Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

În așteptarea Valului 4 al pandemiei de COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face verificări în toate cele 4 spitale din județ, pentru a identifica vulnerabilitățile pe care unitățile medicale le întâmpină. Marea problemă a tuturor spitalelor ialomițene este lipsa de medici specialiști care să le poată asigura asistență medicală pacienților infectați cu tulpina Delta a noului Coronavirus. DSP Ialomița a trimis notificări către Ministerul Sănătății prin care solicită detașarea de medici specialiști în Anestezie și Terapie Intensivă și Pediatrie. «Trebuie să fim pregătiți să facem față noului val de îmbolnăviri. Cifrele zilnice nu sunt îmbucurătoare...» a precizat Dan Noel, directorul... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 11:10 (5974 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Bani pentru confortul elevilor

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Consiliul Local Slobozia a decis alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobilier școlar». Banii vor fi utilizați de către unitățile școlare din Slobozia care au solicitat aceste fonduri. Lucrările de reparații sunt în curs, iar oficialii grădinițelor și școlilor din oraș speră la alocări bugetare mai mari până la sfârșitul anului 2021.

Bani pentru elevii orașului Consiliul Local Slobozia a votat în plenul ședinței din 11 august a.c. alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobiler școlar» în unitățile școlare din... [citește_tot_articolul]

25 August 2021, 13:20 (7100 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!


Polițiștii ialomițeni au fost mobilizați pentru a da de urma unui tânăr, de 18 ani, care a fugit din sediul Poliției Urziceni. Tânărul de 18 ani urma să fie audiat într-un dosar aflat în lucru la Poliția Urziceni, reușind să fugă de sub ochii polițiștilor. În prezent, sunt instituite filtre rutiere în tot județul Ialomița. Tânărul a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam.


Căutat în tot județul Ialomița Tânărul de 18 ani, cu domiciliul în Iași, era cercetat într-un dosar privind fapte de «furt calificat» și «conducere a unui autovehicul fără permis», alături... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 22:40 (7970 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Aniversare arhierească la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Luni, 23 august 2021, în vreme ce AUR declara public «zi de doliu național», Ialomița ortodoxă cinstea aniver­sarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Preasfinția Sa a împlinit 67 de ani și păstorește sufletele noastre pline de păcate din 28 iunie 2009. Aniversarea a fost sărbătorită semipublic, cadrul restrâns impunând invitarea și a oficialilor administrației ialomițene.

Unul este Dumnezeu, al doilea e El Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a împlinit 67 de ani. Potrivit site-ului Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, și... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 20:15 (5443 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Fotbal, Liga a III-a

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești au fost repartizate, pentru noul sezon de Liga a III-a, în seria a 3-a alături de CS Afumați, CS Popești Leordeni, FC Voluntari 2, FC Farul Constanța 2, Gloria Albești, CSM Oltenița, Agricola Borcea și Înainte Modelu. Este o serie echilibrată în partea de jos, primele două locuri părând deja acontate de Afumați și Popești Leordeni. Se va juca tur-retur, dar, spre deosebire de sezonul trecut, vom avea și play-off/play-out. Totodată, Gheorghe Doja și Fetești sunt obligate să evite ultimele două locuri care, de data aceasta, sunt direct retro­gradabile.

Recolta vrea mai mult... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 16:10 (3752 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia a luat tot aurul

Tenis de câmp, Campionatul Național pe echipe U10

Slobozia a luat tot aurul

Săptămâna trecută, Federația Română de Tenis a organizat pe tere­nu­rile Centrului Național din București, Campionatul Național pe Echipe adresat copiilor sub 10 ani. Slobozia a fost reprezentată, atât la feminin, cât și la masculin, de echipe care au surprins plăcut prin prestațiile lor. CSS, la feminin, și CSM Unirea Slobozia, la masculin, s-au calificat pe tabloul de 4, unde s-a jucat în sistem fiecare cu fiecare, timp de 3 zile.

Victorii pe linie CSS Slobozia, antrenată de profesorul Ion Savu, s-a bazat pe jucătoarele Maria Dogaru și Daria Duret. S-au jucat două meciuri de simplu... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 14:35 (3944 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Soare crede în povești

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Dragoș Soare vrea că creeze «un brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională a orașelor.

Soare zice că ne trebuie o poveste Primarul Dragoș Soare a susținut public ideea alocării de fonduri pentru realizarea «unui brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională. Suma a fost deja alocată în bugetul... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 13:10 (10288 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

În urmă cu o săptămână, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a făcut publice lista rezultatelor celui de-al treilea concurs organizat pentru ocuparea funcțiilor de director general ai Caselor Județene de Asigurări de Sănătate. Prima testare a fost organizată în mai, fiind urmată de cele din lunie iunie și iulie. În Ialomița, la aceste concursuri au participat trei candidați. La prima testare s-a înscris Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Al doilea examen a fost susținut de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. La cea de-a treia exami­nare, Ionel Gae s-a răzgândit pe ultima sută de metri în privința participării, așa că în concurs au rămas... [citește_tot_articolul]

23 August 2021, 11:10 (4478 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Spectacol pe «1 Mai», Unirea pe locul II!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSA Steaua București 1-1

Spectacol pe «1 Mai», Unirea pe locul II!

Steaua Armatei a fost așteptată cu sufletul la gură la Slobozia. La ora meciului, 3000 de ialomițeni au luat loc în tribunele Stadionului «1 Mai», căutând să dea un imbold pozitiv elevilor lui Adrian Mihalcea. Privirile tuturor s-au în­dreptat însă către peluză, acolo unde suporterii Stelei au creat un superb spectacol cromatic. Oaspeții au fost susținuți în permanență de galerie, aceasta cântând și în cele câteva mi­nute în care favoriții au fost conduși...

Unirea, la cârma jocului Adrian Mihalcea a mizat pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Mustacă, Coadă, Cruceru... [citește_tot_articolul]

22 August 2021, 23:10 (4437 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Din cauza lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița a fost mutat într-o altă locație. Instituția își desfășoară activitatea în sediul firmei Drumuri și Poduri SA, de pe strada Răzoare, din Slobozia. La deschiderea noului sediu, 20 de angajați ai Consiliului Județean Ialomița au vrut să dea un exemplu tuturor semenilor și au venit să doneze sânge.

Donatorii sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Saunguină
Clădirea SC Drumuri și Poduri SA se află în administrea Coniliului Județean Ialomița, instituția... [citește_tot_articolul]

21 August 2021, 14:20 (6073 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La Gura Ialomiței

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La mai bine de o lună de la Alegerile Locale par­țiale, mandatul lui Nicu Biserică (PSD) la funcția de primar al localității Gura Ialomiței nu a fost încă validat. Jude­că­torul desemnat să ducă la îndeplinire acest demers a fost recuzat de Lucian Spânu, unul dintre contracandidații lui Biserică în cursa electorală. Instanța urmează să se pronunțe în acest caz abia în luna octombrie. Până atunci, administrația locală din Gura Ialomiței va fi condusă de un viceprimar, ales din rândul consilierilor locali sau de către secretarul comunei.

Se așteaptă decizia instanței Comuna Gura Ialomiței... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 17:20 (10266 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Record de incompetență administrativă

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Concesionarii din Parcul Industrial IMM Slobozia sunt obligați să plătească o taxă de administrare cu 60% mai mare începând cu luna august a anului curent. Decizia a fost adoptată în Adunarea Generală a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia SRL din iunie 2021. Taxa de administrare este de 6,1 lei/mp/an și este cea mai mare din România. Decizia este considerată ilegală de către concesionari, iar aceștia amenință că vor acționa firma Primăriei Slobozia în instanță. Primarul Dragoș Soare susține că taxa va fi readusă la stadiul anterior, iar sprijinul directorului Parcului IMM Slobozia va fi retras.

Cu 60% mai scump... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 12:20 (9500 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are de recuperat debite de 130 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are de recuperat debite de 130 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a în­ceput un adevărat război în instanțe pentru a recupera sumele pe care le-a cheltuit acordând îngrijiri medicale victimelor rezultate în urma infracțiunilor comise pe raza județului. Legea de funcționare a Casei Naționale de Asigurări de Sănătate obligă spitalele să recupereze acești bani de la inculpați. În caz contrar, banii vor fi imputați unităților medicale. Datele arată că, numai de anul trecut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia trebuie să primească de la persoanele care au comis infracțiuni în urma cărora au rezultat victime peste 130 mii de lei.

Val de procese în instanțe... [citește_tot_articolul]

19 August 2021, 13:20 (5860 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a decapitat șefii serviciilor din aparatul propriu

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a decapitat șefii serviciilor din aparatul propriu

După 10 luni de mandat și 6 luni de la primele de­clarații pe această temă, primarul Dragoș Soare reușește să obțină «îndepărtarea» din funcții a șefilor de departamente «care refuză să lucreze alături de noua administrație». În paralel cu această «victorie» administrativă personală, primarul Dragoș Soare reușește să impună o reducere a schemei de personal din aparatul propriu cu 25 de posturi. «Cer celor care au rămas în Primărie să lucreze alături de mine în interesul cetățenilor!» de­clară public primarul Dragoș Soare.

Capetele de afiș ale restructurării Acuzat public de «dictatură administrativă»... [citește_tot_articolul]

18 August 2021, 14:55 (15503 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița este condus prin «împuternicire»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița este condus prin «împuternicire»

De un an, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița este condus pe bază de «împuternicire». Deși ar fi putut organiza un concurs, oficialii Poliției Române au refuzat să dea curs unui astfel de demers. Așa se face că, din august 2020 și până în prezent, comanda Poliției ialomițene este asi­gurată interimar de comisarul șef Raul Belciug. Potrivit regulamentelor interne, acestuia i s-ar putea prelungi mandatul cu încă 6 luni. Cu toate acestea, Poliția Română ar dori să-i încredințeze funcția, tot interimar, comisarului șef Sorin Goagă, șeful Serviciului Rutier Ialomița. Numele viitorului comandat al IPJ Ialomița va fi făcut public abia peste câteva zile.

Poliția ialomițeană își caută liderii... [citește_tot_articolul]

18 August 2021, 11:10 (14035 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul primarului Soare cu garajele Sloboziei

1000 de locuri de parcare pentru oraș

Războiul primarului Soare cu garajele Sloboziei

Administrația Soare vrea să identifice 1000 de locuri de parcare pentru mașinile parcate acum pe bulevardul Matei Basarab. O posibilă soluție o reprezintă ridicarea garajelor tip Călărași abandonate sau care au contractele de concesiune expirate. La nivelul Sloboziei au fost identificate peste 1000 de garaje de acest gen. Garajele vor fi relocate la Slobozia Nouă, pe un teren în suprafață de 1,5 ha. «Aceasta este singura soluție pentru a decongestiona arterele principale de circulație în vederea reali­zării proiectelor europene pe care le avem în prezent... Alternativa oferită nu e perfectă, dar reprezintă singura soluție pe care municipalitatea o poate oferi la acest moment!» declară Dragoș ... [citește_tot_articolul]

17 August 2021, 13:05 (11228 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis, în urmă cu o săptămână, respingerea cererii de prelungire a numirii în funcția de șef al Serviciului de combatere a corupției la nivel înalt, din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, a procurorului Marius Pată. Înainte de a-și desfășura activitatea la DNA, magistratul a fost șeful Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. La București, Marius Pată a coordonat ancheta ce l-a vizat pe chirurgul Mircea Beuran, acuzat că ar fi primit 10 mii de euro mită de la un medic pentru a-i asigura funcția de asistent universitar.

S-ar putea întoarce la PJ Urziceni... [citește_tot_articolul]

16 August 2021, 15:10 (5147 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Depozit de pepeni construit ilegal la Slobozia Nouă

Reclamații din 2020

Depozit de pepeni construit ilegal la Slobozia Nouă

Un grup de proprietari de pe strada Vlad Țepeș din Slobozia Nouă reclamă de aproape un an de zile autorităților existența unui depozit ilegal de pepeni în imediata vecinătate a caselor de locuit. Autoritățile au recunoscut oficial în luna mai 2021 faptul că depozitul nu are «autorizație de construire», însă nu au întreprins nicio măsură împotriva firmei care deține depozitul. Cristinel Dinu, proprietarul depozitului, recunoaște situația și susține că acum caută o soluție pentru a intra în legalitate.

Orașul nimănui În toamna anului trecut, locuitorii străzii Vlad Țepeș din Slobozia... [citește_tot_articolul]

16 August 2021, 11:10 (21819 vizualizări - 39 comentarii)

SPORT

 Unirea, la superlativ

Fotbal, Liga a II-a, FC Brașov-Unirea Slobozia 0-6

Unirea, la superlativ

Ne-a fost un pic teamă de meciul de la Brașov, atât nouă, suporterilor, cât și antrenorului Adrian Mihalcea, care a marșat toată săptămâna pe declarații prudente. Apoi temerile s-au spulberat, iar cei câțiva suporteri care am însoțit Unirea la Brașov, am plecat spre casă cu zâmbete largi pe față. A fost cea mai categorică victorie a Unirii în deplasare, a fost un joc încântător, o prestație la superlativ!

În superioritate,din minutul 2
La Brașov, Adrian Mihalcea a folosit următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju (Lazăr 31), Toma-Mustacă (Matei 67), Coadă, Cruceru (Suciu ... [citește_tot_articolul]

15 August 2021, 20:30 (3834 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu suștine că liberalizarea pieței energiei din România împinge populația în pragul unei catastrofe sociale. În aceste condiții, o primă soluție de stopare a crizei care se prefigu­rează o reprezintă «Legea consumatorului vulnerabil». Pentru a avea efect, legea ar trebui adoptată cel mai târ­ziu în toamna acestui an.

Realitatea bate guvernarea Primele șase luni ale acestui an au adus cea mai mare creștere de prețuri din ultimii 13 ani. Prețul gazelor a ajuns la maximul istoric, prețul energiei electrice a atins un nou nivel record-1000 de lei/MHW. Aceste majorări... [citește_tot_articolul]

15 August 2021, 13:10 (6596 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2935 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4642 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5208 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 16 persoane evacuate dintr-un bloc cu 4 etaje

16 persoane au fost evacuate în cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, dintr-un bloc cu 4 etaje din Fetești, din cauza unei butelii care a luat foc. La locul intervenției au participat pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 14:35
(3935 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează: Sunt active 17 focare de pestă porcină africană!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că luni, 20 ianuarie 2020, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 17 focare de pestă porcină africană. Astfel, în localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 17:10
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 190 kg de pește, confiscate

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii au oprit pentru control, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din județul Ilfov. În urma verificării autovehiculului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:45
(3086 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Săli de jocuri de noroc, verificate de polițiști

Duminică, 19 ianuarie a.c., polițiștii de Ordine Publică și Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat o acțiune preventivă pentru creșterea gradului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:40
(2622 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit pentru control, pe raza comunei Săveni, un autoturism condus de un bărbat de 60 ani. În urma testării cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:35
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, cinci victime

În ultimele 48 ore, la nivelul județului Ialomița, pompierii au acționat pentru gestionarea a 62 intervenții destinate protecției comunității, din care 57 misiuni de acordare a asistenței medicale de urgență ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 12:40
(2323 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

În cursul zilei de 15 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au identificat și reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 22 de ani cercetat pentru săvârșirea unei infracțiuni de «tâlhărie calificată», săvârșită ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 14:10
(3233 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de prevenire

Joi, 16 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, precum și ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:50
(2886 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Cartierul Fetești Oraș

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 17 ianuarie 2020, în ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:40
(4306 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost identificate zonele de risc privind gripa aviară

În contextul răspândirii virusului gripei aviare, reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au identificat zonele din județ cu risc epidemiologic ridicat. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:20
(5553 vizualizări - 0 comentarii)


Polei în Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza județului, soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:05
(2916 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 70 de ani din Făcăeni, beat la volan

Miercuri, 15 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 70 de ani, din comuna Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:55
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Gheorghe Doja, arestat după ce a condus fără permis

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:50
(4596 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la intrare în Movila

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Movila, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de către un bărbat, de 47 de ani, din București, care a ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:35
(2599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Marți, 14 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:30
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță ȋnceperea perioadei de ȋnregistrare a aplicațiilor ȋn programul destinat studenților care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:15
(3429 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Miercuri, 15 ianuarie 2020, cu prilejul «Zilei Culturii Naționale» și aniversării a 170 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, elevii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:10
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

În noaptea de marți spre miercuri, 14/15 ianuarie 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Moldoveni. La ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 13:20
(2803 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Biciclist acroșat de un autoturism

Luni, 13 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs în localitatea Amara, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2020, 13:50
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cu permisul suspendat și beat la volan a produs un accident rutier

Sâmbătă, 11 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce acționau pe raza localității Bucu, pe linia depistării persoanelor care conduc autovehicule aflate sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:50
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Sâmbătă, 11 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Secției 6 Ion Roată au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat din comuna Ion Roată, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de «tăiere ilegală ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:45
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de vineri, 10 ianuarie 2020, în zona Chirana. Se pare că șoferul unui autovehicul, identificat în persoana unui bărbat de 68 de ani, cu domiciliul în ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 22:20
(5126 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Chirana accident


Taximetriștii din Fetești, amendați de polițiști

Taxiurile din Fetești au fost verificate de polițiștii ialomițeni. În urma controalelor, oamenii legii au descoperit mai multe nereguli în ceea ce privește starea tehnică a autovehiculelor, dar și faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:20
(3518 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...