Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ploaie de medalii pentru ialomițeni

Kempo

Ploaie de medalii pentru ialomițeni

Sala «Apollo» din București a fost gazda Campionatului Național de Semi-Kempo. S-a întâmplat pe 4 martie 2023, zi în care peste 700 de practicanți ai acestei discipline spor­tive au fost prezenți la acest eveniment. «A fost o adevărată ne­bunie, un eve­niment cum rar am trăit. Mi-a plăcut și sper să mai avem astfel de evenimente!» ne-a declarat o participantă la competiție. Așa cum ne-au obișnuit, ialomițenii și-au luat partea leului. CSM Unirea Slobozia a cucerit aurul prin Alexandru Ionescu și Luca Milea. Și alți luptători pregătiți de antrenorul Mihai Manea au urcat pe podium. Astfel, carismaticul Valentin Milea a ocupat locul 2, iar pe locul 3 s-au clasat Irina Cîrstea, Viorel Ioniță și Costin... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 12:20 (9988 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Retur început în forță de FCSB/Activ Slobozia

Fotbal feminin

Retur început în forță de FCSB/Activ Slobozia

După cum se știe, Activ Slobozia continuă să-și valorifice existența în Liga a II-a a fotbalului feminin. Tot ce se întâmplă la această echipă este rodul muncii președintei Clubului, Daniela Ioniță, cea care a izbutit asocierea Activ Slobozia la SC FC FCSB SA, club patronat de mediatizatul Gigi Becali. Grație tânărului antrenor Marius Chițoiu, echipa a avut un parcurs de toamnă peste așteptări, ocupând la finalul turului locul 5. Activ Slobozia și-a consolidat această poziție după victoria cu 4-0, în deplasare, la Baraolt în fața celor de la FC Vasas Feminin. Activitatea Activ Slobozia în domeniul fotbalului feminin nu se mărginește aici. Clubul ialomițean are participări în competiții la toate... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2023, 11:05 (13688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Administrație cu năbădăi

Conflict politic deschis la Fierbinți-Târg

Miercuri, 22 februarie 2023, Consiliul Local Fierbinți-Târg a votat bugetul orașului pentru anul în curs. Grupul de consilieri PNL-USR, majoritar în cadrul Consiliului Local, a susținut 14 amendamente la acest buget. Primarul PSD Iusein Iuksel susține că amendamentele blochează funcționarea administrației locale: «Forma în care a fost votat bugetul nu permite funcționarea instituției... Iar fără funcționare, nu putem avea dezvoltare, oricât ne-am dori!».

Un Consiliu de talibani, un buget disfuncțional Conflictele administrative și politice din Consiliul Local Fierbinți-Târg sunt vechi... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 14:05 (9383 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Consiliul Județean caută soluții pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale în Ialomița

Administrația județeană face noi demersuri legislative pentru reglementarea activității de transfer, tratare și depozitare a deșeurilor menajere colectate de ADI ECOO 2009 SRL. Marți, 28 februarie 2023, Consiliul Județean a aprobat un proiect de hotărâre care permite acestei firme «să delege activitățile de transfer, de tratare și de depozitare către Vivani Salubritate SA». Decizia ar permite reglementarea unei activități care s-a desfășurat până la acest moment dezordonat și fără respectarea tuturor reglementărilor legale în vigoare. Prețul mediu pentru tratarea și depozitarea deșeurilor reziduale practicat de Vivani Salubritate SA este de 420 de lei/tonă.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2023, 09:55 (10695 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

Investiție aprobată

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

După 2 ani de așteptare, Căminul Cultural din orașul Amara va fi reabilitat. Compania Națională de Investiții a aprobat în cele din urmă proiectul. Acesta este unul dintre cele 20 de proiecte edilitare depuse de administrațiile locale din Ialomița la CNI, în vederea finanțării.

Proiect finanțat la Amara Autoritățile locale din Amara au făcut demersuri către Compania Națională de Investiții în vederea obținerii de fonduri pentru reabilitarea integrală a Căminului Cultural al orașului încă din anul 2021. Proiectul a fost însă pus în așteptare de către reprezentanții CNI până în urmă cu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 16:05 (12611 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Recensământul transformă două orașe din Ialomița în comune

Orașele Fierbinți-Târg și Căzănești ar putea redeveni comune. Conform rezultatelor Recensământului Populației și Locuințelor 2021, în aceste loca­lități po­pulația a scăzut la mai puțin de 5000 de locuitori. Numărul locuitorilor reprezintă unul dintre principalele criterii pentru ca o localitate să fie declarată oraș, însă nu este singurul. Potrivit legii, pentru a reveni la statutul de comună cele două orașe ar trebui să organizeze un Referendum.

80 în România, 2 în Ialomița Conform datelor Recensământului Po­pulației și Locuințelor 2021, la nivelul României există 80 de orașe în care... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 10:20 (22929 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

În ultimii 10 ani

S-a redus numărul bibliotecilor publice din Ialomița

Datele oficiale ale Direcției Județene de Statistică Ialomița arată faptul că, în ultimii 10 ani, interesul autorităților locale de a întreține rețelele publice de biblio­teci dedicate comunității și elevilor a scăzut. Și, o dată cu el, s-a redus și numărul acestor instituții. În prezent, Ialomița are cu 30 mai puține bi­blioteci decât avea în 2013.

Biblioteci cu lacătul pe ușă În anul 2013, la nivelul județului Ialomița existau aproximativ 160 de biblioteci orășenești, comunale și școlare. La 10 ani distanță, Direcția Județeană de Statistică Ialomița arată că numărul acestor instituții... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2023, 11:50 (3080 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Lucrări noi la podul feroviar Ciulnița-Slobozia Veche

Anunțate încă din vara anului trecut, lucrările de reparații ale podului feroviar Ciulnița-Slobozia Veche ar putea debuta în primăvara anului 2023. Ulti­mele lucrări la acest pod au fost realizate în anul 2014.

Același pod, reparații noi În vara anului 2022, Regionala Constanța a Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA a demarat procedurile pentru adjudecarea lucrărilor de reparații la podul feroviar de pe pe linia Ciulnița-Slobozia Veche. Lucrările vor fi executate începând cu primavara anului în curs. Con­form informațiilor oficiale, repara­țiile vor viza rectificarea cotelor de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 14:10 (12344 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

Anchete în școlile ialomițene

Polițiștii au în lucru 50 de dosare penale pentru «acte de violență»

În cadrul ultimei ședințe de analiză a Autorității de Teritoriale de Ordine Publică (ATOP) a fost expusă problema siguranței școlare. Datele prezentate oficialilor ATOP scot în evidență faptul că, la acest moment, polițiștii fac cercetări în 50 de anchete ce au ca obiect «fapte de violență». Unele dintre aceste cazuri au intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Cercetările sunt în curs Autoritatea Teritorială de Ordine Publică (ATOP) este un organism cu rol consultativ, care își desfășoară activitatea pe lângă Con­siliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2023, 10:05 (7818 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Fetești: Elevi înghesuiți în autobuzele locale atunci când merg la școală

Haos în transportul elevilor către unitățile de învățământ din Fetești. Mai multe ima­gini postate pe rețelele de socializare arată cum copiii stau înghesuiți în autobuzele locale. Reprezentanții Transbus SA, societatea care asigură transportul public la nivelul întregului municipiu, susțin faptul că fac efor­turi pentru a evita astfel de situații. Mai mult, problemele nu ar exista dacă școlile din Fetești ar folosi microbuzele școlare pe care le au la dispoziție.

Înghesuiți în drum spre școală Mai mulți cetățeni din Fetești au postat pe rețelele de socializare imagini în care elevii... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2023, 12:40 (12643 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mărțișoarele croșetate ale doamnei Larisa

Mărțișoarele croșetate ale doamnei Larisa

Plouă cu ele. Sunt pe toate tarabele. Pentru toate buzunarele... De la cele de doileicincizeci, făcute de chinezi, la cele de treisutedelei, din polimeri arși în cuptoarele cu microunde. Coșari de tinichea, inorogi de plastic, buburuze de hârtie cerată, broșe de metal suflate cu un aur îndoielnic, ghiocei la suprapreț, lalele, narcise, anemone la ghiveci, parfumuri no name, funii împletite în alb și roșu... E 1 Martie, e o industrie, e musai să dai un Mărțișor, două, cât mai multe, cât mai ieftine, ca să le poți dărui tuturor celor dragi, să nu ratezi pe nimeni și să fie toată lumea mulțumită și să aibă o primăvară frumoasă.

Primul Mărțișor nu se uită niciodată... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2023, 20:25 (16708 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Topul firmelor care plătesc cei mai mulți bani la bugetul local al Sloboziei

Oraș fără prea multe perspective din punct de vedere economic, Slobozia deține societăți comerciale responsabile din punct de vedere al contribuției la bugetul local al orașului. Astfel, potrivit informațiilor oficiale, patru firme din oraș reprezintă cei mai mari plătitori de taxe și impozite locale, anual. «Sunt parteneri de încredere ai Sloboziei și le mulțumim pentru responsabilitatea de care dau dovadă!» susțin reprezentanții administrației locale a orașului.

Contribuții anuale de peste 1 milion de lei Această analiză a fost realizată pe baza datelor furnizate de Direcția Economică... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2023, 12:20 (18956 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia a devenit oraș european

Slobozia a devenit oraș european

La 32 de ani de la Revoluție și 11 ani de la înfrățirea cu orașul Nanyang din China, Slobozia a devenit oraș european. Da, da! Nu râdeți și nu mai fiți cârcotași, că nu degeaba ne-au reprezentat aleșii locali de la Bruxelles în Asia și de la Ankara la Stockholm. Uite, au învățat și ei ceva! Mai precis că nu te poți numi oraș european dacă n-ai și tu măcar o toaletă publică. Așa că, în prag de primăvară, de 1 Martie, când natura înflorește, administrația oferă slobozenilor nu unul, ci un buchet de 3 bude ecologice nou-nouțe, «dotate cu echipamente din inox, anti-vandalism, auto­i­gienizante». Salutăm public această victorie, prima după 32 de ani de investiții pe care le plătim noi și copiii copiilor... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 20:20 (12273 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Suspectele din dosarul CAR «Învățământ Slobozia» contestă noul Consiliu Director

Procedura de învestire a noului Consiliu Director al CAR «Învățământ Slobozia» a fost blocată de către una dintre fostele angajate ale entității, cer­cetată de procurori. Aceasta a contestat în instanță demersurile inițiate în Adunarea Generală în privința schimbării structurii de condu­cere. Demersul său blochează, pentru moment, orice procedură de returnare a fondurilor deponenților.

Se așteaptă decizia instanței În noiembrie 2022, Adunarea Generală a membrilor activi ai CAR «Învățământ Slobozia» a decis schimbarea Consiliului Director, din care făceau parte și angajatele anchetate... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 15:10 (16882 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Cu Buzăul se joacă marți, 7 martie 2023

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cu Buzăul se joacă marți, 7 martie 2023

După egalul cu CSA Steaua, Unirea Slobozia continuă să ocupe locul 4, cu 30 de puncte. Ialomițenii sunt la 4 puncte de CSA Steaua și Politehnica Iași, ocupantele primelor două locuri, și la două puncte în spatele locului 3, ocupat de Oțelul Galați. Unirea este la egalitate de puncte cu omonima din Dej, și are 3 puncte avans față de locurile 6 și 7, Dinamo București și Gloria Buzău. Cum ocupantele locurilor 8 și 9, Csikszereda și Gloria Buzău, au câte 26 de puncte, lupta pentru play-off se anunță extrem de tensionată. Păcat că de aceste tensiuni nu suntem nici noi scutiți. Următoarele două etape vor fi extrem de interesante, fiecare punct cântărind extrem de mult. Gloria Buzău și Unirea... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 14:05 (11817 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Păstrează victoriile pentru «oficiale»

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Păstrează victoriile pentru «oficiale»

Recolta Gheorghe Doja a disputat un nou meci de pre­gătire, la Ianca, contra Viitorului din localitate. A fost un meci frumos, la capătul căruia brăilenii s-au impus cu 5-3. Recolta a deschis scorul prin Adrian Răduca, dar gazdele au întors scorul și au intrat la pauză în avantaj: 2-1. În repriza secundă, Recolta a mai marcat două goluri, prin Răduca și Vlăduț Popescu, dar a și încasat trei. De menționat că antrenorul Adrian Cristea nu s-a putut baza, din varii motive, pe Răducanu, Șerban, Ene, Tănase și Stere. A în­ceput meciul în formula Oprea-Petre, Lungu, Chebac, Andrei-Alexe, Barabaș-Țicu, Răduca, Drăgan-Năstase. Au mai jucat Toma, Popescu, Anton, Comșa. Conform conducerii echipei, a fost... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 12:50 (9423 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Transferuri pentru sezonul de primăvară

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara

Transferuri pentru sezonul de primăvară

CS Amara este o echipă frumoasă a eșalonului terț care, în ciuda dificultăților financiare, a reușit să respecte competiția, ba chiar a smuls ceva puncte în fața unor echipe mai bine cotate, ca FC Voluntari 2 sau Gloria Băneasa. Amara speră la o stagiune de primăvară mai bună decât cea de toamnă. E greu de crezut că se va evita retrogradarea, dar e sigur că băieții antrenați de Marius Pletea vor căuta să scoată maximul posibil din fiecare meci. E frumoasă atmosfera în lotul Amarei și ar fi și mai frumos dacă echipa ar fi susținută din tribune, așa cum se cuvine. Până una-alta, «balnearii» au reluat pregătirile, au bifat 3 meciuri de pregătire și o săptămână de cantonament la Târlungeni, și au... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2023, 11:10 (14101 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Istoria incendiului din blocurile sindicatelor de la Amara

Realitatea din spatele faptului divers

Istoria incendiului din blocurile sindicatelor de la Amara

Sâmbătă, 11 februarie 2023, patru autospeciale și un echipaj SMURD au luptat pentru lichidarea unui incendiu produs la un apartament în orașul Amara. Incendiul s-a produs într-un apartament situat la etajul 2 al unui bloc cu 4 etaje. Conform informa­țiilor oficiale, incendiul a fost ge­nerat de «amplasarea aparatului electric de încălzire față de materiale combustibile». În spatele comunicatului sec al ISU Ialomița se ascunde însă un pericol potențial cu care locatarii blocului continuă să trăiască... La o săptămână distanță, reporterii ziarului nostru au încercat să surprindă această stare de fapt devenită comună în blocuri, oriunde ar fi acestea.

Martorii incendiului... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2023, 14:20 (15288 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Chirurgie oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În ultima perioadă de timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a diversificat serviciile medicale oferite pacienților. Astăzi, în cadrul unității medicale se pot efectua și intervenții chirurgicale oncologice. Din echipa medicală care realizează aceste operații fac parte medici specializați în cele mai mari centre universitare din țară. Datele arată că 30% din activitatea secției Chirurgie Generală a Spitalului Slobozia a fost reprezentată de acest tip de intervenții. Iar numărul lor, din păcate, este într-o continuă creștere.

Medicină în sprijinul bolnavilor De cele mai multe... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2023, 10:10 (31966 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Promisiuni din 4 județe

Studiul de Fezabilitate pentru TransRegio va fi finalizat în 7 luni

Joi, 16 februarie 2023, la Slobozia, a fost semnat ordinul de în­cepere a Studiului de Fezabilitate pentru Drumul Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Drajna-Autostrada A2-Chiciu. La conferința de presă premergătoare ședinței de lucru a reprezentanților județelor  Galați, Brăila, Călărași și Ialomița, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a declarat că «proiectul privind drumul de mare viteză TransRegio reprezintă o primă investiție importantă în infrastructura de transport din zona de Est și Sud a țării și cea mai mare investiție în ceea ce privește infrastructura de drumuri naționale din județul Ialomița». Conform datelor oficiale, TransRegio va avea o lungime aproximativă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2023, 11:20 (11984 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Finanțele au sesizat Parchetul

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița atenționează că mesajele de e-mail care circulă de la 5 octombrie privind eventuale rambursări de impozite de către instituție reprezintă un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:05
(11452 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Două toalete ecologice care erau amplasate în parcul «Ialomița» din Slobozia au fost distruse de flăcări joi, 25 noiembrie, în jurul orei 14.30. Pompierii militari s-au deplasat în cel mai scurt timp la ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:03
(11664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ne cerem scuze cititorilor

Din «motive tehnice», www.independentonline.ro nu a putut fi accesat începînd de miercuri noaptea, 24 noiembrie 2010, orele 24.00, pînă astăzi, joi, 25 noiembrie 2010, orele 17.00. Facem ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 17:45
(10018 vizualizări - 1 comentariu)


Saint-Gobain angajează!

Mai multe amănunte în secțiunea Publicitate Online. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 19:13
(7082 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:56
(7545 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Biserica NOUA SPERANȚĂ. Ești în căutare de speranță? Pace și împlinire?
DUMNEZEU este RĂSPUNSUL!
Sunați-l pe pastorul Marius Pop la numărul de telefon 0766/272.306 ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:37
(9347 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:32
(8010 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională, sărbătorită prin sport la Amara

Săptămîna viitoare va avea loc la Amara «Cupa 1 Decembrie», competiție sportivă aflată la ediția a XIV-a. Acest eveniment, organizat de Consiliul Local Amara, Direcția Județeană pentru Sport și Asociația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 09:51
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Unirea Urziceni s-a prezentat la meciul cu Astra de la Ploiești îmbrăcată în galben-albastru, culorile tradiționale ale Petrolului. Senzația de afacere locală a fost dată și de prezența pe banca tehnică ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 20:20
(15943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Unirea Urziceni


Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Doi bărbați sînt cercetați penal pentru că au condus, băuți bine, propriile vehicule. Aceștia au fost depistați de polițiștii ialomițeni în acest week-end, unul dintre șoferi neavînd permis.
Astfel primul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 15:23
(15807 vizualizări - 0 comentarii)


68,7 milioane de lei, sprijin pentru autoritățile locale

Guvernul a aprobat, la propunerea Ministerului Administrației și Internelor, alocarea sumei de 68,7 milioane de lei pentru sprijinirea autorităților locale, a anunțat purtătorul de cuvînt al Guvernului ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:52
(12215 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână însângerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Sfîrșit de săptămînă însîngerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Trei persoane și-au pierdut viața și alte opt au fost rănite în urma a 5 accidente rutiere produse în acest week-end pe arterele județului. Cele trei persoane decedate erau pietoni și s-au angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:45
(13031 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doar 51 de locuri de muncă vacante

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița sînt vacante doar 51 de locuri de muncă. Dintre acestea, 11 sînt pentru absovenții cu studii superioare, 11 pentru cei cu studii medii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:42
(12564 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul, în atenția polițiștilor

Braconajul, în atenția polițiștilor

În noaptea de vineri spre sîmbătă, în baza unui plan de acțiune, 19/20 noiembrie a.c., polițiști din cadrul IGP și IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai AVPS Vulturul, AVPS Acvila București precum ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:36
(17133 vizualizări - 1 comentariu)


Prefectul Teculescu mulțumește autorităților

Printr-un comunicat de presă, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a ținut să mulțumească tuturor autorităților și reprezentanților instituțiilor pentru «profesionalismul» dovedit în gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:34
(11208 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A intrat cu mașina în pod

Sîmbătă, 20 noiembrie, la Sărățeni, un autoturism a intrat într-un pod. Surprinzător, în urma impactului deosebit de violent nu s-au înregistrat victime, însă mașina a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:24
(11724 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi elevi chiulangii, prinși de polițiști

Miercuri, 17 noiembrie, timp de două ore, polițiștii slobozeni au organizat o acțiune preventivă în apropierea unităților de învățămînt din municipiu. În plus, în cadrul acțiunilor au fost verificate localurile ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12324 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Beat la volan a provocat un accident

A băut și apoi a plecat cu mașina. Și de parcă asta nu ar fi fost de ajuns, șoferul a vrut să-și etaleze pe străzile din Fetești și calitățile de vitezoman. Sfîrșitul a fost un accident rutier.
S-a întîmplat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12885 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la cîntar!

Slobozenii furați la cîntar în Piața Agroalimentară din localitate au luat atitudine! Sătui să fie înșelați de comerciați, oamenii au sesizat Poliția Municipală, în speranța sancționării agenților economici ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:53
(11854 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Atelier Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați»

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au inaugurat miercuri, 17 noiembrie, «Atelierul Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați». Acțiunea s ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 17:21
(13198 vizualizări - 0 comentarii)


Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Două grupe de preșcolari ai Grădiniței «Junior» s-au alăturat campaniei pentru sprijinirea familiilor defavorizate, denumită strategic «Săptămîna legumelor donate». Acțiunea, cuprinsă în planul de activități ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 07:22
(12391 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:37
(7781 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:11
(8517 vizualizări - 0 comentarii)


Evaziunea din panificație, în vizorul Gărzii Financiare

La jumătatea săptămînii trecute, joi, 11 noiembrie, Garda Financiară Secția Ialomița a demarat o serie de controale avînd ca obiectiv diminuarea evaziunii fiscale pe linia producerii și comercializării ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:05
(16647 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii în lanț

Aproximativ 15 ha de vegetație uscată au fost cuprinse de flăcări în după-amiaza zilei luni, 15 noiembrie, în apropierea gării din localitatea Platonești. Potrivit declarațiilor autorităților, cauza probabilă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:00
(13227 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți cu mandate, prinși la Fetești și Slobozia

Sîmbătă, 13 noiembrie a.c., ofițeri din cadrul Poliției Fetești au identificat un bărbat, de 28 de ani, din localitatea Stelnica, pe numele căruia exista un mandat de executare a pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:57
(16459 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Fosfat de fier de contrabandă

Vineri, 12 noiembrie a.c., în urma unui control efectuat de polițiștii din Urziceni, împreună cu comisarii Gărzii de Mediu, la o societatea comercială cu sediul în municipiu, au fost identificați 151 saci ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:56
(14456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiunea RIPOSTA, la final

30 infractori prinși, 3 reținuți și 360 de sancțiuni contravenționale aplicate. Acestea sînt rezultatele acțiunii RIPOSTA desfășurată în sistem integrat, în perioada 11-13 noiembrie a.c ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:54
(12838 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM, în Ialomița sînt vacante 60 locuri de muncă. Cele mai multe, 27, sînt cele pentru muncitori calificați, la mare căutare fiind șoferii și confecționerii. Alte 20 de locuri de muncă sînt pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:35
(14471 vizualizări - 0 comentarii)


Cadavrul unei femei, scos din Ialomița de pompieri

Pompierii ialomițeni au scos cadavrul unei femei din apele rîului Ialomița. Operațiunea de salvare s-a desfășurat sîmbătă, 13 noiembrie, după ce un cetățean a alertat pompierii. Bărbatul aflat în treacăt ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:06
(11627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înecat Ialomița


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...