Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Centrul pentru persoane vârstnice Movila» și «Centrul de Zi „Prosocial“ Slobozia»

Ședința Consiliului Județean Ialomița

«Centrul pentru persoane vârstnice Movila» și «Centrul de Zi „Prosocial“ Slobozia»

Ultima ședință a Consiliului Județean Ialomița de joi, 26 februarie 2026, a supus atenției celor prezenți a câtorva proiecte de hotărâri ce demonstrează aplecarea conducerii județene asupra componentei «sociale» la nivel local, proiectele de anvergură ale instituției fiind dezbătute în cadrul ședinței. Astfel, «Planul anual de acțiune privind serviciile sociale administrate și finanțate din bugetul Consiliului Județean Ialomița pentru anul 2026», «aprobarea devizului general și a indicatorilor tehnico-economici actualizați, faza execuție lucrări, pentru obiectivul de investiții „Centrul pentru persoane vârstnice Movila“ al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2026, 12:35 (2750 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tarife mai mici pentru tarabele din Bazarul Municipal și Piața Agroalimentară

Slobozia: Tarife mai mici pentru tarabele din Bazarul Municipal și Piața Agroalimentară

Gradul de ocupare al Bazarului Municipal a scăzut semnificativ din cauza tarifelor de închiriere prea mari pentru tarabe impuse de Servicii Publice Slobozia SRL. Pe cale de consecință, societatea aflată în subordinea municipalității a decis să diminueze tarifele practicate. O decizie similară a fost adoptată și în cazul tarabelor din Piața Agro­alimentară Slobozia. În mod surprinzător, supermarketurile care au închiriat spațiile pe care Servicii Publice Slobozia SRL le deține la nivelul orașului sunt de 3 ori mai mici decât cele impuse comer­cianților din Bazarul Municipal sau Piața Agroalimentară. Oficialii societății dau vina pe managementul deficitar... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2026, 08:20 (4607 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

Proces cu scandal la Tribunalul Ialomița

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

bonus: Firma Drumuri și Poduri SA, în vizorul DNA

Conform datelor oficiale, la începutul lunii decembrie 2025, Drumuri și Poduri SA, una dintre societățile Consiliului Județean Ialomița, și-a cerut insolvența la Tribunalul Ialomița. Firma are datorii de 3,4 milioane de lei și creanțe de peste 12,4 milioane de lei. Ceea ce ar fi părut o simplă procedură, s-a transformat însă într-un adevărat război juridic după ce Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița s-a opus intrării în insolvență. Fiscul ialomițean reclamă nerespectarea procedurilor legale impuse de un astfel de demers.

 

Insolvență acceptată de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 16:10 (4679 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

În «graficul» sezonului trecut

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Rapid București 1-2

În «graficul» sezonului trecut

Penultima etapă a sezonului regulat 2025-2026 a SuperLigii, cea cu numărul 29, a programat partida dintre Unirea Slobozia și Rapid București, luni, 2 martie a.c., nocturna Stadionului «1 Mai» din Slobozia aprinzându-se din nou pentru cei puțin peste 4000 de spectatori prezenți. Rapidul a câștigat meciul, Unirea recunoscându-și înfrângerea. S-a terminat 1-2 pentru giuleșteni și Slobozia se îndreaptă spre aceeași «performanță» din sezonul trecut: salvarea de la retrogradare!

 

Niculescu a încercat să «închidă» poarta Sloboziei... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 14:35 (3147 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Debut cu surprize în play-out

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Debut cu surprize în play-out

Așa cum vă anunțam, CSM Unirea Slobozia a ratat prezența la turneul de promovare în Liga Florilor, evoluând în play-out-ul actua­lului sezon 2025-2026 al Diviziei A handbal feminin. După ce handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia și-au aflat oponentele din play-out, elevele antrenorului Ion Ivan au întâlnit joi, 26 februarie 2026, CS Județean Prahova, prima confruntare des­fășurându-se la Sala «Olimpia» din Ploiești. Din startul partidei, determinarea prahoven­celor a fost aprigă, la jumătatea primei reprize CS Județean Prahova având un avans constant de 5 goluri. Finalul primului mitan a aparținut... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 12:55 (3129 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a III-a ediție

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a III-a ediție

Sâmbătă, 28 februarie 2026, la Sala de Sport «Tudorița Chidu» din Amara s-a desfășurat a III-a ediție a «Cupei Orașului Amara la lupte libere». Competiția a adunat la start peste 100 de luptători, cu vârste cuprinse între 8 și 16 ani, fete și băieți, de la 8 cluburi de profil din Ialomița, Călărași, București, Buzău și Constanța. «Cupa Orașului Amara la lupte libere» s-a dovedit și în acest an una cu un grad ridicat de dificultate, mai ales pentru luptătorii înce­pători. Evenimentul a consemnat meciuri încinse, atmosfera transformând competiția într-o adevărată etalare de tehnici și talente. Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 10:20 (3264 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în fața liderului

Fotbal, Liga 3, SC Popești Leordeni-Recolta Gheorghe Doja 2-0

Înfrângere în fața liderului

Pe terenul sintetic de la Baza FRF din Buftea, în primul meci al anului 2026, vineri, 27 februarie a.c., SC Popești-Leordeni a dispus cu 2-0 de Recolta Gheorghe Doja în runda 18 a Ligii 3/Seria3. Meciul a fost dominat de liderul Seriei, SC Popești Leordeni deschizând scorul încă din minutul 27, în minutul 55 marcându-se al doilea gol și stabilindu-se scorul final al întâlnirii. Recolta Gheorghe Doja a început partida cu determinare și agresivitate, ialomițenii împingând liniile sus și încercând să pună presiune. În repriza secundă, SC Popești Leordeni și-a impus jocul, demonstrând că luptă pentru promovare... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 08:40 (3083 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Câini salvați de la eutanasiere cu ajutorul voluntarilor și asociațiilor

La Slobozia

Câini salvați de la eutanasiere cu ajutorul voluntarilor și asociațiilor

bonus: Câine împușcat intenționat, anchetă în așteptare

Mai mulți voluntari și organizații nonguvernamentale care militează pentru drepturile animalelor au atras atenția în spațiu public referitor la intenția autorităților din Slobozia de a eutanasia o parte a câinilor fără stăpân din Adăpostul de Câini Comunitari Slobozia. Patrupedele au fost salvate printr-o campanie masivă de adopții, desfășurată pe parcursul a două săptămâni. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public din Slobozia și-au motivat decizia din cauza supraaglomerării adăpostului. Mai mult, aceștia atrag atenția că este nevoie de campanii de sterilizare și recomandă cetățenilor, în special din mediul rural, să nu mai lase animalele... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2026, 12:20 (6136 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele ialomițene au avut de soluționat peste 42 mii de dosare

În 2025

Instanțele ialomițene au avut de soluționat peste 42 mii de dosare

Bilanțul Tribunalului Ia­lo­mița și al celor trei instanțe subordonate, Judecătoriile Slobo­zia, Urziceni și Fetești, arată că anul trecut magistrații au avut de soluționat peste 42 mii de dosare. Aceștia au reușit să emită hotărâri jude­cătorești doar pentru jumătate dintre acestea, potrivit datelor oficiale. Cele mai multe cauze s-au aflat pe rolul Judecătoriei Slobozia.

 

Date din activitatea instanțelor Raportul de activitate pentru anul 2025 al Tribunalului Ialo­mița și al celor trei Judecătorii, Slobozia, Urziceni și Fetești, arată că cele patru... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2026, 07:55 (1285 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

CleanTech Ciulnița, sancțiune de 50 mii de lei aplicată de Garda de Mediu Ialomița

După două activități de mo­nitorizare a calității aerului din zona localității Ciulnița, comi­sarii Gărzii de Mediu au constatat probleme în privința poluării olfactive rezultată din activitatea industrială desfă­șurată de fabrica administrată de CleanTech Ciulnița. Comisarii susțin că a fost în­călcat Planul de Gestionare a Mirosurilor, iar astfel au aplicat societății o sancțiune de 50 mii de lei.

 

Războiul fără sfârșit împotriva mirosurilor Sunt aproape două decenii de când fa­brica deținută de compania CleanTech își desfășoară... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2026, 09:50 (2821 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

«Efervescența» politicii ialomițene sau radiografia activității partidelor

Așa cum probabil nu știați și, sincer, vă înțelegem, «joaca» redistribuirii a trimis în Parlamentul României după Alegerile din 1 decembrie 2024 anumite «personalități». Mandate «întregi», adică voturile acordate raportate la numărul de alegători, au obținut deputatul Partidului Social Democrat, Ștefan Țintă, și cvasinecunoscutul deputat al Alianței pentru Unirea Românilor, coordonator AUR pentru Ialomița, Silviu Florin Oancea. Ceilalți deputați cu care s-a pricopsit Ialomița au fost «redistribuiții» Florin Caragață și Sorin George Oltenașu, parașutați de regina «interzisă» a suveranismului Diana Șoșoacă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2026, 10:05 (2252 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (II 2001)

Ialomița de acum 25 de ani... (II 2001)

Februarie 2001. Ialomița își reamenaja cursul politic, social-democrația reimpunându-și dominația asupra județului. Erau vremurile când eșichierul politic la nivel local se reconfigura, polurile de putere chiar din interiorul PDSR trasând liniile după care se ghida Ialomița. Cu proaspătul instalat la «butoanele» Prefecturii Ialomița, Marian Bălan și «alesul numărul 1» la șefia Consiliului Județean, Gheorghe Savu (suplimentar, și președinte al Organizației PDSR Ialomița), Ialomița schimba directori de descentralizate, privatiza la foc automat firme încă ale Statului și încerca schimbări de generații. Erau timpurile când disputele... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2026, 12:20 (5047 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gropile din asfalt, problema nerezolvată a Primăriei Slobozia

Gropile din asfalt, problema nerezolvată a Primăriei Slobozia

bonus: Notificări ale Poliției Rutiere din cauza stării drumurilor județene

Cu o rețea de străzi care se întinde pe 95 de km, Slobozia trebuie să facă demersuri pentru întreținerea lor. Datele oficiale obținute de reporterii Independent arată că aproape jumătate din lungimea totală a arterelor de circulație are nevoie de reparații. Administrația locală se bazează doar pe sprijinul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia, insuficient capacitată pentru a putea repara străzile pe care circulăm zi de zi.

 

Zeci de kilometri de străzi, sute de gropi Documentele oficiale consultate... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2026, 08:05 (2097 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene tratează cu indiferență «Statutul Elevului»

Școlile ialomițene tratează cu indiferență «Statutul Elevului»

Adoptat oficial în urmă cu 10 ani, «Statutul Elevului» este un document care stabilește drepturi și obligații pentru elevii care merg la școală și responsabilități pentru unitățile de învățământ față de susținerea și dezvoltarea interesului elevilor pentru Educație. Pe baza unor chestionare, Consiliul Județean al Elevilor Ialomița obține și di­seminează informații cu privire la modul în care atât elevii, cât și instituțiile de învățământ respectă «Statutul Elevului». Potrivit unui Raport oficial al acestei entități, șco­lile din județ mai au de lucrat în ceea ce privește asumarea prevederilor pe care le impune... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2026, 12:20 (2613 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zeci de tineri din Slobozia rămân fără terenurile acordate gratuit pentru construcția de locuințe

Zeci de tineri din Slobozia rămân fără terenurile acordate gratuit pentru construcția de locuințe

bonus: Se actualizează valoarea chiriilor pentru locuințele ANL

Anunțată încă de anul trecut, decizia Primăriei Slobozia de a retrage dreptul de folosință acordat tinerilor care au concesionat terenurile puse la dispoziție cu titlu gratuit, în baza Legii 15/2003, va fi pusă în practică. În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia ce se va desfășura joi, 26 februarie 2026, aleșii locali vor vota pentru retragerea acestui drept, fiind promovate mai multe inițiative în acest sens. Municipalitatea și-a motivat decizia prin faptul că tinerii care au primit terenurile nu au făcut demersurile necesare pentru ridicarea construcțiilor.

 

Primăria a decis în favoarea retragerii terenurilor... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2026, 07:55 (38577 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de sport transformată în sală de forță la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Cu voie de la becul lui Iuksel

Sală de sport transformată în sală de forță la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Primăria din Fierbinți-Târg este acuzată că a transformat sala de sport al Liceului Tehnologic din oraș în sală de forță. Administrația locală a dat în folosință obiectivul, reabilitat cu bani europeni și din bugetul localității, unei societăți private care, în prezent, desfășoară o astfel de afacere. Ceea ce-i nemul­țumește pe cetățeni este faptul că intrarea în respectiva sală se face contracost, deși este un bun al comunității și ar trebui utilizat în mod gratuit, mai ales de către elevi. Administrația locală vine la rându-i cu precizări, explicând faptul că «se lucrează la un Regulament al sălii de sport».

 ... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2026, 10:20 (5930 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Detalii din ancheta «CAR Învățământ Slobozia»: Două entități financiare-nebancare, prejudiciu de 49 milioane de lei!

Detalii din ancheta «CAR Învățământ Slobozia»: Două entități financiare-nebancare, prejudiciu de 49 milioane de lei!

În așteptarea unei soluții din partea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București în ancheta «CAR Învățământ Slobozia», reporterii ziarului nostru au reușit să intre în posesia plângerii penale depusă la dosarul penal de către Asociația «CAR Învățământ Slobozia», o altă entitate financiară care, potri­vit documentului, a funcționat în paralel cu ceea ce păgubiții știau că este «CAR Învățământ Slobozia». Informațiile care se regăsesc în actul oficial transmis redacției ziarului nostru arată faptul că faptele reclamate și anchetate de procurori s-au produs prin sentințe judecătorești... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2026, 15:20 (5352 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Responsabilitatea asumată a unei înfrângeri

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Universitatea Craiova 0-3

Responsabilitatea asumată a unei înfrângeri

În antepenultima etapă a se­zonului regulat din SuperLiga, cea cu numărul 28, de duminică, 22 februarie a.c., Unirea Slobozia a încasat acasă «un scor de neprezentare» contra Universității Craiova, oltenii administrând 0-3 fără comentarii. Rezumând, la inaugurarea reabilitatului Stadion «1 Mai» din Slobozia, investiție care ar fi depășit 3 milioane de euro, UTA slobozeanului Mihalcea a învins Unirea cu 3-1, în timp ce aprinderea în premieră a nocturnei de aproape 500 mii de euro a fost umbrită de eșecul contra craiovenilor, 0-3...

 

«Din păcate, nu s-a putut mai mult!»... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2026, 12:55 (6040 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Senioare în play-out, Junioare în sezon

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Senioare în play-out, Junioare în sezon

Handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia și-au aflat oponentele în play-out-ul actualului sezon competițional 2025-2026 al Diviziei A handbal feminin. Astfel, elevele antrenorului Ion Ivan vor întâlni «acasă» joi, 26 februarie 2026, CS Județean Prahova, duminică, 15 martie a.c. urmând să joace în «deplasare» cu CSM Făgăraș. La o săptămână distanță, duminică, 22 martie 2026, se va disputa partida CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța, în timp ce duminică, 5 aprilie a.c., va începe returul play-out-ului, CSM Unirea Slobozia jucând î... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2026, 10:05 (5456 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Concesionarea terenurilor agricole, afacerea «ratată» a Consiliului Județean Ialomița

Venituri lipsă de peste 2 milioane de euro pentru perioada 2024-2026

Concesionarea terenurilor agricole, afacerea «ratată» a Consiliului Județean Ialomița

Terenurile agricole aflate în patrimoniul Consiliului Județean Ialomița, cele aproape 9000 de hectare, reprezintă în prezent o mare problemă pentru instituție. Actual, cel puțin 2000 de hectare, suprafețe aflate în extravilanul localităților Giurgeni și Vlădeni, sunt neconcesio­nate, firmele concesionare câștigătoare a unor licitații publice renunțând la exploatarea terenurilor și obligând astfel Consiliul Județean Ialomița să se îndrepte spre executarea silită pentru recuperarea redevențelor datorate. Încă de la finele anului 2025 s-au constatat disfuncționalități în încasarea sumelor datorate, instituția județeană acționâ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2026, 09:50 (3869 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sudiți: Proiectil descoperit de o femeie în timp ce săpa în curte

Un proiectil de calibru 57 mm a fost descoperit joi, 3 mai a.c., în jurul orei 11,30, de către o femeie din localitatea Sudiți, în timp ce executa săpături în curtea locuinței. Speriată, aceasta a sunat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 13:58
(9649 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Inspectoratul de Poliție al județului Ialomița solicită sprijinul cetățenilor pentru identificarea unui suspect de corupție sexuală. Polițiștii ialomițeni efectuează ample cercetări pentru identificarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:17
(8427 vizualizări - 3 comentarii)


Stelnica: Cercetat pentru port de cuțit în locuri publice

În seara zilei de 1 mai, în jurul orei 23,15, o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica ce executa serviciul de patrulare pe raza comunei Stelnica a depistat doi tineri ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de 28/29 aprilie a.c., în jurul orei 02.20, polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza comunei Bordușani, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un localnic în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:07
(6306 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița avertizează proprietarii de animale de companie

DSVSA avertizează proprietarii de animale de companie (cîini, pisici și dihori domestici) care intenționează să  călătorească în spațiul intracomunitar. Astfel, avînd în vedere Regulamentul (CE) nr ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:02
(6250 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 persoane, rănite ușor în accidente

7 persoane au fost ușor rănite în urma unor accidente rutiere produse în perioada 28 aprilie-1 mai pe arterele județului. Nicio persoană nu a fost grav rănită. Primul eveniment rutier s-a produs pe raza ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2012, 15:35
(8274 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Debite la bugetul statului de aproape 75 milioane lei pe primul trimestru din 2012

Potrivit DGFP Ialomița, la data de 30 aprilie 2012, pe site-ul ANAF figurau 1924 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de 31.03.2012, neachitate pînă ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:58
(9634 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: I-au dat foc la mașină

Sîmbătă, 28 aprilie a.c., în jurul orei 14,00, pompierii slobozeni au acționat pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o autoutilitară ce aparține unei societăți comerciale, pe raza orașului Amara ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:35
(10663 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Accident cu intervenție SMURD

În urma unui accident rutier produs pe raza comunei Jilavele, un bărbat a rămas prins între fiarele contorsionate ale autotirului pe care îl conducea. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(15303 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ograda și Fetești

Duminică, 29 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, locuința unui cetățean din comuna Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul a lăsat nesupravegheată o lumînare aprinsă în dormitorul locuinței ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(12787 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 2 mai 2012, sînt disponibile 53 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:00
(10611 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a amenințat concubina cu un cuțit!

Duminică 29 aprilie a.c., în jurul orei 20,30, jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au fost sesizați de Dispeceratul unității despre faptul că la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:54
(8096 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un jandarm a găsit o geantă într-o stație de autobuz

Luni, 30 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, un subofițer jandarm aflat în timpul liber a găsit în stația de transport în comun din zona «Elegant» o geantă. Jandarmul s-a deplasat la sediul unității unde ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:44
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a făcut cumpărăturile cu bani falși

În seara zilei de luni, 30 aprilie a.c., un bărbat a înșelat vigilența casierițelor unui supermarket din Slobozia, plătindu-și bunurile pe care le-a cumpărat cu bani falși. Este vorba despre o bancnotă ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2012, 09:24
(8035 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

30 Aprilie 2012, 17:14


Căzănești: Sancționat contravențional pentru apelarea nejustificată a numărului de urgență 112

Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 21,30, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată prin apel de urgență 112 de către un tînăr, de 20 ani, care a anunțat faptul că i-a fost sustras portofelul în care ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:20
(7485 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Hoți prinși în flagrant de un polițist aflat în timpul liber

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 43 ani, din comuna Platonești, sînt cercetați pentru comiterea infracțiunii de tentativă de furt calificat. Suspecții au fost depistați de un polițist care se ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:10
(9811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila hoți


Două bancnote false de 100 lei, descoperite la Urziceni

Două bancnote false au fost descoperite la casieria unei fundații de întrajutorare și protecție socială. Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 10,30, Poliția Urziceni a fost sesizată de către casiera unei ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:02
(8867 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: A IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus»

Joi, 26 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Urziceni a organizat cea de-a IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus». ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:56
(8689 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Constănțean depistat fără permis, localnic beat la volan

În cursul zilei de joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 13,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Călărași, din Fetești, un autoturism condus de un constănțean de 34 ani. În urma verificărilor șoferului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:46
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Locală Slobozia i-a suspendat pe funcționarii cercetați penal

«Așa cum de altfel s-a prezentat deja în mass-media, doi funcționari publici din cadrul Poliției Locale Slobozia au fost implicați în fapte de natură infracțională, constatate de către DGA, în urma unui ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:41
(9647 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Bîrfe a fost actualizată

Nu ratați ultimele zvonuri... Nici nu știți ce pierdeți!

27 Aprilie 2012, 19:16


Alte 10 proiectile descoperite în Sudiți

După ce în urmă cu o săptămînă 9 elemente de muniție neexplodate au fost găsite pe raza localității Sudiți, alte 10 proiectile explozive de artilerie de diferite calibre au fost descoperite de către un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2012, 10:56
(7901 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Ministrul Administrației și Internelor, Gabriel Berca a venit miercuri, 25 aprilie a.c., la Slobozia pentru a-l învesti în funcția de prefect al județului Ialomița pe Gigi Petre, fost subprefect. Tot în ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:35
(9374 vizualizări - 6 comentarii)


«Biblionet» a ajuns la Movila

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează un nou serviciu Bibionet. De această dată, instituția invită persoanele interesate să asiste la deschiderea oficială la Biblioteca Comunală din Movila ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:34
(14299 vizualizări - 2 comentarii)


Vlădeni: Copii hoți prinși de polițiști

Polițiștii feteșteni au fost sesizați de către un bărbat de 59 ani, din București, despre faptul că persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale situată pe raza comunei Vlădeni mai multe obiecte ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:33
(9383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt copil


Fetești: Băuți, la volan

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 24/25 aprilie a.c., polițiștii feteșteni au oprit pentru control la Bordușani un autoturism condus de un bărbat de 44 ani. Șoferul, domiciliat în Slobozia ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:32
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși pescuind ilegal

Doi bărbați de 48, respectiv 60 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști marți ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:31
(9079 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12207 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...