Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, pe «harta roșie» a cazurilor de Tuberculoză

Ialomița, pe «harta roșie» a cazurilor de Tuberculoză

Județul Ialomița continuă să se situeze pe primele locuri la nivel național în ceea ce pri­vește incidența tuberculozei. Institutul Național de Pneumoftiziologie «Marius Nasta» din București, instituție medicală care coordonează Pro­gramul Național de Prevenire, Supra­veghere și Control al Tuberculozei a plasat astfel Ialomița pe «harta roșie» a incidenței. Numărul cazurilor existente în județ, în 2025, a depășit media națională, arată specialiștii.

 

Statistică îngrijorătoare Media cazurilor de tuberculoză la nivel național... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2026, 07:50 (2593 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată faptul că fenomenul scăderii populației se intensifică la nivelul jude­țului. În 2025, nu­mărul locuitorilor din județul Ialomița a fost cu aproape 2700 de persoane mai mic față de cel înregistrat în 2024. Cauza este gene­rată de sporul natural negativ.

 

Scădere a populației județului Ialomița Datele Direcției Județene de Statistică Ialomița arată că, în 2025, populația după domiciliu a județului Ialomița a fost de 272389 de persoane, din care 133617 de bărbați și 138772 de femei. Pe medii de rezidență... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2026, 10:20 (2665 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

S-a întâmplat la Slobozia

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

Polițiștii din Slobozia au în­tocmit un dosar penal în care principalul suspect este un minor de 14 ani. Acesta este acuzat de faptul că ar fi dorit ca prietenul său de joacă, în vârstă de 13 ani, să-i dea telefonul său mobil. Pentru că băiatul a refuzat, între cei doi a izbucnit un scandal, soldat cu rănirea copilului de 13 ani. Victima a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea îngrijirilor medicale. Cazul a intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

 

Agresat din cauza telefonului mobil... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2026, 09:50 (1562 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată faptul că «violența școlară», indiferent de forma în care se manifestă, este tot mai prezentă în unitățile de învățământ din Ialomița. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița refuză să recunoască public faptul că situația este complet scăpată de sub control, iar inspectorii de specialitate dau publicității, prin intermediul canalelor de comunicare oficiale, detalii nesemnificative despre anumite campanii preventive pe care le-au desfășurat.

 

«Violența școlară», o problemă tot mai actuală... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2026, 10:15 (4741 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Fostul centru rezidențial pentru copii, administrat de Direcția Generală de Asis­tență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a fost transformat în centru dedicat îngrijirii persoanelor adulte cu handicap. Reabi­litată cu bani acordați de Consiliul Județean Ialomița, unitatea este în prezent în conservare din cauza lipsei de personal care să aibă grijă de persoanele cu diza­bilități. Mai mult, DGASPC Ialomița a dispus suspendarea internării de noi cazuri de beneficiari adulți cu handicap.

 

Memorandum trimis Guvernului, niciun răspuns Comisia... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 12:15 (4500 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Prin decizia Guvernului României

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Reducerea posturilor din administrația locală stabilită de Guvernul României, prin reforma administrativă, nu înseamnă concedierea colectivă a funcționarilor publici. Calculele efectuate de Prefectura Ialomița arată că în primăriile din județ și Consiliul Județean Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi, dintr-un total estimat la peste 2800 de posturi. Astfel, în baza unui calcul matematic, administrațiile locale trebuie să elimine 1256 de posturi. Prin aplicarea metodelor de calcul prevăzute de actele normative, doar aproximativ 150 de angajați din administrația locală a județului Ialomița vor fi concediați. O situație specială se întâmplă î... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 07:55 (3766 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

Amenzi și dosare penale, mirosul pestilențial persistă

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

De aproape o lună, problema poluării olfactive din Slobozia a reintrat în atenția autorităților județene din Ialomița. Verificările au scos la iveală deficiențe atât în modul în care funcționează stația de epurare a orașului, administrată de Urban SA, cât și existența unor cantități importante de deșeuri periculoase și nepericuloase, aduse la Slobozia de firma Clean Cyclo SRL. Considerate responsa­bile de întreaga situație «pestilențială», cele două societăți au fost sancționate de Garda de Mediu Ialomița și sunt vizate acum de o anchetă penală a IPJ Ialomița. Acțiunile autorităților nu au rezolvat însă problema de fond a poluării olfactive... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2026, 10:20 (3186 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian din Ialomița, aflat în plină construcție, va deveni una dintre cele mai mari dezvoltări private de energie regenerabilă aflate din România, fiind parte integrantă a platformei mai ample «Wind Rose» (506 MW), una dintre inițiativele private semnificative de energie regenerabilă din țară. Dezvoltat de firma Greenvolt Group, prin intermediul Greenvolt Power, un dezvoltator global de proiecte la scară largă de energie eoliană, solară și de stocare a energiei în baterii, parcul eolian din Ialomița se bazează pe pachet de finanțare în valoare de 348 milioane de euro. Finanțarea a fost structurată alături de un grup bancar format din UniCredit Bank... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 16:25 (3492 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Speranțe

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-Oțelul Galați 2-1

Speranțe

Epilogul etapei 2 din play-out-ul SuperLigii sezonului 2025-2026 a fost meciul dintre Unirea Slobozia și Oțelul Galați, partida desfășurându-se în nocturna Stadionului «1 Mai» din Slobozia luni, 23 martie 2026. Cei peste 2500 de spectatori prezenți și-au manifestat la final satisfacția, slobozenii reușind să câștige și să se mențină astfel în lupta pentru «salvarea» de la retrogradare.

 

Directorul de marketing al Unirii poate dormi liniștit...

...cel puțin până etapa viitoare, când dumi­nică, 5 aprilie... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 15:05 (2983 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A treia victorie în play-out

Handbal, Divizia A/play-out, CSM Unirea Slobozia- CSU Neptun Constanța 39-29 (19-12)

A treia victorie în play-out

Handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia au câștigat și a treia partidă din play-out-ul Diviziei A handbal feminin sezonul 2025-2026. Meciul s-a disputat duminică, 22 martie 2026, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, «victime» fiind omoloagele de la CSU Neptun Constanța. Așadar, a treia partidă din play-out a presupus o nouă victorie pentru slobo­zence, publicul apreciind spectacolul oferit de elevele antrenorului Ion Ivan. Încă din debutul meciului, incisivitatea handbalistelor senioare ale CSM Unirea Slobozia s-a evidențiat, contraatacurile slo­bozencelor dovedindu-și eficacitatea aproape în totalitate. Specta­colul de pe teren,... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 12:50 (1780 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, fonduri atrase pentru Ialomița prin amendamente la Legea Bugetului

Deputatul PSD Ștefan Țintă, fonduri atrase pentru Ialomița prin amendamente la Legea Bugetului

«În calitate de deputat al Partidului Social Democrat, am reușit să impun două amendamente în Legea Bugetului pe anul 2026, prin care sunt aduse investiții directe în comunitatea noastră!» a ținut să declare deputatul PSD Ștefan Țintă. «Nu sunt doar promi­siuni, ci fonduri reale de care va beneficia județul nostru. Respectiv, 750000 de lei pentru municipiul reședință de județ Slobozia, bani dedicați reabilitării Parcului E14... Precum și 2000000 de lei pentru Consiliul Județean Ialomița, fonduri vitale reabilitării drumurilor județene și comunale!» a completat același deputat social-democrat, detaliind amendamentele depuse la Legea Bugetului. «... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 11:20 (1714 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie în ultimele secunde

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja-Progresul Fundulea 2-1

Victorie în ultimele secunde

Recolta Gheorghe Doja a obținut o victorie în ultimele secunde în etapa 22 a Ligii 3/Seria 3 contra celor de la Progresul Fundulea. Meciul s-a disputat sâmbătă, 21 martie a.c., pe teren propriu, la Gheorghe Doja. Dojenii au început în forță partida, Recolta deschi­zând scorul încă din prima repriză, prin Denis Milotin. Recolta Gheorghe Doja a intrat la cabine în avantaj, ieșirea de la vestiare nefiind însă de bun augur pentru dojeni. În debutul celui de-al doilea mitan, dojenii au rămas în inferioritate numerică, în minutul 55 fiind eliminat unul dintre jucătorii Recoltei. Au urmat nenu­mărate ocazii ale oaspeților... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 09:45 (5195 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«România are nevoie acum de decizii clare și eficiente pentru a proteja cetățenii și stabilitatea economică!»

Biroul Permanent Național al PSD, reunit pentru a decide o eventuală ieșire de la guvernare a social-democraților

«România are nevoie acum de decizii clare și eficiente pentru a proteja cetățenii și stabilitatea economică!»

Biroul Permanent Național al Parti­dului Social Democrat s-a reunit luni, 23 martie 2026, la sediul central al PSD. Președintele PSD, Sorin Grindeanu a declarat că s-a votat în unanimitate data pentru consultarea internă a PSD în ceea ce privește o eventuală ieșire de la gu­vernare: 20 aprilie 2026. «Așa cum știți, în această dimineață am avut o ședință a Biroului Permanent Național, unde am avut în primul rând discuții legate de ceea ce preocupă pe toți românii în acest mo­ment: prețul la energie. De aceea l-am rugat pe ministru Bogdan Ivan să vină cu mine în conferința de presă să prezinte care e strategia Ministerului Energiei... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 08:15 (1793 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașele ialomițene cu cea mai ridicată infracționalitate

Orașele ialomițene cu cea mai ridicată infracționalitate

Coeficienții de criminalitate reprezintă un indicator care îi ajută pe polițiști să evidențieze o hartă a locurilor în care se produc cele mai multe infracțiuni. În Ialomița, cele mai nesigure orașe, în 2025, au fost declarate Slobozia, Urziceni, Țăndărei și Fetești. Oamenii legii lucrează acum la un plan de a diminua pericolele înregistrate în aceste comunități.

 

Orașe cu cele mai multe infracțiuni Datele Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2025, în Ialomița au fost comise peste 7000 de infracțiuni, ce... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 14:40 (6551 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienții cu afecțiuni oncologice, transport GRATUIT pentru deplasări

Pacienții cu afecțiuni oncologice, transport GRATUIT pentru deplasări

Avându-se în vedere necesitatea deplasărilor frecvente pentru tratamente (chimioterapie, radioterapie), transportul pacien­ților oncologici în România be­neficiază de anumite facilități și programe. Astfel, potrivit pa­chetului de servicii medicale de bază, pacienții oncologici care sunt netransportabili cu mijloace de transport convenționale pot beneficia de transport cu ambulanța (transport sanitar neasistat) de la și către domiciliu, pentru tratamente. Se impune însă o recomandare medicală, decontările urmând a se realiza prin Casa Națională de Asigurări de Sănătate și Casele Județene. În acest sens, există firme private de ambulanță... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 11:05 (6114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Printr-un proiect de la finele lunii februarie 2026, Ministerul Justiției propune desființarea a cel puțin 130 unități de Parchete de pe lângă judecătorii. Parchetele de pe lângă judecătorii rămase vor avea sediile principale în municipiile reședință de județ, fostele unități transformându-se în sedii secundare. Reorganizarea Parchetelor propusă de actualul ministru al Justiției, social-democratul Radu Marinescu, aduce drept exemplu cazul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, încadrat la categoria «problemă generalizată la unitățile de Parchet cu schemă redusă», neocuparea funcțiilor de conducere prin concurs sau examen deși î... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 07:55 (2235 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Încă 10 microbuze electrice pentru elevii școlilor rurale

Investiție în Educație a Consiliului Județean Ialomița

Încă 10 microbuze electrice pentru elevii școlilor rurale

«Elevii din județul Ialomița beneficiază de un transport școlar mai modern și ecologic, o dată cu introducerea a încă 10 microbuze electrice în școlile rurale. Proiectul, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, „Componenta C15-Educație, Reforma 6, Investiția 10“, face parte dintr-un program amplu care vizează atât creșterea accesului la Educație, cât și reducerea impactului asupra mediului» se arată într-un comunicat al Consiliului Județean Ialomița. Astfel, instituția județeană implementează o nouă etapă a proiectului «Microbuze electrice pentru elevi», prin repartizarea a 10 microbuze electrice către unitățile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2026, 15:35 (1929 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Tânăr reținut pentru «lipsire de libertate» și «tentativă de viol asupra unui minor»

Ialomița: Tânăr reținut pentru «lipsire de libertate» și «tentativă de viol asupra unui minor»

Un tânăr de 23 de ani a fost reținut de polițiști după ce a sechestrat și a încercat să violeze o tânără de 17 ani din Grivița. Din fericire, agresorul a fost prins în scurt timp de către polițiști. Acesta a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

 

Sechestrată și obligată să întrețină raporturi sexuale cu agresorul Alerta a fost dată de o tânără de 17 ani, din comuna Grivița, care a utilizat discret funcția SOS a telefonului mobil pentru a apela numărul unic de urgență 112. Aceasta ar fi fost blocată ... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2026, 10:50 (5643 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Copii neglijați de mamă, preluați de Protecția Copilului

Slobozia: Copii neglijați de mamă, preluați de Protecția Copilului

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialo­mița a deschis o anchetă într-un caz de neglijență a minorilor. Printr-un apel la 112, instituția a fost sesizată de un copil, în vârstă de 12 ani, cu privire la faptul că a fost lăsat singur în casă de mama sa, alături de alături de alți doi frați mai mici. Asistenții sociali ai DGASPC Ialomița s-au deplasat către locuința în care minorii se aflau și au dispus internarea lor temporară într-un centru pe care instituția îl administrează.

 

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2026, 14:55 (2573 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Domnu’ Guru vă iubim!

Domnu’ Guru vă iubim!

Sâmbătă, 14 martie 2026, domnu’ Guru Călin a aterizat la Fierbinți, în «patria» primarelui Iusein cel fără de moarte politică. Acuma, edilul Iuksel, premonitoriu, a prefațat printr-o postare pe FB vizita Apostolului suveranist Georgescu, încercând cumva să prevină valul de naționaliști așteptați să invadeze localitatea. Cum nu vrem să discutăm despre virgula dintre subiect și predicat din postarea primarelui Iusein, neremarcată de comentatoarea Magda Grecu, profesor de Limbă Română și consilier județean PSD în timpul liber, se cuvine să spunem de ce domnu’ Guru Călin a ajuns la Fierbinți... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2026, 09:40 (2666 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Codul Portocaliu, transformat în Cod Galben

Administrația Națională de Meteorologie a revenit la Codul Galben pentru mai multe județe care primiseră atenționarea de Cod Portocaliu în urmă cu trei zile. Printre județele care au revenit la avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:43
(11685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au fost realimentate cu electricitate toate localitățile

Efortul echipelor Enel pentru restabilirea alimentării cu energie electrică a localităților afectate de ninsorile și vîntul extrem de puternic a dat roade. Potrivit unui comunicat al ENEL, «în județul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:29
(11502 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2012, 11:08
(16895 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:50
(6187 vizualizări - 0 comentarii)


Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

În prima zi a săptămînii, luni, 23 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:37
(17085 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor, 25 ianuarie 2012

Miercuri, 25 ianuarie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii pot să depună la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița declarațiile privind diversele obligații la bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:33
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Pentru intervalul 25 ianuarie 2012, orele 2,00-26 ianuarie 2012, orele 18,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru mai multe județe. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:15
(12675 vizualizări - 1 comentariu)


Moldoveni: Trei copii de 14-16 ani au intrat în casa unui bătrîn încercînd să fure!

Trei adolescenți, cu vîrste cuprinse între 14 și 16 ani, din Moldoveni, sînt cercetați pentru furt calificat. Pe scurt, cei trei au intrat în perioada 1 decembrie-3 ianuarie 2011 în locuința unui consătean ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:12
(14496 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinși în flagrant după ce au furat o țeavă de irigat!

Polițiștii Secției Coșereni au prins pe raza comunei Drăgoești trei indivizi, cu vîrste cuprinse între 19 și 33 ani, toți dintr-o comună călărășeană, care se deplasau cu o căruță. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:10
(14914 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Beat la volan

Un tînăr de 22 ani din Ciulnița este cercetat actual de polițiștii slobozeni pentru conducere a unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost prins luni, 23 ianuarie a.c., de către ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:01
(13104 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Prins cu doi iepuri în rucsac

Un bărbat de 39 ani, din Adîncata, este acuzat de braconaj. Pe numele individului, polițiștii au deschis o anchetă după ce a fost prins luni, 23 ianuarie, pe Fondul de vînătoare nr. 43, pe cîmpul din extravilanul ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:51
(14456 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț de aluminiu prins de polițiști

Luni, 23 ianuarie, un bărbat de 37 ani, din Ion Roată, a fost prins de o patrulă de siguranță publică, în timp ce transporta cu o căruță 20 kg de aluminiu. În urma verificărilor ulterioare s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:42
(13869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 Ianuarie-Unirea Principatelor Române, sărbătorită

Prefectura Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Consiliul Local Slobozia îi invită pe ialomițeni la manifestările prilejuite de împlinirea a 153 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:56
(12040 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 825 kg de lapte praf fără documente de proveniență, confiscate de polițiști

Vineri, 20 ianuarie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe strada Calea București, din Urziceni, un tînăr în vârstă de 32 ani, din Constanța, în timp ce transporta cantitatea de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:19
(14768 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 110,55% în decembrie 2011

În luna decembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 42,16 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 110,55 ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:14
(11196 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 5 persoane rănite doar într-o singură zi!

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a cinci persoane.
Primul eveniment rutier s-a produs din cauza neadaptării vitezei de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:44
(10475 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în timp ce furau un capac de canalizare!

Un tînăr de 23 ani, din orașul Țăndărei, a sesizat Poliția cu privire la faptul că pe strada 1 Decembrie din localitate a observat două persoane care au sustras un capac de canalizare, după care au fugit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:41
(12015 vizualizări - 1 comentariu)


Enel Distribuție Dobrogea: 2 linii de medie tensiune și 2 posturi de transformare din Ialomița, afectate de condițiile meteo

Din cauza condițiilor meteo deosebite, a ninsorii abundente, a viscolului și a chiciurei depuse pe elemente de rețea , în noaptea de sîmbătă, 21/22 ianuarie, au fost afectate rețelele electrice din raza ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:40
(18053 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist băut, acroșat de un vehicul. Șoferul a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Țăndărei au fost sesizați despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:38
(10364 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

În cursul zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Amara, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:37
(19448 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara arestare


Căzănești: Slobozean depistat beat la volan

O patrulă de siguranță publică aflată în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza orașului Căzănești a depistat sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, un tînăr de 27 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:36
(15183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton lovit pe trecerea de pietoni, femeie acroșată de un autoturism!

În dimineața zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 6.30, în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton. În urma cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:35
(11489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Depistat pe autostradă cu peste 20 tone de fier vechi fără tiche de cîntar!

Un bărbat de 38 ani, din Constanța, a fost depistat pe autostrada A2, în timp ce conducea un ansamblul auto, cu care transporta cantitatea de peste 20 tone deșeuri din fier, pentru care nu a putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:12
(10451 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 7 permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

La acest sfîrșit de săptămână, 21-22 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:08
(14163 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 55 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 23 ianuarie 2012, sînt disponibile 55 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:05
(15588 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Echipajul SMURD a intervenit la un accident pe autostradă

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 18,45, în dreptul kilometrului 140, pe autostrada A2, s-a produs un accident de circulație. Echipajul SMURD al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină, după ce ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:03
(13638 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lovite de o mașină pe trecerea de pietoni!

Două adolescente de 15 ani au fost lovite de o mașină în timp ce încercau să traverseze strada pe trecerea de pietoni. S-a întîmplat, joi, 19 ianuarie a.c., la Slobozia, cînd un bărbat de 46 ani nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:45
(11432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gura Ialomiței: Țigări de contrabandă, confiscate

Gura Ialomiței: Țigări de contrabandă, confiscate

Peste 330 de pachete de țigări au fost descoperite de polițiști în portbagajul unui autoturism, joi, 19 ianuarie a.c., la Gura Ialomiței. Mașina era condusă pe raza localității Gura Ialomiței, iar cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:44
(12901 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestată pentru evaziune fiscală

O femeie de 32 ani, din Slobozia, a fost prinsă de polițiști și încarcerată. Individa a fost condamnată de judecătorii Tribunalului Ialomița la 1 an și 6 luni închisoare pentru evaziune fiscală. Femeia ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:37
(15116 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Muzeul Județean marchează Unirea Principatelor Române

Marți, 24 ianuarie a.c., la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Muzeul Județean Ialomița, în colaborare cu Consiliul Județean organizează conferința «Contribuția ialomițenilor la Unirea Principatelor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:36
(14817 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...