Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

CAR Învățământ Slobozia, un nou Consiliu Director

Prima veste bună pentru deponenții prejudiciați

CAR Învățământ Slobozia, un nou Consiliu Director

bonus: Ancheta penală a intrat într-un con de umbră

Sâmbătă, 12 noiembrie 2022, membrii CAR Învățământ Slobozia s-au reunit în cadrul unei Conferințe Extraordinare în cadrul căreia a fost votat noul Consiliu Director al acestei instituții financiare nebancare. Președinte al noului Consiliu Director a fost ales Adrian Popa. Acesta a declarat pentru ziarul nostru că va remite publicității un comunicat de presă privind planul de măsuri pentru recuperarea prejudiciului generat de fosta conducere.

400 de membri pentru renașterea CAR Învățământ Slobozia Sâmbătă, 12 noiembrie 2022, orele 11,00, aproximativ 400 de membri ai CAR Învățământ Slobozia s-au reunit la sala de sport a Colegiului Tehnologic «A.I. Cuza» din Slobozia pentru a stabili componența noului Consiliu Director al acestui organism financiar nebancar. Întâlnirea a fost declarată statutară și a permis alegerea unui nou Consiliu Director al CAR Învățământ Slobozia. Președintele Consiliului Director este Adrian Popa. Acesta a refuzat să facă declarații publice în nume propriu, susținând că CAR Învățământ Slobozia va da publicității un comunicat de presă în care va prezenta situația actuală și planul de măsuri pentru recuperarea prejudiciului generat de fosta conducere. Reamintim că, în ultimii 2 ani, CAR Învățământ Slobozia a fost în centrul unui scandal public județean legat de fraudarea fondurilor gestionate, valoarea prejudiciului fiind estimată la 49 mili­oane de lei.

O performanță unică Alegerea unui nou Consiliu Director la CAR Învățământ Slobozia dă o nouă șansă deponenților care au fost prejudiciați în decursul ultimilor ani. Conform legislației actuale, singura soluție pentru evitarea falimentului acestei instituții financiare nebancare a reprezentat-o convocarea unei Conferințe Extraordinare. Pentru ca deciziile adoptate să fie statutare, Conferința Extraordinară a fost stabilită la orele 11,00 și reprogramată la orele 13,00. Surse din cadrul noului Consiliu Director susțin că, astfel, pre­vederile Legii 26 din 2000 privind asociațiile și fundațiile au fost respectate, iar posibilele contestații nu mai au obiect legal. Misiunea noului Consiliu Director al CAR Învățământ Slobozia este de a monitoriza activitatea de colectare a sumelor împrumutate în vederea recupe­rării unei prejudiciu estimat oficial. Procesul, susțin surse autorizate, ar putea dura câțiva ani, timp în care membrii CAR Învățământ și-ar putea recăpăta încrederea în acest organism financiar.

Ancheta penală a intrat într-un con de umbră
În luna octombrie 2022, la sediul CAR Învățământ Slobozia, precum și la 5 adrese din Slobozia și București, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au făcut percheziții domiciliare. Margareta Dicieanu, Mădălina Nicoleta Akdeniz și Marinela Tinca, reprezentante ale entității financiare, au fost conduse la audieri și reținute pentru 24 de ore. După expirarea ordonanțelor, cele trei femei au fost lăsate în libertate, statut de care se bucură și în prezent. Procurorii Parchetului Județean nu au pus în mișcare acțiunea penală în cazul acestora, deși prejudiciul pe care l-au estimat se ridică la 49 mili­oane de lei. Infracțiunile aduse în discuție sunt «delapidare», «înșelăciune», «abuz în serviciu», «fals în înscrisuri oficiale». De altfel, această anchetă a început cu stângul, dosarul fiind plimbat între Poliția Munici­piului Slobozia și Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, vreme de un an și jumătate.

15 Noiembrie 2022, 17:50 (9308 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Ancheta «CAR Învățământ Slobozia», blocată de «obiecțiuni»
Dosarul «CAR Învățământ Slobozia», încă în cercetare la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București
Ancheta «CAR Învățământ Slobozia» încă așteaptă expertiza contabilă
Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Comentariile cititorilor:


Adrian:
(21 Decembrie 2022, 22:24)
Independentonline, ar trebui sa va uitati si in afara judetului!!!
Sa zicem ca acest CAR (sau vechea conducere!) are legaturi cu un alt CAR din Bucuresti. Sa zicem ca presedintele CAR-ului din Bucuresti are sotia angajata la Guvern, intr-o pozitie de unde poate afla informatii utile.
Ce ar fi daca fostii "deponenti" care au retras banii de la CAR din Slobozia ar fi actualii "deponenti" de la CAR din Bucuresti?? Ce ar fi daca falimentarea CAR din Slobozia ar fi o consecinta a retragerilor masive, in timp foarte scurt a acestor persoane??
Merita investigat?? Din vest asa se vede... 
Slpgs:
(8 Decembrie 2022, 13:07)
Am gasit un site informstiv foarte util cu multe detalii despre CAR: http://www.carinvatamantslobozia.ro
@st.m.s.:
(22 Noiembrie 2022, 15:00)
Iata o observatie corecta! Trebuie sa fii naiv sa crezi ca cele 3 sunt singurele vinovate de acest tip de 'Caritas'
st.m.s:
(21 Noiembrie 2022, 12:46)
Este o tampenie sa crezi ca 3 femei au furat 490 miliarde lei vechi. Acarul Paun!
alt pagubit:
(18 Noiembrie 2022, 16:00)
Madamele de la CAR ar face bine sa inapoieze banii...cat mai curand...alfel ar trebui sa se uite peste umar mereu...Tic-tac..Tic-tac....
Cucu Gheorghe:
(18 Noiembrie 2022, 12:33)
Nu cred ca se va mai recupera nici un LEU,este o mare increngatura acolo.
Pāgubit:
(18 Noiembrie 2022, 00:36)
Atenție mare, în joc sunt sume imense și hoațele÷ au și cu ce și pentru ce sā lupte. Și vor lupta. Nu le subestimați! Gândiți-vā cā au și susținere de la unele instituții. Mare atenție la persoana de la UJCAR. Ea trebuie sā rāspundā în solidar cu hoațele pentru cā a supervizat toate documentele CAR. Așa avea în fișa postului. Întreb ea mai are acum legāturā cu noua conducere? Cred cā-i o glumā!
PAGUBIT:
(17 Noiembrie 2022, 20:22)
Agora are dreptate referitor la UJCAR IALOMITA pentru ca trebuie taiat raul de la radacina.Cu pretioasele indicatii primite de la forul tutelar judetean s-ar putea sa mai gasim astfel de cazuri si la celelalte CAR-uri din judet,fiindca prieteniile astea dateaza de peste 20 de ani.Independent,faceti un reportaj si la UNCAR-urilor din Romania.Adresa se afla pe internet.E important sa stim cum au pastorit aceste CAR-uri ca doar au primit sume importante din teren pentru indrumare si control.Care control,care inspectori s-au deplasat pe teren sa vada nenorocirile de la Ialomita,unde membrii au paralizat,au murit stiind ca nu-si vor  mai recupera banii adunati cu mare truda.Sunt persoane care au un fond social de 3 - 4 miliarde lei vechi.Pai nu ti se pune pe inima ?Nu se poate ca doamna de la UJCAR  Ialomita sa ramana nepedepsita pentru neglijenta in serviciu si acoperirea falsurilor facute de aceste hoate.Daca va uitati in statele de plata ale UJCAR Ialomita,va cruciti cati atarnatori mananca         bani de la membrii CAR din judet.
Agora@:
(17 Noiembrie 2022, 01:24)
Este adevārat cā UJCAR a organizat aceste ultime alegeri? Nu pot sā cred! Cred cā nu ne mai trezim din aceastā punere în scenā. Din informatiile primite, doamna directoare a CAR Invāțāmânt era foarte bunā prietenā cu doamna de la UJCAR și nu fācea nimic fārā ea. Apoi s-a spus cā CAR Invāțāmânt s-a retras din UJCAR prin hotārârea conducerii CAR. Ce sā înțelegem din aceasta cā am putea fi manipulați în continuare de aceeași grupare, reorganizatā sub altā formā cu scopul de a îngropa mai mult adevārul și a tergiversa aflarea lui. Domnilor ziariști, vā rugām sā insistați la acest domn Popa sā dea acel comunicat de presā, sā ni se comunice noii membri ai Comitetului Director și ce māsuri vor lua.
Ancutttaaa:
(16 Noiembrie 2022, 22:22)
Nicio grija sa nu aveți domnule pagubit2! Se va întâmpla,intr_o zi ca soarele sa răsară și pe strada celor inselati.Si nu uitați ca orice nas își are basyl , inclusiv justitia.Tot respectul pentru curajoși care au organizat ședința,chiar asa,cu stângul.Respect și pentru oamenii în vârstă care au venit cu încredere și au dorit sa se facă schimbarea.Succes celor aleși și celor care formează echipa de sprijin pentru descoperirea fraudei și a fraudatorilor.Si va respect și pe dumneavoastră pentru ca ne mobilizați și mai mult înaceasta acțiune,pe noi,amărâții de pagubiti care am contribuit la prosperitatea acestor hiene.
AGORA:
(16 Noiembrie 2022, 16:41)
Organizarea a fost facuta de UJCAR! Tot de la ei trebuie sa aflam raspunsuri ca doar ei au girat activitatea CAR si primeau bani de la ei! Acum se spala pe maini?!
Pagubit2:
(16 Noiembrie 2022, 13:51)
Si care este acel consiliu director??Din cine este format??
Si cum vreti voi, daca justitia nu vrea, sa recuperati banii furati de aceste individe??
Chiar si voi ati inceput cu stangul, plimband lumea intre stadion si liceu si tinandu-i in picioare ore intregi..Cu asa organizare asa o sa si conduceti..
Pāgubit:
(15 Noiembrie 2022, 23:35)
Comitetul Director sā îndepărteze hoațele din CAR, są dispună o expertiză asupra împrumuturilor. Acolo sunt banii. Este posibil sā fue împrumuturi fictive. Cereți expertiza conturilor bancare ale celor trei. Am informații cā dirijau restituirea sumelor din împrumuturi în conturi proprii deschise la bānci. Unul sigur, a fost la BT.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 29 Aug 2026
238 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciochina: Hoți prinși după 3 luni

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au reușit să prindă autorii unui furt produs în luna februarie 2011. Hoții, un bărbat de 39 ani și doi tineri, de 18 și 19 ani, au intrat în ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:47
(13642 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina hoț furt


Poliția Rutieră Ialomița: 422 de amenzi aplicate și 26 de permise reținute la sfîrșit de săptămînă

În perioada 27-29 mai, peste 40 de polițiști ai Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere de circulație din județ, scopul principal al acțiunilor fiind respectarea normelor de trafic ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:46
(14286 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Șoferi băuți sau cu permise suspendate

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au depistat în comuna Armășești un tînăr, de 21 ani, din localitate care se afla la volanul unei mașini deși consumase alcool. Testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:42
(10309 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranță pe timp de noapte

Sîmbătă, 28 mai, polițiștii ialomițeni au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor. În acest sens, polițiștii feteșteni și agenții posturilor de poliție arondate au ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:40
(6625 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina pe cîmp

Sîmbătă, 28 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Bărbulești, se deplasa cu mașina pe direcția Ploiești ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:35
(7342 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Slobozia: Explozie la un bloc din cauza unei acumulări de gaze

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 27/28 mai, o explozie de proporții s-a produs la un bloc din Slobozia. Deflagrația s-a auzit în întreg orașul, cauza producerii acesteia fiind o acumulare de gaze ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2011, 06:28
(8285 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mașină furată din Italia, găsită de polițiști

Joi, 26 mai, polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat de 29 ani ce deținea un autoturism înmatriculat în Italia, dar care figura ca urmărit internațional. Mașina figura furată din Italia în luna martie ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:04
(6891 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A înapoiat un portofel plin cu bani găsit în Piață

Dinu Costică, un bărbat de 51 ani, din Perieți, a cerut sprijinul jandarmilor slobozeni după ce a găsit un portofel cu bani. Bărbatul a sunat la Detașamentul Mobil de Jandarmi Slobozia spunînd că a găsit ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:03
(10399 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia portofel


Făcăeni: Bătrîn «prădat» de o vecină

Un bătrîn de 79 ani din Făcăeni a cerut ajutorul polițiștilor din localitate după ce a constatat că din casă îi fusese furată suma de 400 lei. Bătrînul a povestit polițiștilor că a rămas fără bani în seara ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:03
(7735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Polițiștii feteșteni au fost alarmați luni, 23 mai, de către un bărbat din localitate asupra faptului că i-a fost spartă locuința. Bărbatul a povestit polițiștilor că a lipsit de la domiciliu între orele ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:02
(7382 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Evaziune de 116 mii lei cu produse energetice

Un bărbat de 61 ani este actual cercetat de polițiștii ialomițeni pentru infracțiunea de evaziune fiscală. În sarcina acestuia, polițiștii de investigare a fraudelor au stabilit că este autorul unui prejudiciu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:01
(8027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni evaziune


Manasia: Minor de 17 ani, acuzat de tîlhărie și furt

Un minor de 17 ani, din Manasia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni sub acuzația de tîlhărie și furt calificat. Activitatea infracțională a adolescentului se rezumă la deposedarea prin violență, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:01
(9823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băuturi alcoolice fără documente, confiscate

Polițiștii feteșteni au organizat joi, 26 mai, o acțiune de verificare în zonele principale de interes ale municipiului. Astfel, în cadrul activităților au fost legitimate peste 70 de persoane, 8 agenți ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:00
(8636 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi infractori, încarcerați

Polițiștii din Urziceni au depistat, în timpul unei acțiuni, doi tineri de 27 ani din localitățile Grindu, respectiv Sărățeni, pe numele acestora existînd mandate de arestare. Cel din Grindu avea de executat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:00
(9168 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție! Bacterii periculoase în alimente!

În cadrul unei informări publice, reprezentanții Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor avertizează asupra pericolelor la care ne expunem ca urmare a existenței în alimente a unor ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 18:55
(8112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Volvo furat din Italia, returnat proprietarului

Ialomița: Volvo furat din Italia, returnat proprietarului

O mașină furată din Italia la sfîrșitul anului 2008 a fost restituită proprietarului. Polițiștii ialomițeni au identificat autovehicululu Volvo furat la începutul anului 2009 și, abia miercuri, 25 mai, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 13:51
(6650 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Volvo furt Ialomița


Ialomița: Evaziune fiscală cu motorină de 13,6 milioane lei!

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 54 ani, sînt cercetați penal pentru evaziune fiscală. Cei șase au reușit să prejudicieze bugetul de stat cu nu mai puțin de 13,6 milioane lei.
Ofițerii de ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 13:39
(8208 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Pescari» prinși la braconaj

Polițiștii feteșteni și-au continuat miercuri, 25 mai, acțiunile pentru combaterea braconajului piscicol. În urma verificărilor, au fost prinse în flagrant două persoane ce pescuiau ilegal. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:24
(10077 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

În cadrul Programului Operațional Regional 2007-2013, program care constă în achiziționarea echipamentelor specifice pentru îmbunătățirea capacității și calității sistemului de intervenție în situații de ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:21
(9310 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu «somnul» în sacoșă

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, miercuri, 25 mai, o mașină pentru efectuarea unui control de rutină, Autoturismul era condus de un bărbat, de 35 ani, din Brăila. Potrivit polițiștilor, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:20
(7138 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei somn


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a, la final

Festivalul-concurs județean de folclor «Zărzărică, Zărzărea», organizat de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și-a încheiat vineri, 20 mai 2011, cea de-a ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:18
(13510 vizualizări - 0 comentarii)


«Avortul oprește o inimă care bate», dezbatere a Protopopiatului Urziceni

«Avortul oprește o inimă care bate», dezbatere a Protopopiatului Urziceni

Marți, 24 mai, Protopopiatul Urziceni a organizat o sesiune de informare pentru elevii Grupului Școlar Agricol din Urziceni a cărei temă a constituit-o «Avortul oprește o inimă care bate». Adolescentele ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:15
(10648 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un slobozean de 33 ani a dispărut de acasă. Adrian Ionuț Bratu intenționa să se călugărească!

Slobozia: Un slobozean de 33 ani a dispărut de acasă. Adrian Ionuț Bratu intenționa să se călugărească!

Marți, 24 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați cu privire la dispariția unui bărbat de la domiciliu. Adrian Ionuț Bratu, de 33 ani, a dispărut fără urmă de acasă. Rudele bărbatului au povestit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:06
(7698 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Rețetă de taifas», expoziție la Muzeul Județean

Vineri, 27 mai, la Muzeul Județean Ialomița se va vernisa expoziția de pictură «Rețetă de taifas». Aflată în organizarea Consiliului Județean și a Muzeului Județean, expoziția va cuprinde lucrările Iolandei ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:04
(12125 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Țigări de contrabandă vîndute la piață

Piața Agroalimentară din Slobozia a fost marți, 24 mai ținta polițiștilor slobozeni. În timpul controalelor polițiștii au găsit, într-o tarabă, un rucsac ce conținea 80 de pachete de țigări ce aveau aplicate ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:02
(9564 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Șofer fără permis și cu mandat de arestare

Marți, 24 mai, la Țăndărei, polițiștii aflați într-un filtru rutier au oprit pentru un control de rutină o autoutilitară ce se deplasa pe direcția Hîrșova către Slobozia. În urma vrificărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:01
(9146 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Marți, 24 mai, polițiștii din Țăndărei au desfășurat, timp de două ore, o acțiune pentru siguranța traficului rutier. Astfel, au fost legitimate 70 de persoane și controlate 58 de autovehicule. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 22:59
(11457 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi aunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 20:09
(6520 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii ialomițeni fug de acasă

Ziua Internațională a copiilor dispăruți, 25 mai, este marcată și în Ialomița. Polițiștii ialomițeni oferă publicătății o serie de date legate de disparițiile voluntare sau nu ale copiilor. Statisticile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 16:51
(11619 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A mințit-o că-i vindecă soțul și i-a furat banii și bijuteriile!

Slobozia: A mințit-o că-i vindecă soțul și i-a furat banii și bijuteriile!

O persoană vîrstnică din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta ca soțul ei bolnav să se vindece. ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 16:44
(7496 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Un om de bine în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean @ion ion în Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, vizită oficială la Slobozia Instalator în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Clopoțelul în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Cetatean în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Dana în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean CETĂȚEAN în 30 de zile de «Stare de Alertă» la Slobozia, din cauza problemelor generate de Stația de Epurare a orașului Romtelecom în Depozit necontrolat de deșeuri în curtea din spatele fostului sediu al Romtelecom din Slobozia Alin în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ion Ion în Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, vizită oficială la Slobozia Cernea în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Vasile în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Stelu în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Nimeni Altu în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Național în Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian  cetatean în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Lenta în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean guess who în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia guess who în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 26 august 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...