Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți, prima poziție la Olimpiada Națională a Sportului Școlar-faza județeană

Oină

Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți, prima poziție la Olimpiada Națională a Sportului Școlar-faza județeană

Vineri, 27 martie 2026, la Mărculești, faza județeană a Olimpiadei Națională a Sportului Școlar și-a decis câștigătorii în ceea ce privește sportul național românesc, respectiv «oina». Astfel, atât la fete, cât și la băieți, Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți și-a acontat prima poziție pe podium, elevii și elevele profesorului Nicolae Ilie reușind să surclaseze celelalte echipe înscrise în competiție. De reținut că atât echipa de fete, cât și cea de băieți de la Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți, grație rezultatelor înregistrate la faza județeană a Olimpiadei Națio­nală a ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 11:10 (6355 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

George Dragomir, component al Naționalei României, argint la Cupa Mondială-Memorialul «Gerevich-Kovacs-Karpati»

Scrimă

George Dragomir, component al Naționalei României, argint la Cupa Mondială-Memorialul «Gerevich-Kovacs-Karpati»

Duminică, 29 martie 2026, sa­brerul legitimat la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, George Dragomir, a cucerit medalia de argint la Cupa Mondială-Memorialul «Gerevich-Kovacs-Karpati», eve­niment desfășurat la Budapesta/Ungaria. Component al echipei masculine de sabie a României, George Dragomir, alături de Vlad Covaliu, Radu Nițu și Răzvan Ursachi au trecut de echipa similară a Poloniei, scor 45-27, următorul meci de pe tablou fiind contra echi­pei Spaniei, scor 45-29. În Semi­finalele competiției, Naționala României a trecut de redutabila echipă a Statelor Unite ale Americii, scor 45-34. George Dragomir, alături de coechipierii Vlad Covaliu... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 09:50 (5945 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat, consultări cu organizațiile locale PSD privind guvernarea

Partidul Social Democrat, consultări cu organizațiile locale PSD privind guvernarea

Sâmbătă, 28 martie 2026, la Târgoviște, Partidul Social Democrat a demarat seria de întâlniri cu organizațiile social-democrate locale din Regiunea Sud-Muntenia, conducerea PSD, alături de unii dintre miniștri întâlnindu-se cu delegați jude­țeni și șefi de fi­lială. Partidul Social Democrat consultă astfel proprii membri asupra unor eventuale decizii privind guvernarea, în același timp «reconectând» legăturile dintre Centru și teritoriu.

 

PSD Ialomița la Târgoviște «Am participat alături de colegii din județ la o întâlnire im­portantă a organizațiilor PSD din Regiunea Sud Muntenia, un mo­ment de reconectare, analiză și solidaritate între organizațiile noastre județene...»... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2026, 08:20 (3685 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Poliția Locală Slobozia, sesizată pentru «miros de balsam de rufe» și «bilete de amor lăsate în parbriz»

Poliția Locală Slobozia, sesizată pentru «miros de balsam de rufe» și «bilete de amor lăsate în parbriz»

Nu toate solicitările la care polițiștii locali din Slobozia sunt sesizați să intervină reprezintă probleme grave care se petrec în comunitate. Unele dintre acestea sunt cu adevă­rat hilare și, potrivit legii, nu intră în competența agenților. Printre ele se numără și cea referitoare la «mirosul pregnant de balsam de rufe de pe casa scării» sau «patul fierbinte din dormitor din cauza căldurii emanate de apartamentul vecin».

 

Reclamații uluitoare înaintate polițiștilor locali Misiunea Poliției Locale din Slobozia este de asigura ordinea... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2026, 12:20 (6181 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe «harta roșie» a cazurilor de Tuberculoză

Ialomița, pe «harta roșie» a cazurilor de Tuberculoză

Județul Ialomița continuă să se situeze pe primele locuri la nivel național în ceea ce pri­vește incidența tuberculozei. Institutul Național de Pneumoftiziologie «Marius Nasta» din București, instituție medicală care coordonează Pro­gramul Național de Prevenire, Supra­veghere și Control al Tuberculozei a plasat astfel Ialomița pe «harta roșie» a incidenței. Numărul cazurilor existente în județ, în 2025, a depășit media națională, arată specialiștii.

 

Statistică îngrijorătoare Media cazurilor de tuberculoză la nivel național... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2026, 07:50 (2596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Ialomița, județul cu tot mai puțini locuitori

Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată faptul că fenomenul scăderii populației se intensifică la nivelul jude­țului. În 2025, nu­mărul locuitorilor din județul Ialomița a fost cu aproape 2700 de persoane mai mic față de cel înregistrat în 2024. Cauza este gene­rată de sporul natural negativ.

 

Scădere a populației județului Ialomița Datele Direcției Județene de Statistică Ialomița arată că, în 2025, populația după domiciliu a județului Ialomița a fost de 272389 de persoane, din care 133617 de bărbați și 138772 de femei. Pe medii de rezidență... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2026, 10:20 (2681 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

S-a întâmplat la Slobozia

Dosar penal după ce un minor de 14 ani și-a agresat prietenul de 13 ani

Polițiștii din Slobozia au în­tocmit un dosar penal în care principalul suspect este un minor de 14 ani. Acesta este acuzat de faptul că ar fi dorit ca prietenul său de joacă, în vârstă de 13 ani, să-i dea telefonul său mobil. Pentru că băiatul a refuzat, între cei doi a izbucnit un scandal, soldat cu rănirea copilului de 13 ani. Victima a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea îngrijirilor medicale. Cazul a intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

 

Agresat din cauza telefonului mobil... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2026, 09:50 (1562 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

«Purtare abuzivă» și «agresiuni sexuale», în școlile din Ialomița

O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată faptul că «violența școlară», indiferent de forma în care se manifestă, este tot mai prezentă în unitățile de învățământ din Ialomița. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița refuză să recunoască public faptul că situația este complet scăpată de sub control, iar inspectorii de specialitate dau publicității, prin intermediul canalelor de comunicare oficiale, detalii nesemnificative despre anumite campanii preventive pe care le-au desfășurat.

 

«Violența școlară», o problemă tot mai actuală... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2026, 10:15 (4754 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Urziceni: Centru pentru adulți cu dizabilități, în conservare din cauza lipsei de personal

Fostul centru rezidențial pentru copii, administrat de Direcția Generală de Asis­tență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a fost transformat în centru dedicat îngrijirii persoanelor adulte cu handicap. Reabi­litată cu bani acordați de Consiliul Județean Ialomița, unitatea este în prezent în conservare din cauza lipsei de personal care să aibă grijă de persoanele cu diza­bilități. Mai mult, DGASPC Ialomița a dispus suspendarea internării de noi cazuri de beneficiari adulți cu handicap.

 

Memorandum trimis Guvernului, niciun răspuns Comisia... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 12:15 (4516 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Prin decizia Guvernului României

În primăriile din Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi

Reducerea posturilor din administrația locală stabilită de Guvernul României, prin reforma administrativă, nu înseamnă concedierea colectivă a funcționarilor publici. Calculele efectuate de Prefectura Ialomița arată că în primăriile din județ și Consiliul Județean Ialomița trebuie să rămână 1634 de posturi, dintr-un total estimat la peste 2800 de posturi. Astfel, în baza unui calcul matematic, administrațiile locale trebuie să elimine 1256 de posturi. Prin aplicarea metodelor de calcul prevăzute de actele normative, doar aproximativ 150 de angajați din administrația locală a județului Ialomița vor fi concediați. O situație specială se întâmplă î... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2026, 07:55 (3768 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

Amenzi și dosare penale, mirosul pestilențial persistă

Poluarea olfactivă din Slobozia, o problemă greu de gestionat de către autorități

De aproape o lună, problema poluării olfactive din Slobozia a reintrat în atenția autorităților județene din Ialomița. Verificările au scos la iveală deficiențe atât în modul în care funcționează stația de epurare a orașului, administrată de Urban SA, cât și existența unor cantități importante de deșeuri periculoase și nepericuloase, aduse la Slobozia de firma Clean Cyclo SRL. Considerate responsa­bile de întreaga situație «pestilențială», cele două societăți au fost sancționate de Garda de Mediu Ialomița și sunt vizate acum de o anchetă penală a IPJ Ialomița. Acțiunile autorităților nu au rezolvat însă problema de fond a poluării olfactive... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2026, 10:20 (3191 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian de 253,1 MW din Ialomița, în plină construcție

Parcul eolian din Ialomița, aflat în plină construcție, va deveni una dintre cele mai mari dezvoltări private de energie regenerabilă aflate din România, fiind parte integrantă a platformei mai ample «Wind Rose» (506 MW), una dintre inițiativele private semnificative de energie regenerabilă din țară. Dezvoltat de firma Greenvolt Group, prin intermediul Greenvolt Power, un dezvoltator global de proiecte la scară largă de energie eoliană, solară și de stocare a energiei în baterii, parcul eolian din Ialomița se bazează pe pachet de finanțare în valoare de 348 milioane de euro. Finanțarea a fost structurată alături de un grup bancar format din UniCredit Bank... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 16:25 (3496 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Speranțe

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-Oțelul Galați 2-1

Speranțe

Epilogul etapei 2 din play-out-ul SuperLigii sezonului 2025-2026 a fost meciul dintre Unirea Slobozia și Oțelul Galați, partida desfășurându-se în nocturna Stadionului «1 Mai» din Slobozia luni, 23 martie 2026. Cei peste 2500 de spectatori prezenți și-au manifestat la final satisfacția, slobozenii reușind să câștige și să se mențină astfel în lupta pentru «salvarea» de la retrogradare.

 

Directorul de marketing al Unirii poate dormi liniștit...

...cel puțin până etapa viitoare, când dumi­nică, 5 aprilie... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 15:05 (2998 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A treia victorie în play-out

Handbal, Divizia A/play-out, CSM Unirea Slobozia- CSU Neptun Constanța 39-29 (19-12)

A treia victorie în play-out

Handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia au câștigat și a treia partidă din play-out-ul Diviziei A handbal feminin sezonul 2025-2026. Meciul s-a disputat duminică, 22 martie 2026, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, «victime» fiind omoloagele de la CSU Neptun Constanța. Așadar, a treia partidă din play-out a presupus o nouă victorie pentru slobo­zence, publicul apreciind spectacolul oferit de elevele antrenorului Ion Ivan. Încă din debutul meciului, incisivitatea handbalistelor senioare ale CSM Unirea Slobozia s-a evidențiat, contraatacurile slo­bozencelor dovedindu-și eficacitatea aproape în totalitate. Specta­colul de pe teren,... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 12:50 (1780 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, fonduri atrase pentru Ialomița prin amendamente la Legea Bugetului

Deputatul PSD Ștefan Țintă, fonduri atrase pentru Ialomița prin amendamente la Legea Bugetului

«În calitate de deputat al Partidului Social Democrat, am reușit să impun două amendamente în Legea Bugetului pe anul 2026, prin care sunt aduse investiții directe în comunitatea noastră!» a ținut să declare deputatul PSD Ștefan Țintă. «Nu sunt doar promi­siuni, ci fonduri reale de care va beneficia județul nostru. Respectiv, 750000 de lei pentru municipiul reședință de județ Slobozia, bani dedicați reabilitării Parcului E14... Precum și 2000000 de lei pentru Consiliul Județean Ialomița, fonduri vitale reabilitării drumurilor județene și comunale!» a completat același deputat social-democrat, detaliind amendamentele depuse la Legea Bugetului. «... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 11:20 (1715 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie în ultimele secunde

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja-Progresul Fundulea 2-1

Victorie în ultimele secunde

Recolta Gheorghe Doja a obținut o victorie în ultimele secunde în etapa 22 a Ligii 3/Seria 3 contra celor de la Progresul Fundulea. Meciul s-a disputat sâmbătă, 21 martie a.c., pe teren propriu, la Gheorghe Doja. Dojenii au început în forță partida, Recolta deschi­zând scorul încă din prima repriză, prin Denis Milotin. Recolta Gheorghe Doja a intrat la cabine în avantaj, ieșirea de la vestiare nefiind însă de bun augur pentru dojeni. În debutul celui de-al doilea mitan, dojenii au rămas în inferioritate numerică, în minutul 55 fiind eliminat unul dintre jucătorii Recoltei. Au urmat nenu­mărate ocazii ale oaspeților... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 09:45 (5224 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«România are nevoie acum de decizii clare și eficiente pentru a proteja cetățenii și stabilitatea economică!»

Biroul Permanent Național al PSD, reunit pentru a decide o eventuală ieșire de la guvernare a social-democraților

«România are nevoie acum de decizii clare și eficiente pentru a proteja cetățenii și stabilitatea economică!»

Biroul Permanent Național al Parti­dului Social Democrat s-a reunit luni, 23 martie 2026, la sediul central al PSD. Președintele PSD, Sorin Grindeanu a declarat că s-a votat în unanimitate data pentru consultarea internă a PSD în ceea ce privește o eventuală ieșire de la gu­vernare: 20 aprilie 2026. «Așa cum știți, în această dimineață am avut o ședință a Biroului Permanent Național, unde am avut în primul rând discuții legate de ceea ce preocupă pe toți românii în acest mo­ment: prețul la energie. De aceea l-am rugat pe ministru Bogdan Ivan să vină cu mine în conferința de presă să prezinte care e strategia Ministerului Energiei... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2026, 08:15 (1794 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Orașele ialomițene cu cea mai ridicată infracționalitate

Orașele ialomițene cu cea mai ridicată infracționalitate

Coeficienții de criminalitate reprezintă un indicator care îi ajută pe polițiști să evidențieze o hartă a locurilor în care se produc cele mai multe infracțiuni. În Ialomița, cele mai nesigure orașe, în 2025, au fost declarate Slobozia, Urziceni, Țăndărei și Fetești. Oamenii legii lucrează acum la un plan de a diminua pericolele înregistrate în aceste comunități.

 

Orașe cu cele mai multe infracțiuni Datele Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2025, în Ialomița au fost comise peste 7000 de infracțiuni, ce... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 14:40 (6568 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pacienții cu afecțiuni oncologice, transport GRATUIT pentru deplasări

Pacienții cu afecțiuni oncologice, transport GRATUIT pentru deplasări

Avându-se în vedere necesitatea deplasărilor frecvente pentru tratamente (chimioterapie, radioterapie), transportul pacien­ților oncologici în România be­neficiază de anumite facilități și programe. Astfel, potrivit pa­chetului de servicii medicale de bază, pacienții oncologici care sunt netransportabili cu mijloace de transport convenționale pot beneficia de transport cu ambulanța (transport sanitar neasistat) de la și către domiciliu, pentru tratamente. Se impune însă o recomandare medicală, decontările urmând a se realiza prin Casa Națională de Asigurări de Sănătate și Casele Județene. În acest sens, există firme private de ambulanță... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 11:05 (6142 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Reorganizarea unităților de Parchete de pe lângă judecătorii, în vizorul Ministerului Justiției

Printr-un proiect de la finele lunii februarie 2026, Ministerul Justiției propune desființarea a cel puțin 130 unități de Parchete de pe lângă judecătorii. Parchetele de pe lângă judecătorii rămase vor avea sediile principale în municipiile reședință de județ, fostele unități transformându-se în sedii secundare. Reorganizarea Parchetelor propusă de actualul ministru al Justiției, social-democratul Radu Marinescu, aduce drept exemplu cazul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, încadrat la categoria «problemă generalizată la unitățile de Parchet cu schemă redusă», neocuparea funcțiilor de conducere prin concurs sau examen deși î... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2026, 07:55 (2236 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sudiți: Proiectile găsite în curte

Un tînăr de 25 ani din comuna ialomițeană Sudiți a alertat polițiștii din localitate, speriat fiind că în curtea locuinței sale a descoperit două proiectile. Potrivit polițiștilor, la fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:59
(9074 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Luciu: S-au bătut zdravăn pe islaz

Marți, 16 august, la Luciu s-a produs un scandal de proporții. Un bărbat de 36 ani a alertat Poliția pentru faptul că în timp ce se afla pe islazul din localitate a fost bătut cu bîtele de două perosane ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:57
(9014 vizualizări - 0 comentarii)


Secția 3 Stelnica: Lemne de foc furate

Peste 30 de autovehicule au fost oprite marți, 16 august, în cele două filtre instituite de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica. Acțiunea a avut ca scop prevenirea și comercializarea ilegală de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(8674 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Urziceni au organizat marți, 16 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale. În cadrul verificărilor, polițiștii au legitimat peste ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(6781 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:58
(4691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accidentată în timp ce traversa regulamentar

Luni, 15 august, în Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui pieton. Astfel, în timp ce o femeie, de 55 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea regulamentară a ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:49
(6978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ograda: Biciclistul beat a căzut peste parbrizul unei mașini

Polițiștii Biroului Rutier Slobozia au fost sesizați duminică, 14 august, adespre producerea pe raza comunei Ograda a unui accident rutier soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În urma cercetării la ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:46
(5630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5880 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7340 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8170 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7294 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6261 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7351 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7009 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10428 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8429 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11830 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11821 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7644 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9232 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8087 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9238 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Polițiștii și pompierii, întîlnire cu localnicii pe tema «descoperirea unor elemente de muniție»

Avînd în vedere evenimentul produs în seara zilei de 8 august a.c., cînd un bărbat în vârstă de 39 ani și-a pierdut viața în urma deflagrației produsă de secționarea cu flexul a unui proiectil de artilerie ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 16:14
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Alarmant! Un minor de doar 13 ani este autorul principal în șase furturi de biciclete. Copilul cu domiciliul în Cosîmbești este bănuit de furtul a 6 biciclete de pe raza municipiului Fetești, în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:59
(9898 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...