Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ploaie de medalii pentru ialomițeni

Kempo

Ploaie de medalii pentru ialomițeni

Sala «Apollo» din București a fost gazda Campionatului Național de Semi-Kempo. S-a întâmplat pe 4 martie 2023, zi în care peste 700 de practicanți ai acestei discipline spor­tive au fost prezenți la acest eveniment. «A fost o adevărată ne­bunie, un eve­niment cum rar am trăit. Mi-a plăcut și sper să mai avem astfel de evenimente!» ne-a declarat o participantă la competiție. Așa cum ne-au obișnuit, ialomițenii și-au luat partea leului. CSM Unirea Slobozia a cucerit aurul prin Alexandru Ionescu și Luca Milea. Și alți luptători pregătiți de antrenorul Mihai Manea au urcat pe podium. Astfel, carismaticul Valentin Milea a ocupat locul 2, iar pe locul 3 s-au clasat Irina Cîrstea, Viorel Ioniță și Costin... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 12:20 (9985 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Retur început în forță de FCSB/Activ Slobozia

Fotbal feminin

Retur început în forță de FCSB/Activ Slobozia

După cum se știe, Activ Slobozia continuă să-și valorifice existența în Liga a II-a a fotbalului feminin. Tot ce se întâmplă la această echipă este rodul muncii președintei Clubului, Daniela Ioniță, cea care a izbutit asocierea Activ Slobozia la SC FC FCSB SA, club patronat de mediatizatul Gigi Becali. Grație tânărului antrenor Marius Chițoiu, echipa a avut un parcurs de toamnă peste așteptări, ocupând la finalul turului locul 5. Activ Slobozia și-a consolidat această poziție după victoria cu 4-0, în deplasare, la Baraolt în fața celor de la FC Vasas Feminin. Activitatea Activ Slobozia în domeniul fotbalului feminin nu se mărginește aici. Clubul ialomițean are participări în competiții la toate... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 11:05 (13686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Administrație cu năbădăi

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Miercuri, 22 februarie 2023, Consiliul Local Fierbinți-Târg a votat bugetul orașului pentru anul în curs. Grupul de consilieri PNL-USR, majoritar în cadrul Consiliului Local, a susținut 14 amendamente la acest buget. Primarul PSD Iusein Iuksel susține că amendamentele blochează funcționarea administrației locale: «Forma în care a fost votat bugetul nu permite funcționarea instituției... Iar fără funcționare, nu putem avea dezvoltare, oricât ne-am dori!».

Un Consiliu de talibani, un buget disfuncțional Conflictele administrative și politice din Consiliul Local Fierbinți-Târg sunt vechi... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 14:05 (9381 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Administrația județeană face noi demersuri legislative pentru reglementarea activității de transfer, tratare și depozitare a deșeurilor menajere colectate de ADI ECOO 2009 SRL. Marți, 28 februarie 2023, Consiliul Județean a aprobat un proiect de hotărâre care permite acestei firme «să delege activitățile de transfer, de tratare și de depozitare către Vivani Salubritate SA». Decizia ar permite reglementarea unei activități care s-a desfășurat până la acest moment dezordonat și fără respectarea tuturor reglementărilor legale în vigoare. Prețul mediu pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale practicat de Vivani Salubritate SA este de 420 de lei/tonă.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 09:55 (10692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

Investiție aprobată

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

După 2 ani de așteptare, Căminul Cultural din orașul Amara va fi reabilitat. Compania Națională de Investiții a aprobat în cele din urmă proiectul. Acesta este unul dintre cele 20 de proiecte edilitare depuse de administrațiile locale din Ialomița la CNI, în vederea finanțării.

Proiect finanțat la Amara Autoritățile locale din Amara au făcut demersuri către Compania Națională de Investiții în vederea obținerii de fonduri pentru reabilitarea integrală a Căminului Cultural al orașului încă din anul 2021. Proiectul a fost însă pus în așteptare de către reprezentanții CNI până în urmă cu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 16:05 (12608 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Orașele Fierbinți-Târg și Căzănești ar putea redeveni comune. Conform rezultatelor Recensământului Populației și Locuințelor 2021, în aceste loca­lități po­pulația a scăzut la mai puțin de 5000 de locuitori. Numărul locuitorilor reprezintă unul dintre principalele criterii pentru ca o localitate să fie declarată oraș, însă nu este singurul. Potrivit legii, pentru a reveni la statutul de comună cele două orașe ar trebui să organizeze un Referendum.

80 în România, 2 în Ialomița Conform datelor Recensământului Po­pulației și Locuințelor 2021, la nivelul României există 80 de orașe în care... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 10:20 (22929 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

În ultimii 10 ani

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

Datele oficiale ale Direcției Județene de Statistică Ialomița arată faptul că, în ultimii 10 ani, interesul autorităților locale de a întreține rețelele publice de biblio­teci dedicate comunității și elevilor a scăzut. Și, o dată cu el, s-a redus și numărul acestor instituții. În prezent, Ialomița are cu 30 mai puține bi­blioteci decât avea în 2013.

Biblioteci cu lacătul pe ușă În anul 2013, la nivelul județului Ialomița existau aproximativ 160 de biblioteci orășenești, comunale și școlare. La 10 ani distanță, Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată că numărul acestor instituții... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2023, 11:50 (3079 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Anunțate încă din vara anului trecut, lucrările de reparații ale podului feroviar Ciulnița-Slobozia Veche ar putea debuta în primăvara anului 2023. Ulti­mele lucrări la acest pod au fost realizate în anul 2014.

Același pod, reparații noi În vara anului 2022, Regionala Constanța a Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA a demarat procedurile pentru adjudecarea lucrărilor de reparații la podul feroviar de pe pe linia Ciulnița-Slobozia Veche. Lucrările vor fi executate începând cu primavara anului în curs. Con­form informațiilor oficiale, repara­țiile vor viza rectificarea cotelor de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 14:10 (12340 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

Anchete în școlile ialomițene

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

În cadrul ultimei ședințe de analiză a Autorității de Teritoriale de Ordine Publică (ATOP) a fost expusă problema siguranței școlare. Datele prezentate oficialilor ATOP scot în evidență faptul că, la acest moment, polițiștii fac cercetări în 50 de anchete ce au ca obiect «fapte de violență». Unele dintre aceste cazuri au intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Cercetările sunt în curs Autoritatea Teritorială de Ordine Publică (ATOP) este un organism cu rol consultativ, care își desfășoară activitatea pe lângă Con­siliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 10:05 (7818 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Haos în transportul elevilor către unitățile de învățământ din Fetești. Mai multe ima­gini postate pe rețelele de socializare arată cum copiii stau înghesuiți în autobuzele locale. Reprezentanții Transbus SA, societatea care asigură transportul public la nivelul întregului municipiu, susțin faptul că fac efor­turi pentru a evita astfel de situații. Mai mult, problemele nu ar exista dacă școlile din Fetești ar folosi microbuzele școlare pe care le au la dispoziție.

Înghesuiți în drum spre școală Mai mulți cetățeni din Fetești au postat pe rețelele de socializare imagini în care elevii... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2023, 12:40 (12637 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mărțișoarele croșetate ale doamnei Larisa

Mărțișoarele croșetate ale doamnei Larisa

Plouă cu ele. Sunt pe toate tarabele. Pentru toate buzunarele... De la cele de doileicincizeci, făcute de chinezi, la cele de treisutedelei, din polimeri arși în cuptoarele cu microunde. Coșari de tinichea, inorogi de plastic, buburuze de hârtie cerată, broșe de metal suflate cu un aur îndoielnic, ghiocei la suprapreț, lalele, narcise, anemone la ghiveci, parfumuri no name, funii împletite în alb și roșu... E 1 Martie, e o industrie, e musai să dai un Mărțișor, două, cât mai multe, cât mai ieftine, ca să le poți dărui tuturor celor dragi, să nu ratezi pe nimeni și să fie toată lumea mulțumită și să aibă o primăvară frumoasă.

Primul Mărțișor nu se uită niciodată... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2023, 20:25 (16708 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Oraș fără prea multe perspective din punct de vedere economic, Slobozia deține societăți comerciale responsabile din punct de vedere al contribuției la bugetul local al orașului. Astfel, potrivit informațiilor oficiale, patru firme din oraș reprezintă cei mai mari plătitori de taxe și impozite locale, anual. «Sunt parteneri de încredere ai Sloboziei și le mulțumim pentru responsabilitatea de care dau dovadă!» susțin reprezentanții administrației locale a orașului.

Contribuții anuale de peste 1 milion de lei Această analiză a fost realizată pe baza datelor furnizate de Direcția Economică... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2023, 12:20 (18947 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia a devenit oraș european

Slobozia a devenit oraș european

La 32 de ani de la Revoluție și 11 ani de la înfrățirea cu orașul Nanyang din China, Slobozia a devenit oraș european. Da, da! Nu râdeți și nu mai fiți cârcotași, că nu degeaba ne-au reprezentat aleșii locali de la Bruxelles în Asia și de la Ankara la Stockholm. Uite, au învățat și ei ceva! Mai precis că nu te poți numi oraș european dacă n-ai și tu măcar o toaletă publică. Așa că, în prag de primăvară, de 1 Martie, când natura înflorește, administrația oferă slobozenilor nu unul, ci un buchet de 3 bude ecologice nou-nouțe, «dotate cu echipamente din inox, anti-vandalism, auto­i­gienizante». Salutăm public această victorie, prima după 32 de ani de investiții pe care le plătim noi și copiii copiilor... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 20:20 (12267 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Procedura de învestire a noului Consiliu Director al CAR «Învățământ Slobozia» a fost blocată de către una dintre fostele angajate ale entității, cer­cetată de procurori. Aceasta a contestat în instanță demersurile inițiate în Adunarea Generală în privința schimbării structurii de condu­cere. Demersul său blochează, pentru moment, orice procedură de returnare a fondurilor deponenților.

Se așteaptă decizia instanței În noiembrie 2022, Adunarea Generală a membrilor activi ai CAR «Învățământ Slobozia» a decis schimbarea Consiliului Director, din care făceau parte și angajatele anchetate... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 15:10 (16880 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Cu Buzăul se joacă marți, 7 martie 2023

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cu Buzăul se joacă marți, 7 martie 2023

După egalul cu CSA Steaua, Unirea Slobozia continuă să ocupe locul 4, cu 30 de puncte. Ialomițenii sunt la 4 puncte de CSA Steaua și Politehnica Iași, ocupantele primelor două locuri, și la două puncte în spatele locului 3, ocupat de Oțelul Galați. Unirea este la egalitate de puncte cu omonima din Dej, și are 3 puncte avans față de locurile 6 și 7, Dinamo București și Gloria Buzău. Cum ocupantele locurilor 8 și 9, Csikszereda și Gloria Buzău, au câte 26 de puncte, lupta pentru play-off se anunță extrem de tensionată. Păcat că de aceste tensiuni nu suntem nici noi scutiți. Următoarele două etape vor fi extrem de interesante, fiecare punct cântărind extrem de mult. Gloria Buzău și Unirea... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 14:05 (11817 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Păstrează victoriile pentru «oficiale»

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Păstrează victoriile pentru «oficiale»

Recolta Gheorghe Doja a disputat un nou meci de pre­gătire, la Ianca, contra Viitorului din localitate. A fost un meci frumos, la capătul căruia brăilenii s-au impus cu 5-3. Recolta a deschis scorul prin Adrian Răduca, dar gazdele au întors scorul și au intrat la pauză în avantaj: 2-1. În repriza secundă, Recolta a mai marcat două goluri, prin Răduca și Vlăduț Popescu, dar a și încasat trei. De menționat că antrenorul Adrian Cristea nu s-a putut baza, din varii motive, pe Răducanu, Șerban, Ene, Tănase și Stere. A în­ceput meciul în formula Oprea-Petre, Lungu, Chebac, Andrei-Alexe, Barabaș-Țicu, Răduca, Drăgan-Năstase. Au mai jucat Toma, Popescu, Anton, Comșa. Conform conducerii echipei, a fost... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 12:50 (9423 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Transferuri pentru sezonul de primăvară

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara

Transferuri pentru sezonul de primăvară

CS Amara este o echipă frumoasă a eșalonului terț care, în ciuda dificultăților financiare, a reușit să respecte competiția, ba chiar a smuls ceva puncte în fața unor echipe mai bine cotate, ca FC Voluntari 2 sau Gloria Băneasa. Amara speră la o stagiune de primăvară mai bună decât cea de toamnă. E greu de crezut că se va evita retrogradarea, dar e sigur că băieții antrenați de Marius Pletea vor căuta să scoată maximul posibil din fiecare meci. E frumoasă atmosfera în lotul Amarei și ar fi și mai frumos dacă echipa ar fi susținută din tribune, așa cum se cuvine. Până una-alta, «balnearii» au reluat pregătirile, au bifat 3 meciuri de pregătire și o săptămână de cantonament la Târlungeni, și au... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 11:10 (14099 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Istoria incendiului din blocurile sindicatelor de la Amara

Realitatea din spatele faptului divers

Istoria incendiului din blocurile sindicatelor de la Amara

Sâmbătă, 11 februarie 2023, patru autospeciale și un echipaj SMURD au luptat pentru lichidarea unui incendiu produs la un apartament în orașul Amara. Incendiul s-a produs într-un apartament situat la etajul 2 al unui bloc cu 4 etaje. Conform informa­țiilor oficiale, incendiul a fost ge­nerat de «amplasarea aparatului electric de încălzire față de materiale combustibile». În spatele comunicatului sec al ISU Ialomița se ascunde însă un pericol potențial cu care locatarii blocului continuă să trăiască... La o săptămână distanță, reporterii ziarului nostru au încercat să surprindă această stare de fapt devenită comună în blocuri, oriunde ar fi acestea.

Martorii incendiului... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2023, 14:20 (15285 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În ultima perioadă de timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a diversificat serviciile medicale oferite pacienților. Astăzi, în cadrul unității medicale se pot efectua și intervenții chirurgicale oncologice. Din echipa medicală care realizează aceste operații fac parte medici specializați în cele mai mari centre universitare din țară. Datele arată că 30% din activitatea secției Chirurgie Generală a Spitalului Slobozia a fost reprezentată de acest tip de intervenții. Iar numărul lor, din păcate, este într-o continuă creștere.

Medicină în sprijinul bolnavilor De cele mai multe... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2023, 10:10 (31962 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Promisiuni din 4 județe

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Joi, 16 februarie 2023, la Slobozia, a fost semnat ordinul de în­cepere a Studiului de Fezabilitate pentru Drumul Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Drajna-Autostrada A2-Chiciu. La conferința de presă premergătoare ședinței de lucru a reprezentanților județelor  Galați, Brăila, Călărași și Ialomița, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a declarat că «proiectul privind drumul de mare viteză TransRegio reprezintă o primă investiție importantă în infrastructura de transport din zona de Est și Sud a țării și cea mai mare investiție în ceea ce privește infrastructura de drumuri naționale din județul Ialomița». Conform datelor oficiale, TransRegio va avea o lungime aproximativă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2023, 11:20 (11979 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3736 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4050 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2840 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3651 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2868 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2052 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5514 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3828 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5704 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3418 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4761 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3475 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3453 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4560 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...