Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, predispuși la tentative de suicid și «bullying»

Efectele pandemiei

Elevii ialomițeni, predispuși la tentative de suicid și «bullying»

Pandemia de COVID-19 a întors pe dos economia, sistemul medical și edu­cația. Cursurile on-line și limitarea in­teracțiunii dintre elevi i-au făcut pe aceștia să devină mai vulnerabili și predispuși la tentative de suicid. Autoritățile ialomițene recunosc faptul că media se­sizărilor cu privire la acest gen de fapte în rândul adolescenților a cunoscut o creștere în ultimii 2 ani. De asemenea, în școli sunt semnalate tot mai multe cazuri de «bullying». «Atunci când suntem sesizați cu privire la toate aceste aspecte noi luăm măsurile impuse de lege. Tratăm fiecare caz cu responsa­bilitate!» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 14:10 (10701 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

A fost amical, nu teatru

Fotbal, Unirea Slobozia-Unirea Constanța 4-4

A fost amical, nu teatru

Fotbaliștii Unirii Slobozia, antrenați de Adrian Mihalcea, se află în cantonament la Snagov, acolo unde vor rămâne până pe 11 februarie 2022. Pe lângă antrenamentele zilnice, Ibrian&Co au un bogat program de meciuri amicale. Deschiderea a fost făcută sâmbătă, 5 februarie a.c., când, în incinta bazei FCSB, Unirea Slobozia s-a duelat cu omonima din Constanța. Rezultatul final a fost unul surprinzător având în vedere că adversara este una dintre echipele aproape retrogradate din al doilea eșalon. A fost, totuși, vorba de un meci amical, venit în mijlocul perioadei de pregătire, când oboseala poate pune frână concentrării. Așa s-a întâmplat în minutul 10, când Ciprian Perju și-a învins propriul... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 12:20 (2370 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Recolta Gheorghe Doja trece lejer de juniorii Unirii

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja trece lejer de juniorii Unirii

Fotbaliștii de la Recolta Gheorghe Doja au continuat suita meciurilor amicale cu adversari sub valoarea sau experiența lor. După ce le-au depășit pe FC Rovine și Victoria Țăndărei, elevii lui Adrian Cristea s-au duelat cu tinerii jucători din echipa «U17» a Unirii Slobozia. Firește, a fost un meci la în­demâna celor de la Recolta care, la pauză, conduceau deja cu 4-0. Năstase a reușit o dublă, a punctat și Răduca, iar tânărul Dorin Radu a marcat cu un șut din 20 de metri. În partea a doua, scorul final, 5-0 pentru Recolta, a fost stabilit de Ionel Alexe. Adrian Cristea a început cu următorii jucători: Oprea-Petre, Chebac, Bucurică, Andrei-Bălan, Cositoru-Radu, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai jucat... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 11:55 (3833 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Incertitudini la CSM Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Incertitudini la CSM Fetești

Codașă în clasament, CSM Fetești rămâne codașă și în privința campaniei de transferuri. Echipele pe care Feteștiul le va întâlni în play-out s-au descurcat considerabil mai bine la acest capitol. Astfel, decalajul valoric, în loc să se estompeze, a crescut. Feteștenii mai au la dispoziție câteva zile pentru a-și fortifica lotul, 14 februarie 2022 fiind ultima zi a perioadei de transferuri. Singurul transfer cert este, în fapt, o revenire: mijlocașul Denis Dincă, 23 de ani. Acesta a fost în lotul de 21 de jucători pe care CSM Fetești i-a deplasat la Ciuta, județul Buzău, pentru o perioadă de pregătire centrali­zată. De aici ne-au venit informații vagi. Echipa nu a susținut niciun meci amical, dar... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2022, 11:10 (2715 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pandemia de COVID-19 închide Colegiul Național «Mihai Viteazul» pentru 5 zile

Slobozia: Pandemia de COVID-19 închide Colegiul Național «Mihai Viteazul» pentru 5 zile

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia își suspendă cursurile pentru 5 zile, din cauza pandemiei de COVID-19. Conducerea unității susține că a luat această decizie în urma îmbolnăvirii profesorilor și personalului auxiliar.

Elevii învață în sistem on-line Potrivit declarațiilor profesorului Vitalie Buzu, directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, la acest moment 7 angajați ai instituției de învățământ, profesori și personal auxiliar, au fost diagnosticați cu boala infecțioasă COVID-19. Pentru că ceilalți profesori nu puteau suplini orele colegilor aflați în carantină... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 20:05 (10683 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița importă forță de muncă din Asia

Ialomița importă forță de muncă din Asia

Din cauza lipsei forței de muncă pe plan local, angajatorii din Ialomița apelează la cea din străinătate. Țări asiatice precum Nepal, Sri Lanka, Vietnam sau Bangladesh au devenit exportatoare de forță de muncă și pentru județul nostru. Potrivit Inspectoratului General pentru Imigrări, în 2021, au fost acordate peste 500 de avize de muncă pe raza județului Ialomița. Este o creștere semnificativă, prin comparație cu ultimii 2 ani, explică reprezentanții autorităților locale. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă susține că, în prima lună a anului în curs, angajatorii din județ au pus la dispoziție 159 de locuri de muncă pentru persoanele din afara granițelor țării care vor să muncească... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 14:05 (10968 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu

Slobozia nu mai poate aștepta

Proprietarii blocului J2 fac administrație pe cont propriu

Locatarii blocului J2 din Slobozia și-au construit propriul sistem de iluminat public stradal, acuzând administrația locală că refuză să se implice în rezolvarea problemelor reclamate de cetățeni. În replică, administrația Soare oferă... justificări!

Prin noi înșine În luna decembrie a anului 2021, locatarii locului J2 din Piața «Cuza Vodă» au solicitat Primăriei Slobozia remedierea sistemului de iluminat public stradal în zonă. După luni de așteptare, exasperați de lipsa de reacție a administrației locale, lo­catarii blocului au improvizat un sistem de iluminat propriu. «Locuitorii blocului J2 mulțumesc domnului primar Dragoș Soare din cauza căruia de aproximativ 3 luni cartierul din care fac parte este în beznă! Datorită acestei implicări, ne-am hotărât să ne luminăm singuri... și nu suntem singurul cartier în situația aceasta. Votați Dragoș Soare care vreți... Nouă ne-a ajuns!»... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2022, 09:55 (4670 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Puncte de colectare selectivă a deșeurilor, în comuna Traian

Puncte de colectare selectivă a deșeurilor, în comuna Traian

Ialomița este departe de a rezolva pro­blema colectării selective a deșeurilor. Cu toate acestea, unele administrații locale fac eforturi pentru a crește de la o lună la alta cantitatea colectată de deșeuri ce poate fi adunată. În localitatea Traian, de exemplu, administrația locală a implementat un sistem prin care încearcă să gestioneze colectarea selectivă a deșeurilor. «Am reușit să-i facem pe cetățeni să devină mai respon­sabili, prin comunicare și informare...» susține Fănel Năstase, primarul loca­lității Traian.

Autoritățile locale se implică Administrația locală din Traian este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2022, 12:05 (11247 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vaccinarea noastră cea de toate zilele

Vaccinarea noastră cea de toate zilele

Vineri, 28 ianuarie 2022, autoritățile din Ialomița au fost gazde bune pentru «Caravana vaccinării», singura caravană din țară «dedicată educației despre sănătatea publică, în context pandemic». Eveni­mentul a fost marcat oficial în Sala «Europa» din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Apoi fiecare și-a dat masca jos și și-a văzut de treburile lui...

Caravana trece, autoritățile rămân «Caravana vaccinării» s-a vrut a fi un eveniment administrativ de anvergură, al cărui scop declarat a fost să ne atragă atenția nouă, populației, asupra pericolului pe care îl reprezintă pandemia. La... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2022, 15:55 (4989 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Pagube de 3,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor

Ialomița: Pagube de 3,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor

O analiză a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița arată că, în 2021, va­loarea pagubelor produse în urma incendiilor înregistrate pe raza județului nostru a fost de 3,3 milioane de lei. Anul trecut, pe lângă bunurile materiale, flăcările au luat și trei vieți omenești...

Aproximativ 9000 de intervenții într-un an Potrivit estimărilor oficiale, pompierii ialomițeni au desfășurat, în 2021, aproximativ 9000 de intervenții pentru situații de urgență. Incendiile reprezintă 200 din numărul total al intervențiilor la care au participat militarii... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2022, 11:20 (4278 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mânăstirea Balaciu primește 154 hectare de pădure

Mediere administrativă

Mânăstirea Balaciu primește 154 hectare de pădure

Mânăstirea Balaciu va intra în posesia a 154 de hectare de pădure în zona localităților Balaciu și Sfântu Gheorghe. Decizia a fost amânată timp de mai mulți ani din cauza unor blocaje admi­nistrative. Rezolvarea conflictului a fost posibilă la intervenția Prefecturii Ialomița, care a organizat o în­tâlnire informală între părțile implicate. «Practic, situația e rezolvată. Așteptăm reprezentanții Direcției Silvice pentru a măsura suprafețele de pădure care urmează să fie retrocedate!» declară Viorel Trandafir, secretarul comunei Balaciu.

E și Prefectura bună la ceva Joi, 27 ianuarie... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2022, 14:50 (15842 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița se mută în containere

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița se mută în containere

Din cauza lucrărilor de modernizare care se desfă­șoară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ser­viciul Județean de Ambu­lanță Ialomița va fi relocat. Astfel, în timp ce perso­na­lul administrativ va fi mutat în sediul unei societăți comerciale din Slobozia, medicii și asistentele își vor desfășura activitatea în 6 containere ce vor fi amplasate în curtea din spate a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Activitate desfășurată în containere Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și Ambulatoriului Integrat au determinat mutarea instituțiilor care își desfășurau... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2022, 10:10 (12474 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centru de evaluare COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de evaluare COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia funcțio­nează singurul Centru de eva­luare COVID-19 operațional din județul Ialomița. Entitatea sanitară a fost creată pentru a minimiza presiunea pusă pe cadrele medicale ale unității. «Pacienții beneficiază de consultații medicale și sunt internați în spital doar dacă medicii Centrului consideră că este necesar...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Investigații medicale pentru pacienții COVID-19 La nivelul județului Ialomița există 4 Centre de evaluare COVID-19, însă operațional, deocamdată... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2022, 14:05 (10621 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Anchetă internă în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița după un scandal la Spitalul Urziceni

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au deschis o anchetă internă după ce 4 subofițeri sunt acuzați că nu au intervenit să aplaneze un conflict, deși au fost solicitați în acest sens. Scandalul a fost provocat în incinta Spitalului Municipal Urziceni de către un grup de romi recalcitranți. «Jandarmii au venit și se uitau la medici și asistente cum se rugau de scanda­lagii să-i lase în pace!» susțin oficialii unității medicale. În cauză, poli­țiștii au deschis un dosar penal pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

Filmul unui scandal Pe data de 18 ianuarie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2022, 09:55 (4859 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

bonus: Centru multifuncțional pe bani europeni

Investiție în Sănătate la Fetești. Administrația locală a inaugurat joi, 20 ianuarie a.c., Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Construit cu fonduri europene, proiectul are o valoare de 10,6 milioane de lei și reprezintă prima inițiativă de acest gen realizată în județul Ialomița încheiată cu succes.

Fonduri europene pentru Sănătate Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal din Fetești a fost inclus în proiectul «Extinderea și dotarea cu echipamente medicale a Ambulatoriului din structura Spitalului Municipal „Anghel Saligny“-Fetești», care a obținut finanțare... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2022, 16:20 (11280 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul locurilor de parcare din Slobozia

Scandalul locurilor de parcare din Slobozia

Cetățenii orașului Slobozia reclamă faptul că administrația locală încheie noi contracte pentru locurile de parcare înainte de expirarea celor vechi. Oficialii Primăriei susțin că este «o problemă de soft» care urmează să fie rezolvată. O posibilă soluție ar fi construirea a două par­cări noi, cu o capacitate de 400 de locuri. «Sunt probleme pe care le moștenim de la vechea administrație... Din păcate, nu le putem rezolva peste noapte! Cetățenii sunt îndreptățiți să ne amenințe cu instanța. Încercăm să remediem problemele apărute în ultimele luni!» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Zeci de cetățeni nemulțumiți... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2022, 11:05 (43941 vizualizări - 54 comentarii)

REPORTAJ

Fântâna vrajbei de pe strada Viilor, numărul 27

Două surori din Amara se războiesc de 33 de ani

Fântâna vrajbei de pe strada Viilor, numărul 27

La Amara, pe strada Viilor, două surori care împart curtea părintească se află în conflict de 33 de ani. Constanța Bătrânu susține că sora ei îi dărâmă casa, folosind deliberat o fântână dezafectată pe post de fosă septică. La rândul său, Georgeta Țapu, sora Constanței, a câștigat în instanță dreptul de a folosi fântâna...

Surorile de pe strada Viilor Constanța Bătrânu locuiește în Amara, pe strada Viilor, la numărul 27. O cunosc auto­ritățile locale, Poliția, vecinii... Iar cel mai bine o cunoaște sora ei, cu care este în conflict de 33 de ani: «Are fosa septică la un metru de casa... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 15:25 (3054 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Când motivația topește bugetele

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Corona Brașov 27-25 (13-11)

Când motivația topește bugetele

Bucuria de la finalul meciului împotriva Coronei Brașov a electrizat toată tabăra slobozeană, de la jucătoare până la galerie. «Bugetul mic a învins bugetul mult mai mare... Asta s-a întâmplat astăzi!» ne spune entuziast unul dintre conducătorii Sloboziei. Și cum să nu fii entuziast când ai în față tabela al cărei scor final indică două goluri în plus pentru Unirea? A fost greu, foarte greu, dar cu atât mai frumos! Au fost momente de mare tensiune, în care părea totul pierdut. Dar elevele lui Constantin Frâncu s-au agățat de fiecare minge și au scos-o cu bine la capăt...

Invincibila Raluca... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 14:40 (4666 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Egalii Petrolului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Egalii Petrolului

La mijlocul săptămânii trecute, Unirea Slobozia a trecut, la scor de neprezentare, de CSM Fetești. Toate golurile s-au marcat în prima repriză, iar marcatorii au fost Ibrian și noii veniți Silaghi și Gherghiceanu. Mult mai grea a fost misiunea elevilor lui Adrian Mihalcea în meciul de vineri, 28 ianuarie 2022, contra liderului Ligii a II-a, Petrolul Ploiești. Meciul s-a jucat la Blejoi și a arătat, chiar dacă vorbim de o partidă amicală, o Unirea Slobozia matură care, la acest nivel, este capabilă să facă față oricărui adversar. Meciul nu a abundat în faze de poartă, iar Adrian Mihalcea a rulat aproape tot lotul. De remarcat că, în ultimele 15 minute, au fost pe teren 5 jucători sub 20 de ani... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 13:05 (8966 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Demonstrație de forță cu Țăndăreiul

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Demonstrație de forță cu Țăndăreiul

Recolta Gheorghe Doja a început în forță meciurile amicale. După acel 7-0 de la Rovine, elevii lui Adrian Cristea au mers sâmbătă, 29 ianuarie 2022, la Țăndărei, pentru un test cu Victoria din localitate. A ieșit un nou succes categoric al celei de-a doua echipe susținută de Consiliul Județean Ialomița. Scorul a fost deschis încă din minutul 2, când Dorin Radu a reluat în poartă centrarea lui Adrian Răduca. Inspirația dojenilor în campania de achiziții a fost confirmată și de Florin Bălan, care a făcut 2-0 cu un șut necruțător din 8 metri. 3-0 a făcut Mihăiță Năstase, iar Răduca și-a făcut din nou simțită prezența cu o execuție bară-gol. Scorul pauzei, 5-0, a fost stabilit de Andrei Comșa. În... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 12:20 (2533 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6942 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8466 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8190 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei

La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:40
(10167 vizualizări - 0 comentarii)


Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»

Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere

Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, începînd cu 1 iulie 2011, se modifică procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice și fizice, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 15:54
(16060 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băcăuan fără carnet, surprins la volan

Marți, 14 iunie a.c., în jurul orei 10.30, un echipaj de poliție rutieră a oprit pentru control în trafic, pe raza orașului Țăndărei, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 42 ani, din Bacău. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:42
(7374 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 10 sesizări penale pentru evaziune fiscală

Peste 220 de verificări ale bazei de impozitare și peste 100 milioane lei venituri suplimentare stabilite la bugetul de stat sînt rezultatele sumare ale controalelor Direcției Generale a Finanțelor Publice ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:29
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident cu un scuter

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au fost sesizați prin 112 despre faptul că pe DJ51 un scuter a fost implicat într-un incident rutier. Din cercetări s-a stabilit faptul că în timp ce un tînăr localnic ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:25
(9256 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a finalizat campania de depunere a cererilor de subvenție pe suprafață

Potrivit unei informări, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 10 iunie 2011, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:23
(9219 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană: «Constantin Brîncuși, 135 ani de la naștere»

Biblioteca Județenă «Ștefan Bănulescu», în colaborare cu Liceul de Artă «Ionel Perlea» au organizat un eveniment cultural de aniversare a 135 ani de la nașterea sculptorului Constantin Brîncuși. Marți, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:22
(7199 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai pune la dispoziția FIFA 289 de vehicule de pasageri și 11 autobuze, în calitate de partener auto oficial al Cupei Mondiale de Fotbal Feminin Germania 2011. Cu 20 de zile înainte de începerea Cupei ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:45
(7286 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Copiii de la Școala «Nana» și de la Liceul Teoretic «Mihai Eminescu» din Călărași sînt cîștigătorii concursului «Cu viața mea apăr viața». În urma etapei regionale a competiției desfășurată la Satul de ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:35
(11117 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 20:25
(5247 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Motociclist de 21 ani, mort după ce s-a izbit violent de un copac

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au fost sesizați de un tînăr cu privire la faptul că o persoană a căzut de pe o motocicletă. Deplasați la locul accidentului, polițiștii au concluzionat că, în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 19:03
(11301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 400 amenzi în trafic

Traficul rutier ialomițean a fost supravegheat în perioada 10-13 iunie de polițiștii ialomițeni. Potrivit raportului final, în cele cîteva zile șoferii au încasat 402 sancțiuni contravenționale și au rămas ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:43
(7391 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Deținuții îl comemorează pe Eminescu

Miercuri, 15 iunie, Penitenciarul Slobozia va organiza evenimentul «Comemorarea a 122 ani de la trecerea în neființă a poetului național Mihai Eminescu». Activitatea este parte a programului «Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:38
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil găsit pe cîmp

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină duminică, 12 iunie, în jurul orei 11.30, în cazul unui proiectil exploziv de calibru 122 mm, extrem de periculos, descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:36
(8493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Balaciu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de duminică, 12 iunie a.c ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:34
(8673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


«Rusaliile», păzite de polițiști

În perioada 10-13 iunie, la nivelul întregii țări, peste 11300 de polițiști au asigurat dispozitivul pentru menținerea ordinii și liniștii publice. «Pe parcursul celor patru zile, prin prezența activă în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:45
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic un autoturism cu plăcuțe de înmatriculare poloneze ce era condus de un bărbat, de 66 ani, din Ciocîrlia. O succintă verificare în bazele de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:41
(7252 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Patru minori, hoți de fier vechi

Un apel de urgență la 112 alerta polițiștii din Gîrbovi despre faptul că mai multe persoane furaseră o carcasă auto din fier pe care o transportau cu o căruță. Apelul fusese inițiat de un bărbat din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:38
(10767 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Adolescent de 16 ani, hoț din locuințe

Un bucureștean de 39 ani a reclamat polițiștilor din Maia, sîmbătă, 11 iunie, că în perioada 19 mai-11 iunie din locuința aflată pe raza comunei i-au dispărut o bicicletă și mai mulți colaci de cablu electric ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:36
(8116 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia furt


Ialomița: Forțe sporite de polițiști, în acțiune

Sîmbătă, 11 iunie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pentru creșterea siguranței rutiere, în mai multe locații de pe raza județului.
În acest sens, sîmbătă, în intervalul orar 0 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:35
(6489 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț prins cu bunurile furate în mașină

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 10 spre 11 iunie, polițiștii ialomițeni și agenții Postului de Poliție Amara au prins în trafic, pe raza localității, autorul unui furt de cablu electric. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:28
(9807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Alexeni: I-a furat bunurile din locuința în construcție

Un tînăr de 20 ani din localitatea Alexeni a fost identificat ca fiind autorul unui furt din locuința unui cetățean. Furtul a fost reclamat polițiștilor din Alexeni de către un bărbat, de 42 ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 08:40
(9852 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...