Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Echipa de fotbal feminin a Sloboziei a promovat, anul trecut, în eșalonul secund și, chiar dacă puțini o creditau cu șanse, a reușit să se mențină la acest nivel. Pe 29 mai 2022, fetele antrenate de Marius Chițoiu au trecut cu 3-0 de Măgurele Bacău și, cu 17 puncte, cumulate din 5 victorii și 2 egaluri, echipa a terminat Campionatul pe locul 6. Performanța este cu atât mai mare cu cât în retur Activ s-a bazat pe 18 jucătoare cu vârste cuprinse între 14 și 19 ani. «Veterana» Monica Badea a fost și singura jucătoare adusă din afara județului, de la Târgoviște. În rest, proiectul s-a bazat numai pe jucătoare din județul Ialomița.

Începutul a fost greu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 17:40 (14389 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

A plecat și Oana Bucă

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

A plecat și Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia schimbă rândurile. Momentan, titularele din sezonul recent încheiat pleacă, una câte una, la «mai bine». Căpitanul echipei, Cătălina Sava, a ales să-și continue cariera la CSM Ploiești, echipă care, deși s-a clasat mult în urma Sloboziei, va beneficia, și în sezonul viitor, de o finanțare mult mai serioasă. Pivotul Andriyana Naumenko a dat curs, în mod firesc, ofertei venite de la reputatul antrenor Gheorghe Tadici și a semnat cu HC Zalău. De curând, a fost confirmată și plecarea golgheterei echipei, Oana Maria Bucă. Venită vara trecută de la Activ Ploiești, Oana Bucă și-a arătat clasa, mai cu seamă pe faza ofensivă, marcând pentru echipa noastră 125 de goluri. Pe lângă acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 14:50 (14047 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Revoltător

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Agresiunea sexuală a unei minore din Ialomița, care la data comiterii faptelor avea doar 11 ani, a fost dovedită de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești abia după 5 ani. Inculpatul cauzei este chiar tatăl victimei și a fost deferit justiției în urmă cu o săptămână, deși a intrat în vizorul anchetatorilor în anul 2017. Procurorii din Fetești dau vina pe întârzierea rezultatelor expertizelor judiciare. Pe numele bărbatului nu a fost impusă vreo măsură preventivă, acesta fiind lăsat în libertate, de care se bucură și în momentul de față. În prezent victima sa, care acum a împlinit vârsta de 16 ani, se află internată într-un centru de plasament din cadrul Direcției Generale de Asistență... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 13:10 (12733 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

După 18 luni, al doilea mandat al lui Adrian Mihalcea la Unirea Slobozia s-a încheiat. Cel mai titrat antrenor din istoria galben-albaștrilor a ales să-și continue cariera în Liga I, la Chindia Târgoviște. La 6 zile după plecarea lui Mihalcea, conducerea ialomițenilor a numit un nou antrenor principal. După ce s-au vehiculat mai multe nume, Lemnaru&Co s-au oprit asupra fostului antrenor de la Politehnica Iași, Constantin Enache. O alegere inspirată, spunem noi, având în vedere experiența antrenorului în primele două divizii. Dacă va reuși să țină ștacheta la nivelul la care a ridicat-o Mihalcea, vom vedea.

Cine e Costel Enache... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 11:20 (9057 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Depozitarea necontrolată de deșeuri a adus amenzi administrațiilor locale din Ialomița. În urma controalelor efectuate în teren, în primăvara acestui an, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au descoperit zeci de gropi de gunoi unde oamenii aruncau deșeurile fără a fi trași la răspundere. Ca urmare a acelor constatate, s-au aplicat sancțiuni de peste 50 mii de lei. Oficialii instituției susțin că reprezentanții administrațiilor locale au achitat sancțiunile. Urmează acum o reverificare în teren pentru a vedea dacă respectivele gropi au fost închise. În caz contrar, vor fi aplicate noi sancțiuni.

Deșeurile, greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 15:05 (12374 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 200000 de euro pentru toaletele publice

O duzină în tot orașul

Slobozia va cheltui 200000 de euro pentru toaletele publice

Administrația locală a identificat o soluție pentru problema toaletelor publice din Slobozia. Primul echipament de acest gen a fost achiziționat și va fi amplasat în Parcul Ialomița. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține că în următorul an vor fi achiziționate 10 toalete publice similare. Valoarea totală a acestor echipamente ar putea ajunge la 200000 de euro.

Obsesia toaletelor publice De mai bine de 10 ani, Slobozia se confruntă cu lipsa toaletelor publice la nivelul orașului. Administrațiile din ultimele 3 mandate nu au reușit să identifice o soluție eficientă de rezolvare... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 10:55 (14310 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nivelul de transparență al administrației ialomițene a crescut «pe hârtie»

Oficial ne merge tot mai bine

Nivelul de transparență al administrației ialomițene a crescut «pe hârtie»

Un raport oficial al Secretariatului General al Guvernului acreditează ideea că în numai 6 luni de zile, în perioada iulie-decembrie 2021, nivelul de transparență decizională al administrației județene a crescut cu 10 până la 20 de procente. Datele statistice vizează doar administrația județeană și Instituția Prefectului Ialomița. Administrațiile locale rămân un «terra deserta», în care obligațiile legale privind transparența decizională sunt facultative.

Administrația județeană e translucidă Un Raport oficial al Secretariatului General al Guvernului confirmă faptul că în numai 6 luni... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2022, 12:40 (11569 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

33 de Nunți de Aur la Slobozia

33 de Nunți de Aur la Slobozia

De mai bine de 10 ani, municipalitatea onorează cuplurile din Slobozia care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Anul acesta, evenimentul s-a desfășurat la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului». În cadrul ceremoniei au fost sărbătorite 33 de cupluri care, în urmă cu 50 de ani, pe când Slobozia era doar un târg prăfuit de provincie, au spus «Da!» în fața ofițerului Stării Civile.

Secretul căsniciilor din Slobozia Treptele Catedralei, în zi de vineri, 3 iunie 2022, au devenit neîncăpătoare. Sunt 33 de cupluri, fiecare numărând în urmă 50 de ani de căsnicie... Sunt aici pentru oficierea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2022, 13:40 (3630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparate medicale achiziționate din donații, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Aparate medicale achiziționate din donații, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slo­bozia a achiziționat cele mai noi aparate medicale ce sunt utili­zate pentru diagnosticarea corectă a micilor pacienți. Instrumentele au fost cumpărate cu banii pe care firmele locale din Ialomița i-au donat în acest sens. Estimativ, din donații, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit peste 300 mii de lei în cursul anului trecut. «Mulțumim tuturor celor care ne-au sprijinit și s-au gândit la sănătatea copiilor din județul Ialomița... Eforturile pe care dânșii le-au făcut înseamnă mult pentru Spitalul Slobozia!» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Sprijin financiar pentru sănătatea copiilor... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2022, 15:10 (17730 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru finalizarea investițiilor la stația de tratare a apei potabile

Povestea fără sfârșit a potabilizării apei la Slobozia

Soluții noi pentru finalizarea investițiilor la stația de tratare a apei potabile

Administrația locală din Slobozia susține că va căuta soluții noi pentru tratarea apei potabile la Slobozia. Primarul Dragoș Soare crede că în paralel cu finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei din Slobozia, orașul are nevoie de tehnologii alternative care pot fi implementate rapid și la costuri foarte mici. Declarațiile survin unei vizite de 4 zile a unei delegații comune a Consiliului Județean și Primăriei Slobozia la Târgul IFAT de la München, Germania, «târg dedicat companiilor din domeniul managementului deșeurilor și reprezentanților autorităților publice locale și centrale».

Nu aduce anul ce aduce Târgul IFAT de la München... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2022, 11:55 (13300 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stâlpi de iluminat puși la pământ de muncitorii care amenajează pistele de biciclete

Slobozia: Stâlpi de iluminat puși la pământ de muncitorii care amenajează pistele de biciclete

Mai mulți stâlpi de iluminat public amplasați pe Bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, au fost dărâmați de muncitorii care lucrează pentru amenajarea pistelor de biciclete. Este vorba despre un proiect de modernizare urbană, inițiat de administrația locală a orașului și finanțat de Uniunea Europeană. Din fericire, nu au fost înregistrate victime.

Circulația a fost oprită Incidentul s-a petrecut în după-amiaza zilei de joi, 9 iunie a.c., în zona Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Muncitorii ar fi manevrat eronat utilajele, atingând... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 19:05 (16837 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: O nouă campanie de ecologizare pe malul Brațului Borcea

Fetești: O nouă campanie de ecologizare pe malul Brațului Borcea

La sfârșitul săptămânii precedente, administrația locală din municipiul Fetești a inițiat o nouă campanie de ecologizare a malului stâng al Brațului Borcea. De această dată, autoritățile locale i-au invitat și pe cetățeni să parti­cipe la această acțiune. Apro­ximativ 100 de cetățeni s-au înscris voluntar și au însoțit reprezentanții administrației locale în demersul de a men­ține curat malul Brațului Borcea. «Considerăm că este necesar ca feteștenii să parti­cipe la astfel de acțiuni!» sus­ține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

«Un oraș fără deșeuri abandonate!»... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 15:20 (3436 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, a inaugurat Târgul «FarmConect România» 2022

Slobozia: Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, a inaugurat Târgul «FarmConect România» 2022

Joi, 9 iunie a.c., la Slobozia a debutat prima ediție a Târgului Agricol Național «FarmConect România» 2022. Evenimentul își propune să devină o cale de comunicare între fermieri, mediul de afaceri și autorități. Târgul agricol găzduit de Slobozia a fost deschis în prezența ministrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu.

Slobozia, pe harta târgurilor agricole naționale Unic la nivel național, Târgul «FarmConect România» 2022 facilitează schimbul de informații, cunoștințe și experiențe relevante legate de bunele practici în agricultură. Totodată, misiunea Târgului, a cărui gazdă este municipiul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 14:05 (12192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contracte de muncă definitive pentru 52 de cadre medicale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Contracte de muncă definitive pentru 52 de cadre medicale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat recent concursurile organizate pentru personalul angajat în cadrul instituției pe perioada Stării de Urgență și a Stării de Alertă. Instituția a beneficiat de sprijinul a 59 de cadre medicale, dintre care 5 medici. Astfel, au fost scoase la concurs 54 de posturi, în urma examenelor reușind să promoveze 52 de candidați. Toate funcțiile sunt pentru asistente medicale, infirmiere sau îngrijitoare. «În ceea ce privește posturile pentru medici, aceștia și-au exprimat dorința de a nu continua activitatea în cadrul spitalului nostru!» a explicat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Candidații promovați vor fi redistribuiți... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 11:10 (8191 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

Slobozia se înscrie oficial pe harta târgurilor agricole naționale

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

În urmă cu 2 ani, în plină campanie electorală, candidatul Dragoș Soare susținea printre altele că «Slobozia poate deveni un pol agricol al celei mai populate zone din România». La 2 ani distanță, Slobozia devine gazda unui târg agricol cu un profil unic în România. Astfel, Târgul își propune să devină o platformă de comunicare și reprezentare a intereselor fermierilor români atât în fața mediului de afaceri local, cât și a oficialităților la cel mai înalt nivel. De asemenea, organizatorii își propun o abordare nouă în peisajul târgurilor din agribusiness, eve­nimentele din cadrul Târgului adresându-se în egală măsură fermierilor și consumatorilor finali. Evenimentul este organizat de... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 17:20 (4000 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

bonus: A cincea investiție în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Centru medical multifuncțional în valoare de 133,6 milioane de lei!

Joi, 26 mai 2022, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare pentru a legifera o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Printre acestea s-a numărat și cel privind «realizarea unui doc plutitor», în asociere cu orașul Fetești, pe Brațul Borcea. De asemenea, pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâri care asigură cadrul legislativ pentru investiții în infrastructura rutieră și infrastructura medicală ale județului.

Doc plutitor de 392000 de lei Plictisită de investiții în infrastructura rutieră... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 12:20 (4271 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Adrian Mihalcea lasă Unirea Slobozia pentru Chindia Târgoviște

Adrian Mihalcea lasă Unirea Slobozia pentru Chindia Târgoviște

Deși cu câteva zile în urmă dădea asigurări că va rămâne la Unirea Slobozia și pentru sezonul viitor, antrenorul Adrian Mihalcea nu a rezistat tentației de a face pasul spre Liga 1.Oportunitatea a venit de la Chindia Târgoviște, echipă care a rămas in extremis în prima divizie, după un baraj chinuitor cu Concordia Chiajna. Mihalcea îl va înlocui la Târgoviște pe Emil Săndoi, fiind la a doua experiență în Liga 1, după un scurt periplu la Dinamo. În câteva zile vom afla numele noului antrenor al Unirii. Conform surselor noastre, va fi vorba de un tehnician cu experiență în primele două divizii.

Cel mai bun antrenor al Unirii... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 10:30 (13840 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Înfrângeri pe linie la baraj

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Înfrângeri pe linie la baraj

Gata! Campionatul Diviziei A de handbal feminin s-a încheiat, cu Galați și Târgu-Jiu singurele promovate în Liga Florilor. Slobozia și Cluj nu au putut furniza surpriza și le-au lăsat pe Mioveni și Slatina să mai viețuiască, cel puțin un sezon, în prima divizie. Echipa noastră a lăsat o impresie bună după primul meci, dar ritmul de 3 meciuri în 3 zile s-a dovedit, în final, obositor. Dar, să le luăm pe rând...

Prestație bună cu Mioveniul Dacia Mioveni este echipa din Liga Florilor unde evoluează cele mai multe foste jucătoare ale Sloboziei. Printre ele, și o handbalistă născută și crescută... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2022, 16:10 (16563 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Amara a luat campionatul, Iazu a luat Cupa

Fotbal, Liga a IV-a

Amara a luat campionatul, Iazu a luat Cupa

După 5 ani, CS Amara este din nou campioana județului Ialomița. Deși mai este de disputat o etapă din actualul sezon de Liga a IV-a, «balnearii» și-au primit medaliile de campioni încă de sâmbătă, 4 iunie 2022, când au bătut Viitorul Axintele cu 3-2, grație triplei realizate de Marian Drăgoi. Amărenii au tratat lejer finalul de sezon, având un avans de 11 puncte față de ocupanta locului 2, Bărăganul Ciulnița. Campioana județului Ia­lomița se va duela la barajul pentru promovarea în Liga a III-a cu cea mai bună echipă din Ilfov. Se va juca tur-retur, cele două manșe urmând să se dispute pe 18 și 25 iunie 2022. Să sperăm că Amara va face, de data aceasta, o figură frumoasă. Acum 5 ani a fost depă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2022, 13:55 (7881 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Criză de judecători în cadrul Tribunalului Ialomița

Criză de judecători în cadrul Tribunalului Ialomița

Condițiile favorabile de pensionare din sistemul de justiție, precum și modificarea condițiilor în ceea ce privește limita de vârstă necesară promovării în funcție, afectează activitatea Tribunalului Ialomița. Instituția funcționează în prezent cu 10 judecători, însă 4 dintre aceștia sunt în prag de pensio­nare. Magistrații din cadrul celor 3 judecătorii din județ nu pot promova către instanța superioară pentru că nu au o vechime de minim 7 ani în funcție, potrivit modificărilor aduse în 2017 Legii 303/2004, privind statutul judecătorilor și procurorilor. Astfel, cea mai mare instanță din județ se află în situația de a rămâne fără personal de specialitate. Datele statistice arată că anul trecut... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2022, 13:10 (12924 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
325 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Percheziții la Sălcioara. Șapte persoane, reținute pentru 24 de ore!

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii din Urziceni, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare 5 mandate de percheziție domiciliară, în localitatea Sălcioara, la domiciliile unor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 19:45
(5141 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

IPJ Ialomița: Percheziții la domiciliul unui bărbat bănuit de deținere ilegală de arme

Miercuri, 16 iulie 2025, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz, au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 16:20
(7615 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 43,98 milioane de lei în semestrul I 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iunie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2025, 12:10
(11226 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 169,78 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna iunie 2025

În luna iunie a anului 2025, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 169,78 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2025, 10:45
(7438 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice», «lovirea sau alte violențe» și «distrugere»

Joi, 10 iulie 2025, polițiștii au reținut, pentru 24 de ore, cinci persoane din Țăndărei, bănuite de comiterea infracțiunilor de «tulburarea ordinii și liniștii pubice»,«lovirea sau ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2025, 21:00
(15699 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 5,68%, rata șomajului la sfârșitul lunii mai 2025

La sfârșitul lunii mai 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4446 șomeri (din care 2009 femei), rata șomajului fiind de 5 ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2025, 09:10
(7943 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2025, 09:20
(10448 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În perioada ianuarie-mai 2025, peste 1000 de șomeri au obținut un loc de muncă

În primele 5 luni ale anului 2025, urmare implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1280 persoane, ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2025, 08:40
(9216 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Prelungire termen depunere Cereri de finanțare a schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii care au depus cereri de finanțare pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Silvo-mediu și climă», sesiunea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 13:40
(10323 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, 4000 misiuni de ordine publică în primul semestru al anului 2025 

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:50
(10117 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Acțiune de donare de sânge

Luni, 30 iunie 2025, Protopopiatul Slobozia a organizat o nouă acțiune de donare de sânge în cadrul Campaniei «Donează sânge! Salvează o viață!». Astfel, la sediul Centrului ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2025, 11:20
(6621 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Venus din orașul Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul unui branșament de pe strada Venus din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2025, 13:50
(8742 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Drăgoești: Bătrână dispărută, descoperită pe câmp

Marți, 24 iunie a.c, polițiștii au fost sesizați despre faptul că o bătrână de 75 de ani, din comuna Drăgoești, a plecat voluntar în cursul zilei de la domiciliul său, fără a se cunoaște ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 08:20
(4491 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 07:50
(6414 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Mare cu Mică la Fierbinții de Jos!

Echipele RAJA intervin joi, 26 iunie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Mare cu Mică din localitatea ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2025, 11:05
(8060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Transporta lemne ilegal

Traian: Transporta lemne ilegal

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Traian, un vehicul care transporta material lemnos. Întrucât au existat indicii privind nereguli referitoare la ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 16:00
(1628 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan sub influența alcoolului

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii din Slobozia au tras pe dreapta un bărbat, de 48 de ani, pentru un control de rutină. În urma testării cu aparatul de etilotest, rezultatul a indicat o valoare de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:30
(1186 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat de polițiști pentru conducere fără permis

Polițiștii din Țăndărei efectuează verificări pe numele unui tânăr, de 23 de ani, depistat pe DN2A-E60 la volanul unui automobil fără a deține permis de conducere. Oamenii legii vor dispune măsurile ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:00
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 08:05
(4321 vizualizări - 0 comentarii)


Restricții de circulație pe A2, în zona Fetești, pentru reparații asfaltice

Marți, 24.06.2025, în intervalul orar 08,00-18,00, se instituie restricții de circulație pe A2 la km 144+100, respectiv în zona AI Fetești pe Calea II (sensul Constanța-București), banda ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 16:20
(6718 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 220 mm, din orașul Fetești, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 15:45
(3563 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Fierbinți-Târg!

Marți, 24 iunie 2025, echipele RAJA Constanța vor sista furnizarea apei la nivelul Stației de Tratare și Pompare din orașul Fierbinți-Târg, pentru realizarea operațiunilor periodice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 09:20
(2854 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două mașini au luat foc în urma unui accident

Luni, 22 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Național 2, în afara localității Urziceni. Din primele cercetări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 08:30
(1983 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 25 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea Formularului 177

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că pot dispune de redirecționarea de până la 20% din impozitului pe profit sau a impozitului pe ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2025, 12:00
(1056 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Atenționare privind un site fals care imită identitatea ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală atrage atenția contribuabililor asupra apariției unui site fraudulos, cu o interfață similară celei oficiale, care are ca scop colectarea ilegală de date personale ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 13:00
(1687 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,23 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna mai 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna mai a.c., 16 inspecții fiscale (11 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 12:20
(4220 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 10:40
(5921 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 20 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 20 iunie 2025, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 09:00
(1562 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 60 milioane de euro pentru fermieri prin plata Sprijinului Cuplat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a început miercuri, 18 iunie2025, transferul sumelor aferente Sprijinului Cuplat pentru Campania 2024. Peste 43500 de fermieri vor beneficia de ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:30
(1158 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua Europeană de Prevenire a Furturilor din Locuințe»

În conformitate cu decizia adoptată de Consiliul Administrativ al Rețelei Europene de Prevenirea a Criminalității (EUCPN), în anul 2019 a fost lansat, la nivel european, conceptul  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:00
(7705 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...