îngrășământ natural (zaț de cafea)?
Nnnn:
(20 Iulie 2021, 18:58)
Decât cu psd-pnl—plus-usr, mai bine AUR. Poate vine la putere și va arestează pe toți, pana la al șaptelea ne-am și va duce direct in Siberia. Ați distrus țara in 30 ani. Ați jefuit țara v-ați bătut joc de tot, voi ăștia de la psd si pnl in principal. Sa vina AUR sa redeschidă toate pușcăriile de la Aiud-Pitești-Sighet-Tulcea sa le umple cu voi de la pisica la bunica.Asta va doresc la toți aia care ați trecut prin partidele astea de criminali.
@Miuta:
(20 Iulie 2021, 16:57)
Esti in eroare, ai gresit 'adrisantul' : nu cei care posteaza pe aici sunt votantii tipei, altfel, ar fi sustinut-o in comentarii asa cum o faci tu..
Sc.duda:
(20 Iulie 2021, 15:55)
Buna treaba sa te revolți când singur ai ales sa te reprezinte manichiurista, spălătorul de bărbi și casnicele de la cratiță. Sunt alții și altele mai praf ca Tatica Rodica. Important e ca nu-i de uși multe, de popas și de camere de hotel plătite cu ora, cum sunt altele mai provinciale.de ce va este frica de Rodica? Mie îmi place de ea. Are fata potențial. La cum merg lucrurile de bine in județ, la alegerile viitoare sigur va puneți in frunte, porcarul satului și pe vulpiță in parlament.
Miuța:
(20 Iulie 2021, 15:40)
Bai da-o in colo de șmecherie, măcar coana perdeluța asta nu e curva politica sa sara de la PNL la PSD sau invers. Sunt destui obosiți și destule obosite mai dedesubt decât ce prezentați voi. Cine se face vinovat ca fata a ajuns sa va reprezinte in Parlamentul României, voi sunteti, voi ați pus ștampila, voi ați votat, voi sunteti un eșec nu femeia asta. Exemplele pot continua de la parlamentari pana la mărunțit aleși locali, care credeți ori nu se cred mai dumnezei decât Dumnezeu unul. Aruncați un ochi in ograzile comunităților și vedeți pe cine ați pus sa va conducă destinele. Măcar, asta nu este și nu a fost condamnata penal, pentru infracțiuni de drept comun. Va basicati rău dar aiurea. Ma voi ați aleșii și spalati-va cu ea pe cap. Voi va meritați ce ați ales, va reprezintă. Acolo unde ai ales prostul și burtosu satului, primar va merge bine? Acolo unde ați ales un traseist, va e bine, dragilor. Alegerile va caracterizează și spune tot despre voi. Bine ca are ceva studii de chelnerița ori coafeza și nu e bată săracă.
Toti:
(20 Iulie 2021, 13:55)
Toti mizeaza pe imunitate