Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Jocuri de lumini și muzică oferite de noile fântâni arteziene ale Sloboziei

Jocuri de lumini și muzică oferite de noile fântâni arteziene ale Sloboziei

Proiectele de modernizare ale zonelor «Casa Armatei» și «Ansamblul Peco» vizează, pe lângă modifică­rile aduse arhitecturii urbane, și reabilitarea integrală a celor 5 fântâni arteziene care au funcționat în aceste zone. Fiecare dintre acestea va oferi cetățenilor jocuri de lumini și jocuri de apă. Toto­dată, una dintre fântâni va fi dotată cu instalație de sono­rizare, pentru a oferi spectacole muzicale.

Proiecte importante pentru Slobozia Parte integrantă a inițiativei Primăriei Slobozia de a reduce emisiile de carbon la nivelul ora­șului prin creșterea mobilității urbane durabile... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2023, 15:10 (2776 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Șpagă «în rate» pentru o programare la examenul pentru obținerea permisului auto

Mercurialul mitei

Șpagă «în rate» pentru o programare la examenul pentru obținerea permisului auto

Nu mai este niciun secret faptul că mulți dintre candidații înscriși la examenul pentru permisul auto obțin documentul prin șpăgi. O anchetă a Serviciului Județean Anticorupție, începută anul trecut și trimisă în judecată în urmă cu o săptămână, scoate în evidență faptul că cei care doresc să devină șoferi ar plăti bani grei pentru asta. Potrivit probatoriului administrat în cauză, un candidat a fost dispus să plătească 1600 de euro, «în două rate», pentru a fi programat mult mai repede la proba practică a examenului auto. Nu a mai apucat să dea banii, pentru că ofițerii Anticorupție au intrat pe fir.

Dosarul, pe masa judecătorilor... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2023, 10:50 (7909 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii, lideri după 9 etape

Fotbal, Liga a II-a, CSC Șelimbăr-Unirea Slobozia 0-1

Galben-albaștrii, lideri după 9 etape

Inestetic dar eficient, jocul prestat de elevii lui Adrian Mihalcea a dus echipa pe primul loc în clasamentul Ligii a II-a, după 9 etape, aspect pe care nici cei mai incurabili optimiști nu l-ar fi anticipat. Duminică, 8 octombrie 2023, la Cisnădie, s-au întâlnit singurele echipe neînvinse din eșalonul secund: CSC Șelimbăr, care a acumulat 20 de puncte, și Unirea Slobozia, cu 18 puncte. A fost un meci cenușiu, lipsit de spectaculozitate, în care ialomițenii au mizat, din nou, pe rezistența defensivei, în ciuda faptului că au avut superioritate numerică mai bine de 70 de minute. Rezultatul final a arătat că au procedat corect. Prin «pârjolirea holdelor», Unirea e pe primul loc, rămâne singura echipă... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2023, 21:50 (2143 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Medicina stomatologică lipsește din Ialomița rurală

Medicina stomatologică lipsește din Ialomița rurală

Un raport oficial al Casei Județene de Asigurări de Sănătate evidențiază deficitul de servicii medicale stomatologice pe care Ialomița îl întâmpină, mai ales în mediul rural. Mai mult, instituția arată faptul că valoarea lunară a su­melor decontate către medicii stomatologi nu depășește 6000 de lei. Tocmai de aceea, foarte puțini specialiști stomatologi au încheiate contracte cu instituția.

Mediul rural are nevoie de stomatologie Deși la nivelul județului Ialomița există aproximativ 100 de cabinete stomatologice, cele mai multe se află în mediul urban, mediul rural confruntându-se cu... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2023, 13:25 (2337 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Viața are «centură de siguranță»

Slobozia: Viața are «centură de siguranță»

Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» a fost săptămâna trecută gazda unui eveniment aflat deja la a treia ediție în Ialomița. Timp de o zi, pe 29 septembrie 2023, elevii tuturor liceelor din Slobozia au participat voluntar la campania «Stop accidentelor! Viața are prioritate!» susținută de Fundația «Malama Cristiana-Cosmina». În cadrul campaniei, peste 200 de elevi au avut șansa de a participa la un curs de conducere auto preventivă, organizat de Academia «Titi Aur». Informațiile teoretice au fost dublate de experiența practică, posibilă grație unui simulator auto adus special pentru acest eveniment.

Tinerii vor să învețe... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2023, 18:20 (2103 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

2 milioane de lei pentru Dispensarul Sudiți

2 milioane de lei pentru Dispensarul Sudiți

Administrația din Sudiți a inaugurat săptămâna trecută un dispensar modern. Valoarea investiției este de 2 milioane de lei. În cadrul dispensarului a fost deschisă o farmacie și trei cabinete medicale specia­lizate, respectiv Cardiologie, Stomatologie și Medicină de familie. «Încercăm să facem lucruri care să le fie de folos oamenilor... Dacă ei sunt mul­țumiți, înseamnă că nu le-am făcut degeaba!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

Un dispensar ca o roată Joi, 28 septembrie 2023, admi­nistrația locală din Sudiți a inaugurat unul dintre cele mai moderne dispensare din județ... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2023, 12:40 (2360 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Morminte profanate în Cimitirul Eroilor din Slobozia

Morminte profanate în Cimitirul Eroilor din Slobozia

Este anchetă penală la Slobozia după ce mai multe morminte din Cimitirul Eroilor al orașului au fost profanate în noaptea de joi spre vineri, 5/6 octombrie 2023. Cazul a fost semnalat autorităților de către angajații Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia, care, vineri, 6 octombrie a.c., au intrat în Cimitirul Eroilor pentru a face curățenie printre aleile locurilor de veci.

Verificările sunt în curs
Din primele informații, 9 morminte și o placă funerară au fost vandalizate de către persoane necunoscute care au pătruns în Cimitirul Eroilor. Cel mai... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 16:30 (5590 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sediul Poliției Municipale Slobozia se mută într-o centrală termică

Sediul Poliției Municipale Slobozia se mută într-o centrală termică

Joi, 21 septembrie 2023, în cadrul unei ședințe locale extraordinare, Consiliul Local Slobozia a decis acordarea dreptului de folosință cu titlu gratuit Poliției Municipiului Slobozia asupra imobilului «Sediu Administrativ» împreună cu terenul aferent, situat în municipiul Slobozia, pe strada Crinilor. Decizia a fost adoptată în regim de urgență pentru a permite relocarea Poliției Municipale până la sfârșitul lunii decembrie 2023.

Dacă-i ordin, cu plăcere Administrația locală a acordat Poliției Minicipale Slobozia dreptul de folosință cu titlu gratuit asupra centralei termice de pe... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 15:20 (3568 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un nou bloc ANL în 2024

Singurul șantier care nu deranjează orașul

Slobozia: Un nou bloc ANL în 2024

«Obsesiile» investiționale ale administrației Soare au transformat Slobozia într-un șantier «lung» de kilometri. Singura investiție care nu deranjează orașul e blocul ANL din spatele Grupului Școlar «A.I. Cuza», investiția urmând a fi finalizată în aprilie 2024.

Slobozia nu are mână bună la ANL Puține și construite cu greutate, locuințele ANL din Slobozia pot fi numărate pe degetele unei singure mâini. Administrația locală continuă însă să promoveze acest tip de investiții, în condițiile în care nevoia orașului de locuințe este în creștere. În aceste condiții, noul complex ANL din zona... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2023, 10:50 (4753 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița așteaptă «Prima Împădurire»

Terenurile agricole din Ialomița așteaptă «Prima Împădurire»

Uniunea Europeană, prin PNRR, acordă fonduri substanțiale pentru în­ființarea de păduri. Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor este instituția care gestionează, cu sprijinul Gărzii Forestiere, Programul «Prima Împădurire». Lansat oficial în urmă cu un an, acest program nu prezintă interes la nivelul județului Ialomița. Astfel, Ialomița rămâne printre primele județe la nivel național cu cea mai mică suprafață de perdeele forestiere. Singurele măsuri în ceea ce privește creșterea suprafețelor acoperite cu pădure rămân cele ale organizațiilor non-guvernamentale. Reprezentanții asociațiilor care au plantat păduri în județul nostru susțin, de asemenea, că se confruntă cu probleme din cauza interesului... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2023, 15:20 (6176 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefa Inspectoratului Școlar Județean Ialomița cere Universității «Ovidius» eliberarea diplomei de master

Șefa Inspectoratului Școlar Județean Ialomița cere Universității «Ovidius» eliberarea diplomei de master

Război în instanță între Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și Universitatea «Ovidius» din Constanța. Profe­sorii constănțeni i-au anulat acesteia studiile de master pe care le-a urmat în cadrul Facultății de Matematică și Informatică, mo­tivând nelegal faptul că șefa Învățămân­tului ialomițean nu are o diplomă de licență. Steluța Mitrea deținea însă o echivalare a studiilor de licență, document ce-i permite înscrierea la cursuri de masterat.

Se așteaptă decizia instanței În 2017, Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2023, 11:10 (13763 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală Polivalentă de 70,75 milioane de lei

Un nou șantier la Slobozia

Sală Polivalentă de 70,75 milioane de lei

Administrația locală a obținut în această vară auto­rizația de construire pentru Sala Polivalentă din muni­cipiul Slobozia. Investiția se află pe lista Companiei Naționale de Inves­tiții de mai bine de 5 ani. Valoarea investiției se ridică la 70,75 mili­oane de lei, iar lucrările urmează a fi finalizate în 40 de luni. Sala va avea o capacitate de 2266 de locuri și o înălțime P+3. Ordinul de începere a lucrărilor va fi semnat în următoarea perioadă.

Chinurile facerii unei Săli Polivalente Administrațiile locale din Slobozia susțin de mai bine de 20 de ani necesitatea realizării unei... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2023, 13:20 (5838 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

Începute la sfârșitul lunii august 2023, lucrările de reabilitare a podului CFR din apropierea Sloboziei s-au finalizat la începutul lunii octombrie 2023. Pe tot parcursul investiției, circulația garniturilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița a fost suspendată, transfe­rul pasagerilor realizându-se cu ajutorul autobuzelor. Lucrările permit acum garniturilor să circule cu viteză de până la 70 de km/h.

Lucrările, în grafic Conform informațiilor oficiale, re­parațiile podului CFR din apropierea Sloboziei au vizat rectificarea cotelor de reazem, repararea banchetei cuzine­ților... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 21:05 (18757 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Violența în școli», problema nerezolvată a Învățământului ialomițean

«Violența în școli», problema nerezolvată a Învățământului ialomițean

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratul Școlar Județean Ialomița susțin faptul că fenomenul violenței în școli este sub control. Organizațiile non-guvernamentale arată statistic faptul că realitatea este cu totul alta. Cele două instituții publice preferă să «cosmetizeze» an de an aceste cazuri și să excludă din rapoartele oficiale situația prezentă în cadrul unităților de învățământ.

Realitatea din școli Fundațiile «World Vision România» și «Salvați Copiii România» redactează periodic rapoarte cu privire la starea în care se află învățământul românesc, accentuând... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 17:20 (5680 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Pragmatism în joc și un dram de noroc

Fotbal, Unirea Slobozia-CSM Alexandria 1-0

Pragmatism în joc și un dram de noroc

Pentru Unirea Slobozia urmează o serie de jocuri dificile, astfel că o victorie cu CSM Alexandria era mai mult decât binevenită. Teleormănenii tocmai își schimbaseră antrenorul (am întâlnit aceeași situație și cu Metaloglobus), iar în etapele anterioare arătaseră că se simt bine în deplasare (victorie la Chiajna, egal în Ghencea). E greu să te exprimi la adevărata ta valoare cu un astfel de adversar. În mod logic, a apărut crisparea, iar jocul echipei noastre a avut de suferit. Cu toate acestea, rezolvarea a venit de la atât de necesarul dram de noroc, iar Unirea și-a securizat locul 2, fiind la două lungimi de liderul CSC Șelimbăr. Cele două echipe se vor înfrunta duminică, 8 octombrie 2023,... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 16:05 (2624 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Prăbușire în finalul meciului

Fotbal, Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă-Recolta Gheorghe Doja 5-2

Prăbușire în finalul meciului

Am văzut, pe Stadionul «Ideal» din Cernavodă, unul dintre cele mai frumoase meciuri pe care Liga a III-a putea să le încapă. Recolta Gheorghe Doja a dat, în ciuda rezultatului final, o replică foarte bună Axiopolisului din localitate. Băieții lui Mirel Condei arată mai bine decât ne-am fi așteptat și, cu mai multă concentrare, mai ales în centrul defensivei, pot realiza mai mult decât și-au propus, eventual o calificare în play-off. Mai e însă mult până acolo, iar meciul de la Cerna­vodă a demonstrat-o cu pri­sosință. Antrenorul Mirel Condei a început meciul cu următorii jucători: Oprica-Negustoru, Ene, Ivan, Andrei-Alexe, Palii-Drăgan, Răduca, Liță-Năstase. Prima ocazie apare în minutul... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 13:25 (2052 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Cristian Gavrilă a câștigat Cupa României la sabie cadeți

Scrimă

Cristian Gavrilă a câștigat Cupa României la sabie cadeți

Noua descoperire a profesorului Marin Cruțu, talentatul Cristian Marian Gavrilă, a fost din nou stăpânul planșei într-o competiție de anvergură. Sala «Ana Pascu», din București, a găzduit Cupa României la scrimă. Pe tabloul masculin al categoriei cadeților, Cristian Gavrilă, sportiv legitimat la CSS Slobozia, a avut o evoluție excelentă, plecând în final cu trofeul în bagaje. Nu a avut meciuri ușoare, dar în toate s-a impus fără prea mari emoții. În Șaisprezecimile competiției, Gavrilă a trecut cu 15-12 de Călin Ioan Soare, de la Sabia București. În Optimi, s-a impus mai clar, 15-9, în fața altui reprezentant al Sabiei București, Mihnea Ștefan Munteanu. În Sferturi l-a întâlnit pe dinamovistul... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 11:40 (5595 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Evenimente de Slobozia

Evenimente de Slobozia

Dom’le, ce să pățească aitieful ăla organizat la Slobozia de cel mai de soi master of ceremonies din toate timpurile... Păi să vă spunem noi că am fost acolo, când rusoaica se lupta cu o croată pe punctele alea vetea de care tot ne-a vorbit mc Satori (cu Art, că asociația aia fără Art s-a dus, bubuită fiind în străfundurile Finanțelor). Așadar, când era finala-n toi, a-nce­put Vlădica să tragă la clopote de le tremurau camerele la ăia de la tevereu. Acuma, ca și mc Satori, și noi am zis că le bate intenționat. Bine, ne-am gândit și că ar fi posibil ca unii dintre băiețeii ăia de au însoțit oficialitățile invitate de Vlădica... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2023, 15:05 (6512 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Apel București a anulat definitiv diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

După 6 ani

Curtea de Apel București a anulat definitiv diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Recent, Curtea de Apel București s-a pronunțat definitiv pe latura civilă a dosarului penal «Mită pentru BAC 2012». Cauza civilă a vizat aularea tuturor celor 100 de diplome pe care absolvenții de liceu din Ialomița/promoția 2012 le-au obținut mituind profesorii. Jude­carea acestui proces a în­ceput în 2017 și a fost viciată de mai multe aspecte procedurale de care nu a ținut cont nici organele de cercetare penală, respectiv Direcția Națională Anti­corupție, nici Inspecto­ratul Școlar Județean Ialomița, instituția care a monitorizat demersul privind eliberarea documentelor. Niciuna din cele două instituții nu știe însă ce se va întâmpla de acum înainte, având în vedere decizia pe care au adoptat... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2023, 10:55 (14621 vizualizări - 5 comentarii)

REPORTAJ

Scrisoare deschisă către George

Scrisoare deschisă către George

În urmă cu aproape două săptămâni o adolescentă aflată la Școala Politică organizată de AUR la Neptun a reclamat că ar fi fost violată. Tânăra este din Ialomița, are 17 ani și se afla acolo împreună cu membri ai AUR Ialomița. În răstimpul care a trecut de la acest moment, presa centrală și locală s-a întrecut pe sine în mediatizarea amănuntelor sordide ale acestei întâmplări nenorocite. Dincolo de politizarea inevitabilă a situației, dincolo de polarizarea opiniei publice (da, există și susținători ai presupușilor vinovați!) și în așteptarea unei anchete care în România ar putea trena ani, Independent a decis să publice această «scrisoare deschisă... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2023, 15:25 (9518 vizualizări - 12 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

În dimineața zilei de luni, 22 august a.c., în intervalul orar 6,00-9,00, polițiștii din cadrul structurilor rutiere ale IPJ Ialomița au desfășurat o acțiune pe linia transportului public de persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:35
(10359 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Luni, 22 august a.c., la Stația de Taxare Fetești pe Autostrada A2, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu polițiștii Biroului de Poliție Autostrada A2 București-Constanța și polițiștii de frontieră ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:25
(12375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28985, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 21 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 16:10
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 15:10
(5840 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Accidente la Grivița și Țăndărei

Vineri, 19 august a.c., în jurul orelor 15,30, două echipaje de pompieri din Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 14:55
(12103 vizualizări - 0 comentarii)


MADR acordă ajutoare excepționale producătorilor agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), informează potențialii beneficiari că, în perioada 19 august-2 septembrie 2022 inclusiv, primește ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 12:25
(11843 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-au pierdut viața căzând într-un canal

Doi bărbați, în vârstă de 38 și 53 de ani, au murit duminică, 21 august a.c., în timp ce se aflau la serviciu. Împreună cu un alt coleg, un bărbat de 34 de ani, aceștia au încercat să curețe un canal de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 21:40
(8340 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1646 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(12968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2161 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7411 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4822 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4820 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10008 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13934 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11898 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28903, fiind înregistrate 60 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 17 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 16:15
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28843, fiind înregistrate 43 de cazuri noi față de ziua de marți, 16 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 August 2022, 16:40
(2385 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 28 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28800, fiind înregistrate 28 de cazuri noi față de ziua de luni, 15 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 16:15
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: A început Bacalaureatul de toamnă 2022

Marți, 16 august a.c., s-a desfășurat prima probă scrisă a Bacalaureatului de toamnă 2022. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean, au fost organizate 3 centre de examen. La prima ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 15:15
(30224 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 284 mii de lei

În perioada 12-15 august a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 500 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 725 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:45
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

În minivacanța de Sfânta Maria, pompierii ialomițeni au participat la 73 de intervenții ce au vizat acordarea de prim ajutor, descarcerarea, salvarea persoanelor și animalelor din medii ostile vieții. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:15
(18478 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița informează că duminică, 14 august a.c., a depistat un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din Amara, care avea asupra sa substanțe susceptibile ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 20:10
(9580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28772, fiind înregistrate 21 de cazuri noi față de ziua de duminică, 14 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 16:10
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28751, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 13 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 August 2022, 16:20
(3057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28744, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 12 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 August 2022, 16:50
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 42 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28711, fiind înregistrate 42 de cazuri noi față de ziua de joi, 11 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:15
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 100 de polițiști, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va fi la datorie pentru ca întreaga comunitate să se bucure în liniște și siguranță de minivacanța prilejuită de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, precum ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:00
(15553 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...