Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Neptun, eterna nucă tare

Handbal, Divizia A, CSU Neptun Constanța-CSM Unirea Slobozia 27-25 (12-11)

Neptun, eterna nucă tare

Meciurile de la Constanța au avut mereu, pentru Slobozia, un grad ridicat de dificultate. Și în urmă cu 3 ani, la ultima promovare în Ligă, singura înfrângere a survenit la Constanța. Și duminică, 20 martie 2022, Sala Sporturilor din Constanța a găzduit un joc aprig disputat. Constanța le-a avut drept principale arme pe experimentatele Mihaela Stănciulescu și Gabriela Moldoveanu, foste jucătoare ale Sloboziei. Grație lor, Neptunul are 7-4 în minutul 12. Urmează 8 minute excelente al Sloboziei, cu 5 goluri consecutive. Jocul se echilibrează, iar la pauză gazdele au un firav 12-11. Avem echilibru și în partea secundă și de două goluri speranță în minutul 46, când conducem cu 22-20. Din păcate, ratăm... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2022, 13:40 (7274 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Când ocaziile se răzbună

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Înainte Modelu 1-1

Când ocaziile se răzbună

Optimismul plutea la liber peste arena din Gheorghe Doja la startul meciului cu Modelu. Călărășenii pierduseră mulți jucători, Recolta se întărise, iar peste toate acestea, în tur, la Modelu se impuseseră ialomițenii. Să-ți tot faci speranțe! Singurul inconvenient era absența lui Răduca, devenit în scurt timp foarte important pentru ofensivă. Dar antrenorul Adrian Cristea are de unde alege, așa că a început cu următoarea formă: Oprea-Petre, Bucurică, Chebac, Comșa-Bălan, Alexe-Radu, Cositoru, Chiriță-Năstase. La pauză este introdus Negoiu, iar pe parcursul reprizei secunde mai intră Neagu, Ene și Popescu. Prima repriză este neașteptat de echilibrată. Oaspeții împing jocul în terenul ialomițean... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2022, 12:55 (5355 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă o surpriză plăcută

Fotbal, Liga a III-a, Agricola Borcea-CSM Fetești 1-2

Încă o surpriză plăcută

Feteștiul fotbalistic continuă să uimească. Echipa condusă de Mircea Ștefan s-a deplasat la Borcea unde Agricola mai avea nevoie de un singur punct pentru a fi sigură de play-off. Cu toate acestea, feteștenii au intrat cu îndrăzneală pe teren. După victoria cu Modelu, în vestiarul CSM s-a vorbit despre încă o victorie. Mircea Ștefan le-a încredințat misiunea de a o obține următorilor jucători: Călugăru-Călin, Babaua, Radicof, Dobre-Toader, Grigore, Enache, Dragu-Buzincu, Dincă. Au mai intrat A. Gogu, Matei, Pușcașu, Tudor, Gogan. Feteștenii au pornit ca din pușcă și, încă din minutul 4, și-au arătat intențiile. La o pasă în adâncime, Denis Dincă dejoacă ieșirea la offside a călărășenilor... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2022, 12:20 (3491 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ploaie de medalii la Călărași

Lupte libere

Ploaie de medalii la Călărași

Sâmbătă, 19 martie a.c., la Călărași s-a desfășurat Cupa «Micul Luptător», competiție adresată categoriilor juvenile. Ca de fiecare dată, luptătorii ialomițeni, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, au cucerit o bună parte din medalii.

Podium pentru CSM Unirea Un bilanț inedit au realizat luptătorii CSM Unirea Slobozia care au participat la competiția cadeților. Cei 3 sportivi s-au duelat la aceeași categorie de greutate-51kg, iar podiumul a fost, în exclusivitate, al lor. Astfel, Ștefan Stancu a urcat pe prima poziție a podiumului, Alexandru Minea a ocupat locul 2, iar Răzvan Andreiu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2022, 11:40 (2519 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autostrada Programului «ELENA» în Ialomița

Fonduri europene estimate la 16 milioane de euro

Autostrada Programului «ELENA» în Ialomița

Administrația județeană reia Programul «ELENA» destinat investițiilor în dome­niul eficienței energetice și al ener­giilor din surse regenerabile. Valoarea investițiilor care urmează a fi reali­zate la nivelul celor 23 de administra­ții locale implicate în acest Program se ridică la 16 milioane de euro. Con­tribuția locală în cadrul proiectului este de aproximativ 35000 de euro.

ELENA «reloaded» În vara anului 2021, Consiliul Județean Ialomița demara un proiect ambițios de investiții în domeniul eficienței energetice și al energiilor din surse regenerabile. După o primă etapă de identificare... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2022, 10:20 (5378 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr Anca Telehuz oferă consultații gratuite pentru bolnavii de diabet

Diabetul, boala care afectează cei mai mulți ialomițeni

Dr Anca Telehuz oferă consultații gratuite pentru bolnavii de diabet

În perioada 15 martie-15 aprilie 2022, dr Anca Telehuz oferă consultații gratuite pentru bolnavii de diabet din Slobozia și Ialomița. Cabinetul medical Diacare Center a fost deschis la începutul lunii martie în Slobozia și asigură consultații și scheme de tratament pentru bolnavii de diabet înregistrați în baza de date a Casei de Sănătate Ialomița. «În Ialomița sunt aproximativ 10000 de oameni care suferă de diferite afecțiuni diabetice. Serviciile noastre medicale vin în întâmpinarea nevoilor acestor oameni!» declară medicul Anca Telehuz.

După 10 ani de stagiu la Urgențe Dr Anca Telehuz... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2022, 14:10 (30826 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început bătălia pentru parcurile fotovoltaice din Ialomița

A început bătălia pentru parcurile fotovoltaice din Ialomița

bonus: Parcul Fotovoltaic de la Giurgeni a fost concesionat

Administrația județeană concesionează 638 hectare de teren arabil neproductiv în zona Vlădeni, în vederea realizării de parcuri fotovoltaice de mare capacitate. Procesul de concesionare a acestor terenuri este blocat de o serie de contestații inițiate de către concesionarii interesați de modificarea acestor investiții. Miza acestor investiții o reprezintă schemele de sprijin financiar care urmează a fi accesate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Conform angajamentelor europene, România are obligația de a-și majora puterea instalată în centrale de producție de energie regenerabilă eoliană și fotovoltaică cu 3000 MW până la jumătatea anului 2026.

Profeții despre trecutul județului... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2022, 09:55 (5714 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Park Plaza» Slobozia, în pragul inaugurării

«Park Plaza» Slobozia, în pragul inaugurării

Oyl Company Holding AG este cu un pas mai aproape de inaugurarea complexului comercial din Cartierul «Pepinieră». Complxeul se va numi «Park Plaza», iar primele firme interesate de închirierea spațiilor comerciale deja au început amenajările. Printre numele celor care vor deschide spații comerciale în zonă se numără Smart Cash&Carry, Penny Market XXL și Supeco.

După 14 ani La 14 ani de la concesionarea terenului pentru construirea unui Supermarket Cora, Slobozia se apropie de finalizarea investiției într-un nou complex comercial. Proiectul a fost deblocat în urmă cu un an, când firma... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2022, 12:45 (28622 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernul poligon de tragere al Poliției Locale Slobozia

Modernul poligon de tragere al Poliției Locale Slobozia

Poliția Locală Slobozia administrează cel mai modern poligon de tragere din județul Ialomița. Clădirea se află la intrarea în oraș, în zona Pădurii Peri și, până la începutul acestui an, permitea accesul doar polițiștilor sau jandarmilor. Din ianuarie 2022, poligonul și-a deschis porțile și pentru civili po­sesori de arme de foc. O dată pe lună, aceștia pot veni aici să tragă cu armele pe care le dețin...

Acces pentru posesorii de arme Ideea de a permite accesul persoanelor care dețin arme de foc acasă a venit și datorită unei obligativități legale. Astfel, potrivit normelor în vigoare... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2022, 12:20 (10922 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR Ialomița susține refugiații ucraineni

«Colectăm pentru Ucraina»

USR Ialomița susține refugiații ucraineni

USR Ialomița a demarat o campanie de susți­nere a refugiaților ucraineni care trec granița prin punctul de frontieră de la Isaccea. Un prim transport de ajutoare a fost trimis joi, 10 martie 2022, la Isaccea. «Facem un apel public la sprijinirea acestor oameni!» a declarat Alexandru Horhocea, vicepreședintele USR Ialomița.

Sprijin pentru refugiați Campania de strângere de ajutoare a fost demarată de USR Ialomița la începutul lunii martie. În numai 10 zile, voluntarii USR au reușit să co­lecteze o primă tranșă de ajutoare constând în alimente și îmbrăcăminte. Aceste bunuri au ajuns la... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2022, 19:20 (9289 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa infrastructurii blochează racordarea la internet a școlilor ialomițene

Lipsa infrastructurii blochează racordarea la internet a școlilor ialomițene

După 2 ani în care elevii ialomițeni au fost obligați să învețe cu ajutorul dispozitivelor electronice conectate la internet, școlile din Ialomița continuă să aibă pro­bleme în ceea ce privește asi­gurarea acestui serviciu. O analiză privind starea județului Ialomița, realizată de Avocatul Poporului, arată că un sfert din cele 92 de școli cu personalitate juridică din Ialomița nu dispun de infrastructura necesară pentru a fi conectate la internet. Situația este generată de faptul că firmele care furnizează astfel de servicii nu au făcut demersuri pentru a-și dezvolta infrastructura și în localitățile unde există aceste unități de învățământ.

Școlile ialomițene, departe de modernizare... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2022, 14:10 (3636 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, pe ultimul loc din țară la numărul de paturi la mia de locuitori

Spitalele ialomițene, pe ultimul loc din țară la numărul de paturi la mia de locuitori

Ialomița are nevoie de mai multe paturi pentru spitale. Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) scoate în evidență gradul scăzut în ceea ce privește accesul la servicii medicale al ialomițenilor din această perspectivă. Într-o cercetare realizată de specialiștii din cadrul instituției, denumită «Disparități teritoriale în România», se evidențiază faptul că județul nostru se află pe ultimul loc la nivel național în ceea ce privește numărul de paturi din spitale la mia de locuitori. Raportarea oficială a MDLPA este completată de Curtea de Conturi a României care prezintă situația în ceea ce privește numărul de medici existent la nivelul județului nostru. Pe lângă paturi... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2022, 09:50 (18205 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul are de recuperat 369,5 milioane de lei de la cei mai mari datornici ai județului

În Ialomița

Fiscul are de recuperat 369,5 milioane de lei de la cei mai mari datornici ai județului

Aflate în insolvență sau faliment, 25 de societăți comerciale din Ialomița figurează pe lista celor mai mari datornici către bugetul consolidat al județului. Conform unei analize realizată de către Agenția Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, toți acești de­bitori trebuie să înapoieze suma de 369,5 mili­oane de lei. Fiscul a demarat deja o serie de proceduri privind recuperarea sumelor însă acțiunile sunt îngreu­nate din cauza dispo­zițiilor legale greu de pus în practică.

Un demers greu de ralizat Pe lista celor 25 de mari datornici ai ju­dețului Ialomița se numără societăți aflate... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2022, 13:55 (18554 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pentru plata pensiilor, Ialomița se împrumută lunar de la Stat

Pentru plata pensiilor, Ialomița se împrumută lunar de la Stat

În fiecare lună, Ialomița plătește 161,6 milioane de lei pentru a oferi pensiile celor peste 58 de mii de beneficiari. Sumele ar trebui acoperite din contribuțiile angajaților din județul nostru la bugetul asi­gurărilor sociale. Pentru că banii nu sunt niciodată suficienți, Casa Județeană de Pensii Ialomița este nevoită să se împrumute lunar la bugetul statului. Valoarea acestui împrumut este de 67,3 milioane de lei.

Pensii plătite din împrumuturi Pentru a putea plăti la timp toate in­demnizațiile celor peste 58 de mii de pensionari din județ, Casa Județeană de Pensii Ialomița este... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2022, 10:10 (6932 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Sprijin instituțional pentru femeile din Ucraina

Sprijin instituțional pentru femeile din Ucraina

Joi, 10 martie 2022, la Conacul Manasia, deputatul PSD Raluca Dumi­trescu a organizat o întâlnire a reprezentantelor organizațiilor social-demo­crate din Ialomița, Giurgiu și Călărași. Întâlnirea s-a concentrat asupra identificării unor acțiuni comune de susținere a femeilor și fiicelor din Ucraina. «Femeia este simbolul maternității și liantul familiei... Susținerea femeilor din Ucraina devine acum o prioritate a noastră, a tuturor!» a declarat deputatul PSD Raluca Dumitrescu ulterior întâlnirii.

Femeile care schimbă lumea Deputatul Raluca Dumitrescu se alătură eforturilor publice... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2022, 19:05 (11843 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de 2 milioane de euro pentru finanțarea Sectorului de Pescuit și Acvacultură din Ialomița

Proiecte de 2 milioane de euro pentru finanțarea Sectorului de Pescuit și Acvacultură din Ialomița

Marți, 1 martie 2022, oficialii Consiliului Județean Ialomița au participat la o întâlnire cu re­prezentanții unităților adminis­trativ-teritoriale limitrofe Dunării în vederea constituirii unui Grup de Acțiune Locală pentru Pescuit. Structura ar putea accesa fonduri de 2 milioane de euro pentru investiții care să permită relansarea economică a zonei. Conform estimărilor inițiale, numărul de pescari care ar putea beneficia de aceste investiții depășește 250. «Este un proiect care ar putea fi implementat începând cu anul 2023!» susține Alexandru Potor, administratorul public al județului Ialomița.

O nouă oportunitate investițională... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2022, 14:25 (15318 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are fonduri suficiente pentru prevenirea bolilor transmisibile

Ialomița nu are fonduri suficiente pentru prevenirea bolilor transmisibile

Ministerul Sănătății pune foarte puțin accentul pe prevenirea unor boli transmisibile precum infecția cu virusul HIV sau tuberculoza. Potrivit rapoartelor oficiale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, programele de prevenire pe care instituția are obligația legală să le des­fășoare au primit fonduri in­suficiente din partea Ministe­rului Sănătății. Astfel, între 2019-2021, pentru preve­nirea infecției HIV județului Ialomița i-au fost alocați doar 5000 de lei anual. În același interval de timp, DSP Ialomița a primit pentru prevenirea tuberculozei aproximativ 10 mii de lei/an.

Indiferența omoară prevenția... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2022, 10:05 (10114 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit mai puțini bani beneficiarilor Legii Venitului Minim Garantat

AJPIS Ialomița a plătit mai puțini bani beneficiarilor Legii Venitului Minim Garantat

O analiză a Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS) evidențiază valoarea sumelor pe care instituția le-a plătit anul trecut, sub formă de ajutoare sociale, pentru beneficiarii protejați de Legea Venitului Minim Garantat (Legea 416/2001). Estimările instituției arată faptul că, la nivelul județului nostru, pentru această categorie de asistați social, au fost efectuate plăți în valoare de 7,8 milioane de lei. Datele aratră că valoarea ajutorului a scăzut cu 1 mi­lion de lei față de sumele acordate în 2020.

Sprijin financiar pentru 2500 de ialomițeni Agenția Județeană... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 15:55 (14220 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Telekom Mobile devine rețeaua 100% nelimitată pentru utilizatorii de cartele prepaid și dă șansa clienților să câștige unul dintre cele șase Samsung Galaxy S22

Telekom Mobile devine rețeaua 100% nelimitată pentru utilizatorii de cartele prepaid și dă șansa clienților să câștige unul dintre cele șase Samsung Galaxy S22

Urmându-și promisiunea „Mobil așa cum vrei. Simplu și corect", făcută clienților în luna noiembrie anul trecut, Telekom Romania Mobile are o surpriză pentru utilizatorii de cartele preplătite care își doresc să fie conectați nelimitat cu cei pe care îi iubesc.

Până la 31 martie, rețeaua Telekom Mobile este 100% nelimitată pentru toți clienții prepaid, cât timp au activă orice opțiune cu beneficii, fie că sunt deja utilizatori ai serviciilor preplătite, fie că aleg acum cartela Telekom. Aceștia vor primi automat bonus beneficii nelimitate -internet, minute și SMS-uri naționale- fără nicio obligație și fără niciun cost suplimentar, ca să își poată exprima nelimitat emoțiile și sentimentele. Mai mult, clienții care își reîncarcă minim 5 euro pe cartela Telekom Mobile, în perioada 22 februarie-4 aprilie, vor fi înscriși automat pentru tragerile la sorți prin care pot câștiga, săptămânal, un smartphone Samsung Galaxy S22. Regulamentul concursului poate fi regăsit aici.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 13:10 (13157 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Programul play-off pentru Unirea Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Programul play-off pentru Unirea Slobozia

Federația Română de Fotbal s-a mișcat repede, iar luni, 14 martie 2022, ora 11,00, a stabilit țintarul play-off-ului și al celor două grupe de play-out. Pentru că lucrurile s-au petrecut conform scenariului pe care noi l-am creionat săptămâna trecută, Unirea va evolua în play-off contra echipelor grele din liga secundă. Primul meci ne-o va scoate-n cale pe ocupanta locului 3, FC Hermannstadt. Meciul se va desfășura în deplasare, pe Stadionul «Gaz Metan» din Mediaș, duminică, 20 martie 2022, orele 11,30. Partida va fi transmisă în direct de toate cele 3 televiziuni de sport care dețin drepturile pentru Liga a II-a, lucru care, aproape sigur, se va întâmpla cu toate cele... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:50 (4173 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2901 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2476 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2487 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1642 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2801 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5631 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2539 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3642 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5532 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1685 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1964 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3090 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4405 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2167 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2208 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3250 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...