Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației a aprobat pentru finanțare proiectul privind realizarea rețelei de alimen­tare cu gaz metan inițiat de Primăria Fetești, în parteneriat cu Primăria Stelnica. Valoarea totală a acestui proiect este de 132,5 milioane de lei.

Rețea de gaze pentru două comunități locale Recent, Ministerul Dezvol­tării a publicat lista cu primele 73 de proiecte aprobate pentru investiții în extinderea și moder­nizarea infrastructurii de distri­buție a gazelor naturale, finanțate prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny». Printre acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 19:10 (16388 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Echipa de fotbal feminin a Sloboziei a promovat, anul trecut, în eșalonul secund și, chiar dacă puțini o creditau cu șanse, a reușit să se mențină la acest nivel. Pe 29 mai 2022, fetele antrenate de Marius Chițoiu au trecut cu 3-0 de Măgurele Bacău și, cu 17 puncte, cumulate din 5 victorii și 2 egaluri, echipa a terminat Campionatul pe locul 6. Performanța este cu atât mai mare cu cât în retur Activ s-a bazat pe 18 jucătoare cu vârste cuprinse între 14 și 19 ani. «Veterana» Monica Badea a fost și singura jucătoare adusă din afara județului, de la Târgoviște. În rest, proiectul s-a bazat numai pe jucătoare din județul Ialomița.

Începutul a fost greu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 17:40 (14391 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A plecat și Oana Bucă

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

A plecat și Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia schimbă rândurile. Momentan, titularele din sezonul recent încheiat pleacă, una câte una, la «mai bine». Căpitanul echipei, Cătălina Sava, a ales să-și continue cariera la CSM Ploiești, echipă care, deși s-a clasat mult în urma Sloboziei, va beneficia, și în sezonul viitor, de o finanțare mult mai serioasă. Pivotul Andriyana Naumenko a dat curs, în mod firesc, ofertei venite de la reputatul antrenor Gheorghe Tadici și a semnat cu HC Zalău. De curând, a fost confirmată și plecarea golgheterei echipei, Oana Maria Bucă. Venită vara trecută de la Activ Ploiești, Oana Bucă și-a arătat clasa, mai cu seamă pe faza ofensivă, marcând pentru echipa noastră 125 de goluri. Pe lângă acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 14:50 (14048 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Revoltător

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Agresiunea sexuală a unei minore din Ialomița, care la data comiterii faptelor avea doar 11 ani, a fost dovedită de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești abia după 5 ani. Inculpatul cauzei este chiar tatăl victimei și a fost deferit justiției în urmă cu o săptămână, deși a intrat în vizorul anchetatorilor în anul 2017. Procurorii din Fetești dau vina pe întârzierea rezultatelor expertizelor judiciare. Pe numele bărbatului nu a fost impusă vreo măsură preventivă, acesta fiind lăsat în libertate, de care se bucură și în momentul de față. În prezent victima sa, care acum a împlinit vârsta de 16 ani, se află internată într-un centru de plasament din cadrul Direcției Generale de Asistență... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 13:10 (12736 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

După 18 luni, al doilea mandat al lui Adrian Mihalcea la Unirea Slobozia s-a încheiat. Cel mai titrat antrenor din istoria galben-albaștrilor a ales să-și continue cariera în Liga I, la Chindia Târgoviște. La 6 zile după plecarea lui Mihalcea, conducerea ialomițenilor a numit un nou antrenor principal. După ce s-au vehiculat mai multe nume, Lemnaru&Co s-au oprit asupra fostului antrenor de la Politehnica Iași, Constantin Enache. O alegere inspirată, spunem noi, având în vedere experiența antrenorului în primele două divizii. Dacă va reuși să țină ștacheta la nivelul la care a ridicat-o Mihalcea, vom vedea.

Cine e Costel Enache... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 11:20 (9057 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Depozitarea necontrolată de deșeuri a adus amenzi administrațiilor locale din Ialomița. În urma controalelor efectuate în teren, în primăvara acestui an, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au descoperit zeci de gropi de gunoi unde oamenii aruncau deșeurile fără a fi trași la răspundere. Ca urmare a acelor constatate, s-au aplicat sancțiuni de peste 50 mii de lei. Oficialii instituției susțin că reprezentanții administrațiilor locale au achitat sancțiunile. Urmează acum o reverificare în teren pentru a vedea dacă respectivele gropi au fost închise. În caz contrar, vor fi aplicate noi sancțiuni.

Deșeurile, greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 15:05 (12375 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 200000 de euro pentru toaletele publice

O duzină în tot orașul

Slobozia va cheltui 200000 de euro pentru toaletele publice

Administrația locală a identificat o soluție pentru problema toaletelor publice din Slobozia. Primul echipament de acest gen a fost achiziționat și va fi amplasat în Parcul Ialomița. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține că în următorul an vor fi achiziționate 10 toalete publice similare. Valoarea totală a acestor echipamente ar putea ajunge la 200000 de euro.

Obsesia toaletelor publice De mai bine de 10 ani, Slobozia se confruntă cu lipsa toaletelor publice la nivelul orașului. Administrațiile din ultimele 3 mandate nu au reușit să identifice o soluție eficientă de rezolvare... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 10:55 (14315 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Nivelul de transparență al administrației ialomițene a crescut «pe hârtie»

Oficial ne merge tot mai bine

Nivelul de transparență al administrației ialomițene a crescut «pe hârtie»

Un raport oficial al Secretariatului General al Guvernului acreditează ideea că în numai 6 luni de zile, în perioada iulie-decembrie 2021, nivelul de transparență decizională al administrației județene a crescut cu 10 până la 20 de procente. Datele statistice vizează doar administrația județeană și Instituția Prefectului Ialomița. Administrațiile locale rămân un «terra deserta», în care obligațiile legale privind transparența decizională sunt facultative.

Administrația județeană e translucidă Un Raport oficial al Secretariatului General al Guvernului confirmă faptul că în numai 6 luni... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2022, 12:40 (11570 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

33 de Nunți de Aur la Slobozia

33 de Nunți de Aur la Slobozia

De mai bine de 10 ani, municipalitatea onorează cuplurile din Slobozia care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Anul acesta, evenimentul s-a desfășurat la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului». În cadrul ceremoniei au fost sărbătorite 33 de cupluri care, în urmă cu 50 de ani, pe când Slobozia era doar un târg prăfuit de provincie, au spus «Da!» în fața ofițerului Stării Civile.

Secretul căsniciilor din Slobozia Treptele Catedralei, în zi de vineri, 3 iunie 2022, au devenit neîncăpătoare. Sunt 33 de cupluri, fiecare numărând în urmă 50 de ani de căsnicie... Sunt aici pentru oficierea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2022, 13:40 (3630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparate medicale achiziționate din donații, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Aparate medicale achiziționate din donații, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slo­bozia a achiziționat cele mai noi aparate medicale ce sunt utili­zate pentru diagnosticarea corectă a micilor pacienți. Instrumentele au fost cumpărate cu banii pe care firmele locale din Ialomița i-au donat în acest sens. Estimativ, din donații, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit peste 300 mii de lei în cursul anului trecut. «Mulțumim tuturor celor care ne-au sprijinit și s-au gândit la sănătatea copiilor din județul Ialomița... Eforturile pe care dânșii le-au făcut înseamnă mult pentru Spitalul Slobozia!» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Sprijin financiar pentru sănătatea copiilor... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2022, 15:10 (17734 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru finalizarea investițiilor la stația de tratare a apei potabile

Povestea fără sfârșit a potabilizării apei la Slobozia

Soluții noi pentru finalizarea investițiilor la stația de tratare a apei potabile

Administrația locală din Slobozia susține că va căuta soluții noi pentru tratarea apei potabile la Slobozia. Primarul Dragoș Soare crede că în paralel cu finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei din Slobozia, orașul are nevoie de tehnologii alternative care pot fi implementate rapid și la costuri foarte mici. Declarațiile survin unei vizite de 4 zile a unei delegații comune a Consiliului Județean și Primăriei Slobozia la Târgul IFAT de la München, Germania, «târg dedicat companiilor din domeniul managementului deșeurilor și reprezentanților autorităților publice locale și centrale».

Nu aduce anul ce aduce Târgul IFAT de la München... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2022, 11:55 (13302 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stâlpi de iluminat puși la pământ de muncitorii care amenajează pistele de biciclete

Slobozia: Stâlpi de iluminat puși la pământ de muncitorii care amenajează pistele de biciclete

Mai mulți stâlpi de iluminat public amplasați pe Bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, au fost dărâmați de muncitorii care lucrează pentru amenajarea pistelor de biciclete. Este vorba despre un proiect de modernizare urbană, inițiat de administrația locală a orașului și finanțat de Uniunea Europeană. Din fericire, nu au fost înregistrate victime.

Circulația a fost oprită Incidentul s-a petrecut în după-amiaza zilei de joi, 9 iunie a.c., în zona Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Muncitorii ar fi manevrat eronat utilajele, atingând... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 19:05 (16837 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: O nouă campanie de ecologizare pe malul Brațului Borcea

Fetești: O nouă campanie de ecologizare pe malul Brațului Borcea

La sfârșitul săptămânii precedente, administrația locală din municipiul Fetești a inițiat o nouă campanie de ecologizare a malului stâng al Brațului Borcea. De această dată, autoritățile locale i-au invitat și pe cetățeni să parti­cipe la această acțiune. Apro­ximativ 100 de cetățeni s-au înscris voluntar și au însoțit reprezentanții administrației locale în demersul de a men­ține curat malul Brațului Borcea. «Considerăm că este necesar ca feteștenii să parti­cipe la astfel de acțiuni!» sus­ține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

«Un oraș fără deșeuri abandonate!»... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 15:20 (3436 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, a inaugurat Târgul «FarmConect România» 2022

Slobozia: Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, a inaugurat Târgul «FarmConect România» 2022

Joi, 9 iunie a.c., la Slobozia a debutat prima ediție a Târgului Agricol Național «FarmConect România» 2022. Evenimentul își propune să devină o cale de comunicare între fermieri, mediul de afaceri și autorități. Târgul agricol găzduit de Slobozia a fost deschis în prezența ministrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu.

Slobozia, pe harta târgurilor agricole naționale Unic la nivel național, Târgul «FarmConect România» 2022 facilitează schimbul de informații, cunoștințe și experiențe relevante legate de bunele practici în agricultură. Totodată, misiunea Târgului, a cărui gazdă este municipiul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 14:05 (12192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contracte de muncă definitive pentru 52 de cadre medicale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Contracte de muncă definitive pentru 52 de cadre medicale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat recent concursurile organizate pentru personalul angajat în cadrul instituției pe perioada Stării de Urgență și a Stării de Alertă. Instituția a beneficiat de sprijinul a 59 de cadre medicale, dintre care 5 medici. Astfel, au fost scoase la concurs 54 de posturi, în urma examenelor reușind să promoveze 52 de candidați. Toate funcțiile sunt pentru asistente medicale, infirmiere sau îngrijitoare. «În ceea ce privește posturile pentru medici, aceștia și-au exprimat dorința de a nu continua activitatea în cadrul spitalului nostru!» a explicat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Candidații promovați vor fi redistribuiți... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 11:10 (8191 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

Slobozia se înscrie oficial pe harta târgurilor agricole naționale

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

În urmă cu 2 ani, în plină campanie electorală, candidatul Dragoș Soare susținea printre altele că «Slobozia poate deveni un pol agricol al celei mai populate zone din România». La 2 ani distanță, Slobozia devine gazda unui târg agricol cu un profil unic în România. Astfel, Târgul își propune să devină o platformă de comunicare și reprezentare a intereselor fermierilor români atât în fața mediului de afaceri local, cât și a oficialităților la cel mai înalt nivel. De asemenea, organizatorii își propun o abordare nouă în peisajul târgurilor din agribusiness, eve­nimentele din cadrul Târgului adresându-se în egală măsură fermierilor și consumatorilor finali. Evenimentul este organizat de... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 17:20 (4000 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

bonus: A cincea investiție în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Centru medical multifuncțional în valoare de 133,6 milioane de lei!

Joi, 26 mai 2022, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare pentru a legifera o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Printre acestea s-a numărat și cel privind «realizarea unui doc plutitor», în asociere cu orașul Fetești, pe Brațul Borcea. De asemenea, pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâri care asigură cadrul legislativ pentru investiții în infrastructura rutieră și infrastructura medicală ale județului.

Doc plutitor de 392000 de lei Plictisită de investiții în infrastructura rutieră... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 12:20 (4271 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Adrian Mihalcea lasă Unirea Slobozia pentru Chindia Târgoviște

Adrian Mihalcea lasă Unirea Slobozia pentru Chindia Târgoviște

Deși cu câteva zile în urmă dădea asigurări că va rămâne la Unirea Slobozia și pentru sezonul viitor, antrenorul Adrian Mihalcea nu a rezistat tentației de a face pasul spre Liga 1.Oportunitatea a venit de la Chindia Târgoviște, echipă care a rămas in extremis în prima divizie, după un baraj chinuitor cu Concordia Chiajna. Mihalcea îl va înlocui la Târgoviște pe Emil Săndoi, fiind la a doua experiență în Liga 1, după un scurt periplu la Dinamo. În câteva zile vom afla numele noului antrenor al Unirii. Conform surselor noastre, va fi vorba de un tehnician cu experiență în primele două divizii.

Cel mai bun antrenor al Unirii... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 10:30 (13842 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Înfrângeri pe linie la baraj

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Înfrângeri pe linie la baraj

Gata! Campionatul Diviziei A de handbal feminin s-a încheiat, cu Galați și Târgu-Jiu singurele promovate în Liga Florilor. Slobozia și Cluj nu au putut furniza surpriza și le-au lăsat pe Mioveni și Slatina să mai viețuiască, cel puțin un sezon, în prima divizie. Echipa noastră a lăsat o impresie bună după primul meci, dar ritmul de 3 meciuri în 3 zile s-a dovedit, în final, obositor. Dar, să le luăm pe rând...

Prestație bună cu Mioveniul Dacia Mioveni este echipa din Liga Florilor unde evoluează cele mai multe foste jucătoare ale Sloboziei. Printre ele, și o handbalistă născută și crescută... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2022, 16:10 (16563 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Amara a luat campionatul, Iazu a luat Cupa

Fotbal, Liga a IV-a

Amara a luat campionatul, Iazu a luat Cupa

După 5 ani, CS Amara este din nou campioana județului Ialomița. Deși mai este de disputat o etapă din actualul sezon de Liga a IV-a, «balnearii» și-au primit medaliile de campioni încă de sâmbătă, 4 iunie 2022, când au bătut Viitorul Axintele cu 3-2, grație triplei realizate de Marian Drăgoi. Amărenii au tratat lejer finalul de sezon, având un avans de 11 puncte față de ocupanta locului 2, Bărăganul Ciulnița. Campioana județului Ia­lomița se va duela la barajul pentru promovarea în Liga a III-a cu cea mai bună echipă din Ilfov. Se va juca tur-retur, cele două manșe urmând să se dispute pe 18 și 25 iunie 2022. Să sperăm că Amara va face, de data aceasta, o figură frumoasă. Acum 5 ani a fost depă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2022, 13:55 (7881 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 5 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 16:25
(1946 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere atenționările meteorologice pentru următoarea perioadă, de vreme severă cu precipitații abundente și perioade cu manifestări de instabilitate atmosferică, cantitățile de apă putând acumula ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 14:40
(2690 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Portocaliu de ploi abundente, valabilă pentru perioada 5 iulie 2021, orele 12,00-6 iulie 2021, orele 10,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 13:40
(1763 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Căzănești!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică sistează luni, 5 iulie a.c, în intervalul orar 9,00-16,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 12:00
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 4 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2021, 16:35
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de sâmbătă, 3 iulie a.c., la ora 3,35, pentru a salva trei bărbați care au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea, la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 10:00
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Țigări de contrabandă ascunse într-o geantă de voiaj

Un bărbat, de 46 de ani, din Călărași s-a ales cu undosar penal după ce asupra sa s-au descoperit 210 pachete de țigări de contrabandă. În ziua de joi, 1 iulie a.c., a fost oprit în trafic pentru un control ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:40
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate

Pe data de 4 iulie a.c., Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate. Crucea Roșie Română a fost înființată în anul 1876 și este o organizație umanitară membră a Mișcării Internaționale de ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:30
(4104 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de vineri, 2 iulie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Condeești. La sosirea forțelor de intervenție ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:15
(3806 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: A găsit în curte un cartuș de infanterie

Proprietarul unei gospodării din comuna Perieți a solicitat intervenția pompierilor, după ce a descoperit în curte un cartuș de infanterie, rămas neexplodat. Pirotehniștii din cadrul ISU Ialomița s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:45
(3518 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din cadrul Stației Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza comunei Movila, în care au fost implicate două autoturisme. La locul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:30
(4124 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movila accident


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 2 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10793, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:05
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, operațional

Poliția Română a operaționalizat Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor. Registrul se constituie ca ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 19:00
(3922 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan în stare de ebrietate

Un tânăr, de 26 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit de oamenii legii pentru un control de rutină în noaptea de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:20
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au organizat percheziții în orașul Țăndărei

Descinderi în forță ale polițiștilor în orașul Țăndărei. În ziua de miercuri, 30 iunie a.c., oamenii legii au descins la 12 adrese de pe raza orașului. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat 3 cartușe ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:00
(8358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, Ialomița va fi sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente din după-amiaza zilei de joi, 1 iulie 2021, orele ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 17:10
(2645 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 1 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10792, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:55
(2605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență, în intervalul 1 iulie 2021, orele 12,00-5 iulie 2021, ora 8,00, ca urmare a noilor atenționări de instabilitate atmosferică accentuată ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:10
(4537 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 30 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10792, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:25
(2338 vizualizări - 0 comentarii)


Facebook sprijină Poliția Română în cadrul mecanismului «Alertă Răpire Copil»

Începând de miercuri, 30 iunie 2021, Facebook sprijină Poliția Română cu mediatizarea cazurilor în cadrul Mecanismului «Alertă Răpire Copil». «Alertă Răpire Copil» este un mecanism național de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:10
(2887 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 55 mii de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 95 de evenimente, dintre care 84 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:05
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan și cu scrumbia în portbagaj

Marți, 29 iunie a.c., în jurul orelor 20,30, Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier pe raza comunei Făcăeni, au oprit ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:00
(3280 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Manasia, mandat de arestare pentru «trafic de migranți în formă continuată»

Marți, 29 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 15:55
(2521 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:35
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 7 iulie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:20
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Fragilor din orașul Fetești. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 12:50
(4134 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul Electoral Județean Ialomița a centralizat rezultatele Alegerilor Locale parțiale 2021

Biroul Electoral Județean Ialomița a dat publicității rezultatele centralizate ale Alegerilor Locale pațiale, desfășurate duminică, 27 iunie 2021, în localitățile Gura Ialomiței și Ion Roată. Astfel, la ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 18:10
(4681 vizualizări - 0 comentarii)


Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Marți, 29 iunie a.c., în afara localității Căzănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:50
(2280 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au încălcat măsura izolării la domiciliu

În urma unei verificări efectuate luni, 28 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au descoperit că trei femei din localitatea Stelnica, cu vârste cuprinse între 22 și 27 de ani, nu au respectat măsura izolării ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:35
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...