Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 SRL a preluat serviciile de salubritate din 58 de localități ialomițene

După doar 8 luni

ADI ECOO 2009 SRL a preluat serviciile de salubritate din 58 de localități ialomițene

ADI ECOO 2009, firmă de salubritate preluată de către Consiliul Județean Ialomița în 2009, gestionează serviciile de salubritate în 58 de localități ialomițene. Performanța a fost posibilă în doar 8 luni. Reușita, susține conducerea firmei, se datorează administrațiilor locale. «Edilii locali au înțeles că ADI ECOO 2009 SRL reprezintă o soluție legală pentru problema deșeurilor. Împreună am reușit să asigurăm cadrul legal necesar gestionării acestor servicii!» declară Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009 SRL.

Numărătoarea continuă până în 2023 În urmă cu 8 luni, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2022, 15:20 (15282 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Record la recolta de goluri

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 8-1

Record la recolta de goluri

Amăgiți de vremea frumoasă, cei de la Gheorghe Doja au amânat «Ziua Recoltei» până pe 5 noiembrie 2022. Și ce recoltă de goluri a fost în meciul cu Agricola Borcea... Antrenorul Adrian Cristea l-a trimis pe Răducanu în poartă, iar în câmp pe Ene, Chebac, Lungu, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Drăgan-Năstase. Au mai jucat Eavaz, Popescu, Anton, Stanciu și Petre. Iar acum, să o luăm «bob cu bob». Scorul este deschis în minutul 24, când Răduca fructifică, cu o lovitură de cap, centrarea din corner a lui Cristian Chiriță. 10 minute mai târziu, Răduca face dubla, după un șut din 6 metri, venit tot în urma unui corner. Răduca nu e doar marcator, ci și bun pasator. Vedem asta în minutul 40, când... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2022, 12:50 (2423 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa României

Scrimă

George Dragomir a câștigat Cupa României

La București, în Sala «Ana Pascu» s-a desfășurat «Cupa României» la scrimă. În proba de sabie masculin, s-a impus George Dragomir, sportivul CSM Unirea Slobozia. Este cel mai valoros rezultat individual obținut de un sabrer legitimat la un club ialomițean. Este, totodată, as­censiunea firească a acestui tânăr scrimer care a reușit, mai mereu, să-i surprindă chiar și pe cei care au crezut, de la în­ceput, în el. Mai mult, George a avut un parcurs de excepție, demonstrând că nu are voie să lipsească din Echipa Națională. După ce, în 16-imi, și-a învins, fără pro­bleme, fratele mai mic, Eduard, în Optimi a trecut de coechipierul Răzvan Stănescu, cu 15-8. În Sferturi, a trecut de Vlad Covaliu cu ... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2022, 11:50 (3943 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Prichindeii Abatorului au câștigat «Kinder Cup»

Fotbal

Prichindeii Abatorului au câștigat «Kinder Cup»

Ne e drag să povestim despre ispră­vile micilor noștri fotbaliști. Tocmai de aceea nu puteam trece peste noul succes al «campionilor lui Mișu Florea», ta­lentații copii ai Grupei 2013 de la Abatorul Slobozia. Aceștia au participat la «Kinder Cup», turneu de tradiție, găzduit la Cheile Grădiștei, care adună la start echipe din toată țara. E de ajuns să spunem că Grupa 2013 a Abatorului a învins, în două rânduri, echipa similară a Academiei Hagi pentru a vă face o primă impresie despre ce au făcut la «Kinder Cup» copiii pregătiți de profesorul Mihai Florea. Concret, în grupe, Abatorul Slobozia a trecut de LPS Buzău, Academia Hagi și Celta Brașov, fără să primească gol. În Semifinală i-au învins... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2022, 10:20 (5193 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un judecător a fost mutat de ÎCCJ la Tribunalul Ialomița

Cercetat disciplinar la Călărași

Un judecător a fost mutat de ÎCCJ la Tribunalul Ialomița

Aflat în prag de pensionare, un judecător, angajat al Tribunalului Călărași și cer­cetat disciplinar pentru că a contestat anumite hotărâri adoptate de Colegiul de conducere al instanței, a fost mutat, tot disciplinar, la Tribunalul Ialomița. Inițial, Consiliul Superior al Magistraturii a decis ca magistratul să fie retrogradat profesional și să profeseze în cadrul unei judecătorii. Soluția a fost atacată cu recurs la Înalta Curte de Casație și Justiție, instanță care a decis ca judecătorul să-și mențină gradul profesional și a dispus mutarea disciplinară a acestuia la Tribunalul Ialomița. Astfel, judecătorul Iulian Alexandru va profesa la cea mai mare instanță din județul nostru vreme de un an... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2022, 14:05 (14952 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neregulile din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, ascunse sub preș de Ministerul Mediului

2 ani de controale, niciun rezultat

Neregulile din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, ascunse sub preș de Ministerul Mediului

Anul acesta s-au împlinit 2 ani de la primul control realizat de Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii au venit de la București la Slobozia în urma reclamațiilor făcute de funcționarii publici cu privire la atitudinea necorespunzătoare a directorului Laurențiu Ghiauru. În februarie 2022 și septembrie 2022, Corpul de Control al Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor a întreprins alte două acțiuni de verificare, ce au avut la bază aceleași reclamații. Tero­rizați și umiliți de către director, angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița s-au resemnat la gândul că Ministerul Mediului i-ar putea ajuta.... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2022, 09:55 (13589 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încasări de 837,91 milioane de lei la bugetul consolidat

În perioada ianuarie-septembrie 2022

Încasări de 837,91 milioane de lei la bugetul consolidat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița prezintă situația încasărilor și arieratelor înre­gistrate în perioada ianuarie-septembrie 2022. Astfel, la bugetul consolidat al județului au fost încasate 837,91 milioane de lei. Totodată, va­loarea debitelor nerecuperabile, înre­gistrate în aceeași perioadă de timp, depășește 558 milioane de lei.

Mai mulți bani la bugetul județului Datele prezentate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că sumele încasate la bugetul consolidat, în pe­rioada ianuarie-septembrie 2022, se ridică la 837,91 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2022, 16:20 (7805 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Primarii USR susțin interesele comunităților!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Primarii USR susțin interesele comunităților!»

USR Ialomița continuă campania publică de promovare a activității politice și administrative a Organizației. Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, susține că «partidele politice mari, asemeni PSD și PNL, reușesc prin intermediul consilierilor locali, să erodeze susținerea de care se bucură primarii USR propulsați în funcții de comunitate. Și, în cazuri particulare, chiar să saboteze politic activitatea acestora...».

Un exemplu... de la țară! Alegătorii din Ialomița au propulsat pe scena administrației locale doi primari USR în mandatul 2020-2024. Primul este Dumitru Trifu... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2022, 11:05 (5506 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Fabrica» de râme americane

«Fabrica» de râme americane

Gheorghiță Zainea are 64 de ani. Și o fabrică de râme americane: «Roșu de California». «Aceștia sunt „angajații“ mei... Și nu cer concediu!» ne spune râzând. Râmele americane ale lui Gheorghiță Zainea sunt bune «la pescuit». Dar și mai bune sunt pentru producerea de compost organic! În 5 ani, de când are «fabrica», Gheorghiță Zainea a ajuns să dețină 400 kilograme de râme. Și are în stoc 20000 litri de fertilizator ecologic. Iar acesta e doar începutul, fiindcă «fabrica» de râme a fost certificată oficial luna trecută...

La «fabrica» de râme de la Slobozia Nouă
Gheorghiță Zainea... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2022, 11:50 (6018 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Investitori indonezieni la Conacul Manasia

La inițiativa deputatului PSD Ștefan Mușoiu

Investitori indonezieni la Conacul Manasia

La jumătatea lunii octombrie 2022, Conacul Manasia a fost gazda unei întâlniri la care au participat membrii unei delegații parlamen­tare indoneziene, condusă de doamna Nurul Arifin, președinte al Grupului de Prietenie cu România. Printre organizatorii evenimentului s-a numărat și deputatul PSD Ștefan Mușoiu. «Alături de colegii mei din Camera Deputaților și de la PSD Ialo­mița ne-am propus să fructificăm și această oportunitate benefică pentru toți ialomițenii, dar și să atragem in­vestiții străine în domenii cu valoare adăugată mare, inclusiv în infrastructura digitală și noile tehnologii» a ex­plicat deputatul Mușoiu utilitatea întâlnirii.

Nu aduce mandatul, ce aduc indonezienii... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2022, 15:50 (3959 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Fierbinți-Târg, punct feroviar pe harta «Trenului Metropolitan București»

Orașul Fierbinți-Târg, punct feroviar pe harta «Trenului Metropolitan București»

Beneficiind de sprijinul Consi­liului Județean Ialomița, admi­nistrația locală din Fierbinți-Târg a reușit să convingă Ministerul Transpor­turilor de necesitatea includerii orașului în proiectul «Trenul Metropolitan București», inițiat de Primăria Munici­piului București. Următorul pas este in­cluderea orașului în Asociația de Dez­voltare Intercomunitară Transport Public București, entitate prin intermediul căreia se derulează acest proiect de investiții. Propunerea administrației locale de la Fierbinți-Târg este de a deveni cap de linie a rutei Gara de Nord-Mogoșoaia-Moara Vlăsiei-Grădiștea-Sitaru. Valoarea totală a «Trenului Metropolitan București» este de 962 milioane de euro, fondurile urmând... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2022, 10:05 (6756 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campionii Programului «Anghel Saligny» în Ialomița

Campionii Programului «Anghel Saligny» în Ialomița

Ialomița și-a adjudecat 1,1 mi­liarde de lei din Programul «Anghel Saligny» pentru 80 de proiecte edilitare care vizează in­frastructura mare la nivelul județului Ialomița. Aparent, performanța e una modestă, în condițiile în care admi­nistrațiile au avut repartizate sume fixe în cadrul acestui Program. Există însă și excepții notabile, precum Săveni, Sălcioara sau Slobozia, localități care conduc detașat într-un top național realizat de Expert Forum, institut specializat în politici publice și reforma administrației.

Urmașul lui PNDL 1 și 2 promite investiții majore
Următorii... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2022, 14:10 (6193 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate din terenurile cultivate cu orez sunt în Ialomița

În România

Jumătate din terenurile cultivate cu orez sunt în Ialomița

Factorii climatici din ultimii ani au făcut mulți producători agricoli să renunțe la culturile de orez. Datele Ministerului Agriculturii arată că anul trecut, la nivel național, s-au cultivat puțin peste 5000 de hec­tare cu orez. Jumătate din această suprafață există în ju­dețul Ialomița și este amplasată în zona Giurgeni-Vlădeni. Principalul cultivator de orez al județului Ialomița este compania italiană Riso Scotti. Anul trecut, societatea a înregistrat o cifră de afaceri de aproximativ 62 milioane de lei, po­trivit site-urilor econo­mice. În ceea ce privește producțiile medii de orez obținute în Ialomița, Institutul Național de Statistică susține faptul că, în 2021, acestea au fost de aproximativ... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2022, 10:05 (9139 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia investește 5,56 milioane de lei în reamenajarea Parcului «E14»

Consiliul Local a decis

Primăria Slobozia investește 5,56 milioane de lei în reamenajarea Parcului «E14»

bonus: Vom avea străzi asfaltate și la Bora

Primăria Slobozia a inițiat un nou proiect de investiții la nivelul orașului. Joi, 27 octombrie 2022, Consiliul Local a aprobat o finanțare de 5,56 milioane de lei pentru modernizarea Parcului «E14». «Este un proiect care schimbă fundamental spațiul urban al orașului... Această zonă nu a fost mo­dernizată de mai bine de 45 de ani! Așa cum am promis, oferim cetățenilor standardele urbane pe care le me­rită și pentru care plătesc...» a declarat primarul Dragoș Soare referitor la acest proiect de investiții.

A venit rândul Parcului «E14» Administrația locală continuă procesul de modernizare... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2022, 12:40 (12864 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA înregistrează pierderi de 2,9 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița aprobă rectificarea bugetului firmei

Drumuri și Poduri SA înregistrează pierderi de 2,9 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița a aprobat vineri, 28 octombrie 2022, recti­ficarea bugetului Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordi­nea instituției. Conform datelor oficiale, firma înregistrează pierderi de 2,9 milioane de lei comparativ cu bugetul aprobat în februarie 2022. Una dintre măsurile de redresare economică propuse de societate constă în «reduceri ale cheltuielilor cu personalul prin demararea unui program de restructurare».

Banii n-aduc fericirea Vineri, 28 octombrie 2022, în cadrul unei ședințe ordinare, consilierii ju­dețeni au aprobat un proiect de hotărâre privind... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2022, 17:50 (12502 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săveni: Cultură de cannabis, în grădina de zarzavaturi

Săveni: Cultură de cannabis, în grădina de zarzavaturi

În urmă cu o săptămână, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au organizat o amplă acțiune pe linia prevenirii traficului și consumului de droguri la nivelul județului. Prin activități judiciare specifice, aceștia au ajuns pe raza localității Săveni, acolo unde au depistat o cultură de cannabis, ascunsă în grădina de zarzavaturi a unui localnic. Plantele cu efect psihoactiv au fost «cultivate» de către fiii acestuia, doi tineri de 27 și, respectiv, 30 de ani. Cannabisul era «recoltat» și vândut apoi atât la Slobozia, cât și printre tinerii din localitatea Săveni. Printre cumpărători s-au numărat însă și polițiști... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2022, 15:50 (11148 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Spectacol de 3 puncte

Fotbal, Liga a II-a, Progresul Spartac București-Unirea Slobozia 1-4

Spectacol de 3 puncte

Mare păcat că suporterii Unirii care nu au putut fi prezenți pe micuța arenă din Buftea nu au putut vedea meciul! S-a jucat frumos, a fost spectacol și în teren, și în tribune. În tribună, au fost 10-15 suporteri «frumoși nebuni» ai Progresului care au susținut echipa de la 0-0 până la 1-4. Pe teren, s-au duelat o echipă care avea nevoie acută de victorie și una care e mânată spre poarta adversă de avântul tinereții. A ieșit un spectacol frumos și au intrat 3 puncte necesare ca aerul în contul Unirii.

Ratările primei reprize Antrenorul nostru, Costel Enache, a apelat la următorii jucători... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2022, 14:50 (3245 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Se mențin pe loc de play-off

Fotbal, Liga a III-a, Înainte Modelu-Recolta Gheorghe Doja 2-2

Se mențin pe loc de play-off

Nu știm unde s-a născut această rivalitate, dar me­ciurile dintre Modelu și Gheorghe Doja au fost mereu aprig disputate și deschise oricărui rezultat. Vorbim, desigur, despre cele 4 sezoane petrecute de Recolta în Liga a III-a. La fel de încrâncenat a fost și meciul de vineri, 28 octombrie 2022, desfășurat la Modelu. An­trenorul Recoltei, Adrian Cristea i-a trimis în teren pe următorii jucători: Răducanu-Ene, Lungu, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Drăgan, Răduca-Năstase. Au mai intrat Popescu, Eavaz, Petre și Șerban. Meciul începe bine pentru Recolta, ialomițenii fiind încurajați de o inimoasă galerie alcătuită din copiii pe care Adi Cristea îi antrenează la Unirea Slobozia. Copil făcut fotbalist... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2022, 14:05 (3741 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Întrecerea dovlecilor», la Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți

«Întrecerea dovlecilor», la Școala Gimnazială «Apostol D. Culea» Sudiți

Dovleacul, simbolului sărbătorii «Halloween», a devenit vedeta Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» din Sudiți. La începutul săptămânii, în spiritul acestei sărbători, elevii au organizat o expoziție-concurs de dovleci sculptați. Pe lângă micile premii puse în joc, pentru copii au contat distracția dar și faptul că și-au pus la treabă imaginația. Câștigător a fost declarat dovleacul elevei Evelina Maria Ionescu, din clasa a V-a.

Activități extrașcolare, la școală În timp ce sărbătoarea «Halloween» creează numeroase discuții în spațiul public, elevii Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2022, 13:10 (5116 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Cristian Gavrilă a câștigat «Trofeul Iașului»

Scrimă

Cristian Gavrilă a câștigat «Trofeul Iașului»

Scrima ialomițeană se pregătește pentru o nouă certitudine. Iar noul ta­lent șlefuit de Marin Cruțu vine tot de la școala din Săveni, așa cum s-a întâmplat cu George Dragomir și Răzvan Stănescu. Cristian Gavrilă este legitimat la CSS Slobozia și abonat tot mai des la podium în competițiile naționale. Totul a culminat săptămâna trecută, când Cristian a câștigat titlul de Campion Național al categoriei «U15». A fost un turneu impecabil făcut de sabrerul ialomițean, cu 5 victorii clare. Campionatul Național «U15» s-a desfășurat la Râșnov, iar Cristian a trecut în finală de dinamovistul Tudor Moise, cu 15-12. Așa că, succesul de la finele săptămânii trecute, obținut la Iași, nu e deloc întâmplător... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2022, 12:40 (11612 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Hoți slobozeni pe meleaguri brăilene

Marți, 23 august, o patrulă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în zona «Vămă» din Slobozia, un autoturism în care se aflau trei persoane despre care existau suspiciuni că au comis infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:56
(7963 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia hoț


Vlădeni: La furat de floarea-soarelui

Polițiștii Secției 3 de Poliție Rurală Stelnica au depistat pe raza comunei Vlădeni o căruță în care se aflau 3 persoane. Imediat după ce au văzut polițiștii, cei 3 au sărit din căruță și au fugit, fiind ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:56
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 3 tone de grîu, confiscate

Polițiștii feteșteni au organizat marți, 23 august, o acțiune pentru combaterea evaziunii fiscale în domeniul cerealelor. Astfel, în urma verificărilor efectuate la o persoană fizică autorizată din municipiul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:55
(8944 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termene pentru depunerea declarațiilor fiscale

Termenul limită pentru depunerea obligațiilor declarative la Fisc a fost stabilit la 25 august 2011. De asemenea, Formularul 112 va fi depus exclusiv online pe site-ul oficial al instituției. Potrivit unei ...[citește_toată_știrea]

23 August 2011, 19:31
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 August 2011, 19:19
(5991 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat cu oglinda mașinii

Un biciclist de 63 ani a fost rănit luni, 22 august, într-un accident de circulație, la Slobozia. Biciclistul ce se deplasa pe bulevardul Unirii, la o intersecție s-a dezechilibrat și a fost lovit de oglinda ...[citește_toată_știrea]

23 August 2011, 19:17
(7224 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movila: L-a chemat la muncă și i-a furat 400 lei din casă

Un bărbat de 64 ani din Movila a reclamat polițiștilor luni, 22 august, faptul că din locuința personală i-au dispărut 400 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilor a stabilit că autorul era nimeni altul decît ...[citește_toată_știrea]

23 August 2011, 19:16
(5926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt


Patru Frați: Șofer recalcitrant, autor al unui accident

Un bărbat de 36 ani din satul ialomițean Patru Frați a provocat luni, 22 august, un accident de circulație pe raza localității de domiciliu. Individul conducea un autoturism cînd, într-o curbă, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

23 August 2011, 19:16
(7259 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șofer băut, la volan

Marți, 22 august, polițiștii feteșteni au prins un trafic un șofer de 59 ani în timp ce conducea sub influența băuturilor alcoolice... Bărbatul a fost testat alcooltest, rezultatul indicînd o alcolemie ...[citește_toată_știrea]

23 August 2011, 19:16
(8018 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A furat portofelul taximetristului

Un taximetrist de 53 ani din Țăndărei a reclamat polițiștilor din localitate faptul că a fost victima unui furt. Bărbatul a declarat polițiștilor, duminică, 21 august că, după ce a efectuat o cursă în regim ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 19:10
(7755 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A murit electrocutat

Medicii Spitalului Spitalului Municipal Fetești au alertat polițiștii cu privire la faptul că un bărbat de 41 ani, din localitate, s-a electrocutat la locuința unui cetățean. În urma verificărilor imediate ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 19:09
(9197 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 9 sesizări penale pentru patronii ialomițeni

Potrivit unei informări media a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, «în luna iulie 2011, organele de control din cadrul DGFP au efectuat un număr de 154 verificări ale bazei de impozitare ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 19:03
(9029 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 20 de șoferi au rămas fără permise

Peste 310 sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii ialomițeni în cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșitul acestei săptămîni. De asemenea, 20 de șoferi indisciplinați au rămas fără permise ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:57
(5629 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 7 ani lovit de o mașină

Duminică, 21 august, polițiștii au fost alertați prin 112 despre faptul că pe DN2A, la intersecție cu șoseaua Fetești, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce o tînără de 26 ani, din ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:57
(6958 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Accident cu un șofer băut

Un bărbat de 43 ani din Sinești a provocat un accident rutier. S-a întîmplat vineri, 19 august, în apropierea localității Sinești, cînd bărbatul nu a respectat semnificația indicatorului «Cedează trecerea ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:56
(7117 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Șofer» fără permis

Sîmbătă, 20 august, polițiștii au oprit pentru control în trafic, la Urziceni, un autovehicul condus de un bărbat de 46 ani, din Bărbulești. În urma verificărilor de rutină polițiștii au constatat că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:56
(6085 vizualizări - 1 comentariu)


Alexeni: Copil de 4 ani pe bicicletă, accidentat

Un șofer de 34 ani a lovit un biciclist în timp ce efectua manevra de mers înapoi fără să se fi asigurat. Incidentul a fost cu atît mai nefericit cu cît biciclistul transporta un minor de 4 anișori. S-a ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:55
(5033 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Căzănești: Șofer băut și fără permis, la volan

Duminică, 21 august, polițiștii din Căzănești au oprit în trafic un conducător autor de 54 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că individul nu poseda ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:55
(6532 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două femei, prinse în flagrant la furat de fier vechi

Jandarmii din Urziceni au prins în flagrant două femei în timp ce furau fier vechi din curtea unei firme. Potrivit unei informări, în momentul intervenției, cele două femei furaseră deja mai multe obiecte ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:54
(8621 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Parfumuri contrafăcute, vîndute în parc

«Efective de investigarea fraudelor și agenți de ordine publică din cadrul Poliției Fetești au acționat duminică, 21 august, pe linia comercializării produselor contrafăcute» se arată într-un comunicat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:53
(8809 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Cumpărători de fier vechi, amendați

Sîmbătă, 20 august, la Mărculești, polițiștii au prins trei persoane, cu vîrste cuprinse între 27 și 52 ani, în timp ce se deplasau cu căruțe pe raza localității și cumpărau fier vechi. Pentru că activitatea ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:52
(5904 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 140 de persoane legitimate în 3 ore

Peste 140 de persoane au fost legitimate, duminică, 21 august, în intervalul orar 01,00-04,00, timp în care polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune pentru siguranța publică. De asemenea, în ...[citește_toată_știrea]

22 August 2011, 18:51
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: La furat de porumb

Joi, 18 august, un angajat al unei societăți comerciale din Mihail Kogălniceanu a reclamat polițiștilor faptul că persoane necunoscute au devastat o solă de porumb, aparținînd unității unde era angajat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2011, 14:35
(9273 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Pieton neatent, accidentat

Joi, 18 august, la Alexeni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 42 ani, domiciliat în județul Constanța, conducea un camion a acroșat un pieton, care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

19 August 2011, 14:35
(6627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Amara: 300 kg de fier vechi fără documente, confiscate

Un bărbat de 66 ani a fost prins joi, 18 august, la Amara, în timp ce transporta fier vechi fără documente. Deșeurile metalice erau cărate cu o căruță, iar bărbatul a declarat anchetatorilor că le cumpărase ...[citește_toată_știrea]

19 August 2011, 14:34
(8126 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în traficul rutier

Cinci filtre rutiere au fost instituite joi, 18 august, pe raza localității Țăndărei, scopul vizînd respectarea normelor de trafic. Potrivit polițiștilor, în cadrul acțiunii au fost aplicate 42 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

19 August 2011, 14:34
(10416 vizualizări - 0 comentarii)


Amical handbal: Primul meci acasă pentru CSM Unirea Slobozia. Confruntare cu Tomis Constanța!

Vineri, 19 august, orele 18.00, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia vor evolua pentru prima oară în fața propriilor suporteri în preambulul sezonului 2011-2012. Echipa antrenată de ...[citește_toată_știrea]

18 August 2011, 19:23
(6276 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: A dat foc lucernei vecinului

Un cetățean din Marsilieni a alertat polițiștii cu privire la producerea unui incendiu în curtea unui vecin. Polițiștii ajunși la fața locului au stabilit că în curtea cetățeanului au fost incendiate două ...[citește_toată_știrea]

18 August 2011, 16:14
(10310 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți la volan

Miercuri, 17 august, polițiștii au oprit în trafic un tînăr, de 21 ani, conducător al unei vehicul ce se îndrepta spre localitatea ialomițeană Gimbășani. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

18 August 2011, 16:14
(6936 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune preventivă a Poliției

Peste 120 de persoane au fost legitimate miercuri, 17 august, în cadrul unei ample acțiuni desfășurată de polițiștii din Urziceni în colaborare cu cei ai Secției de Poliție 6 Ion Roată și jandarmi ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

18 August 2011, 16:13
(8062 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...