Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, predispuși la tentative de suicid și «bullying»

Efectele pandemiei

Elevii ialomițeni, predispuși la tentative de suicid și «bullying»

Pandemia de COVID-19 a întors pe dos economia, sistemul medical și edu­cația. Cursurile on-line și limitarea in­teracțiunii dintre elevi i-au făcut pe aceștia să devină mai vulnerabili și predispuși la tentative de suicid. Autoritățile ialomițene recunosc faptul că media se­sizărilor cu privire la acest gen de fapte în rândul adolescenților a cunoscut o creștere în ultimii 2 ani. De asemenea, în școli sunt semnalate tot mai multe cazuri de «bullying». «Atunci când suntem sesizați cu privire la toate aceste aspecte noi luăm măsurile impuse de lege. Tratăm fiecare caz cu responsa­bilitate!» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 14:10 (10701 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

A fost amical, nu teatru

Fotbal, Unirea Slobozia-Unirea Constanța 4-4

A fost amical, nu teatru

Fotbaliștii Unirii Slobozia, antrenați de Adrian Mihalcea, se află în cantonament la Snagov, acolo unde vor rămâne până pe 11 februarie 2022. Pe lângă antrenamentele zilnice, Ibrian&Co au un bogat program de meciuri amicale. Deschiderea a fost făcută sâmbătă, 5 februarie a.c., când, în incinta bazei FCSB, Unirea Slobozia s-a duelat cu omonima din Constanța. Rezultatul final a fost unul surprinzător având în vedere că adversara este una dintre echipele aproape retrogradate din al doilea eșalon. A fost, totuși, vorba de un meci amical, venit în mijlocul perioadei de pregătire, când oboseala poate pune frână concentrării. Așa s-a întâmplat în minutul 10, când Ciprian Perju și-a învins propriul... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 12:20 (2370 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Recolta Gheorghe Doja trece lejer de juniorii Unirii

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja trece lejer de juniorii Unirii

Fotbaliștii de la Recolta Gheorghe Doja au continuat suita meciurilor amicale cu adversari sub valoarea sau experiența lor. După ce le-au depășit pe FC Rovine și Victoria Țăndărei, elevii lui Adrian Cristea s-au duelat cu tinerii jucători din echipa «U17» a Unirii Slobozia. Firește, a fost un meci la în­demâna celor de la Recolta care, la pauză, conduceau deja cu 4-0. Năstase a reușit o dublă, a punctat și Răduca, iar tânărul Dorin Radu a marcat cu un șut din 20 de metri. În partea a doua, scorul final, 5-0 pentru Recolta, a fost stabilit de Ionel Alexe. Adrian Cristea a început cu următorii jucători: Oprea-Petre, Chebac, Bucurică, Andrei-Bălan, Cositoru-Radu, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai jucat... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 11:55 (3833 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Incertitudini la CSM Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Incertitudini la CSM Fetești

Codașă în clasament, CSM Fetești rămâne codașă și în privința campaniei de transferuri. Echipele pe care Feteștiul le va întâlni în play-out s-au descurcat considerabil mai bine la acest capitol. Astfel, decalajul valoric, în loc să se estompeze, a crescut. Feteștenii mai au la dispoziție câteva zile pentru a-și fortifica lotul, 14 februarie 2022 fiind ultima zi a perioadei de transferuri. Singurul transfer cert este, în fapt, o revenire: mijlocașul Denis Dincă, 23 de ani. Acesta a fost în lotul de 21 de jucători pe care CSM Fetești i-a deplasat la Ciuta, județul Buzău, pentru o perioadă de pregătire centrali­zată. De aici ne-au venit informații vagi. Echipa nu a susținut niciun meci amical, dar... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 11:10 (2715 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pandemia de COVID-19 închide Colegiul Național «Mihai Viteazul» pentru 5 zile

Slobozia: Pandemia de COVID-19 închide Colegiul Național «Mihai Viteazul» pentru 5 zile

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia își suspendă cursurile pentru 5 zile, din cauza pandemiei de COVID-19. Conducerea unității susține că a luat această decizie în urma îmbolnăvirii profesorilor și personalului auxiliar.

Elevii învață în sistem on-line Potrivit declarațiilor profesorului Vitalie Buzu, directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, la acest moment 7 angajați ai instituției de învățământ, profesori și personal auxiliar, au fost diagnosticați cu boala infecțioasă COVID-19. Pentru că ceilalți profesori nu puteau suplini orele colegilor aflați în carantină... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 20:05 (10683 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița importă forță de muncă din Asia

Ialomița importă forță de muncă din Asia

Din cauza lipsei forței de muncă pe plan local, angajatorii din Ialomița apelează la cea din străinătate. Țări asiatice precum Nepal, Sri Lanka, Vietnam sau Bangladesh au devenit exportatoare de forță de muncă și pentru județul nostru. Potrivit Inspectoratului General pentru Imigrări, în 2021, au fost acordate peste 500 de avize de muncă pe raza județului Ialomița. Este o creștere semnificativă, prin comparație cu ultimii 2 ani, explică reprezentanții autorităților locale. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă susține că, în prima lună a anului în curs, angajatorii din județ au pus la dispoziție 159 de locuri de muncă pentru persoanele din afara granițelor țării care vor să muncească... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 14:05 (10968 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu

Slobozia nu mai poate aștepta

Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu

Locatarii blocului J2 din Slobozia și-au construit propriul sistem de iluminat public stradal, acuzând administrația locală că refuză să se implice în rezolvarea problemelor reclamate de cetățeni. În replică, administrația Soare oferă... justificări!

Prin noi înșine În luna decembrie a anului 2021, locatarii locului J2 din Piața «Cuza Vodă» au solicitat Primăriei Slobozia remedierea sistemului de iluminat public stradal în zonă. După luni de așteptare, exasperați de lipsa de reacție a administrației locale, lo­catarii blocului au improvizat un sistem de iluminat propriu. «Locuitorii blocului J2 mulțumesc domnului primar Dragoș Soare din cauza căruia de aproximativ 3 luni cartierul din care fac parte este în beznă! Datorită acestei implicări, ne-am hotărât să ne luminăm singuri... și nu suntem singurul cartier în situația aceasta. Votați Dragoș Soare care vreți... Nouă ne-a ajuns!»... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 09:55 (4670 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Puncte de colectare selectivă a deșeurilor, în comuna Traian

Puncte de colectare selectivă a deșeurilor, în comuna Traian

Ialomița este departe de a rezolva pro­blema colectării selective a deșeurilor. Cu toate acestea, unele administrații locale fac eforturi pentru a crește de la o lună la alta cantitatea colectată de deșeuri ce poate fi adunată. În localitatea Traian, de exemplu, administrația locală a implementat un sistem prin care încearcă să gestioneze colectarea selectivă a deșeurilor. «Am reușit să-i facem pe cetățeni să devină mai respon­sabili, prin comunicare și informare...» susține Fănel Năstase, primarul loca­lității Traian.

Autoritățile locale se implică Administrația locală din Traian este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2022, 12:05 (11245 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vaccinarea noastră cea de toate zilele

Vaccinarea noastră cea de toate zilele

Vineri, 28 ianuarie 2022, autoritățile din Ialomița au fost gazde bune pentru «Caravana vaccinării», singura caravană din țară «dedicată educației despre sănătatea publică, în context pandemic». Eveni­mentul a fost marcat oficial în Sala «Europa» din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Apoi fiecare și-a dat masca jos și și-a văzut de treburile lui...

Caravana trece, autoritățile rămân «Caravana vaccinării» s-a vrut a fi un eveniment administrativ de anvergură, al cărui scop declarat a fost să ne atragă atenția nouă, populației, asupra pericolului pe care îl reprezintă pandemia. La... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2022, 15:55 (4989 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Pagube de 3,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor

Ialomița: Pagube de 3,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor

O analiză a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița arată că, în 2021, va­loarea pagubelor produse în urma incendiilor înregistrate pe raza județului nostru a fost de 3,3 milioane de lei. Anul trecut, pe lângă bunurile materiale, flăcările au luat și trei vieți omenești...

Aproximativ 9000 de intervenții într-un an Potrivit estimărilor oficiale, pompierii ialomițeni au desfășurat, în 2021, aproximativ 9000 de intervenții pentru situații de urgență. Incendiile reprezintă 200 din numărul total al intervențiilor la care au participat militarii... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2022, 11:20 (4278 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mânăstirea Balaciu primește 154 hectare de pădure

Mediere administrativă

Mânăstirea Balaciu primește 154 hectare de pădure

Mânăstirea Balaciu va intra în posesia a 154 de hectare de pădure în zona localităților Balaciu și Sfântu Gheorghe. Decizia a fost amânată timp de mai mulți ani din cauza unor blocaje admi­nistrative. Rezolvarea conflictului a fost posibilă la intervenția Prefecturii Ialomița, care a organizat o în­tâlnire informală între părțile implicate. «Practic, situația e rezolvată. Așteptăm reprezentanții Direcției Silvice pentru a măsura suprafețele de pădure care urmează să fie retrocedate!» declară Viorel Trandafir, secretarul comunei Balaciu.

E și Prefectura bună la ceva Joi, 27 ianuarie... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2022, 14:50 (15842 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița se mută în containere

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița se mută în containere

Din cauza lucrărilor de modernizare care se desfă­șoară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ser­viciul Județean de Ambu­lanță Ialomița va fi relocat. Astfel, în timp ce perso­na­lul administrativ va fi mutat în sediul unei societăți comerciale din Slobozia, medicii și asistentele își vor desfășura activitatea în 6 containere ce vor fi amplasate în curtea din spate a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Activitate desfășurată în containere Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și Ambulatoriului Integrat au determinat mutarea instituțiilor care își desfășurau... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2022, 10:10 (12472 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centru de evaluare COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de evaluare COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia funcțio­nează singurul Centru de eva­luare COVID-19 operațional din județul Ialomița. Entitatea sanitară a fost creată pentru a minimiza presiunea pusă pe cadrele medicale ale unității. «Pacienții beneficiază de consultații medicale și sunt internați în spital doar dacă medicii Centrului consideră că este necesar...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Investigații medicale pentru pacienții COVID-19 La nivelul județului Ialomița există 4 Centre de evaluare COVID-19, însă operațional, deocamdată... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2022, 14:05 (10620 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Anchetă internă în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița după un scandal la Spitalul Urziceni

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au deschis o anchetă internă după ce 4 subofițeri sunt acuzați că nu au intervenit să aplaneze un conflict, deși au fost solicitați în acest sens. Scandalul a fost provocat în incinta Spitalului Municipal Urziceni de către un grup de romi recalcitranți. «Jandarmii au venit și se uitau la medici și asistente cum se rugau de scanda­lagii să-i lase în pace!» susțin oficialii unității medicale. În cauză, poli­țiștii au deschis un dosar penal pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

Filmul unui scandal Pe data de 18 ianuarie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2022, 09:55 (4858 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

bonus: Centru multifuncțional pe bani europeni

Investiție în Sănătate la Fetești. Administrația locală a inaugurat joi, 20 ianuarie a.c., Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Construit cu fonduri europene, proiectul are o valoare de 10,6 milioane de lei și reprezintă prima inițiativă de acest gen realizată în județul Ialomița încheiată cu succes.

Fonduri europene pentru Sănătate Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal din Fetești a fost inclus în proiectul «Extinderea și dotarea cu echipamente medicale a Ambulatoriului din structura Spitalului Municipal „Anghel Saligny“-Fetești», care a obținut finanțare... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2022, 16:20 (11278 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul locurilor de parcare din Slobozia

Scandalul locurilor de parcare din Slobozia

Cetățenii orașului Slobozia reclamă faptul că administrația locală încheie noi contracte pentru locurile de parcare înainte de expirarea celor vechi. Oficialii Primăriei susțin că este «o problemă de soft» care urmează să fie rezolvată. O posibilă soluție ar fi construirea a două par­cări noi, cu o capacitate de 400 de locuri. «Sunt probleme pe care le moștenim de la vechea administrație... Din păcate, nu le putem rezolva peste noapte! Cetățenii sunt îndreptățiți să ne amenințe cu instanța. Încercăm să remediem problemele apărute în ultimele luni!» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Zeci de cetățeni nemulțumiți... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2022, 11:05 (43938 vizualizări - 54 comentarii)

REPORTAJ

Fântâna vrajbei de pe strada Viilor, numărul 27

Două surori din Amara se războiesc de 33 de ani

Fântâna vrajbei de pe strada Viilor, numărul 27

La Amara, pe strada Viilor, două surori care împart curtea părintească se află în conflict de 33 de ani. Constanța Bătrânu susține că sora ei îi dărâmă casa, folosind deliberat o fântână dezafectată pe post de fosă septică. La rândul său, Georgeta Țapu, sora Constanței, a câștigat în instanță dreptul de a folosi fântâna...

Surorile de pe strada Viilor Constanța Bătrânu locuiește în Amara, pe strada Viilor, la numărul 27. O cunosc auto­ritățile locale, Poliția, vecinii... Iar cel mai bine o cunoaște sora ei, cu care este în conflict de 33 de ani: «Are fosa septică la un metru de casa... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 15:25 (3054 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Când motivația topește bugetele

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Corona Brașov 27-25 (13-11)

Când motivația topește bugetele

Bucuria de la finalul meciului împotriva Coronei Brașov a electrizat toată tabăra slobozeană, de la jucătoare până la galerie. «Bugetul mic a învins bugetul mult mai mare... Asta s-a întâmplat astăzi!» ne spune entuziast unul dintre conducătorii Sloboziei. Și cum să nu fii entuziast când ai în față tabela al cărei scor final indică două goluri în plus pentru Unirea? A fost greu, foarte greu, dar cu atât mai frumos! Au fost momente de mare tensiune, în care părea totul pierdut. Dar elevele lui Constantin Frâncu s-au agățat de fiecare minge și au scos-o cu bine la capăt...

Invincibila Raluca... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 14:40 (4666 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Egalii Petrolului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Egalii Petrolului

La mijlocul săptămânii trecute, Unirea Slobozia a trecut, la scor de neprezentare, de CSM Fetești. Toate golurile s-au marcat în prima repriză, iar marcatorii au fost Ibrian și noii veniți Silaghi și Gherghiceanu. Mult mai grea a fost misiunea elevilor lui Adrian Mihalcea în meciul de vineri, 28 ianuarie 2022, contra liderului Ligii a II-a, Petrolul Ploiești. Meciul s-a jucat la Blejoi și a arătat, chiar dacă vorbim de o partidă amicală, o Unirea Slobozia matură care, la acest nivel, este capabilă să facă față oricărui adversar. Meciul nu a abundat în faze de poartă, iar Adrian Mihalcea a rulat aproape tot lotul. De remarcat că, în ultimele 15 minute, au fost pe teren 5 jucători sub 20 de ani... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 13:05 (8965 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Demonstrație de forță cu Țăndăreiul

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Demonstrație de forță cu Țăndăreiul

Recolta Gheorghe Doja a început în forță meciurile amicale. După acel 7-0 de la Rovine, elevii lui Adrian Cristea au mers sâmbătă, 29 ianuarie 2022, la Țăndărei, pentru un test cu Victoria din localitate. A ieșit un nou succes categoric al celei de-a doua echipe susținută de Consiliul Județean Ialomița. Scorul a fost deschis încă din minutul 2, când Dorin Radu a reluat în poartă centrarea lui Adrian Răduca. Inspirația dojenilor în campania de achiziții a fost confirmată și de Florin Bălan, care a făcut 2-0 cu un șut necruțător din 8 metri. 3-0 a făcut Mihăiță Năstase, iar Răduca și-a făcut din nou simțită prezența cu o execuție bară-gol. Scorul pauzei, 5-0, a fost stabilit de Andrei Comșa. În... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 12:20 (2533 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Aproximativ 400 de elevi de la unități de învățămînt de pe raza localităților Slobozia și Fetești au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Astfel, miercuri, 16 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:05
(5382 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 21000 de lei

În cursul zilei de marți, 15 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile pe raza județului, pentru reducerea riscului rutier și pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:25
(4774 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Prinși la scurt timp după ce au furat din magazin

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, prejudiciul creat fiind recuperat în totalitate și restituit părții vătămate. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:20
(5558 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

În această perioadă, Ministerul Afacerilor Interne derulează la nivel național o campanie de promovare a corectitudinii și respectării legislației în procesul electoral, sub sloganul «Alege să fii corect ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2016, 18:05
(5261 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, duminică, 13 noiembrie 2016, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:25
(4597 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20
(7308 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 26 de permise reținute, amenzi de peste 85500 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:15
(8201 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atestarea persoanelor ca agent de securitate

Cererea prin care se solicită atestarea persoanelor ca agent de securitate se depune la unitatea de poliție unde solicitantul are domiciliul sau reședința. Poliția Română eliberează atestate pentru încadrarea ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:10
(6264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu motorină și țigări. Mandate de arestare pentru 30 de zile!

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița precizează că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații PARASCHIV ADRIAN, COMAN SORIN ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 12:50
(7112 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acoperișurile unor blocuri, luate de vînt

Ca urmare a fenomenelor meteo înregistrate duminică, 13 noiembrie 2016, pompierii ialomițeni au fost solicitati să intervină, în municipiul Fetești, pentru înlăturarea efectelor generate de desprinderea ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2016, 19:20
(6132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 43 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 19:10
(5520 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrîn acroșat de o mașină

Miercuri, 9 noiembrie a.c., la Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 18:25
(5818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Locuință distrusă de flăcări la Alexeni

O sobă pe lemne defectă a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință construită din lemn, de pe raza localității Alexeni. Evenimentul a fost anunțat la 112  miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 17:20
(5905 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni incendiu


Ialomița: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt și furt calificat, prejudiciile create fiind recuperate în totalitate și restituite părților vătămate. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 18:15
(4594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoț


Accident la Căzănești

Marți, 8 noiembrie 2016., în localitatea Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că în timp ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 17:15
(5914 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 33500 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 4-6 noiembrie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 18:25
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol la Dridu

Braconaj piscicol la Dridu

În cadrul acțiunilor de combatere a braconajului piscicol, o patrulă de jandarmi din cadrul Detașamentului Urziceni a depistat sîmbătă 5 noiembrie a.c., în jurul orei 7,30, pe malul lacului Dridu, doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 17:25
(7671 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

UPDATE Reprezentanții Parchetului de pe lîngă Judecătoria Lehliu Gară au confirmat oficial faptul că două dintre cele trei persoane care au murit în ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2016, 18:10
(14196 vizualizări - 0 comentarii)


Arestări preventive în dosarul mașinilor incendiate la Slobozia

La începutul acestei săptămîni, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au făcut 8 percheziții domiciliare, în Ialomița și București, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2016, 16:50
(6264 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Cetățean algerian, depistat cu ședere ilegală

Un cetățean algerian, de 33 de ani, a fost depistat cu ședere ilegală pe raza comunei Grivița. Ulterior, acesta a fost transferat de polițiști către autoritățile italiene, în vederea internării sale într ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 19:45
(6302 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: A încercat să vîndă un smartphone contrafăcut

Jandarmii din Urziceni au depistat pe străzile municipiului un bărbat, de 33 de ani, din comuna Bărbulești, care încerca să vîndă un model de smartphone contrafăcut. Comerciantul de ocazie cerea pe respectivul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 18:20
(5573 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Un șofer de 32 de ani, domicilat în județul Călărași, a ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea într-un șanț de pe marginea drumului. Accidentul s-a petrecut în zona localității ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:40
(5017 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist, lovit de o mașină

Un tînăr de 20 de ani, din Valea Ciorii, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Șoferul care a provocat accidentul rutier are 26 de ani și domiciliează în aceeași localitate cu victima. Luni ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:10
(4239 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au continuat activitățile preventive referitoare la siguranța traficului rutier și în aceste zile. Astfel, luni, 31 octombrie 2016, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 16:15
(6473 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tînăr fără permis și beat la volan, reținut de polițiști

Un tînăr, de 20 de ani, din Fetești, a fost reținut pentru 24 de ore sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor de conducere fără permis și conducere a unui autovehicul de către o persoană care se află sub ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 17:25
(6073 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință publică la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2016, orele 15,00, va avea loc la sediul Biroului Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița din Slobozia, Piața Revoluției, nr. 1, ședința publică în care se va proceda la completarea ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 16:20
(5269 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 66000 de lei, 18 de permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 28-30 octombrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 15:15
(5709 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Doi bărbați, de 35 și 45 de ani, din Urziceni și Gîrbovi, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 14:20
(4116 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr drogat, depistat de jandarmi

Fetești: Tînăr drogat, depistat de jandarmi

Jandarmii din cadrul patrulei de intervenție Fetești, aflați în timpul serviciului pe raza municipiului, vineri, 28 octombrie a.c., în jurul orei 1,30, s-au sesizat cu privire la faptul că doi tineri se ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 13:25
(5286 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Se prelungește sesiunea de primire a proiectelor de investiții pentru procesarea produselor agricole și pomicole și pentru dezvoltarea exploatațiilor pomicole

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță prelungirea sesiunii de depunere a proiectelor de investiții pentru submăsurile (sM) 4.1a «Investiții în exploatații pomicole», 4.2 «Sprijin ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 12:20
(10744 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...