Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Orașul Țăndărei reabilitează sistemul de iluminat public local, va­loarea proiectului fiind de 3 milioane de lei. Banii vor fi asigurați de Administrația Fondului pentru Mediu în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public. «Este încă un pas în procesul de modernizare a loca­lității noastre!» declară Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Sistem de iluminat cu LED Administrația Fondului pentru Mediu va finanța la Țăndărei un proiect de investiții în valoare de 3 milioane de lei. Banii vor fi asigurați prin intermediul Programului... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2023, 15:55 (3402 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Activitatea fostului Combinat Chimic din Slobozia, deținut în prezent de compania Nitramonia Bacău, este în impas. Reprezentanții societății susțin că, din cauza prețului prea mare al gazelor naturale, principala materie primă utilizată pentru obținerea îngrășămintelor, nu pot să pună în funcțiune liniile de producție. În momentul de față se poartă negocieri cu un distribuitor de gaze naturale în vederea obținerii unui preț mai avantajos. În 2022, Nitramonia a propus un plan investițional pentru fostul Combinat Chimic din Slobozia în valoare de 5 milioane de euro, o parte dintre investiții fiind deja realizate...

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2023, 11:10 (5972 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

45,1 milioane de lei în 5 ani

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

Inițiat în 2020 și finanțat din fonduri UE, proiectul «Sistem integrat de transport durabil în Municipiul Fetești» a ajuns la jumătatea drumului. Administrația locală susține că proiectul se desfășoară conform graficului și că Fetești va deveni în următorii ani «oraș verde».

Un proiect de milioane Administrația din Fetești a inițiat în anul 2020 un proiect de investiții finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, «Axa prioritară 3-Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon». Obiectivul general al proiectului îl reprezintă crearea în municipiul Fetești... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 15:10 (2733 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

La Slobozia

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

bonus: Stația de Tratare, caz similar

Administrația locală a nominalizat o comisie internă care realizează evaluarea tehnică a investițiilor realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia. Decizia a fost adoptată în urmă cu 3 săptămâni după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a deschis unul dintre con­tainerele cu echipamente lăsate în urmă de către firma care a realizat investi­țiile. «Evaluarea va fi finalizată până la finalul lunii octombrie... Vrem să avem o evidență clară a lucrărilor efectuate și plătite de către municipalitate!» susține acum Dragoș Soare. Reamintim că valoarea investiției realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia se ridică la 6,7 milioane de euro.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 10:50 (5763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

În urmă cu o lună, la nivel național, Uniunea Națională a Barourilor din România a organizat examenul de primire în profesie destinat celor care vor să devină avocați. La nivelul jude­țului Ialomița s-au înscris la această testare trei candidați, însă doar unul singur a fost declarat «admis». Oficialii Baroului Ialomița susțin faptul că instituția are nevoie de avocați tineri, având în vedere faptul că aproape jumătate dintre cei care își desfășoară activitatea în prezent se află în pragul pensionării. Ieșirea din profesie ar putea afecta, pe viitor, plata pensiilor, având în vedere faptul că avocații, potrivit legii, au un sistem propriu de pensii, prin intermediul Casei de Asigurări a Avocaților... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2023, 13:20 (9886 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Schimb de generații pe două roți

Slobozia: Schimb de generații pe două roți

Duminică, 15 octom­brie 2023, la Slobozia, s-a desfășurat «Cycling Race», a doua ediție a unei competiții de ciclism care se adresează în egală măsură amatorilor și profesioniștilor. La startul compe­tiției s-au aliniat peste 400 de sportivi amatori și profesioniști, veniți din Slobozia, Ialomița și județele limitrofe. Prima din cele trei curse, cea destinată amatorilor, a fost câștigată de David Nicholas Rolandi, din Fetești. Restul curselor au fost dominate de sportivi profesioniști. Evenimentul, altfel modest și perfectibil, demonstrează că în Slobozia există o generație nouă, total diferită de cea care există acum. Și că, de fapt, pentru această generație se pregătește acum orașul.
... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 21:05 (2292 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Invincibili și în amicale

Fotbal, Unirea Slobozia-Progresul Spartac București 2-0

Invincibili și în amicale

E pauză competițională în Liga a II-a, o parte dintre jucătorii care acoperă regula «Under» și nu numai fiind prezenți la loturile naționale. Prin urmare, mai toate cluburile și-au programat, în week-end-ul liber, meciuri amicale. Unirea Slobozia a primit vizita celor de la Progresul Spartac București, lanterna roșie a Ligii a II-a, o echipă tânără și ambițioasă care, în ciuda situației din clasament, poate fi capabilă oricând să pună probleme adversarilor. Antre­norul Adrian Mihalcea nu i-a avut la dispoziție pe Aioanei și Vlăsceanu, plecați la Lotul Național «U19», dar și pe Serafim Cojocari, convocat la Echipa Națională a Republicii Moldova. De asemenea, au fost menajați Ekollo, Atanase și... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 17:40 (1476 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Locuri de veci pentru vii

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Procesul de cartografiere a cimitirelor municipale a fost finalizat. Conform datelor oficiale, la acest moment există 565 de locuri de veci disponibile în cimitirele din Bora și Slobozia Nouă. Pentru a disponibiliza noi locuri de veci, administrația locală a cheltuit peste 600000 de lei. «Asigurăm locuri de veci pentru cei care fac dovada unor probleme de sănătate grave și pentru cei care au vârste peste 70 de ani...» confirmă Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL.

S-a rezolvat și nu prea Timp de mai bine de 10 ani, până în anul 2021, Slobozia s-a confruntat an de an... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 16:20 (14397 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un eșec la limită

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Recolta Gheorghe Doja 1-0

Încă un eșec la limită

Dunărea Călărași își dorește să fie acolo, sus, în lupta pentru promovare. Altfel nu s-ar explica faptul că, în staff-ul tehnic a fost cooptat fostul dinamovist Adrian Ropotan. De partea cealaltă, echipa noastră, Recolta Gheorghe Doja caută să strângă cât mai multe puncte și să stea cât mai departe de zona retrogradării. Dacă acest lucru ar putea însemna play-off, cu atât mai bine. De aceea, la Călărași, într-un meci contând pentru etapa a 8-a, s-a jucat destul de economicos, cu puține faze de poartă. Antrenorul Recoltei Gheorghe Doja, călărășeanul Mirel Condei a început jocul în următoarea alcătuire: Oprica-Barabaș, Lungu, Ivan, Andrei-Alexe, Palii, Drăgan, Răduca, Liță-Năstase. Au mai... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 14:25 (2866 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetești și Rovine, campioanele turului

Fotbal, Liga a IV-a

Fetești și Rovine, campioanele turului

S-au scurs deja primele 9 etape din sezonul regulat al Ligii a IV-a ialomi­țene. Practic, cele 20 de echipe au ajuns cu bine la finalul turului. Etapa a 9-a a fost una interesantă prin prisma rezultatelor care s-au consemnat. Favo­ritele au învins, dar spre mijlocul clasamen­telor s-au produs schimbări importante. CSM Fetești este, fără îndoială, echipa momentului. Ultima victimă a feteștenilor se numește Unirea Grivița, echipă care pornise foarte bine în noul sezon. Feteștiul a învins Grivița cu 12-0 și, la finele turului, este lider incontestabil în Seria Est, cu 9 victorii din 9 meciuri și 48-1 la golaveraj. Sunt deja mulți, din cei atenți la fenomen, care consideră echipa feteșteană viitoarea... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 12:10 (2990 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

După 30 de ani

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

O analiză a Institutului Național de Statistică arată faptul că situația în ceea ce privește conectarea județului Ialomița, în ultimii 30 de ani, la uti­lități publice, nu s-a schimbat semnificativ. Mii de oameni au nevoie de apă curentă, gaze naturale, energie electrică și drumuri mai bune pe care să circule. Într-un singur aspect ne situăm ceva mai bine, iar asta vizează «zonele verzi». Între 1990 și 2022, Ialomița a reușit să-și îmbunătățească suprafața de «spații verzi», dar doar în cazul zonelor urbane. În mediul rural, deficitul de parcuri sau zone de recreere a rămas neschimbat.

Un județ blocat în timp... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 15:05 (6654 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procesul cu foștii angajați, pierdut de fostul director al APM Ialomița

Procesul cu foștii angajați, pierdut de fostul director al APM Ialomița

Înainte de a «pleca» la Garda de Mediu Ialomița, Laurențiu Ghiauru a dat în judecată funcționarii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, instituție pe care a condus-o vreme de aproape 8 ani, pe care i-a acuzat de «încălcarea dreptului la onoare, demnitate, reputație și imagine». Sătui de comportamentul abuziv al fostului director, oamenii și-au exprimat nemulțumirea într-un memoriu pe care l-au înaintat Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor, dar și Agenției Naționale pentru Protecția Mediului. Procesul a început anul trecut și s-a finalizat, în primă instanță, în urmă cu o săptămână, când Tribunalul Ialomița le-a dat dreptate funcționarilor APM.

Istoria unui scandal... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 11:05 (6811 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Apreciez implicarea micilor întreprinzători ialomițeni în viața comunităților!»

Radu Mihail, liderul grupului parlamentar USR din Senat

«Apreciez implicarea micilor întreprinzători ialomițeni în viața comunităților!»

În urmă cu o săptămână, liderul grupului USR din Senatul României, parlamentarul Radu Mihail, a efectuat o nouă vizită de lucru în județul Ialomița. Acesta s-a întâlnit cu reprezentanții partidului din cadrul consiliilor locale ale câ­torva localități ialomițene, dar și cu micii întreprinzători locali din zona Sălcioara-Căzănești. La finalul întâlnirilor oficiale, Radu Mihail a apreciat implicarea tuturor întreprinzătorilor în susținerea comunităților din care aceștia fac parte.

Politica are nevoie de forțe noi În cadrul vizitei pe care a desfășurat-o în urmă cu o săptămână în județul... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2023, 15:40 (2875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița garantează viitorul tinerilor instituționalizați

DGASPC Ialomița garantează viitorul tinerilor instituționalizați

Ialomița susține în sistemul de protecție a copilului 98 de tineri cu vârste peste 16 ani. La sfârșitul lunii septembrie 2023, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a organizat o întâlnire publică în cadrul căreia a prezentat acestor tineri oportunitățile pe care le au în cazul în care se hotărăsc să părăsească sistemul. Nicoleta Adriana Bogatoniu și Ionuț Valentin Godea sunt doi dintre tinerii care au fost prezenți în sală. Pentru ei și pentru ceilalți 96 de tineri care vor părăsi sistemul în următorii ani, lumea este un loc «înfricoșător». Dar știu că Statul va avea grijă de ei până la 26 de ani. Cu o condiție: să învețe sau să muncească!

Prima întâlnire oficială cu viitorul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2023, 17:50 (4896 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Familia din cabina unui TIR

Familia din cabina unui TIR

Ei îi place Coasta de Azur. Lui îi place pe Mont Blanc. Ei îi place curățenia. Lui îi place acasă. Acasă e la Ograda, unde ridică o casă pentru cei doi copii pe care îi au... Iar pentru ei s-au hotărât să plece amândoi cărăuși pe TIR. Pe ea o cheamă Evelina, iar pe el Silviu. Și sunt prina familie de cărăuși pe TIR pe care am cunoscut-o.

Șoferiță pe mastodonți de 40 de tone Evelina e veselă și comunicativă. Silviu e măsurat la vorbă și îi place să fie exact. Sunt împreună pe TIR de un an, dar par împreună de o viață. Și, de fapt, sunt, pentru că au 17 ani de conviețuit în spate. Evelina... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2023, 12:50 (8383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Am pledat cauza României în Parlamentul de la Viena!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Am pledat cauza României în Parlamentul de la Viena!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține activ efortul României de a accede în Spațiul Schengen până la sfârșitul anului în curs. «Am pre­zentat Parlamentului austriac pledoaria comună româno-bulgară, favorabilă accederii noastre în Spațiul Schengen.În perioada ime­diat următoare vom continua să ne conjugăm toate demersurile poli­tico-diplomatice pentru accederea cât mai rapidă în Schengen!» precizează deputatul social-democrat.

Probleme vechi, eforturi noi În perioada 28-29 septembrie 2023, o delegație a Comisiei pentru afaceri europene a Camerei Deputaților, condusă de deputatul PSD Ștefan... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2023, 16:10 (2784 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

150 locuri de casă disponibile în Cartierul «Gării Noi» Slobozia

150 locuri de casă disponibile în Cartierul «Gării Noi» Slobozia

La 14 ani distanță de la concesionarea primelor locuri de casă din Cartierul «Gării Noi», administrația face o nouă ofertă. Conform estimărilor oficiale, în zonă au fost disponibilizate aproximativ 150 loturi de teren în suprafață de 300 mp care pot fi concesionate. Extinderea Cartierului este posibilă grație investițiilor făcute în ultimii ani pentru asigurarea utilităților.

Din 2009 până în 2024 În anul 2009, administrația Ionașcu concesiona primele locuri de casă în Cartierul Gării Noi. În următorii 14 ani, cei peste 200 de tineri care au beneficiat de această «facilitate» oferită... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2023, 10:55 (6406 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Investiții în «potabilizarea apei» la Miloșești și Albești

Primul pas către aplicarea Master Planului

Investiții în «potabilizarea apei» la Miloșești și Albești

Localitățilie Miloșeșți și Albești vor fi primele beneficiare ale investițiilor în «extinderea și reabilitarea sistemelor de apă și apă uzată în județul Ialomița». Grație unei asocieri dintre Consiliul Județean Ialomița și cele două localități, Miloșești va avea o stație de clorinare a apei, iar Albești va schimba conductele de apă din comună, vechi de peste 30 de ani. Investițiile sunt considerate prioritate și ar putea fi finalizate în mai puțin de o jumătate de an.

Master Planul poate fi aplicat Consiliul Județean Ialomița face primele demersuri pentru aplicarea Master Planului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2023, 15:05 (2248 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile caută soluții pentru derularea programelor «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă»

Autoritățile caută soluții pentru derularea programelor «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă»

La aproximativ o lună distanță de la debutul noului an școlar, elevii din Ialomița nu beneficiază de cele două programe ale Guvernului României, «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă». Primul se derulează prin intermediul Consiliului Județean Ialomița, iar cel de-al doilea direct prin primăriile care au în administrare școlile incluse în proiect. Nicio instituție nu are încă vești cu privire la momentul în care aceste proiecte se vor derula. «Este mult de muncă și procedura este stufoasă...» susține Adrian Ionescu, secretarul general al Consiliului Județean Ialomița.

Program prins în hățișul legislativ... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2023, 11:05 (1696 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinela de la DSP, «pârâtă» la Tribunalul Ialomița

Marinela de la DSP, «pârâtă» la Tribunalul Ialomița

Mai țineți minte păruiala de la DSP din vara anului trecut? Da, da! Ziua aia fără noroc când directorul economic Denisa Ioniță a refuzat să semneze niște hârtii, iar Marinela ar fi dat cu ea de toți pereții instituției de-a ajuns la UPU! Da, tot ea, că are naturelul simțitor și nu suferă să-i fie știrbită autoritatea și să fie ținută de proastă în biroul ei de directoare. Ei, bine, povestea nu s-a teminat acolo... Și, după ce s-a stins scandalul, Marinela și-a jurat în barba ei proaspăt epilată că Denisa n-are să sfârșească bine. Și de-atunci se ține scai de capul ei, doar-doar o înțelege și și-o da demisia. A șicanat-o zi-lumină, a scos-o la tablă, i-a cerut rapoarte câte n-a avut instituția... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2023, 13:20 (7618 vizualizări - 12 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9788 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12572 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9997 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10042 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11644 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14645 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8293 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10094 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...