Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O femeie a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni, pe trotuar

O femeie a născut în fața Spitalului Municipal Urziceni, pe trotuar

Amenzi de 11 mii de lei aplicate pentru modul în care medicii au tratat mama. Poliția a deschis un dosar penal!

Caz șocant la Urziceni, acolo unde o femeie a născut în fața spitalului din oraș, sub privirile nepăsătoare ale personalului medical. La câteva minute de la naștere, mama a fost preluată de un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița și transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Bebeluș născut pe trotuar
Din primele informații se pare că femeia s-a prezentat în dimineața zilei de luni, 31 iulie a.c., la Camera de Gardă a Spitalului Municipal Urziceni, fiind în travaliu. Medicii i-ar fi spus că nu au linie de gardă pentru Neonatologie și că nu o pot ajuta... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2023, 16:30 (60913 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Malul lacului Amara a fost igienizat în zona plajelor publice

Malul lacului Amara a fost igienizat în zona plajelor publice

Deși nici anul acesta plajele publice din Amara nu vor fi deschise publicului, administrația locală a făcut primele investiții în noua imagine a lacului. Grație unui acord cu Ministerul Mediului, administrația locală a obținut permisiunea de a igieniza malul lacului. În cadrul acestui proces, malul lacului a fost stabilizat cu pietre de granit, iar fundul lacului a fost curățat în zona plajelor publice. «Vrem ca turiștii să beneficieze de toate condițiile pe care le putem oferi... Acesta este primul pas, iar până la sfârșitul verii 2023 vor fi instalate și pontoanele mobile pe cele două plaje unde se execută lucrări de reabilitare!» a precizat primarul orașului Amara. Reamintim că la acest moment... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2023, 15:10 (26168 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe harta «sărăciei educaționale»

Ialomița, pe harta «sărăciei educaționale»

bonus: Liceele militare, alternativa pentru o carieră de succes

Conform datelor statistice, mai bine de 80% din învățământul liceal din județul Ialomița se desfășoară în cadrul liceelor tehnologice și școlilor profesionale. Un raport al Orga­nizației «Salvați Copiii Româ­nia» arată faptul că unitățile de învățământ nu au capacitatea de a le oferi elevilor educație de calitate și nu pot să-i încurajeze să-și dezvolte aptitudinile sau să se poată integra pe piața muncii. Iar toate aceste deficiențe se văd cu ochiul liber după fiecare sesiune a Bacalaureatului. De la an la an însă, aceste unități caută soluții pentru a-și îmbunătăți oferta educațională.

Învățământul tehnologic, în impas... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2023, 10:55 (3126 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița a început procesul de dezinstituționalizare

DGASPC Ialomița a început procesul de dezinstituționalizare

Cel mai mare furnizor de servicii sociale din județ, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a început procesul de dezinstituționalizare pentru persoanele adulte cu handicap. Astfel, vor fi construite centre dedicate acestora și se vor face demersuri în vederea in­serției în fami­liile de care aparțin. Până în 2030, con­form planului, DGASPC Ialomița trebuie să reducă numărul persoa­nelor instituționalizate la 107.

Demers în curs de implementare Dezinstuționalizarea este o măsură legală prin care se încearcă inserția în fa­miliile din care provin a persoanelor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2023, 12:40 (25206 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Isus, inculpat într-un dosar penal după ce a bătut un polițist din Fierbinți-Târg

Isus, inculpat într-un dosar penal după ce a bătut un polițist din Fierbinți-Târg

Un bărbat pe nume Isus V. este inculpat într-un dosar penal, instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Acesta a fost trimis recent în judecată după ce a bătut un polițist. Surse judiciare susțin faptul că Isus este un client mai vechi al organelor judiciare locale din zona Urziceniului, în trecut fiind anchetat și pentru alte fapte penale.

Se așteaptă soluția instanței Isus V., originar din satul Sitaru, aflat la granița dintre județele Ialomița și Ilfov, și-a vărsat nervii pe un polițist din orașul Fierbinți-Târg. În primăvara anului 2018, Isus se afla... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2023, 13:10 (15724 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Forumul APPR pariază 350000 de euro pe «FarmConect»

În perioada 31 august-3 septembrie 2023

Forumul APPR pariază 350000 de euro pe «FarmConect»

Forumul APPR a organizat miercuri, 5 iulie 2023, o conferință de prezentare a celei de a doua ediții a Târgului agriculturii românești «Farm­Co­nect». Aflat la a doua ediție, eve­nimentul își propune să atragă atenția asupra oportu­nităților agricole pe care le oferă Ialomița și să transforme Slobozia într-unul dintre epicentrele economice ale agriculturii românești. «Ca și anul trecut, ne propunem două obiective principale: primul este să do­vedim că Ialomița este un județ primitor pentru investitori, iar al doilea este un obiectiv educațional. Vrem ca publicul să în­țeleagă ce se întâmplă în domeniul agricol și să fie informat corect atunci când ia decizii!» a precizat Nicolae Sitaru, președintele... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 16:35 (4295 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procese în instanță ale cetățenilor străini pentru menținerea dreptului de ședere pe teritoriul Ialomiței

Procese în instanță ale cetățenilor străini pentru menținerea dreptului de ședere pe teritoriul Ialomiței

Peste 100 de cetățeni străini, majoritatea muncitori veniți din țări asiatice să lucreze pe raza județului Ialomița, au dat în judecată Biroul de Imigrări Ialomița, nemulțumiți de faptul că instituția a făcut de­mersuri în vederea re­patrierii acestora. Ofi­cialii Biroului de Emi­grări Ialomița susțin faptul că respectivele persoane au încălcat pre­vederile în ceea ce pri­vește dreptul de ședere pe teritoriul României.

Procesele, în curs de soluționare Potrivit procedurilor legale, Biroul de Imigrări Ialomița are obligația de a verifica periodic respectarea dreptului de ședere acordat... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 15:20 (14920 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Investiții de 15,1 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Slobozia e parte din «România Educată»

Investiții de 15,1 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare, a semnat joi, 26 iulie 2023, alături de Ligia Deca, ministrul Educației, contractul de finanțare pentru proiectul «Dotarea unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din Municipiul Slobozia». Semnarea acestor contracte de finanțare a investițiilor în unitățile de învățământ este unul dintre cele mai importante momente din istoria învățământului românesc, fiind vorba despre cea mai mare investiție care a avut loc vreodată în România în acest domeniu. Totalul sumelor se ridică la peste 1 miliard de euro, fonduri alocate creșterii calității a peste 5600 de unități de învățământ.

A venit rândul școlilor... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 13:40 (10406 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA are de înlocuit 2 kilometri de rețea de apă la Slobozia

«Moștenirea» administrației Ionașcu

Urban SA are de înlocuit 2 kilometri de rețea de apă la Slobozia

În urmă cu 13 ani, administrația Ionașcu cheltuia aproximativ 23 milioane de lei pentru înlocuirea celor 42 kilometri de rețea de alimentare cu apă din Slobozia prin tehnologia «tub în tub». Datele oficiale confirmă faptul că unele tronsoane din această rețea de apă nu au fost înlocuite niciodată! Într-o corespodență oficială cu Primăria Slobozia, Urban SA estimează lungimea rețelei de țevi de oțel neînlocuite la aproximativ 2 kilometri.

«Moștenirea» lui Ionașcu Săptămâna trecută, Urban SA a anunțat că execută «lucrări de înlocuire a conductei metalice ce traversează Bulevardul Matei... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2023, 11:05 (12793 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara se confruntă cu «o criză de apă la robinete»

Irigații cu apă potabilă

Amara se confruntă cu «o criză de apă la robinete»

În fiecare vară, stațiunea Amara se confruntă cu «o criză de apă la robinete». Autoritățile locale caută soluții pentru a determina locuitorii orașului să reunțe la irigarea grădinilor cu apă din rețea. Primarul Alin-Sorin Sandu susține un proiect de investiții în valoare de 8,3 mili­oane de lei care ar permite dublarea volumului de apă distribuit. La acest moment, Amara consumă 220 mc de apă pe oră și produce aproximativ 80 mc de apă pe oră...

Amara nu are apă la robinete În fiecare vară, orașul-stațiune Amara se confruntă cu «o criză a apei la robinetele consumatorilor». Comitetul... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2023, 14:50 (13007 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritatea Județeană de Transport Ialomița caută soluții pentru licitarea traseelor «neprofitabile»

Autoritatea Județeană de Transport Ialomița caută soluții pentru licitarea traseelor «neprofitabile»

bonus: Condiții decente de transport pe ruta Slobozia-Amara

9 trasee destinate transportului public județean din Ialomița, care cuprind localități din Centrul și Estul județului, așteaptă de peste 5 ani să fie licitate de către transportatori. Oficialii Autorității Județene Transport Ialomița din cadrul Consiliului Județean Ialomița susțin că scot la licitație aceste trasee, dar operatorii nu se arată interesați de ele, invocând faptul că nu pot aduce suficient profit. «Sperăm că, până la urmă, vor exista societăți interesate!» susțin reprezentanții Autorității Județene de Transport.

Măsuri pentru preluarea traseelor Cele 9 trasee, considerate... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2023, 11:05 (12578 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu, comuna fără «depozitări necontrolate de deșeuri»

Exemple de bună practică

Bucu, comuna fără «depozitări necontrolate de deșeuri»

bonus: Fără bani, gropile de gunoi ard singure

Oficial, Ialomița nu mai are «gropi de gunoi» la marginea localităților. În realitate, comunele din Ialomița care au reușit să stopeze acest fenomen pot fi numărate pe degete. Comuna Bucu rămâne un exemplu de bună practică, la 14 ani de la închiderea oficială a gropilor de gunoi. O inițiativă similară a fost susținută, prin intermediul ADI Ialomița, la Manasia. Pentru restul județului, autoritățile închid ochii, iar «gropile de gunoi neconforme» au fost transformate în «depozitări necontrolate de deșeuri».

Cu un exemplu nu se face primăvară În 2009, județul Ialomița închidea oficial... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2023, 13:40 (8495 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Titularizarea, examenul de foc al profesorilor ialomițeni

Titularizarea, examenul de foc al profesorilor ialomițeni

O analiză a rezultatelor obținute de profesorii ialomițeni la examenul de Titularizare, înainte de corectarea contestațiilor, arată faptul că dascălii nu s-au pregătit pentru această testare. Și anul acesta, Ialomița s-a situat sub media națională în ceea ce privește procentul de promovare. Dincolo de rezultate, rămâne problema valabilității posturilor pentru care profesorii și-au dorit să obțină un loc definitiv în Învățământ. De la un an la altul, aceste locuri sunt tot mai puține...

Rezultate sub așteptări La fel ca și în cazul elevilor, și profesorii au obținut rezultate sub așteptări... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 19:35 (12212 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Iau startul la Reșița

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Iau startul la Reșița

S-a tras la sorți țintarul Ligii a II-a, iar Unirea Slobozia începe campionatul, pentru a treia oară conse­cutiv, în compania unei nou-promovate. În 2021 a fost Unirea Dej, iar ialomițenii au învins cu 2-0, prin dubla lui Robert Mustacă. În 2022 a fost Minaur Baia Mare, iar Unirea a învins cu 3-0 prin golurile sembate de Rus, Afalna și Coadă. Acum, în 2023, Unirea joacă în deplasare cu CSM Reșița, revenită, după 2 ani, în eșalonul secund. Meciul va fi sâmbătă, 5 august 2023, cel mai probabil, la orele 11,00 (este greu de crezut că va fi televizat). Nu va fi un meci ușor, bănățenii întărindu-și substanțial lotul în această vară. Însă, cu siguranță, echipa antrenată de Adrian Mihalcea vrea să revină... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 18:50 (5119 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Clean Tech face legea la Ciulnița

Clean Tech face legea la Ciulnița

Războiul dintre Clean Tech Ciul­nița și locuitorii din proximitate e mai vechi de 10 ani... Și în 10 ani s-au schimbat multe! Proprietarii fabricii, numărul de combatanți, valoarea investițiilor, minciunile... Un singur lucru a rămas la fel. Mirosul! La 40 de grade, în plină caniculă, mirosul care vine de la Clean Tech e inconfun­dabil. Miroase a hoit, a pene arse și a putred. Totul chimizat cu un soi de parfum care te face să icnești instantaneu. După 10 minute de respirat aerul ăsta, creierul intră în alertă și îți comandă să fugi. După un sfert de oră îți lăcrimează ochii. După o oră, respirația îți miroase și ea a hoit, iar gura ți se usucă. Pare ireal, dar se întâmplă la doi pași de Slobozia... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 17:55 (13703 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în primul amical

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Înfrângere în primul amical

Recolta Gheorghe Doja a dat startul meciurilor de pregătire în vederea celui de-al cincilea sezon consecutiv de Liga a III-a. Ialomițenii s-au duelat sâmbătă, 22 iulie 2023, cu Dunărea Călărași, pe terenul acesteia. La Călărași se vorbește din nou despre performanță, despre lupta pentru promovare, iar acest lucru se vede în campania de transferuri pe care dunărenii au demarat-o în această vară. Călărașiul a luat o opțiune serioasă pentru victorie încă din prima repriză, având la pauză 2-0. Recolta, echipă antrenată de călărășeanul Mirel Condei, a echilibrat jocul în partea secundă, când Andrei Comșa a marcat o dublă pentru ialomițeni. Condei a început meciul în formula Oprică-Barabaș, Lungu, ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 14:20 (10535 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Cristina Drugă, Campioană Mondială «U23»

Canotaj

Cristina Drugă, Campioană Mondială «U23»

Povestea tinerei canotoare ialomițene Cristina Drugă, plecată spre marea performanță din comuna Săveni, a atins noi culmi în aceste zile. În urmă cu un an, Cristina devenea, în Belgia, Campioană Europeană la Tineret. Aminteam atunci de visul ei de a fi Campioană Mondială, împlinit, în parte, cu câteva zile în urmă. Orașul bulgar Plovdiv găzduiește în această pe­rioadă Campionatul Mondial de Canotaj adresat sportivilor sub 23 de ani. Prima medalie de aur pentru România a fost adusă de echipajul feminin de 4 vâsle. Din acest echipaj a făcut parte Cristina Drugă care, ală­turi de coechipierele sale, Emanuela Ciotău, Patricia Cireș și Alexandra Ungureanu, au făcut o cursă extraordinară, terminată... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 13:40 (3554 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

CSM Fetești, finalista fazei regionale

Fotbal, Cupa României

CSM Fetești, finalista fazei regionale

Evoluția bună din meciul cu CSL Ștefănești a continuat pentru CSM Fetești și în confruntarea, de pe propriul teten, cu prahovenii de la CSO Boldești Scăeni. După un început de meci mai nesigur, în care inspirația portarului Călugăru a blocat drumul spre gol al echipei adverse, ialomițenii punctează prin talentatul Daniel Grigore și înving cu 1-0. Feteștiul câștigă grupa și merge în finala fazei regionale unde se duelează, tot pe propriul teren, cu Viitorul Ileana, revelație a fotbalului călărășean. Meciul s-a jucat sâmbătă, 22 iulie 2023, iar după o primă repriză echilibrată, terminată fără gol, oaspeții pun stăpânire pe joc și câștigă cu 3-1. Golul de onoare al Feteștiului a fost marcat de Ureche... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2023, 12:05 (3599 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

După 11 ani de așteptare, administrația locală din Fetești a reușit să convingă Compania Națională de Investiții să preia proiectul privind construirea noului sediu al Primăriei din localitate. În perioada următoare, oficialii CNI vor realiza caietul de sarcini și vor scoate la licitație proiectul tehnic și exe­cuția acestei investiții. Cel mai probabil, noul sediu va deveni funcțional după anul 2026.

Proiect predat către CNI În anul 2012, din cauza stării precare în care se afla fostul sediu al Primăriei muni­cipiului Fetești, fiind singura clădire din județul Ialomița cu risc ridicat... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2023, 15:10 (5494 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița se pregătește de «Festivalul Manelelor»

Ialomița se pregătește de «Festivalul Manelelor»

Febra festivalurilor face rava­gii în administrația ialomițeană. Încurajați de modelul «FreeLand», fiecare administrație, de la Urziceni la Fetești și de la Consiliul Județean la comune cu 1000 de locuitori visează să transforme sărbătorile locale de peste an în festivaluri. Ultima inițiativă de gen aparține Asociației «Partida Romilor»-filiala Ialomița. Dornică să își reconfirme prezența în spațiul public, Asociația va organiza în perioada 11-13 august 2023, un Festival dedicat romilor. Evenimentul va avea loc la Slobozia, cu sprijinul administrației locale. «Romii vor să fie respectați ca să poată respecta! Suntem bucuroși să fim par­teneri în acest proiect care își propune să pună în valoare... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2023, 11:10 (24178 vizualizări - 27 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: 4,52 milioane lei, TVA de rambursat

În luna septembrie2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în suma de 4,52 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:32
(7618 vizualizări - 0 comentarii)


PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general, Otilia Dumitru

«PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, pentru cele întîmplate la Bacalaureat în acest an» se arată într-un comunicat de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:31
(8534 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Septembrie 2012, 18:17


Slobozia: Sprijin pentru copiii cu dizabilități

Marți, 4 septembrie a.c., în cartierul Bora din Slobozia a fost inaugurat «Complexul de Servicii-Case de Tip Familial», destinat copiilor cu dizabilități din oraș. Capacitatea complexului este de 36 de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(8381 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: A intrat cu tractorul în tren

Accident feroviar în seara zilei de marți, 4 septembrie a.c., la trecerea de nivel cu calea ferată din comuna ialomițeană Sfîntu Gheorghe. Un tractor a fost izbit în plin de un tren de marfă. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(9711 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Amendat pentru că și-a înjurat profesorii!

Curtea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia a fost în după-amiaza zilei de joi, 30 august a.c., scena unui protest spontan. Supărat că nu a reușit să treacă o corigență, un elev a început ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:48
(20384 vizualizări - 23 comentarii)


Pietoni răniți în accidente la Urziceni și Adîncata

Un bărbat de 40 ani, din Urziceni, a fost transportat în cursul zilei de joi, 30 august a.c., la Spitalul Municipal după ce a fost implicat într-un eveniment rutier. Accidentul s-a produs la ora 17,45, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:41
(10339 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

În cursul zilei de joi, 30 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase și Secția Rurală Slobozia au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:35
(13158 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare: S-au împlinit 119 de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România

Eveniment marcant la Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. Oamenii în uniformă au serbat marți, 28 august a.c., 119 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România. La sfîrșitul săptămînii ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:06
(8910 vizualizări - 1 comentariu)


Alexeni: Acroșat pe DN2A

Marți, 28 august a.c., pe raza localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Conform cercetărilor preliminare, un pieton care s-a angajat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:02
(8336 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Căzănești: Beat cui la volan a provocat un accident

În cursul zilei de miercuri, 29 august a.c., Poliția Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Gării, din localitate, s-a produs un accident de circulație. Din cercetările efectuate de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:00
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori prinși la furat

Trei tineri, în vîrstă de 15 și 16 ani, din comuna Alexeni, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției de către un bătrîn de 79 ani, din ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(7193 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Joi, 30 august a.c., la Miloșești, anexele unei gospodării au luat foc din cauza unei acumulări de gaze provenită de la o butelie. Potrivit cercetărilor preliminare, flacăra focului de la aragaz s-a stins ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială
angajează
muncitori sau echipă pentru placări cu polistiren în București
Relații la telefon 0747/171.715

30 August 2012, 14:40


Hoți din Brăila, prinși în flagrant la Țăndărei

Patru persoane, cu vîrste cuprinse între 19 și 21 ani, domiciliați în județul Brăila, sînt cercetate pentru furt calificat, după ce au fost depistate în flagrant, în cursul nopții de marți spre miercuri ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 14:38
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

30 August 2012, 14:37


Slobozia: Pistol cu gaze, fără permis

În cursul zilei de marți, 28 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat, în urma unei acțiuni desfășurate, un bărbat de 57 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 13:01
(9758 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copaci dărîmați de vînt

Vîntul puternic înregistrat luni, 27 august a.c., pe teritoriul județului Ialomița a dus la prăbușirea unui copac pe acoperișul unei case. Evenimentul a avut loc în jurul orei 19,10, în cartierul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 12:55
(8166 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furtună


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

29 August 2012, 18:21


Anunț

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița caută să închirieze un apartament cu 4 sau 5 camere complet mobilat și utilat în vederea găzduirii unor voluntari străini pe perioadă de 1 an.
Se solicită o ofertă scrisă care să cuprindă adresa, descrierea apartamentului, numărul de camere, utilitățile, dotările deținute, date de contact în vederea vizitării locației și oferirii altor detalii etc.
Cei interesați sînt rugați să prezinte oferta la sediul DGASPC Ialomița din str. C.D. Gherea, nr. 1 (lîngă Șc. nr.6 Slobozia,
în spatele Pieței Mari), pînă pe data de 7.09.2012.
Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la telefon 0243/231.088, între orele 8,00-16,00, persoană de contact Raluca Romaniuc.

29 August 2012, 18:08


Reviga: Atenție! Cad oameni din... nuc!

Temperaturile ridicate înregistrate la sfîrșitul săptămînii l-au băgat în spital pe un bărbat, de 53 ani, din Reviga. În noaptea de sîmbătă/duminică, 25/26 august a.c., omul a ajuns în stare gravă la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 21:00
(8633 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă la Coșereni. Și-a ucis prietenul de pahar cu parul!

Omor la drumul mare vineri, 25 august a.c., pe străzile din Coșereni. După ce au uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît, doi localnici, de 37 și 47 ani, s-au luat la ceartă. Scandalul s-a terminat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:55
(10731 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni crimă


Fetești: O fetiță de 3 ani a murit după ce bunica sa i-a administrat cafea măcinată pe post de medicament!

Poliția a fost sesizată duminică, 26 august a.c., de către un reprezentant al Spitalului Fetești, cu privire la faptul că la camera de gardă a fost adusă o minoră de 2 ani și 11 luni, care ulterior a decedat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:48
(13007 vizualizări - 1 comentariu)


Păltiniș: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Duminică, 26 august a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2A, în localitatea Păltiniș, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:46
(7802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Patru ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 40 ani, sînt cercetați de polițiștii rutieri întrucît au fost depistați la volanul unor autoturisme avînd o îmbibație alcoolică peste limitele legale. În ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:44
(8229 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii i-au furat bicicletele

Vineri, 24 august a.c., agentul Postului de Poliție Axintele a fost sesizat de către o femeie din comună, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței două biciclete. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:43
(10788 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Casă în flăcări la Rovine, miriști incendiate

În dimineața zilei de duminică, 26 august a.c., în urma unui scurtcircuit electric, locuința unui cetățean din localitatea Rovine a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Slobozia și Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:45
(9977 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tinere cercetate după ce au înșelat o vînzătoare

Două tinere, în vîrstă de 19, respectiv 26 de ani, ambele domiciliate în municipiul Brăila, sînt cercetate de polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:42
(7479 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9804 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...