Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Unirea și Recolta merg mai departe

Fotbal, Cupa României

Unirea și Recolta merg mai departe

De 7 ani nu s-a mai întâmplat ca două echipe ialomițene să se califice în ultimul tur preliminar al Cupei României. În 2014, protagoniste erau Viitorul Axintele și Unirea Slobozia. Acum, performerele sunt cele două echipe susținute de Consiliul Județean, respectiv Unirea Slobozia și Recolta Gheorghe Doja. Ca și în 2014, este posibil să vedem o confruntare între cele două, ceea ce ar însemna că județul ar avea sigur o echipă pe tabloul principal al Cupei României.

Victorie frumoasă pentru Recolta Echipa din Gheorghe Doja s-a duelat cu viitoarea colegă de serie, Agricola Borcea. A fost... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 19:40 (4224 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Legislația în ceea ce privește protecția animalelor începe să fie pusă în aplicare în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au tri­mis în judecată un bărbat din localitatea Ograda sub acuzația de «uciderea unor animale». Este primul caz de acest gen anchetat de organele judiciare locale și trimis în judecată.

Oi omorâte cu un tractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a debutat în momentul în care un cioban din Ograda a reclamat faptul că i-au fost omorâte mai multe oi de către un alt cetățean. Datele arată că proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 15:55 (3623 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

În așteptarea Valului 4 al pandemiei de COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face verificări în toate cele 4 spitale din județ, pentru a identifica vulnerabilitățile pe care unitățile medicale le întâmpină. Marea problemă a tuturor spitalelor ialomițene este lipsa de medici specialiști care să le poată asigura asistență medicală pacienților infectați cu tulpina Delta a noului Coronavirus. DSP Ialomița a trimis notificări către Ministerul Sănătății prin care solicită detașarea de medici specialiști în Anestezie și Terapie Intensivă și Pediatrie. «Trebuie să fim pregătiți să facem față noului val de îmbolnăviri. Cifrele zilnice nu sunt îmbucurătoare...» a precizat Dan Noel, directorul... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 11:10 (5993 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Bani pentru confortul elevilor

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Consiliul Local Slobozia a decis alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobilier școlar». Banii vor fi utilizați de către unitățile școlare din Slobozia care au solicitat aceste fonduri. Lucrările de reparații sunt în curs, iar oficialii grădinițelor și școlilor din oraș speră la alocări bugetare mai mari până la sfârșitul anului 2021.

Bani pentru elevii orașului Consiliul Local Slobozia a votat în plenul ședinței din 11 august a.c. alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobiler școlar» în unitățile școlare din... [citește_tot_articolul]

25 August 2021, 13:20 (7101 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!


Polițiștii ialomițeni au fost mobilizați pentru a da de urma unui tânăr, de 18 ani, care a fugit din sediul Poliției Urziceni. Tânărul de 18 ani urma să fie audiat într-un dosar aflat în lucru la Poliția Urziceni, reușind să fugă de sub ochii polițiștilor. În prezent, sunt instituite filtre rutiere în tot județul Ialomița. Tânărul a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam.


Căutat în tot județul Ialomița Tânărul de 18 ani, cu domiciliul în Iași, era cercetat într-un dosar privind fapte de «furt calificat» și «conducere a unui autovehicul fără permis», alături... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 22:40 (7976 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Aniversare arhierească la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Luni, 23 august 2021, în vreme ce AUR declara public «zi de doliu național», Ialomița ortodoxă cinstea aniver­sarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Preasfinția Sa a împlinit 67 de ani și păstorește sufletele noastre pline de păcate din 28 iunie 2009. Aniversarea a fost sărbătorită semipublic, cadrul restrâns impunând invitarea și a oficialilor administrației ialomițene.

Unul este Dumnezeu, al doilea e El Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a împlinit 67 de ani. Potrivit site-ului Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, și... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 20:15 (5444 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Fotbal, Liga a III-a

Gheorghe Doja și Fetești intră în competiție

Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești au fost repartizate, pentru noul sezon de Liga a III-a, în seria a 3-a alături de CS Afumați, CS Popești Leordeni, FC Voluntari 2, FC Farul Constanța 2, Gloria Albești, CSM Oltenița, Agricola Borcea și Înainte Modelu. Este o serie echilibrată în partea de jos, primele două locuri părând deja acontate de Afumați și Popești Leordeni. Se va juca tur-retur, dar, spre deosebire de sezonul trecut, vom avea și play-off/play-out. Totodată, Gheorghe Doja și Fetești sunt obligate să evite ultimele două locuri care, de data aceasta, sunt direct retro­gradabile.

Recolta vrea mai mult... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 16:10 (3755 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Slobozia a luat tot aurul

Tenis de câmp, Campionatul Național pe echipe U10

Slobozia a luat tot aurul

Săptămâna trecută, Federația Română de Tenis a organizat pe tere­nu­rile Centrului Național din București, Campionatul Național pe Echipe adresat copiilor sub 10 ani. Slobozia a fost reprezentată, atât la feminin, cât și la masculin, de echipe care au surprins plăcut prin prestațiile lor. CSS, la feminin, și CSM Unirea Slobozia, la masculin, s-au calificat pe tabloul de 4, unde s-a jucat în sistem fiecare cu fiecare, timp de 3 zile.

Victorii pe linie CSS Slobozia, antrenată de profesorul Ion Savu, s-a bazat pe jucătoarele Maria Dogaru și Daria Duret. S-au jucat două meciuri de simplu... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 14:35 (3946 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Soare crede în povești

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Dragoș Soare vrea că creeze «un brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională a orașelor.

Soare zice că ne trebuie o poveste Primarul Dragoș Soare a susținut public ideea alocării de fonduri pentru realizarea «unui brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională. Suma a fost deja alocată în bugetul... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 13:10 (10340 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

În urmă cu o săptămână, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a făcut publice lista rezultatelor celui de-al treilea concurs organizat pentru ocuparea funcțiilor de director general ai Caselor Județene de Asigurări de Sănătate. Prima testare a fost organizată în mai, fiind urmată de cele din lunie iunie și iulie. În Ialomița, la aceste concursuri au participat trei candidați. La prima testare s-a înscris Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Al doilea examen a fost susținut de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. La cea de-a treia exami­nare, Ionel Gae s-a răzgândit pe ultima sută de metri în privința participării, așa că în concurs au rămas... [citește_tot_articolul]

23 August 2021, 11:10 (4479 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Spectacol pe «1 Mai», Unirea pe locul II!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSA Steaua București 1-1

Spectacol pe «1 Mai», Unirea pe locul II!

Steaua Armatei a fost așteptată cu sufletul la gură la Slobozia. La ora meciului, 3000 de ialomițeni au luat loc în tribunele Stadionului «1 Mai», căutând să dea un imbold pozitiv elevilor lui Adrian Mihalcea. Privirile tuturor s-au în­dreptat însă către peluză, acolo unde suporterii Stelei au creat un superb spectacol cromatic. Oaspeții au fost susținuți în permanență de galerie, aceasta cântând și în cele câteva mi­nute în care favoriții au fost conduși...

Unirea, la cârma jocului Adrian Mihalcea a mizat pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Mustacă, Coadă, Cruceru... [citește_tot_articolul]

22 August 2021, 23:10 (4439 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Din cauza lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița a fost mutat într-o altă locație. Instituția își desfășoară activitatea în sediul firmei Drumuri și Poduri SA, de pe strada Răzoare, din Slobozia. La deschiderea noului sediu, 20 de angajați ai Consiliului Județean Ialomița au vrut să dea un exemplu tuturor semenilor și au venit să doneze sânge.

Donatorii sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Saunguină
Clădirea SC Drumuri și Poduri SA se află în administrea Coniliului Județean Ialomița, instituția... [citește_tot_articolul]

21 August 2021, 14:20 (6075 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La Gura Ialomiței

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La mai bine de o lună de la Alegerile Locale par­țiale, mandatul lui Nicu Biserică (PSD) la funcția de primar al localității Gura Ialomiței nu a fost încă validat. Jude­că­torul desemnat să ducă la îndeplinire acest demers a fost recuzat de Lucian Spânu, unul dintre contracandidații lui Biserică în cursa electorală. Instanța urmează să se pronunțe în acest caz abia în luna octombrie. Până atunci, administrația locală din Gura Ialomiței va fi condusă de un viceprimar, ales din rândul consilierilor locali sau de către secretarul comunei.

Se așteaptă decizia instanței Comuna Gura Ialomiței... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 17:20 (10281 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Record de incompetență administrativă

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Concesionarii din Parcul Industrial IMM Slobozia sunt obligați să plătească o taxă de administrare cu 60% mai mare începând cu luna august a anului curent. Decizia a fost adoptată în Adunarea Generală a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia SRL din iunie 2021. Taxa de administrare este de 6,1 lei/mp/an și este cea mai mare din România. Decizia este considerată ilegală de către concesionari, iar aceștia amenință că vor acționa firma Primăriei Slobozia în instanță. Primarul Dragoș Soare susține că taxa va fi readusă la stadiul anterior, iar sprijinul directorului Parcului IMM Slobozia va fi retras.

Cu 60% mai scump... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 12:20 (9504 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are de recuperat debite de 130 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are de recuperat debite de 130 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a în­ceput un adevărat război în instanțe pentru a recupera sumele pe care le-a cheltuit acordând îngrijiri medicale victimelor rezultate în urma infracțiunilor comise pe raza județului. Legea de funcționare a Casei Naționale de Asigurări de Sănătate obligă spitalele să recupereze acești bani de la inculpați. În caz contrar, banii vor fi imputați unităților medicale. Datele arată că, numai de anul trecut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia trebuie să primească de la persoanele care au comis infracțiuni în urma cărora au rezultat victime peste 130 mii de lei.

Val de procese în instanțe... [citește_tot_articolul]

19 August 2021, 13:20 (5863 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a decapitat șefii serviciilor din aparatul propriu

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a decapitat șefii serviciilor din aparatul propriu

După 10 luni de mandat și 6 luni de la primele de­clarații pe această temă, primarul Dragoș Soare reușește să obțină «îndepărtarea» din funcții a șefilor de departamente «care refuză să lucreze alături de noua administrație». În paralel cu această «victorie» administrativă personală, primarul Dragoș Soare reușește să impună o reducere a schemei de personal din aparatul propriu cu 25 de posturi. «Cer celor care au rămas în Primărie să lucreze alături de mine în interesul cetățenilor!» de­clară public primarul Dragoș Soare.

Capetele de afiș ale restructurării Acuzat public de «dictatură administrativă»... [citește_tot_articolul]

18 August 2021, 14:55 (15517 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița este condus prin «împuternicire»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița este condus prin «împuternicire»

De un an, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița este condus pe bază de «împuternicire». Deși ar fi putut organiza un concurs, oficialii Poliției Române au refuzat să dea curs unui astfel de demers. Așa se face că, din august 2020 și până în prezent, comanda Poliției ialomițene este asi­gurată interimar de comisarul șef Raul Belciug. Potrivit regulamentelor interne, acestuia i s-ar putea prelungi mandatul cu încă 6 luni. Cu toate acestea, Poliția Română ar dori să-i încredințeze funcția, tot interimar, comisarului șef Sorin Goagă, șeful Serviciului Rutier Ialomița. Numele viitorului comandat al IPJ Ialomița va fi făcut public abia peste câteva zile.

Poliția ialomițeană își caută liderii... [citește_tot_articolul]

18 August 2021, 11:10 (14044 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Războiul primarului Soare cu garajele Sloboziei

1000 de locuri de parcare pentru oraș

Războiul primarului Soare cu garajele Sloboziei

Administrația Soare vrea să identifice 1000 de locuri de parcare pentru mașinile parcate acum pe bulevardul Matei Basarab. O posibilă soluție o reprezintă ridicarea garajelor tip Călărași abandonate sau care au contractele de concesiune expirate. La nivelul Sloboziei au fost identificate peste 1000 de garaje de acest gen. Garajele vor fi relocate la Slobozia Nouă, pe un teren în suprafață de 1,5 ha. «Aceasta este singura soluție pentru a decongestiona arterele principale de circulație în vederea reali­zării proiectelor europene pe care le avem în prezent... Alternativa oferită nu e perfectă, dar reprezintă singura soluție pe care municipalitatea o poate oferi la acest moment!» declară Dragoș ... [citește_tot_articolul]

17 August 2021, 13:05 (11231 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis, în urmă cu o săptămână, respingerea cererii de prelungire a numirii în funcția de șef al Serviciului de combatere a corupției la nivel înalt, din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, a procurorului Marius Pată. Înainte de a-și desfășura activitatea la DNA, magistratul a fost șeful Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. La București, Marius Pată a coordonat ancheta ce l-a vizat pe chirurgul Mircea Beuran, acuzat că ar fi primit 10 mii de euro mită de la un medic pentru a-i asigura funcția de asistent universitar.

S-ar putea întoarce la PJ Urziceni... [citește_tot_articolul]

16 August 2021, 15:10 (5149 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Depozit de pepeni construit ilegal la Slobozia Nouă

Reclamații din 2020

Depozit de pepeni construit ilegal la Slobozia Nouă

Un grup de proprietari de pe strada Vlad Țepeș din Slobozia Nouă reclamă de aproape un an de zile autorităților existența unui depozit ilegal de pepeni în imediata vecinătate a caselor de locuit. Autoritățile au recunoscut oficial în luna mai 2021 faptul că depozitul nu are «autorizație de construire», însă nu au întreprins nicio măsură împotriva firmei care deține depozitul. Cristinel Dinu, proprietarul depozitului, recunoaște situația și susține că acum caută o soluție pentru a intra în legalitate.

Orașul nimănui În toamna anului trecut, locuitorii străzii Vlad Țepeș din Slobozia... [citește_tot_articolul]

16 August 2021, 11:10 (21828 vizualizări - 39 comentarii)

28 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Scrimă: Campionatele Europene de Cadeți, Atena 2010

În perioada 2-8 martie 2010, la Sala Olimpică din Atena, s-au desfășurat Campionatele Europene de Cadeți. După cum am anunțat, la eveniment a participat și reprezentantul Ialomiței, Mihai Cruțu, legitimat ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:57
(16365 vizualizări - 3 comentarii)


Prins în flagrant încercînd să mituiască un polițist

Un bărbat a fost depistat de un polițist în timp ce transporta 30 de miei tăiați, fără acte de proveniență. Pentru a nu fi sancționat și a nu i se confisca marfa, R.L. i-a oferit polițistului 200 de lei ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:40
(28326 vizualizări - 4 comentarii)


6 persoane, victime ale unui accident rutier

Neadaptarea vitezei la condițiile meteo a fost cauza principală a producerii unui accident rutier între Coșereni și Urziceni. Potrivit polițiștilor, în accident a fost implicat un microbuz în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 11:33
(29929 vizualizări - 0 comentarii)


Depășire în triplare și a ajuns cu mașina în pom

Pe șoseaua ce leagă Slobozia de Amara s-a petrecut marți, 9 martie a.c., un accident spectaculos. Așadar, polițiștii au fost sesizați telefonic de producerea accidentului, din primele investigații la fața ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:42
(20656 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Marți, 9 martie, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești, au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii distribuirii și comercializării băuturilor ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:34
(18122 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale Poliției

• În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat mai multe acțiuni pe șoselele ialomițene. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 153 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:32
(17677 vizualizări - 0 comentarii)


Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

În intervalul 10 martie, ora 22.00-11 martie, ora 20.00, în sudul Banatului, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, sudul Moldovei și în zona Carpaților Meridionali și Carpaților de Curbură va ninge, vîntul va avea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 14:53
(16507 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:42
(16423 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:21
(19028 vizualizări - 0 comentarii)


Materiale neferoase, confiscate

Luni, 8 martie a.c., cu ocazia unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii activităților comerciale ilicite, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autovehicul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:18
(13598 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

În acest week-end, polițiștii au desfășurat acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. 9 infracțiuni constatate, 329 sancțiuni contravenționale aplicate, 18 certificate de înmatriculare retrase și ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:17
(15773 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijinul pe suprafață, solicitat de 54 mii de fermieri

«În prima săptămână de la lansarea campaniei SAPS 2010, au fost depuse 54 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de circa 242 mii de hectare» informează reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 14:42
(14545 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 8 martie, ora 18.00-9 martie, ora 21.00, în sudul Olteniei, sudul și estul Munteniei și în Dobrogea, intensificările de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 14:08
(13726 vizualizări - 0 comentarii)


Cîine pe acoperiș

Un cîine s-a urcat pe acoperiș și n-a mai putut coborî decît cu ajutorul pompierilor. Patrupedul, în cursul nopții trecute, a ajuns pe un bloc cu patru etaje din orașul Amara, locatarii solicitînd intervenția ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14743 vizualizări - 0 comentarii)


Echipajele SMURD în acțiune

Echipajul SMURD Urziceni a intervenit sîmbătă, 6 martie a.c., în jurul orei 19.00, pentru acordarea primului ajutor calificat unei femei de 89 de ani cu afecțiuni medicale, din comuna Gîrbovi. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14143 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu în apartament

Flăcările au izbucnit, 5 martie a.c., în comuna Movila, zona fostului IAS Bărăganu. Pompierii militari de la Garda Fetești au fost alertați pentru a interveni la localizarea și lichidarea incendiului, în ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(12955 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 17.30, polițiștii din Căzănești au oprit pentru control, pe DJ 203 E, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din localitate. Întrucît bărbatul emana halenă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:12
(16731 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

În cursul zilei de duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția a fost sesizată prin SNUAU 112, despre producerea unui eveniment rutier pe DN 21, în afara localității Slobozia, accident în urma ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:11
(17680 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului în Ialomița, 12,8%

La sfîrșitul lunii februarie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 13465 persoane, din care 7294 șomeri indemnizați, respectiv 6171 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:50
(11553 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră în acțiune

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, polițiștii rutieri au aplicat duminică, 7 martie a.c., 91 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, în valoare ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:48
(15006 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat cu operativitate de polițiști

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 8.00, polițiștii au fost sesizați de către un tînăr, de 28 de ani, din orașul Căzănești, despre faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:45
(11784 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2010, 07:58
(12076 vizualizări - 1 comentariu)


Beat fiind a nimerit în locuința altei persoane

Vineri, 5 martie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați de un localnic cu privire la faptul că, în noaptea de joi spre vineri, persoane necunoscute ar fi forțat ușa de la locuința vecinei sale ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:30
(12772 vizualizări - 0 comentarii)


Prins cu țigări din Moldova

În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiști vineri, 5 martie a.c., a fost identificat în trafic, pe Drumul Național 21, la Slobozia Nouă, un autoturism înmatriculat în Spania. Procedîndu-se la oprirea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(14941 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați la volan sub influența băuturilor alcoolice

Vineri seara, 5 martie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii feteșteni au depistat un bărbat, de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare străine, fiind sub influența ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(11513 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari arestați

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Slobozia, în cadrul activităților desfășurate cu privire la o tîlhărie aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți, au reușit identificarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:28
(14346 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» fără permis de conducere

Polițiștii din Țăndărei au depistat la ieșirea din localitate, pe Drumul Național 2A, din direcția Țăndărei-Constanța, un autoturism la volanul căruia se află un localnic, în vîrstă de 30 de ani. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:24
(13567 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

Începînd cu data de 26 februarie 2010, la nivel național a fost declanșată acțiunea SIGURANȚA, avînd drept scop implicarea a cît mai multor forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:22
(12036 vizualizări - 0 comentarii)


A furat un cal

Vineri , 5 martie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii, în timp ce desfășurau serviciul de patrulare pe raza municipiului Fetești, au depistat un constănțean, de 46 de ani, în timp ce se deplasa pe un cal ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:12
(23002 vizualizări - 0 comentarii)


Furt constatat în flagrant de polițiștii din Urziceni

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 14.30, o patrulă de siguranță publică a depistat pe strada Vînători, din Urziceni, un bărbat, de 44 de ani, din localitate, în timp ce transporta într-o căruță, 4 dale ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:09
(18235 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...