Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autoritățile caută soluții pentru derularea programelor «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă»

Autoritățile caută soluții pentru derularea programelor «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă»

La aproximativ o lună distanță de la debutul noului an școlar, elevii din Ialomița nu beneficiază de cele două programe ale Guvernului României, «Cornul și Laptele» și «Masa Caldă». Primul se derulează prin intermediul Consiliului Județean Ialomița, iar cel de-al doilea direct prin primăriile care au în administrare școlile incluse în proiect. Nicio instituție nu are încă vești cu privire la momentul în care aceste proiecte se vor derula. «Este mult de muncă și procedura este stufoasă...» susține Adrian Ionescu, secretarul general al Consiliului Județean Ialomița.

Program prins în hățișul legislativ... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2023, 11:05 (1696 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinela de la DSP, «pârâtă» la Tribunalul Ialomița

Marinela de la DSP, «pârâtă» la Tribunalul Ialomița

Mai țineți minte păruiala de la DSP din vara anului trecut? Da, da! Ziua aia fără noroc când directorul economic Denisa Ioniță a refuzat să semneze niște hârtii, iar Marinela ar fi dat cu ea de toți pereții instituției de-a ajuns la UPU! Da, tot ea, că are naturelul simțitor și nu suferă să-i fie știrbită autoritatea și să fie ținută de proastă în biroul ei de directoare. Ei, bine, povestea nu s-a teminat acolo... Și, după ce s-a stins scandalul, Marinela și-a jurat în barba ei proaspăt epilată că Denisa n-are să sfârșească bine. Și de-atunci se ține scai de capul ei, doar-doar o înțelege și și-o da demisia. A șicanat-o zi-lumină, a scos-o la tablă, i-a cerut rapoarte câte n-a avut instituția... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2023, 13:20 (7619 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Productivitate scăzută pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

Secetă pedologică în Ialomița

Productivitate scăzută pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

Producții mult sub așteptări în ceea ce privește culturile de porumb și floarea-soarelui înființate în primăvara anului 2023 în județul Ialomița. Liderii celor mai impor­tante organizații care susțin interesele agricultorilor ialomițeni, Forumul Agricultorilor și Proce­satorilor Profe­sioniști din România și Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, susțin faptul că «porumbul și floarea-soarelui au fost puternic afectate din cauza sece­tei pedologice extreme, fenomen instalat în județul nostru de aproape 3 ani». Mai mult, pe lângă productivitatea scăzută, prețurile cerealelor s-a redus la jumătate față de cele de anul trecut.

Culturi compromise... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2023, 22:05 (3490 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bani publici pentru întreținerea cataloagelor electronice utilizate în școlile ialomițene

Ministerul Educației a promis, dar s-a răzgândit

Bani publici pentru întreținerea cataloagelor electronice utilizate în școlile ialomițene

24 de unități de învățământ din județul Ialomița au fost înscrise, cu 3 ani în urmă, în proiectul-pilot al Ministerului Educației privind utilizarea catalogului electronic. Deși aplicația informatică ar fi trebuit gestionată centralizat și fără costuri, școlile s-au văzut nevoite să caute singure firme care să le asigure platformele informatice și care să le învețe să utilizeze aplicațiile. Totul, evident, pe cheltuiala proprie. Banii școlilor vin însă din bugetele locale ale primă­riilor în administrarea cărora se află, iar factura pentru întreținerea cataloagelor electronice se achită anual.

Catalog electronic din banii primăriilor... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2023, 17:20 (1894 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Au mai recoltat 3 puncte

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Înainte Modelu 1-0

Au mai recoltat 3 puncte

Să fi fost de vină ora (în octombrie, meciurile de Liga a III-a încep la orele 15,00), să fi fost activitățile specifice toamnei, e greu de știut. Cert este că spectatorii nu s-au înghesuit să urmă­rească meciul dintre Recolta Gheorghe Doja și Înainte Modelu. Ce-i drept, nici jucătorii celor două echipe nu s-au ostenit prea tare. A fost un meci lipsit de spectaculozitate, sărac în ocazii, dar echilibrat, așa cum se întâmplă mai mereu când se întâlnesc cele două echipe. Antrenorul Recoltei, Mirel Condei, a început meciul cu următorii jucători: Oprica-Negustoru, Lungu, Ene, Andrei-Alexe, Ivan, Drăgan, Liță, Răduca-Năstase. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Anton, Barabaș, Comșa, Radu,... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2023, 15:45 (1739 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Feteștiul merge ceas, FC Rovine, încă un pas greșit

Fotbal, Liga a IV-a

Feteștiul merge ceas, FC Rovine, încă un pas greșit

Seriile Est și Vest ale Ligii a IV-a ialomițene mai au de consumat o singură etapă din turul campionatului. În seria Est, CSM Fetești este performera, cu victorii pe linie. În etapa a 8-a, feteștenii au trecut lejer de Victoria Țăndărei, chiar pe terenul acesteia. Pe locul 2 este CS Amara, care are doar o înfrângere. Ați ghicit, cu CSM Fetești. În ultima etapă, Amara a trecut la limită de Grivița. După un start mai slab, Abatorul se reabilitează și urcă pe locul 4, în urma victoriei clare obținute la Junior Țăndărei (căreia i se mai spune și Viitorul Făcăeni). Se naște o luptă interesantă pentru locurile 3 și 4, ultimele care se califică în play-off. În seria Vest, Rovine și Urziceni... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2023, 13:25 (3335 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu, vicecampion național al seniorilor

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, vicecampion național al seniorilor

La Slobozia s-a desfășurat, săptămâna trecută, Campionatul Național de Tenis de Câmp pentru Seniori. Meciurile au avut loc în bazele Tenis Con și CSM Unirea Slobozia. A fost un maraton sportiv gustat intens de public și girat de prezența la teren a unor foști mari tenismeni, precum Ilie Năstase, Cătălina Cristea sau Dumitru Hărădău. Au fost mulți jucători buni, meciuri intens disputate, dar cea mai plăcută surpriză a venit de la slobozeanul nostru, Ștefan Andreescu.

Un ialomițean în Finală A început să joace tenis sub îndrumarea profesorului Ion Savu, la fel ca fratele mai mare, Cristian... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2023, 12:20 (2456 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Jocuri de lumini și muzică oferite de noile fântâni arteziene ale Sloboziei

Jocuri de lumini și muzică oferite de noile fântâni arteziene ale Sloboziei

Proiectele de modernizare ale zonelor «Casa Armatei» și «Ansamblul Peco» vizează, pe lângă modifică­rile aduse arhitecturii urbane, și reabilitarea integrală a celor 5 fântâni arteziene care au funcționat în aceste zone. Fiecare dintre acestea va oferi cetățenilor jocuri de lumini și jocuri de apă. Toto­dată, una dintre fântâni va fi dotată cu instalație de sono­rizare, pentru a oferi spectacole muzicale.

Proiecte importante pentru Slobozia Parte integrantă a inițiativei Primăriei Slobozia de a reduce emisiile de carbon la nivelul ora­șului prin creșterea mobilității urbane durabile... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2023, 15:10 (2779 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șpagă «în rate» pentru o programare la examenul pentru obținerea permisului auto

Mercurialul mitei

Șpagă «în rate» pentru o programare la examenul pentru obținerea permisului auto

Nu mai este niciun secret faptul că mulți dintre candidații înscriși la examenul pentru permisul auto obțin documentul prin șpăgi. O anchetă a Serviciului Județean Anticorupție, începută anul trecut și trimisă în judecată în urmă cu o săptămână, scoate în evidență faptul că cei care doresc să devină șoferi ar plăti bani grei pentru asta. Potrivit probatoriului administrat în cauză, un candidat a fost dispus să plătească 1600 de euro, «în două rate», pentru a fi programat mult mai repede la proba practică a examenului auto. Nu a mai apucat să dea banii, pentru că ofițerii Anticorupție au intrat pe fir.

Dosarul, pe masa judecătorilor... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2023, 10:50 (7918 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii, lideri după 9 etape

Fotbal, Liga a II-a, CSC Șelimbăr-Unirea Slobozia 0-1

Galben-albaștrii, lideri după 9 etape

Inestetic dar eficient, jocul prestat de elevii lui Adrian Mihalcea a dus echipa pe primul loc în clasamentul Ligii a II-a, după 9 etape, aspect pe care nici cei mai incurabili optimiști nu l-ar fi anticipat. Duminică, 8 octombrie 2023, la Cisnădie, s-au întâlnit singurele echipe neînvinse din eșalonul secund: CSC Șelimbăr, care a acumulat 20 de puncte, și Unirea Slobozia, cu 18 puncte. A fost un meci cenușiu, lipsit de spectaculozitate, în care ialomițenii au mizat, din nou, pe rezistența defensivei, în ciuda faptului că au avut superioritate numerică mai bine de 70 de minute. Rezultatul final a arătat că au procedat corect. Prin «pârjolirea holdelor», Unirea e pe primul loc, rămâne singura echipă... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2023, 21:50 (2144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina stomatologică lipsește din Ialomița rurală

Medicina stomatologică lipsește din Ialomița rurală

Un raport oficial al Casei Județene de Asigurări de Sănătate evidențiază deficitul de servicii medicale stomatologice pe care Ialomița îl întâmpină, mai ales în mediul rural. Mai mult, instituția arată faptul că valoarea lunară a su­melor decontate către medicii stomatologi nu depășește 6000 de lei. Tocmai de aceea, foarte puțini specialiști stomatologi au încheiate contracte cu instituția.

Mediul rural are nevoie de stomatologie Deși la nivelul județului Ialomița există aproximativ 100 de cabinete stomatologice, cele mai multe se află în mediul urban, mediul rural confruntându-se cu... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2023, 13:25 (2339 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Viața are «centură de siguranță»

Slobozia: Viața are «centură de siguranță»

Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» a fost săptămâna trecută gazda unui eveniment aflat deja la a treia ediție în Ialomița. Timp de o zi, pe 29 septembrie 2023, elevii tuturor liceelor din Slobozia au participat voluntar la campania «Stop accidentelor! Viața are prioritate!» susținută de Fundația «Malama Cristiana-Cosmina». În cadrul campaniei, peste 200 de elevi au avut șansa de a participa la un curs de conducere auto preventivă, organizat de Academia «Titi Aur». Informațiile teoretice au fost dublate de experiența practică, posibilă grație unui simulator auto adus special pentru acest eveniment.

Tinerii vor să învețe... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2023, 18:20 (2104 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

2 milioane de lei pentru Dispensarul Sudiți

2 milioane de lei pentru Dispensarul Sudiți

Administrația din Sudiți a inaugurat săptămâna trecută un dispensar modern. Valoarea investiției este de 2 milioane de lei. În cadrul dispensarului a fost deschisă o farmacie și trei cabinete medicale specia­lizate, respectiv Cardiologie, Stomatologie și Medicină de familie. «Încercăm să facem lucruri care să le fie de folos oamenilor... Dacă ei sunt mul­țumiți, înseamnă că nu le-am făcut degeaba!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

Un dispensar ca o roată Joi, 28 septembrie 2023, admi­nistrația locală din Sudiți a inaugurat unul dintre cele mai moderne dispensare din județ... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2023, 12:40 (2363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Morminte profanate în Cimitirul Eroilor din Slobozia

Morminte profanate în Cimitirul Eroilor din Slobozia

Este anchetă penală la Slobozia după ce mai multe morminte din Cimitirul Eroilor al orașului au fost profanate în noaptea de joi spre vineri, 5/6 octombrie 2023. Cazul a fost semnalat autorităților de către angajații Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia, care, vineri, 6 octombrie a.c., au intrat în Cimitirul Eroilor pentru a face curățenie printre aleile locurilor de veci.

Verificările sunt în curs
Din primele informații, 9 morminte și o placă funerară au fost vandalizate de către persoane necunoscute care au pătruns în Cimitirul Eroilor. Cel mai... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 16:30 (5593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sediul Poliției Municipale Slobozia se mută într-o centrală termică

Sediul Poliției Municipale Slobozia se mută într-o centrală termică

Joi, 21 septembrie 2023, în cadrul unei ședințe locale extraordinare, Consiliul Local Slobozia a decis acordarea dreptului de folosință cu titlu gratuit Poliției Municipiului Slobozia asupra imobilului «Sediu Administrativ» împreună cu terenul aferent, situat în municipiul Slobozia, pe strada Crinilor. Decizia a fost adoptată în regim de urgență pentru a permite relocarea Poliției Municipale până la sfârșitul lunii decembrie 2023.

Dacă-i ordin, cu plăcere Administrația locală a acordat Poliției Minicipale Slobozia dreptul de folosință cu titlu gratuit asupra centralei termice de pe... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 15:20 (3586 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un nou bloc ANL în 2024

Singurul șantier care nu deranjează orașul

Slobozia: Un nou bloc ANL în 2024

«Obsesiile» investiționale ale administrației Soare au transformat Slobozia într-un șantier «lung» de kilometri. Singura investiție care nu deranjează orașul e blocul ANL din spatele Grupului Școlar «A.I. Cuza», investiția urmând a fi finalizată în aprilie 2024.

Slobozia nu are mână bună la ANL Puține și construite cu greutate, locuințele ANL din Slobozia pot fi numărate pe degetele unei singure mâini. Administrația locală continuă însă să promoveze acest tip de investiții, în condițiile în care nevoia orașului de locuințe este în creștere. În aceste condiții, noul complex ANL din zona... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 10:50 (4756 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița așteaptă «Prima Împădurire»

Terenurile agricole din Ialomița așteaptă «Prima Împădurire»

Uniunea Europeană, prin PNRR, acordă fonduri substanțiale pentru în­ființarea de păduri. Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor este instituția care gestionează, cu sprijinul Gărzii Forestiere, Programul «Prima Împădurire». Lansat oficial în urmă cu un an, acest program nu prezintă interes la nivelul județului Ialomița. Astfel, Ialomița rămâne printre primele județe la nivel național cu cea mai mică suprafață de perdeele forestiere. Singurele măsuri în ceea ce privește creșterea suprafețelor acoperite cu pădure rămân cele ale organizațiilor non-guvernamentale. Reprezentanții asociațiilor care au plantat păduri în județul nostru susțin, de asemenea, că se confruntă cu probleme din cauza interesului... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2023, 15:20 (6178 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Șefa Inspectoratului Școlar Județean Ialomița cere Universității «Ovidius» eliberarea diplomei de master

Șefa Inspectoratului Școlar Județean Ialomița cere Universității «Ovidius» eliberarea diplomei de master

Război în instanță între Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și Universitatea «Ovidius» din Constanța. Profe­sorii constănțeni i-au anulat acesteia studiile de master pe care le-a urmat în cadrul Facultății de Matematică și Informatică, mo­tivând nelegal faptul că șefa Învățămân­tului ialomițean nu are o diplomă de licență. Steluța Mitrea deținea însă o echivalare a studiilor de licență, document ce-i permite înscrierea la cursuri de masterat.

Se așteaptă decizia instanței În 2017, Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2023, 11:10 (13773 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sală Polivalentă de 70,75 milioane de lei

Un nou șantier la Slobozia

Sală Polivalentă de 70,75 milioane de lei

Administrația locală a obținut în această vară auto­rizația de construire pentru Sala Polivalentă din muni­cipiul Slobozia. Investiția se află pe lista Companiei Naționale de Inves­tiții de mai bine de 5 ani. Valoarea investiției se ridică la 70,75 mili­oane de lei, iar lucrările urmează a fi finalizate în 40 de luni. Sala va avea o capacitate de 2266 de locuri și o înălțime P+3. Ordinul de începere a lucrărilor va fi semnat în următoarea perioadă.

Chinurile facerii unei Săli Polivalente Administrațiile locale din Slobozia susțin de mai bine de 20 de ani necesitatea realizării unei... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2023, 13:20 (5839 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

Începute la sfârșitul lunii august 2023, lucrările de reabilitare a podului CFR din apropierea Sloboziei s-au finalizat la începutul lunii octombrie 2023. Pe tot parcursul investiției, circulația garniturilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița a fost suspendată, transfe­rul pasagerilor realizându-se cu ajutorul autobuzelor. Lucrările permit acum garniturilor să circule cu viteză de până la 70 de km/h.

Lucrările, în grafic Conform informațiilor oficiale, re­parațiile podului CFR din apropierea Sloboziei au vizat rectificarea cotelor de reazem, repararea banchetei cuzine­ților... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 21:05 (18772 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16249 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14118 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6795 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10485 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11897 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10892 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10803 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11059 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16678 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10665 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10965 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11181 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10793 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11356 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...