Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Ruinele din centrul orașului Amara, amplasate în imediata apropiere a Poliției Amara, vor fi transformate în blocuri ANL. În total, vor fi 35 de apartamente și garsoniere. Cu o valoare de 5,4 milioane de lei, proiectul se va finaliza în 24 de luni. «Ne bucură faptul că această inițiativă se concretizează!» a precizat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Blocuri construite în 2 ani Administrația locală din Amara a fost notificată de Agenția Națională de Locuințe privind construcția unor blocuri ANL în orașul-stațiune. Blocurile vor fi ridicate în imediata apropiere a Poliției Orașului... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 14:55 (5625 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel se apropie de bilanțul de an

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel susține că investițiile finanțate din fonduri europene au șanse de finalizare în acest mandat. Prioritatea o reprezintă cele 4 proiecte de investiții care au drept țintă modernizarea Spitalului Județean Slobozia. Oficialii județeni sunt însă optimiști și în privința celorlalte investiții, respectiv cele în infrastructura rutieră și «cultura istorică». Reamintim că valoarea totală a investițiilor cofinanțate din fonduri europene la nivelul județului Ialomița este de 317,18 milioane de lei.

Un pariu riscant pentru Ialomița Administrația județeană derulează la acest... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 10:55 (7096 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Dacă în anii trecuți pregătirea unităților de învățământ pentru noul an școlar era în plină desfășurare în această perioadă, de anul acesta situația s-a schimbat complet. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița va verifica stadiul pregătirilor pentru noul an școlar cu o săptămână înainte de primirea elevilor în clase. Fără a avea o imagine clară asupra situației din școli, oficialii instituției declară că totul este sub control și că nu vor fi probleme.

Niciodată nu e prea târziu Pregătirea școlilor pentru noul an școlar reprezenta o prioritate pentru majoritatea instituțiilor publice... [citește_tot_articolul]

29 August 2021, 12:55 (4165 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

O amplă anchetă a fost deschisă de Poliția Municipiului Slobozia și Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia după ce în noaptea de vineri spre sâmbătă, 27/28 august a.c., locuința unui om de afaceri din Slobozia a fost jefuită. Cei trei hoți, cu fețele acoperite de cagule, ar fi sustras un seif în care s-ar fi aflat sume de bani și bijuterii. Cercetările la fața locului sunt în plină desfășurare.

Poliția are un cerc de suspecți Din primele informații, se pare că omul de afaceri ar fi plecat de acasă, în locuință rămând bona alături de doi dintre copiii săi. În momentul spargerii... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 16:20 (11803 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

În primul semestru din 2021

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

Conform unei statistici oficiale a Băncii Naționale a României, în primul semestru al anului în curs, la nivelul județului Ialomița, au fost încheiate contracte de credit destinate persoanelor fi­zice în valoare de 8,3 miliarde de lei. În privința restanțelor, BNR apreciază faptul că ialomițenii care s-au împrumutat la bănci trebuie să returneze 183 mi­lioane de lei. În ceea ce privește depozitele, valoarea sumelor pe care ialomițenii le dețin în conturile deschise la bănci este de 3,3 miliarde de lei, conform aceleiași statistici realizată de Banca Națională a României.

Situația creditelor populației... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 13:10 (5192 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Zicere de la ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Lucrările pentru construirea pasajului suprateran de la Drajna peste Magistrala feroviară București-Constanța vor începe în octombrie 2021. «Contractul a fost semnat miercuri, 25 august 2021!» a anunțat ministrul Transporturilor,  Cătălin Drulă.

Ministrul a anunțat pe Facebook Ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă, a anunțat pe pagina sa de Facebook că pasajul de la Drajna e cu un pas mai aproape de realizare. «Astfel, vom scăpa de cozile la trecerea la nivel cu calea ferată și timpii mari de așteptare pe relația Slobozia-Autostrada A2-Călărași. Proiectul are o lungime de 2... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 18:05 (11796 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Evadatul din Urziceni, greu de prins de către polițiști. Se ascunde la Gârbovi!

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Polițiștii ialomițeni încearcă, fără rezultat, să-l prindă pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din sediul Poliției Urziceni, în timp ce urma să fie audiat. Deși l-au văzut de câteva ori, oamenii legii nu au reușit să pună mâna pe el. Infractorul a fost văzut pe străzile din Gârbovi, localitatea unde s-ar ascunde de vigilența polițiștilor.

Căutat cu elicopterul MAI Sătenii din Gârbovi nu mai au liniște de când polițiștii au luat la pas fiecare stradă din localitate în încercarea de a-l prinde pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 17:20 (25289 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

La cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții», Ialomița va fi reprezentată de trei participanți. Este vorba despre Cristina Frățilă, Robert Iosifescu și Alina Nădrag. Prima participantă locuiește chiar în orașul-stațiune și a așteptat cu sufletul la gură să împlinească vârsta necesară participării la acest concurs muzical. Ceilalți doi au mai fost prezenți pe scena Festivalului «Trofeul Tinereții» în edițiile anterioare, fiecare plecând acasă cu un premiu. În acest an, fiecare dintre ei speră ca «Trofeul Tinereții» să rămână acasă, în Ialomița. Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura anul acesta în... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 12:35 (3545 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea și Recolta merg mai departe

Fotbal, Cupa României

Unirea și Recolta merg mai departe

De 7 ani nu s-a mai întâmplat ca două echipe ialomițene să se califice în ultimul tur preliminar al Cupei României. În 2014, protagoniste erau Viitorul Axintele și Unirea Slobozia. Acum, performerele sunt cele două echipe susținute de Consiliul Județean, respectiv Unirea Slobozia și Recolta Gheorghe Doja. Ca și în 2014, este posibil să vedem o confruntare între cele două, ceea ce ar însemna că județul ar avea sigur o echipă pe tabloul principal al Cupei României.

Victorie frumoasă pentru Recolta Echipa din Gheorghe Doja s-a duelat cu viitoarea colegă de serie, Agricola Borcea. A fost... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 19:40 (4221 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Legislația în ceea ce privește protecția animalelor începe să fie pusă în aplicare în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au tri­mis în judecată un bărbat din localitatea Ograda sub acuzația de «uciderea unor animale». Este primul caz de acest gen anchetat de organele judiciare locale și trimis în judecată.

Oi omorâte cu un tractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a debutat în momentul în care un cioban din Ograda a reclamat faptul că i-au fost omorâte mai multe oi de către un alt cetățean. Datele arată că proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 15:55 (3622 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

În așteptarea Valului 4 al pandemiei de COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face verificări în toate cele 4 spitale din județ, pentru a identifica vulnerabilitățile pe care unitățile medicale le întâmpină. Marea problemă a tuturor spitalelor ialomițene este lipsa de medici specialiști care să le poată asigura asistență medicală pacienților infectați cu tulpina Delta a noului Coronavirus. DSP Ialomița a trimis notificări către Ministerul Sănătății prin care solicită detașarea de medici specialiști în Anestezie și Terapie Intensivă și Pediatrie. «Trebuie să fim pregătiți să facem față noului val de îmbolnăviri. Cifrele zilnice nu sunt îmbucurătoare...» a precizat Dan Noel, directorul... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 11:10 (5959 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Bani pentru confortul elevilor

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Consiliul Local Slobozia a decis alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobilier școlar». Banii vor fi utilizați de către unitățile școlare din Slobozia care au solicitat aceste fonduri. Lucrările de reparații sunt în curs, iar oficialii grădinițelor și școlilor din oraș speră la alocări bugetare mai mari până la sfârșitul anului 2021.

Bani pentru elevii orașului Consiliul Local Slobozia a votat în plenul ședinței din 11 august a.c. alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobiler școlar» în unitățile școlare din... [citește_tot_articolul]

25 August 2021, 13:20 (7098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!


Polițiștii ialomițeni au fost mobilizați pentru a da de urma unui tânăr, de 18 ani, care a fugit din sediul Poliției Urziceni. Tânărul de 18 ani urma să fie audiat într-un dosar aflat în lucru la Poliția Urziceni, reușind să fugă de sub ochii polițiștilor. În prezent, sunt instituite filtre rutiere în tot județul Ialomița. Tânărul a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam.


Căutat în tot județul Ialomița Tânărul de 18 ani, cu domiciliul în Iași, era cercetat într-un dosar privind fapte de «furt calificat» și «conducere a unui autovehicul fără permis», alături... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 22:40 (7961 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Aniversare arhierească la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Luni, 23 august 2021, în vreme ce AUR declara public «zi de doliu național», Ialomița ortodoxă cinstea aniver­sarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Preasfinția Sa a împlinit 67 de ani și păstorește sufletele noastre pline de păcate din 28 iunie 2009. Aniversarea a fost sărbătorită semipublic, cadrul restrâns impunând invitarea și a oficialilor administrației ialomițene.

Unul este Dumnezeu, al doilea e El Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a împlinit 67 de ani. Potrivit site-ului Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, și... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 20:15 (5437 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Fotbal, Liga a III-a

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești au fost repartizate, pentru noul sezon de Liga a III-a, în seria a 3-a alături de CS Afumați, CS Popești Leordeni, FC Voluntari 2, FC Farul Constanța 2, Gloria Albești, CSM Oltenița, Agricola Borcea și Înainte Modelu. Este o serie echilibrată în partea de jos, primele două locuri părând deja acontate de Afumați și Popești Leordeni. Se va juca tur-retur, dar, spre deosebire de sezonul trecut, vom avea și play-off/play-out. Totodată, Gheorghe Doja și Fetești sunt obligate să evite ultimele două locuri care, de data aceasta, sunt direct retro­gradabile.

Recolta vrea mai mult... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 16:10 (3751 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia a luat tot aurul

Tenis de câmp, Campionatul Național pe echipe U10

Slobozia a luat tot aurul

Săptămâna trecută, Federația Română de Tenis a organizat pe tere­nu­rile Centrului Național din București, Campionatul Național pe Echipe adresat copiilor sub 10 ani. Slobozia a fost reprezentată, atât la feminin, cât și la masculin, de echipe care au surprins plăcut prin prestațiile lor. CSS, la feminin, și CSM Unirea Slobozia, la masculin, s-au calificat pe tabloul de 4, unde s-a jucat în sistem fiecare cu fiecare, timp de 3 zile.

Victorii pe linie CSS Slobozia, antrenată de profesorul Ion Savu, s-a bazat pe jucătoarele Maria Dogaru și Daria Duret. S-au jucat două meciuri de simplu... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 14:35 (3943 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Soare crede în povești

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Dragoș Soare vrea că creeze «un brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională a orașelor.

Soare zice că ne trebuie o poveste Primarul Dragoș Soare a susținut public ideea alocării de fonduri pentru realizarea «unui brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională. Suma a fost deja alocată în bugetul... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 13:10 (10197 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

În urmă cu o săptămână, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a făcut publice lista rezultatelor celui de-al treilea concurs organizat pentru ocuparea funcțiilor de director general ai Caselor Județene de Asigurări de Sănătate. Prima testare a fost organizată în mai, fiind urmată de cele din lunie iunie și iulie. În Ialomița, la aceste concursuri au participat trei candidați. La prima testare s-a înscris Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Al doilea examen a fost susținut de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. La cea de-a treia exami­nare, Ionel Gae s-a răzgândit pe ultima sută de metri în privința participării, așa că în concurs au rămas... [citește_tot_articolul]

23 August 2021, 11:10 (4473 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Spectacol pe «1 Mai», Unirea pe locul II!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSA Steaua București 1-1

Spectacol pe «1 Mai», Unirea pe locul II!

Steaua Armatei a fost așteptată cu sufletul la gură la Slobozia. La ora meciului, 3000 de ialomițeni au luat loc în tribunele Stadionului «1 Mai», căutând să dea un imbold pozitiv elevilor lui Adrian Mihalcea. Privirile tuturor s-au în­dreptat însă către peluză, acolo unde suporterii Stelei au creat un superb spectacol cromatic. Oaspeții au fost susținuți în permanență de galerie, aceasta cântând și în cele câteva mi­nute în care favoriții au fost conduși...

Unirea, la cârma jocului Adrian Mihalcea a mizat pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Mustacă, Coadă, Cruceru... [citește_tot_articolul]

22 August 2021, 23:10 (4436 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Din cauza lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița a fost mutat într-o altă locație. Instituția își desfășoară activitatea în sediul firmei Drumuri și Poduri SA, de pe strada Răzoare, din Slobozia. La deschiderea noului sediu, 20 de angajați ai Consiliului Județean Ialomița au vrut să dea un exemplu tuturor semenilor și au venit să doneze sânge.

Donatorii sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Saunguină
Clădirea SC Drumuri și Poduri SA se află în administrea Coniliului Județean Ialomița, instituția... [citește_tot_articolul]

21 August 2021, 14:20 (6063 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 3-7 februarie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:35
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer fără permis din Alexeni, urmărit ca-n filme

Un tânăr, de 34 de ani, din Alexeni, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost urmărit ca-n filme de polițiști. Totul s-a întâmplat în cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, când acesta se deplasa ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:35
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit aproximativ 4 ore la Munteni Buzău pentru a stinge un incendiu care a cuprins o locuință. Tragedia s-a petrecut joi, 30 decembrie 2020, cel mai probabil din cauza unui ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:25
(2684 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisajul expoziției «Memoria genocidului romilor din România»

Vineri, 31 ianuarie 2020, începând cu ora 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va deschide o epoziție documentară și de fotografie cu tema «Memoria genocidului romilor din România» ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:20
(2969 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, polițiștii din Fetești au organizat o acțiune de prevenire privind traficul și consumul de droguri în școli. De asemenea, oamenii legii au discutat cu elevii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:15
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: La volan cu permisul suspendat

Un tânăr, de 28 de ani, din Căzănești, a fost depistat în trafic, la data de 29 ianuarie 2020, la volanul unui autovehicul deși avea suspendat dreptul de a conduce. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:10
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Doi bărbați, de 35 și 50 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost descoperiți deținând material lemnos fără a avea documente legale de proveniență. Mai mult, bărbatul de 35 de ani a fost amendat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:05
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La data de 28 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr.1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 19 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Albești, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 16:15
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Dridu pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din localitatea Dridu-Ialomița, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice, joi ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 15:25
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Luni, 27 ianuarie 2020, în jurul orelor 11,45, a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Fetești. 10 subofițeri, două autospeciale de stingere cu apă și spumă dar și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:40
(4110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Andrășești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,35, un autoturism a derapat de pe partea carosabilă și s-a izbit de un copac, pe raza localității Andrășești. La fața locului au sosit salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:35
(2776 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: Un mort și o persoană rănită în urma unui accident rutier

În noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie a.c., în jurul orei 2,30, cinci persoane aflate într-un autoturism au fost implicate într-un accident pe raza localității Vlădeni. La fața locului au sosit ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:25
(4738 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


Valea Ciorii: Un incendiu a lăsat o casă fără acoperiș

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 11,00, la sediul Dispeceratului Inspectoratului a fost semnalat un incendiu la o locuință din localitatea Valea Ciorii. O ambulanță SMURD și două autospeciale cu ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Pieton accidentat mortal

Marți, 28 ianuarie 2020, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Slobozia s-au deplasat pe DJ102H, în localitatea Cocora, unde un bărbat în vârstă de 27 de ani a accidentat mortal un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:15
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu de vegetație

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,50, a fost semnalată izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată în zona localității Movilița. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:10
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie pe conducta de alimentare cu apă la Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Principală cu Busuiocului din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:05
(4496 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

În curzul zilei de vineri, 24 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Dridu. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 16:20
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Greci: Accident produs de un șofer băut cu permisul suspendat

Duminică, 26 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din verificări a reieșit că un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:20
(3215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Greci accident


IPJ Ialomița: 37 permise reținute, amenzi de peste 244 mii de lei

În perioada 24-26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere. Pe parcursul celor 3 zile, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:15
(2360 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Condamnat de Tribunalul Militar pentru «ucidere din culpă», arestat

Joi, 23 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:10
(2497 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: A fost jefuit magazinul Altex

Polițiștii din Slobozia caută mai mulți suspecți care, în noaptea de miercuri spre joi, 22/23 ianuarie 2020, au pătruns prin efracție în incinta Magazinului Alex, din zona Value Centre Slobozia. Hoții au ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2020, 22:05
(4046 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Pieton în scaun cu rotile, lovit de o mașină

Un bătrân de 72 de ani, aflat în scaunul cu rotile, din localitatea Făcăeni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a petrecut miercuri, 22 ianuarie 2020, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:25
(2903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: A intrat cu mopedul într-o mașină

Un bărbat de 40 de ani, din localitatea Valea Ciorii, s-a ales marți, 22 ianuarie 2020, cu un dosar penal fiind identificat în trafic fără permis de conducere. Polițiștii s-au sesizat după ce acesta a provocat ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:20
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Hora Unirii» la Grădinița «Piticiot»

Preșcolarii Grădiniței «Piticot» din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia, cu scopul de a marca Ziua Micii Unirii. La finalul manifestărilor, copiii s-au prins de mâini ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:15
(2967 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2934 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2933 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4640 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3278 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...