Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Amical cu Petrolul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Amical cu Petrolul

Primul meci amical al Unirii Slobozia, după reunire, se va desfășura sâmbătă, 22 ianuarie 2022, când echipa-fanion a județului va întâlni Înainte Modelu. Urmează, pe 26 ianuarie a.c., un joc cu CSM Fetești, iar pe 29 ianuarie 2022, amicalul-vedetă cu Petrolul Ploiești, liderul detașat al Ligii a II-a. În perioada 31 ianuarie-11 februarie 2022, Unirea Slobozia se va deplasa pentru un cantonament la Snagov. Aici sunt programate 3 meciuri amicale cu următorii adversari: Unirea Constanța, Academica Clinceni 2 și Rapid 2. Ultimul meci de pregătire se va juca sâmbătă, 19 februarie a.c., contra Metalului Buzău. Campionatul Ligii a II-a se va relua pe 26 februarie 2022. ... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2022, 10:10 (2690 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Amicale cu Brăila și Călărași

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Amicale cu Brăila și Călărași

Ocupanta locului 8 în seria a 3-a a Ligii a III-a, Recolta Gheorghe Doja caută să scape de emoții privind retrogradarea la finalul sezonului. Echipa antrenată de Adrian Cristea se află la 7 puncte distanță de locul 9, ocupat de CSM Fetești, dar până la finele sezonului mai sunt de jucat 13 meciuri: 3 în sezonul regulat și 10 în play-out. Prin urmare, ca peste tot, pentru îndeplinirea obiectivului și la Doja e nevoie de întăriri. «Suntem în discuții cu mai mulți jucători dar până când acestea se vor concretiza, nu vă putem spune nimic. Vor fi, firește, și veniri, și plecări... Singurul lucru sigur este că echipa noastră se reunește pe 18 ianuarie!» a declarat antrenorul Recoltei Gheorghe Doja,... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2022, 10:05 (10302 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul pentru Pasajul de la Drajna, deschis în prezența ministrului Transporturilor

Șantierul pentru Pasajul de la Drajna, deschis în prezența ministrului Transporturilor

Lucrările pentru Pasajul peste linia de cale ferată București-Constanța, din zona localității Drajna, au început oficial marți, 11 ianuarie 2022. Deschiderea șantierului s-a făcut în prezența ministrului Transporturilor, Sorin Grindeanu. Lucrările ar trebui să se finalizeze în 24 luni, așa cum este prevăzut în contract, însă ministrul Grindeanu a dat asigurări că se vor încheia mai devreme.  Beneficiarul lucrării este Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, iar constructorul desemnat câștigător în urma licitației publice este firma gălățeană Arcada Company.

Construcția costă 98,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2022, 16:20 (10022 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Un copil a încercat să se sinucidă «live» pe o rețea de socializare

Slobozia: Un copil a încercat să se sinucidă «live» pe o rețea de socializare

O anchetă este în desfășurare la Poliție și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița după ce un copil de 12 ani și-a anunțat prietenii pe o rețea de socializare că vrea să se sinucidă. Copilul s-ar fi filmat în timp ce încerca să ia un pumn de pastile, dar o colegă de clasă ar fi reușit să-l oprească să-și ducă la bun sfârșit gestul necugetat. Se pare că acest caz ar fi intrat și în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Verificările sunt în curs Din primele informații, se pare că întâmplarea s-ar fi petrecut în luna decembrie... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2022, 10:20 (8157 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare DNA: Primarii Ștefan Ionescu-Valea Ciorii și Tudor Grigore-Axintele își așteaptă sentințele

Dosare DNA: Primarii Ștefan Ionescu-Valea Ciorii și Tudor Grigore-Axintele își așteaptă sentințele

În anul 2020, Direcția Națională Anticorupție finaliza cercetările în două dosare penale ce vizau infracțiuni de corupție comise de doi primari ialomițeni. Este vorba despre Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii, și Grigore Tudor, primarul localității Axintele. Ambele cauze au fost trimise spre judecare la Tribunalul Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale, după mai multe termene în care sentințele au fost amânate, instanța urmează să se pronunțe în aceste cauze în a doua jumătate a lunii ianuarie 2022.

Se așteaptă deciziile judecătorilor Potrivit actelor de urmărire penală... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2022, 10:05 (10181 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: O expoziție despre... copilărie

DGASPC Ialomița: O expoziție despre... copilărie

În luna decembrie 2021, Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a fost gazda unei expoziții inedite. Aflată la a IV-a ediție, expoziția «Copilăria=bucurie, joc, nonviolență» a oferit vizitatorilor șansa de a se întâlni cu lucrările unor elevi aflați în centrele de plasament din județ. Expoziția a făcut parte din campania anuală de 19 zile dedicată prevenirii abuzurilor și violenței asupra copiilor și tinerilor, derulată de World Women Summit Fundation Geneva și Fundația Internațională a Comunităților Educative România (FICE). Această campanie s-a desfășurat în unități de învățământ preuniversitar, centre de plasament și cluburi ale copiilor. Exponatele au fost realizate de copiii din Casele... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2022, 11:50 (11403 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean trebuie să returneze contribuabililor 1,3 milioane de lei

Fiscul ialomițean trebuie să returneze contribuabililor 1,3 milioane de lei

Peste 10 mii de persoane din județul Ialomița trebuie să primească bani de la Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița. Sumele reprezintă diferențele stabilite «în minus» pentru contribuția CASS la persoanele care au desfășurat activități independente și care au cotizat în anul 2017. Valoarea totală a sumelor care urmează a fi returnate este de 1,3 milioane de lei.

Banii vor fi înapoiați în baza unei cereri Măsura fiscală vizează persoanele care, în anul 2017, au încasat venituri din activități independente, precum drepturile de autor și care au plătit CASS. În baza formulelor... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2022, 13:10 (4255 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Marin, noul prefect al județului Ialomița

Constantin Marin, noul prefect al județului Ialomița

Printr-o decizie a Guvernului României, în funcția de prefect al județului Ialomița a fost nominalizat Constantin Marin. Constantin Marin a fost primar al comunei Albești, deținând în trecut și funcția de subprefect al județului.

Guvernul României a decis După demiterea fostului prefect al județului Ialomița, Mihai Tănăsescu, funcția a rămas vacantă, iar atribuțiile i-au fost delegate subprefectului Tonița Manea. În cadrul ședinței Guvernului României, desfășurată miercuri, 5 ianuarie 2022, s-a decis ca funcția de prefect al județului Ialomița să-i revină lui Constantin Marin. Fost... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2022, 16:05 (16654 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Zeci de procese în instanță intentate de profesori

Ialomița: Zeci de procese în instanță intentate de profesori

Zeci de profesori din Ialomița își cer în instanță drepturile salariale. Deși Legea 153/2017 prevede majorarea sistematică a veniturilor din sistemul de Educație, profesorii ialomițeni au rămas la aceleași salarii din 2019. Acțiunile se judecă la Tribunalul Ialomița.

Procesele sunt pe rol Acțiunile sunt deschise de către Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ Ialomița și au în prezent ca părți cel puțin 90 de cadre didactice din 6 școli ialomițene. Nemulțumirile profesorilor ialomițeni sunt generate de faptul că deși potrivit Legii 153/2017 ar fi trebuit să beneficieze sistematic... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2022, 11:10 (7373 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița vrea două stații de încărcare electrică pentru autoturisme

Consiliul Județean Ialomița vrea două stații de încărcare electrică pentru autoturisme

Administrația județeană intenționează să construiască două stații de încărcare electrică pentru autoturisme. Cele două stații ar putea fi construite la Fierbinți și Cosâmbești, în imediata vecinătate a Conacului Bolomey. Valoarea estimată a acestei investiții este de 600 mii de lei.
Viitorul bate la ușă Consiliul Județean Ialomița a aprobat tema de proiectare și nota conceptuală aferente realizării a două stații de încărcare electrică pe teritoriul județului Ialomița. Valoarea acestei investiții se ridică la 600 mii de lei. Fondurile vor fi accesate în cadrul unui program național gestionat... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2022, 11:10 (4433 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stație de tratare mecanico-biologică a deșeurilor de 34 milioane de lei

Ialomița scapă de deșeuri

Stație de tratare mecanico-biologică a deșeurilor de 34 milioane de lei

Județul Ialomița face primii pași către legalitate. După 30 de ani de așteptare, autoritățile județene au demarat procedurile preliminare pentru construirea unei stații de tratare mecanico-biologică a deșeurilor. Valoarea estimată a acestei investiții este de 34 milioane de lei. Stația ar puma să fie amplasată în imediata vecinătate a depozitului zonal de deșeuri al Vivani Salubritate.

Încă un pas înainte Administrația județeană este cu un pas mai aproape de construirea primei stații de tratare mecanico-biologică (TMB) a deșeurilor menajere. Consilierii județeni au aprobat, la sfârșitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2022, 10:50 (8200 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Costul mediu de întreținere pentru un bătrân este de 4535 de lei/lună

Ialomița: Costul mediu de întreținere pentru un bătrân este de 4535 de lei/lună

Consilierii județeni au aprobat tarifele medii de întreținere pentru vârstnicii din căminele care aparțin administrației județene. Persoanele vârstnice care locuiesc aici au obligația de a plăti până la 60% din valoarea veniturilor personale lunare.

Din ce în ce mai mulți Administrația județeană a stabilit tarifele medii de întreținere pentru bătrânii din căminele care aparțin administrației județene. Aceste tarife au fost aprobate joi, 23 decembrie 2021, de către consilierii județeni în cadrul unei ședințe ordinare. Conform acestor tarife, costurile de întreținere pentru persoanele... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2022, 12:20 (6899 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Valori de referință pentru produsele agricole

Ialomița: Valori de referință pentru produsele agricole

Printr-o hotărâre, Consiliul Județean Ialomița a aprobat prețurile medii ale produselor agricole pentru anul 2022. Valoarea acestora a fost stabilită la 0,90 lei/kg pentru grâu, 0,84 lei/kg pentru orz și orzoaică, 2,36 lei/kg pentru rapiță, 2,22 lei/kg pentru floarea-soarelui și 0,94 lei/kg pentru porumb. Hotărârea emisă de Consiliul Județean Ialomița intră în vigoare începând cu 1 ianuarie 2022. ... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2021, 11:20 (10458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2021

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Octombrie Suntem condamnați să ne repetăm greșelile
În plin Val 4 al pandemiei, Independent publică date oficiale alarmante care confirmă că 95% dintre ialomițenii spitalizați nu sunt vaccinați împotriva COVID-19. În pofida apelurilor publice ale autorităților, cetățenii județului preferă riscul de a muri în locul vaccinării. Spitalele județului sunt suprasolicitate, sistemul medical din Ialomița cedează, iar oamenii continuă să moară peste tot, indiferent de spital. Independent... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2021, 11:50 (4956 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2021

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

Iulie Luna premierelor în Ialomița
Jumătatea verii 2021 aduce un șir de vești incredibile. Dar adevărate! Prima dintre acestea, confirmată oficial de conducerea instituției, e că din arestul Poliției 4 infractori continuau să conducă o rețea de prostituție. Între timp, Slobozia descoperă că fiecare ploaie de vară îi inundă subsolurile, orașul Căzănești că aceleași ploi surpă străzile, iar Amara că nu poate asigura apa potabilă pentru consum. Și tot în luna iulie, pentru prima dată de la debutul pandemiei, Centrele de Vaccinare își reduc... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2021, 14:20 (11662 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 50 milioane de lei pentru investiții în 2022

Din credit

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 50 milioane de lei pentru investiții în 2022

Jumătate din creditul de 100 milioane de lei contractat de către autoritățile județene prin BCR va fi utilizat în 2022. La sfârșitul anului 2021, în cadrul ședintei ordinare de joi, 23 decembrie a.c., consilierii județeni au aprobat modul de cheltuire a acestor fonduri. Prioritățile investiționale sunt Spitalul Județean de Urgențe Slobozia și infrasrucutura rutieră.

Începe balul Administrația județeană a decis să utilizeze în 2022 jumătate din creditul de 100 milioane de lei contractat pentru asigurarea finanțării proiectelor de investiții derulate cu fonduri europene în Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2021, 10:10 (9213 vizualizări - 5 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

RETROSPECTIVĂ 2021

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

Aprilie Anchetă penală pentru administrațiile locale
În premieră în administrația din Ialomița, prefectul județului se dovedește util. Mihai Tănăsescu înaintează către Inspectoratul de Poliție concluziile unui raport privind maniera ilegală în care 16 primării administrează pajiștile din județ. Rezul­tatele anchetei polițienești încă se lasă așteptate. Dar se cheamă că am făcut primul pas spre legalitate. În aceeași lună, Consiliul Județean Ialomița descoperă brusc că are 163 kilometri de drumuri neasfaltate, iar noul președinte Marian ... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2021, 12:10 (6683 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Sabrerul George Dragomir, Sportivul Anului 2021 în Ialomița

Sabrerul George Dragomir, Sportivul Anului 2021 în Ialomița

În cadrul unei ceremonii, au fost desemnați cei mai buni sportivi ai județului Ialomița în anul 2021. Astfel, CSM Unirea Slobozia a dominat și în acest an ierarhia celor mai galonați sportivi ialomițeni, în clasamentul rezervat Sporturilor Olimpice 9 din primii 12 sportivi fiind legitimați la Clubul Sportiv Municipal Slobozia. De asemenea, să remarcăm că, din nou, Scrima și Luptele au fost ramurile sportive cu cei mai mulți premianți. Așadar, cel mai bun sportiv ialomițean al anului 2021 a fost desemnat sabrerul George Dragomir. După cum am consemnat și noi, George Dragomir și-a demonstrat din nou talentul și perseverența cucerind Titlul Național individual la Tineret (sportivi sub 23 de ani)... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2021, 14:50 (4760 vizualizări - 1 comentariu)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

RETROSPECTIVĂ 2021

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

Ialomița anului 2021 a stat sub semnul reconstrucției administrative. A fost un an lung, un an greu, un an în care autoritățile locale și jude­țene și-au reînnoit promisiunile de mai bine. Independent vă propune o retrospectivă a evenimentelor care au marcat viața politică, economică și administrativă a județului. Și vă urează să aveți parte de o viață mai bună în anii care urmează. Pentru că, nu-i așa?!, speranța moare întotdeauna ultima...

Ianuarie Nimic nu se schimbă, totul se transformă... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2021, 14:10 (7089 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a primit 22,5 milioane de lei la ultima rectificare bugetară a anului 2021

Administrația are fonduri

Ialomița a primit 22,5 milioane de lei la ultima rectificare bugetară a anului 2021

Luni, 20 decembrie 2021, Monitorul Oficial a publicat valoarea fondurilor alocate de Guvernul României pentru județul Ialomița. Suma repartizată județului din Fondul de Rezervă la dispoziția Guvernului se ridică la 22,5 milioane de lei. Printre localitățile ialomițene care nu au primit niciun leu la această rectificare bugetară se numără orașul Amara...

Bani de Crăciun pentru administrațiile locale Administrațiile din Ialomița au primit bani din Fondul de Rezevă la dispoziția Guvernului. Cele mai mari sume au fost alocate Consiliului Județean Ialomița (4 milioane de lei), municipiului... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2021, 09:55 (5518 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8249 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4876 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6172 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5943 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8666 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6149 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5514 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5528 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6551 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...