Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Beci uriaș descoperit sub un garaj

Slobozia: Beci uriaș descoperit sub un garaj

DADP Slobozia continuă acțiunea de demolare a garajelor ilegale din Slobozia. Joi, 3 august a.c., angajații DADP au demolat un garaj și o gospodărie îngrădită, în zona blocurilor U din Slobozia, în imediata vecinătate a sediului Tribunalului. Spre surprinderea echipei de lucru, sub garajele demolate a fost descoperit un beci care se întindea de-a lungul întregii suprafețe. Locuitorii blocurilor din jur își amintesc că dependințele au fost construite în urmă cu mai bine de 20 de ani. «Este cel mai mare beci pe care l-am descoperit până acum sub garaje!» a confirmat directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca. Acțiunea administrației locale de demolare a garajelor ilegale a intrat deja în al doilea an. Conform informațiilor oficiale, în urma demolării garajelor ilegale ar putea fi amenajate peste 500 de locuri de parcare. Reamintim că Slobozia are nevoie de peste 1000 de locuri de parcate până la sfârșitul anului în curs, în condițiile reabilitării bulevardelor Matei Basarab și Chimiei.

3 August 2023, 17:00 (8291 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Proprietarii de garaje din Bazarul Municipal eliberează voluntar terenurile
Operațiunea «Garajul», faza pe instituții: Consiliul Județean Ialomița a dezafectat garajele din spatele Primăriei Slobozia!
Slobozia are garaje cu beci

Comentariile cititorilor:


cucu:
(11 August 2023, 22:45)
Domnul (...) creste tantari : )  ateat tratament facut in oras cu apa chioara... insicticidul il folositi la dumneavoastra pe teren :))
Maria:
(5 August 2023, 20:36)
D nu-l Roșca sa verifice locurile de parcare plătite și nu a pus plăcute.
LILI:
(4 August 2023, 16:21)
Daca domnul Rosca ar circula pe jos ar vedea cum lucrarile de anul trecut au fost facute de mantuiala , cum cresc balariile prin pavelele montate de angajatii dumnealui , ar vedea jegul din zonele pe care l-ar strabate pe jos , ar vedea balariile cat casa in zona Anaf , Trezorezie . Sau dansul este doar cu leafa ????? 
Cetățean de onoare:
(4 August 2023, 01:50)
Dnu Roșca, cand veți descoperii si ca străzile a căror parcări făcute dupa bunul plac in dimensiuni-sunt nesemnate si nesemnalizate spre atenționarea șoferilor doritori de staționări clandestine cu mult dupa programul dumnealor ??? Fiindcă banii au fost încasați deja de primarie poate restul nu va mai priveste s-au poate de ce arata graba? Ca doar avem Poliție Comunitara care sa isi tocească nervii cu proprietarii acestor parcări plătite deja! Nu credeti ca responsabilitatea dv este cu trecură pe o agenda a urgențelor? Nu mai amintesc de copacii pe care ar trebui sa ii treceri in revista fiind ca unii stau sa cada in plină canicula sa nu mai amintim de tiamna care in curand isi face prezenta! Încercați sa fiti mai prezent in teren….nu diar sa semnalați ce va convine dv… vrem sa va cunoaștem la data locului cu echipa oe care o coordonați!