Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ploaie de medalii pentru ialomițeni

Kempo

Ploaie de medalii pentru ialomițeni

Sala «Apollo» din București a fost gazda Campionatului Național de Semi-Kempo. S-a întâmplat pe 4 martie 2023, zi în care peste 700 de practicanți ai acestei discipline spor­tive au fost prezenți la acest eveniment. «A fost o adevărată ne­bunie, un eve­niment cum rar am trăit. Mi-a plăcut și sper să mai avem astfel de evenimente!» ne-a declarat o participantă la competiție. Așa cum ne-au obișnuit, ialomițenii și-au luat partea leului. CSM Unirea Slobozia a cucerit aurul prin Alexandru Ionescu și Luca Milea. Și alți luptători pregătiți de antrenorul Mihai Manea au urcat pe podium. Astfel, carismaticul Valentin Milea a ocupat locul 2, iar pe locul 3 s-au clasat Irina Cîrstea, Viorel Ioniță și Costin... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 12:20 (9985 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Retur început în forță de FCSB/Activ Slobozia

Fotbal feminin

Retur început în forță de FCSB/Activ Slobozia

După cum se știe, Activ Slobozia continuă să-și valorifice existența în Liga a II-a a fotbalului feminin. Tot ce se întâmplă la această echipă este rodul muncii președintei Clubului, Daniela Ioniță, cea care a izbutit asocierea Activ Slobozia la SC FC FCSB SA, club patronat de mediatizatul Gigi Becali. Grație tânărului antrenor Marius Chițoiu, echipa a avut un parcurs de toamnă peste așteptări, ocupând la finalul turului locul 5. Activ Slobozia și-a consolidat această poziție după victoria cu 4-0, în deplasare, la Baraolt în fața celor de la FC Vasas Feminin. Activitatea Activ Slobozia în domeniul fotbalului feminin nu se mărginește aici. Clubul ialomițean are participări în competiții la toate... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 11:05 (13686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Administrație cu năbădăi

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Miercuri, 22 februarie 2023, Consiliul Local Fierbinți-Târg a votat bugetul orașului pentru anul în curs. Grupul de consilieri PNL-USR, majoritar în cadrul Consiliului Local, a susținut 14 amendamente la acest buget. Primarul PSD Iusein Iuksel susține că amendamentele blochează funcționarea administrației locale: «Forma în care a fost votat bugetul nu permite funcționarea instituției... Iar fără funcționare, nu putem avea dezvoltare, oricât ne-am dori!».

Un Consiliu de talibani, un buget disfuncțional Conflictele administrative și politice din Consiliul Local Fierbinți-Târg sunt vechi... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 14:05 (9381 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Administrația județeană face noi demersuri legislative pentru reglementarea activității de transfer, tratare și depozitare a deșeurilor menajere colectate de ADI ECOO 2009 SRL. Marți, 28 februarie 2023, Consiliul Județean a aprobat un proiect de hotărâre care permite acestei firme «să delege activitățile de transfer, de tratare și de depozitare către Vivani Salubritate SA». Decizia ar permite reglementarea unei activități care s-a desfășurat până la acest moment dezordonat și fără respectarea tuturor reglementărilor legale în vigoare. Prețul mediu pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale practicat de Vivani Salubritate SA este de 420 de lei/tonă.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 09:55 (10692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

Investiție aprobată

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

După 2 ani de așteptare, Căminul Cultural din orașul Amara va fi reabilitat. Compania Națională de Investiții a aprobat în cele din urmă proiectul. Acesta este unul dintre cele 20 de proiecte edilitare depuse de administrațiile locale din Ialomița la CNI, în vederea finanțării.

Proiect finanțat la Amara Autoritățile locale din Amara au făcut demersuri către Compania Națională de Investiții în vederea obținerii de fonduri pentru reabilitarea integrală a Căminului Cultural al orașului încă din anul 2021. Proiectul a fost însă pus în așteptare de către reprezentanții CNI până în urmă cu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 16:05 (12608 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Orașele Fierbinți-Târg și Căzănești ar putea redeveni comune. Conform rezultatelor Recensământului Populației și Locuințelor 2021, în aceste loca­lități po­pulația a scăzut la mai puțin de 5000 de locuitori. Numărul locuitorilor reprezintă unul dintre principalele criterii pentru ca o localitate să fie declarată oraș, însă nu este singurul. Potrivit legii, pentru a reveni la statutul de comună cele două orașe ar trebui să organizeze un Referendum.

80 în România, 2 în Ialomița Conform datelor Recensământului Po­pulației și Locuințelor 2021, la nivelul României există 80 de orașe în care... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 10:20 (22929 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

În ultimii 10 ani

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

Datele oficiale ale Direcției Județene de Statistică Ialomița arată faptul că, în ultimii 10 ani, interesul autorităților locale de a întreține rețelele publice de biblio­teci dedicate comunității și elevilor a scăzut. Și, o dată cu el, s-a redus și numărul acestor instituții. În prezent, Ialomița are cu 30 mai puține bi­blioteci decât avea în 2013.

Biblioteci cu lacătul pe ușă În anul 2013, la nivelul județului Ialomița existau aproximativ 160 de biblioteci orășenești, comunale și școlare. La 10 ani distanță, Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată că numărul acestor instituții... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2023, 11:50 (3079 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Anunțate încă din vara anului trecut, lucrările de reparații ale podului feroviar Ciulnița-Slobozia Veche ar putea debuta în primăvara anului 2023. Ulti­mele lucrări la acest pod au fost realizate în anul 2014.

Același pod, reparații noi În vara anului 2022, Regionala Constanța a Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA a demarat procedurile pentru adjudecarea lucrărilor de reparații la podul feroviar de pe pe linia Ciulnița-Slobozia Veche. Lucrările vor fi executate începând cu primavara anului în curs. Con­form informațiilor oficiale, repara­țiile vor viza rectificarea cotelor de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 14:10 (12338 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

Anchete în școlile ialomițene

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

În cadrul ultimei ședințe de analiză a Autorității de Teritoriale de Ordine Publică (ATOP) a fost expusă problema siguranței școlare. Datele prezentate oficialilor ATOP scot în evidență faptul că, la acest moment, polițiștii fac cercetări în 50 de anchete ce au ca obiect «fapte de violență». Unele dintre aceste cazuri au intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Cercetările sunt în curs Autoritatea Teritorială de Ordine Publică (ATOP) este un organism cu rol consultativ, care își desfășoară activitatea pe lângă Con­siliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 10:05 (7818 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Haos în transportul elevilor către unitățile de învățământ din Fetești. Mai multe ima­gini postate pe rețelele de socializare arată cum copiii stau înghesuiți în autobuzele locale. Reprezentanții Transbus SA, societatea care asigură transportul public la nivelul întregului municipiu, susțin faptul că fac efor­turi pentru a evita astfel de situații. Mai mult, problemele nu ar exista dacă școlile din Fetești ar folosi microbuzele școlare pe care le au la dispoziție.

Înghesuiți în drum spre școală Mai mulți cetățeni din Fetești au postat pe rețelele de socializare imagini în care elevii... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2023, 12:40 (12635 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mărțișoarele croșetate ale doamnei Larisa

Mărțișoarele croșetate ale doamnei Larisa

Plouă cu ele. Sunt pe toate tarabele. Pentru toate buzunarele... De la cele de doileicincizeci, făcute de chinezi, la cele de treisutedelei, din polimeri arși în cuptoarele cu microunde. Coșari de tinichea, inorogi de plastic, buburuze de hârtie cerată, broșe de metal suflate cu un aur îndoielnic, ghiocei la suprapreț, lalele, narcise, anemone la ghiveci, parfumuri no name, funii împletite în alb și roșu... E 1 Martie, e o industrie, e musai să dai un Mărțișor, două, cât mai multe, cât mai ieftine, ca să le poți dărui tuturor celor dragi, să nu ratezi pe nimeni și să fie toată lumea mulțumită și să aibă o primăvară frumoasă.

Primul Mărțișor nu se uită niciodată... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2023, 20:25 (16708 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Oraș fără prea multe perspective din punct de vedere economic, Slobozia deține societăți comerciale responsabile din punct de vedere al contribuției la bugetul local al orașului. Astfel, potrivit informațiilor oficiale, patru firme din oraș reprezintă cei mai mari plătitori de taxe și impozite locale, anual. «Sunt parteneri de încredere ai Sloboziei și le mulțumim pentru responsabilitatea de care dau dovadă!» susțin reprezentanții administrației locale a orașului.

Contribuții anuale de peste 1 milion de lei Această analiză a fost realizată pe baza datelor furnizate de Direcția Economică... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2023, 12:20 (18946 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia a devenit oraș european

Slobozia a devenit oraș european

La 32 de ani de la Revoluție și 11 ani de la înfrățirea cu orașul Nanyang din China, Slobozia a devenit oraș european. Da, da! Nu râdeți și nu mai fiți cârcotași, că nu degeaba ne-au reprezentat aleșii locali de la Bruxelles în Asia și de la Ankara la Stockholm. Uite, au învățat și ei ceva! Mai precis că nu te poți numi oraș european dacă n-ai și tu măcar o toaletă publică. Așa că, în prag de primăvară, de 1 Martie, când natura înflorește, administrația oferă slobozenilor nu unul, ci un buchet de 3 bude ecologice nou-nouțe, «dotate cu echipamente din inox, anti-vandalism, auto­i­gienizante». Salutăm public această victorie, prima după 32 de ani de investiții pe care le plătim noi și copiii copiilor... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 20:20 (12267 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Procedura de învestire a noului Consiliu Director al CAR «Învățământ Slobozia» a fost blocată de către una dintre fostele angajate ale entității, cer­cetată de procurori. Aceasta a contestat în instanță demersurile inițiate în Adunarea Generală în privința schimbării structurii de condu­cere. Demersul său blochează, pentru moment, orice procedură de returnare a fondurilor deponenților.

Se așteaptă decizia instanței În noiembrie 2022, Adunarea Generală a membrilor activi ai CAR «Învățământ Slobozia» a decis schimbarea Consiliului Director, din care făceau parte și angajatele anchetate... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 15:10 (16880 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Cu Buzăul se joacă marți, 7 martie 2023

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cu Buzăul se joacă marți, 7 martie 2023

După egalul cu CSA Steaua, Unirea Slobozia continuă să ocupe locul 4, cu 30 de puncte. Ialomițenii sunt la 4 puncte de CSA Steaua și Politehnica Iași, ocupantele primelor două locuri, și la două puncte în spatele locului 3, ocupat de Oțelul Galați. Unirea este la egalitate de puncte cu omonima din Dej, și are 3 puncte avans față de locurile 6 și 7, Dinamo București și Gloria Buzău. Cum ocupantele locurilor 8 și 9, Csikszereda și Gloria Buzău, au câte 26 de puncte, lupta pentru play-off se anunță extrem de tensionată. Păcat că de aceste tensiuni nu suntem nici noi scutiți. Următoarele două etape vor fi extrem de interesante, fiecare punct cântărind extrem de mult. Gloria Buzău și Unirea... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 14:05 (11817 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Păstrează victoriile pentru «oficiale»

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Păstrează victoriile pentru «oficiale»

Recolta Gheorghe Doja a disputat un nou meci de pre­gătire, la Ianca, contra Viitorului din localitate. A fost un meci frumos, la capătul căruia brăilenii s-au impus cu 5-3. Recolta a deschis scorul prin Adrian Răduca, dar gazdele au întors scorul și au intrat la pauză în avantaj: 2-1. În repriza secundă, Recolta a mai marcat două goluri, prin Răduca și Vlăduț Popescu, dar a și încasat trei. De menționat că antrenorul Adrian Cristea nu s-a putut baza, din varii motive, pe Răducanu, Șerban, Ene, Tănase și Stere. A în­ceput meciul în formula Oprea-Petre, Lungu, Chebac, Andrei-Alexe, Barabaș-Țicu, Răduca, Drăgan-Năstase. Au mai jucat Toma, Popescu, Anton, Comșa. Conform conducerii echipei, a fost... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 12:50 (9423 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Transferuri pentru sezonul de primăvară

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara

Transferuri pentru sezonul de primăvară

CS Amara este o echipă frumoasă a eșalonului terț care, în ciuda dificultăților financiare, a reușit să respecte competiția, ba chiar a smuls ceva puncte în fața unor echipe mai bine cotate, ca FC Voluntari 2 sau Gloria Băneasa. Amara speră la o stagiune de primăvară mai bună decât cea de toamnă. E greu de crezut că se va evita retrogradarea, dar e sigur că băieții antrenați de Marius Pletea vor căuta să scoată maximul posibil din fiecare meci. E frumoasă atmosfera în lotul Amarei și ar fi și mai frumos dacă echipa ar fi susținută din tribune, așa cum se cuvine. Până una-alta, «balnearii» au reluat pregătirile, au bifat 3 meciuri de pregătire și o săptămână de cantonament la Târlungeni, și au... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 11:10 (14099 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Istoria incendiului din blocurile sindicatelor de la Amara

Realitatea din spatele faptului divers

Istoria incendiului din blocurile sindicatelor de la Amara

Sâmbătă, 11 februarie 2023, patru autospeciale și un echipaj SMURD au luptat pentru lichidarea unui incendiu produs la un apartament în orașul Amara. Incendiul s-a produs într-un apartament situat la etajul 2 al unui bloc cu 4 etaje. Conform informa­țiilor oficiale, incendiul a fost ge­nerat de «amplasarea aparatului electric de încălzire față de materiale combustibile». În spatele comunicatului sec al ISU Ialomița se ascunde însă un pericol potențial cu care locatarii blocului continuă să trăiască... La o săptămână distanță, reporterii ziarului nostru au încercat să surprindă această stare de fapt devenită comună în blocuri, oriunde ar fi acestea.

Martorii incendiului... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2023, 14:20 (15285 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În ultima perioadă de timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a diversificat serviciile medicale oferite pacienților. Astăzi, în cadrul unității medicale se pot efectua și intervenții chirurgicale oncologice. Din echipa medicală care realizează aceste operații fac parte medici specializați în cele mai mari centre universitare din țară. Datele arată că 30% din activitatea secției Chirurgie Generală a Spitalului Slobozia a fost reprezentată de acest tip de intervenții. Iar numărul lor, din păcate, este într-o continuă creștere.

Medicină în sprijinul bolnavilor De cele mai multe... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2023, 10:10 (31962 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Promisiuni din 4 județe

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Joi, 16 februarie 2023, la Slobozia, a fost semnat ordinul de în­cepere a Studiului de Fezabilitate pentru Drumul Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Drajna-Autostrada A2-Chiciu. La conferința de presă premergătoare ședinței de lucru a reprezentanților județelor  Galați, Brăila, Călărași și Ialomița, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a declarat că «proiectul privind drumul de mare viteză TransRegio reprezintă o primă investiție importantă în infrastructura de transport din zona de Est și Sud a țării și cea mai mare investiție în ceea ce privește infrastructura de drumuri naționale din județul Ialomița». Conform datelor oficiale, TransRegio va avea o lungime aproximativă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2023, 11:20 (11977 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Șantaj și violare de domiciliu

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță un bărbat în vîrstă de 44 ani și îl cercetează pentru săvîrșirea infracțiunilor de «șantaj», «loviri și alte violențe», «violare de domiciliu» și «ultraj contra ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:51
(8228 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Hoții au trecut de la mașini de lux la autoutilitare

Poliția Urziceni a fost sesizată în data de 23 iulie de către un tînăr, de 22 ani, din comuna Manasia, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras autoutilitara parcată pe strada Aurora din ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:50
(6860 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


DGFP Ialomița, locul 7 pe țară la încasări bugetare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță că, în primele 6 luni ale anului 2011, au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 250 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:49
(7996 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Șofer ajuns în copac

Un tînăr în vîrstă de 30 ani, din comuna Moldoveni, care conducea un autoturism pe DJ201A nu a adaptat viteza la condițiile de trafic, a pierdut controlul direcției de mers și a lovit un copac. Accidentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:48
(6656 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Hoț prins de polițiști

Poliția Țăndărei a fost sesizată miercuri, 25 iulie, de către o tînără în vîrstă de 24 ani, din comuna Săveni, cu privire la faptul că în urmă cu două săptămîni persoane necunoscute au pătruns în locuința ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:46
(7533 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni furt


Giurgeni: Pește comercializat ilegal

Miercuri, 26 iulie a.c., în zona Giurgeni, polițiștii ialomițeni au oprit pentru control în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, din București. În habitaclul autoturismului a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:46
(8877 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri depistați la Făcăeni și Bordușani

Polițiștii au depistat pe DN3B, pe raza comunei Făcăeni, doi tineri localnici, în vîrstă de 33 ani, care aveau asupra lor o plasă de pescuit tip monofilament. Cei doi tineri au declarat anchetatorilor că ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:40
(14137 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Au confiscat pepeni și legume!

Efective sporite din cadrul Poliției Urziceni au acționat vineri, 22 iulie a.c., pe linia prevenirii și combaterii faptelor ilicite de comerț cu legume și fructe. Astfel, au fost verificate 12 societăți ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:40
(6764 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Încarcerat pentru ultraj

Agenții Postului de Poliție Sărățeni au identificat vineri, 22 iulie a.c., pe raza comunei, un tînăr în vîrstă de 24 ani, din Slobozia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:39
(8901 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive pe raza comunelor arondate localităților Fetești și Țăndărei

Efective sporite din cadrul Serviciului de Ordine Publică, Poliției Municipiului Fetești și Posturilor de Poliție Bordușani, Făcăeni, Giurgeni, Stelnica și Vlădeni au acționat vineri, 22 iulie a.c., pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:39
(8155 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Pe raza municipiului Fetești a fost depistată o reprezentantă a unei firme din localitate, în timp ce comercializa cantitatea de 5,823 mc lemn de foc, în valoare de 582,3 lei, pentru care nu deținea documente ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:38
(9105 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Caz de rabie la Slobozia

Potrivit unei informări a Direcției Sanitare-Veterinare și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «în conformitate cu buletinul de analiză nr. 13/25.07.2011 a fost diagnosticată rabie la un cîine provenit ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 17:57
(9225 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: O femeie a căzut în hazna după ce postamentul WC-ului s-a rupt sub greutatea acesteia

Pompierii ialomițeni au fost solicitați, în ultimele 72 de ore, pentru a interveni în 37 de situații de urgență. Cele mai multe solicitări au fost pentru acordarea de prim ajutor SMURD, o descarcerare, ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 15:11
(10511 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț la ieșirea din Amara

Datorită neatenției, un tînăr de 23 ani, din Traian, a provocat un accident rutier, în afara localității Amara, către Grivița. Pe scurt, tînărul șofer nu a păstrat distanța regulamentară față de autoturismul ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 14:07
(10469 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Amara accident


Amara: Un șofer băut a provocat un accident rutier

Un slobozean de 52 ani a băut, a plecat cu mașina și s-a tamponat. S-a întîmplat duminică, 24 iulie, în Amara, polițiștii fiind anunțați de urgență asupra producerii accidentului. Ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 14:06
(9923 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie lovită de o conductă căzută din mașină

Zilele trecute, polițiștii din Urziceni au fost alertați cu privire la producerea unui accident rutier pe o stradă din localitate. Pe scurt, incidentul s-a petrecut în timp ce un bărbat, de 60 ani, din ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 14:02
(6678 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: 250 de amenzi pentru șoferii indisciplinați

Peste 250 de amenzi au fost încasate de șoferii ce au tranzitat în ultimele 48 de ore șoselele județului nostru. Rezultatele acțiunii polițiștilor rutieriști s-au concretizat și în reținerea a 15 permise ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:59
(7569 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, locul 5 pe țară la executări silite

Printr-un comunicat de presă, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna iunie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, s-au întreprins mai multe măsuri de executare silite ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:26
(7987 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii au aplicat amenzi de 8600 lei la sfîrșit de săptămînă

Jandarmii ialomițeni au aplicat în acest sfîrșit de săptămînă 25 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 8600 lei. Sancțiunile s-au încadrat pe o gamă foarte largă de fapte antisociale, respectiv ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:20
(7103 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan

Sîmbătă, 23 iulie, în jurul orelor 23,20, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un localnic, de 44 ani. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:17
(6172 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi cu permise suspendate, la volan

Doi conducători auto au fost prinși în trafic în timp ce șofau deși aveau permisele de conducere suspendate. Unul dintre aceștia, un brăilean de 57 ani, a fost depistat la Urziceni, iar cel de-al doilea ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:15
(6453 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune pentru liniște și siguranța publică

Duminică, 24 iulie, polițiștii ialomițeni au acționat în intervalul orar 1,00-4,00 pentru creșterea gradului de siguranță publică dar și asigurarea unui climat de ordine și liniște publică. În cadrul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:10
(7021 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 18, respectiv 17 ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt. Asta după ce polițiștii din Moldoveni au reușit să-i prindă la doar cîteva zile după ce furaseră din curtea unui localnic ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 15:10
(6881 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni furt


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Peste 115 persoane au fost legitimare joi, 21 iulie, în cadrul unei acțiuni de amploare a Poliției desfășurată pe raza municipiului Urziceni. Polițiștii au urmărit în principal prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 15:10
(6968 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se eliberează adeverințe pentru accesarea de credite la subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru Beneficiarii Schemei de plată unică pe suprafață-Campania 2011, care intenționează să acceseze credite pentru finanțarea activităților ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 10:19
(15596 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 123 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, vineri, 22 iulie 2011, sînt disponibile 123 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 10:15
(7250 vizualizări - 0 comentarii)


Cote de revânzare impresionante pentru Hyundai i40

Cote de revînzare impresionante pentru Hyundai i40

i40, noul model Hyundai din segmentul D, înregistrează previziuni impresionante privind valoarea de revînzare dupa trei ani și 90000 km parcurși, conform primelor studii europene. O analiză independentă ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 09:48
(5557 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Reprezentanță Hyundai angajează
agent vînzări teren Ialomița și Călărași
Relații la telefon 0731/327.793 sau email [email protected] ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 09:21
(3915 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două tinere, înșelate de «ghicitoare»

Metoda ghicitului a făcut din nou victime la Slobozia. Două tinere au rămas fără bijuterii, după ce două ghicitoarea au profitat de naivitatea acestora.
Miercuri, 20 iulie, polițiștii au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:45
(8295 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Un tînăr de 16 ani a ieșit la plimbare cu mașina prin sat. A lovit o mamă cu un copil de 2 ani în brațe. Copilul a murit pe loc!

Tragedie la Giurgeni. Un tînăr de 16 ani a furat un autoturism cu care a ieșit la plimbare. Din cauza lipsei de experiență, minorul a lovit o mămică cu un copil de doi ani în brațe. Copilul a murit pe loc ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:39
(6095 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...