Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu suștine că liberalizarea pieței energiei din România împinge populația în pragul unei catastrofe sociale. În aceste condiții, o primă soluție de stopare a crizei care se prefigu­rează o reprezintă «Legea consumatorului vulnerabil». Pentru a avea efect, legea ar trebui adoptată cel mai târ­ziu în toamna acestui an.

Realitatea bate guvernarea Primele șase luni ale acestui an au adus cea mai mare creștere de prețuri din ultimii 13 ani. Prețul gazelor a ajuns la maximul istoric, prețul energiei electrice a atins un nou nivel record-1000 de lei/MHW. Aceste majorări... [citește_tot_articolul]

15 August 2021, 13:10 (6596 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Speranța Casianei

caz umanitar

Speranța Casianei

V-ați întrebat, vreodată, oare cât costă aerul pe care îl respirăm? Sigur, ați spune că nu poate fi cumpărat. Și totuși, aerul are un preț... Mai exact, 25000 de euro! Sunt banii pe care familia Casianei Biteș, o adolescentă de 16 ani din comuna Moldoveni, trebuie să-i plătească lunar pentru ca tânăra să poată respira normal. Diagnos­ticată cu Fibroză Chis­tică, o boală gene­tică rară, adolescenta se luptă cu boala și cu sistemul medical. Care preferă să-i pună piedici în loc să o ajute...

Tratament costisitor Fibroza Chistică este o boală genetică rară, care afectează în special plămânii... [citește_tot_articolul]

14 August 2021, 13:50 (4303 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Magistrații Curții de Apel București au dat vineri, 13 august a.c., o sentință definitivă în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița. Acuzat de Direcția Națională Anticorupție de fapte de corupție, Silvian Ciupercă a fost achitat definitiv. De asemenea, au fost achitați și Liviu Mușat și Mariana Vișan, director general și director adjunct în cadrul Asociației de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, anchetați în aceeași cauză.

Proces încheiat după 7 ani
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a debutat în toamna... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 16:30 (11062 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Unanimitate la vot pentru noua Organigramă a Primăriei Slobozia

Unanimitate la vot pentru noua Organigramă a Primăriei Slobozia

Consiliul Local Slobozia a votat miercuri, 11 august 2021, cu unanimitate de voturi, noua Organigramă a Primăriei Slobozia. Conform acesteia, numărul angajaților din aparatul propriu al primarului se reduce de la 161 la 136. Surprinzător, noua Organigramă a fost votată și de către consilierii PSD și de către consilierii PRO România.

Administrația Soare a reușit după 10 luni de mandat să restructureze departamentele din cadrul Primăriei Slobozia. Conform noii Organigrame, activitatea administrativă va fi concentrată în jurul a 4 departamente cheie, respectiv Direcția Juridică și de Administrație Publică Locală, Direcția Finanțe Publice Locale, Direcția Tehnică și Dezvoltare și Aparatul... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 14:50 (7714 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Marin Constantin ex-primar de Albești, ex-subprefect și candidat la funcția de prefect al județului Ialomița când se vor întoarce pesediștii la Putere, a fost numit președinte. Nu dați, năvală, că e președinte interimar. Și nu la PSD Ialomița, unde visează toți cu mic cu mare, ci la filiala aia pricăjită și trădată de la Ion Roată, recent desființată de Marian Pavel pentru vina de a fi fluierat în biserica actualului primare Cazacu.

Fii atent la ce-ți dorești, Costică! La cererea unor cititori înve­derați ai ziarului, răspundem unor întrebări legate de șeful de cabinet al președintelui... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 10:55 (6051 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soare a făcut Biroul Unic într-un an

Record la Primăria Slobozia

Soare a făcut Biroul Unic într-un an

În august anul trecut, convins că va deveni viitorul primar al Sloboziei, Dragoș Soare pleca să ia lumină de la Oradea, unde primarul Bolojan se pregătea să devină președintele Consiliului Județean Bihor. Întors iluminat din Occidentul României, Soare a înțeles că ar fi mare lucru dacă ar reuși să facă măcar o copie miniaturală a celebrului Birou Unic al Primăriei Oradea, că de apă, asfalt și spații urbane occidentale Slobozia n-o să aibă bani nici într-o mie de ani... În septembrie 2020, Soare a avut noroc și a devenit primar. Iar prin noiembrie și-a amintit ce a promis. Adică, Birou Unic! În martie a mai promis o dată că va fi gata într-o lună. Iar în august 2021, iată, e gata! A durat un an... [citește_tot_articolul]

12 August 2021, 15:10 (5282 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul de la Amara ajunge și la Slobozia

Festivalul de la Amara ajunge și la Slobozia

Primăria Amara, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița va organiza, în perioada 3-5 septembrie 2021, cea de-a 53-a ediție a Festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Pentru prima dată după mulți ani, în ultima seară a Festivalului, câștigătorii premiilor din cadrul concursului vor concerta și la Slobozia. O altă premieră o reprezintă faptul că prezentatorul celor trei seri de Festival va fi Liana Stanciu. Cheltuielile generate de susținerea acestui eveniment se ridică la 500 mii de lei.

Eforturi administrative conjugate După... [citește_tot_articolul]

12 August 2021, 10:55 (6000 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Șoferii vitezomani, sancționați de polițiști

În Ialomița

Șoferii vitezomani, sancționați de polițiști

Polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de prevenire a accidentelor rutiere, pe toate drumurile publice din județ. Oamenii legii i-au tras pe dreapta în special pe șoferii certați cu viteza. Au fost aplicate sancțiuni contravenționale, iar unii conducători auto au rămas pietoni.

Poliția, în acțiune pe șoselele județului
Miercuri, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe șoselele din județ. Oamenii legii au desfășurat o amplă acțiune ce a avut ca scop reducerea accidentelor rutiere. Și pentru că viteza este una dintre cauzele principale ale accidentelor... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 22:30 (3570 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat Ialomița 500 mii de lei

Cultura care ne arde la buzunare

Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat Ialomița 500 mii de lei

Încheiat săptămâna trecută, Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat bugetul județean peste 500 mii de lei. Comparativ cu anii precedenți, bugetul este de aproape 3 ori mai mare, în condițiile în care participarea pu­blicului ialomițean a fost modestă. «Costurile sunt similare cu cele din anii trecuți... Practic, cu aceiași bani, am realizat 4 evenimente! Însă ceea ce contează e faptul că am transformat acest Festival într-unul internațional...» declară Clementina Tudor, directorul Centrului Cultural «Ionel Perlea», instituția care a organizat evenimentul în «parteneriat» cu Asociația SuonARTE.

Eveniment internațional fără public... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 14:40 (3476 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua Organigramă a Primăriei Slobozia, redusă cu 25 de poziții

Noua Organigramă a Primăriei Slobozia, redusă cu 25 de poziții

Miercuri, 11 August, începând cu orele 16,00, Consiliul Local al Municipiului Slobozia este convocat în ședință extraordinară, pe ordinea de zi fiind proiectul de hotărâre privitor la noua Organigramă a Primăriei Slobozia. Noua Organigramă a aparatului propriu al primarului Sloboziei reduce schema de personal de la 161 la 136 de posturi. De asemenea, departamentele Primăriei sunt restructurate din temelii și concentrate în jurul a 4 departamente principale, respectiv Direcția Juridică și de Administrație Publică Locală, Direcția Finanțe Publice Locale, Direcția Tehnică și Dezvoltare și Direcția Urbanism și Servicii de Utilități Publice.

O nouă pagină de administrație... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 10:50 (10984 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița are un nou șef

ANIF Ialomița are un nou șef

Începând de luni, 9 august a.c., Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița (ANIF Ialomița) are o nouă conducere. Este vorba despre Sorin Lache, director adjunct în cadrul instituției. Acesta a preluat funcția după ce interimatul lui Sorin Fuerea a expirat. Nemulțumiți de managementul lui Sorin Fuerea, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare au decis să nu-i mai prelungească mandatul. Mai mult, acesta a părăsit instituția fără a-i fi acordată o funcție de execuție. Sorin Lache este angajat la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița din anul 2017. Acesta a coordonat activitatea privind lucrările de reabilitare a stației de repompare din zona localității ... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 19:50 (5483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Lideri după două runde

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Comunal Șelimbăr 2-0

Lideri după două runde

Unirea Slobozia este în fruntea clasamentului după parcurgerea primelor două etape. Împărțim primul loc cu «U» Cluj, având, la fel ca ardelenii, punctaj maxim și golaveraj 4-0. Totodată, sunt 5 echipe (6, dacă bate Steaua la Târgu Jiu) cu 6 puncte. E prea devreme să ne înfoiem, dar putem să ne bu­curăm fără rezerve că echipa-fanion a județului a început campionatul așa cum și-a propus. Iar meciul cu nou-promovata din Șelimbăr nu a fost deloc ușor.

Debut excelent pentru Stoica Împrejurările meciului cu CS Comunal Șelimbăr nu au fost de bun augur pentru Unirea. În preziua jocului, Răzvan... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 17:25 (2937 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Fotbal, Liga a III-a

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Recolta Gheorghe Doja trebuia să joace un amical cu CSM Fetești. Cum echipa feteșteană a fost angrenată în Supercupa județului, amicalul a fost anulat, fiind substituit de un joc cu Victoria Țăndărei, câștigat de Recolta cu 2-1. Între timp, echipa antrenată de Marius Milea a reușit două transferuri extrem de utile la acest nivel. De la Unirea Slobozia a venit atacantul de 22 de ani, Mihăiță Năstase. S-ar putea dovedi un jucător important pentru aportul ofensivei dojene, știut fiind faptul că era printre principalii marcatori, când Unirea juca în Liga a III-a. Năstase este al treilea jucător venit de la Unirea în această vară, după portarul Victor Enache și fundașul Andrei Comșa. Recolta i-a mai... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 15:10 (2763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbalul feteștean a revenit în Liga a III-a, iar conducerea CSM caută să întărească lotul astfel încât echipa să supraviețuiască la acest nivel. Spre fericirea suporterilor, CSM Fetești este foarte activă la capitolul comunicare, lucru care lipsește cu desăvârșire chiar la echipe din ligile superioare. Astfel, feteștenii au păstrat nucleul lotului care a făcut posibilă promovarea, singurii jucători la care s-a renunțat până în prezent fiind Marcel Minea și Ionuț Stanciu. Pentru îndeplinirea obiectivului e nevoie de mai mult. În acest context, Feteștiul a testat o serie de jucători în meciurile de pregătire, antrenorul Mircea Ștefan fiind deja convins de câțiva dintre aceștia. Fundașul central... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 14:20 (3343 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița scoate în evidență maniera ilegală în care Penitenciarul Slobozia gestionează terenurile agricole pe care le adminis­trează. În urma unei misiuni de audit, rea­lizată în primăvara acestui an, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au constatat mai multe neconcordanțe în privința modalității în care au fost raportate producțiile recoltate de pe aceste suprafețe. Deficiențele au vizat abateri cu privire la modul în care Penitenciarul Slobozia a realizat comisiile de inventariere, monito­rizare și declarare a recoltelor, în anul 2017. În documentele oferite auditorilor ialomițeni, oficialii Penitenciarului Slobozia au precizat că o parte din producțiile... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 13:10 (5793 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Autoritățile din Ialomița sunt în alertă din cauza creșterii numărului focarelor de Pestă Porcină Africană. Cel mai grav afectată este zona de Vest a județului. La Urziceni au fost descoperite animale bolnave în incinta unei ferme de îngrășare a porcilor. În perioada următoare, 1861 de porci din cadrul societății vor fi uciși în scop preventiv, informează Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița.

81 de focare active în Ialomița În momentul de față, în Ialomița există 81 de focare de Pestă Porcină Africană. Cel mai mare focar a fost identificat în incinta... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 20:05 (4322 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

Control al Prefecturii Ialomița

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

La finalul lunii iulie 2021, Prefectura Ialomița a încheiat cea de-a doua fază a controlului privind modul de admi­nistrare a pajiștilor de către primăriile din județ. Inițial, verificarea a vizat doar 16 administrații locale, fiind extinsă ulterior și la nivelul celorlalte 50. Ca și în prima etapă, și de această dată au fost descoperite «neconformități» în privința exploatării pășunilor. Problemele majore sunt reprezentate de transformarea pajiștilor în terenuri arabile sau utilizarea acestora pentru depo­zitarea ilegală de deșeuri. Scopul pentru care acestor suprafețe le-a fost schimbată categoria de folosință a fost acela de a încasa subvențiile oferite de APIA. Concluziile primului control... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 14:40 (4993 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Conform planului de distribuire a sumelor creditorilor Chemgas Holding Corporation, Primăria Slobozia urmează să primească aproximativ 10 milioane de lei. Această sumă este compusă atât din restanțele pe care firma falimentară le-a înregistrat către bugetul local al Sloboziei, cât și din redirecționarea a 63% din impozitul pe venit datorat de către Chemgas Holding Corporation Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Cel mai probabil, sumele vor intra în conturile administrației locale spre sfârșitul anului în curs. Reamintim că, în această primăvară, bunurile aparținând Chemgas Holding Corporation au fost vândute de către lichidatorul Expert Insolvență cu 124 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 11:10 (4155 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Locatarii blocului U16 din Slobozia reclamă că parcarea aferentă blocului a devenit impracticabilă din cauza unui șanț apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Conform reglementărilor legale, spațiul public afectat de lucrările edilitare trebuie readus la stadiul inițial.

Faptele așa cum au fost Locatarii imobilului U16 din Slobozia au sesizat problema șanțului din parcarea blocului în urmă cu două săptămâni. Șanțul a apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Șanțul  traversează parcarea, îngreunând «viața» proprietarilor... [citește_tot_articolul]

8 August 2021, 12:20 (6493 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Asistență Socială a Primăriei Slobozia oferă sprijin bătrânilor singuri din oraș

Direcția de Asistență Socială a Primăriei Slobozia oferă sprijin bătrânilor singuri din oraș

O statistică oficială a Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia arată faptul că la nivelul ora­șului există 300 de bătrâni care trăiesc singuri. Abandonați de rude și de apro­piați, oamenii sunt sprijiniți de angajații instituției. «Facem tot ce putem pentru a fi alături de acești oameni... Suntem singurul lor sprijin!» susține Daniela Dragu, șef serviciu în cadrul Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia.

Sprijin pentru bătrânii singuri În Slobozia trăiesc aproximativ 4500 de vârstnici. 300 dintre ei sunt fără sprijin și trebuie să poarte singuri povarea... [citește_tot_articolul]

7 August 2021, 13:50 (7123 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3095 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2237 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4410 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2177 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3255 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2411 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3416 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2339 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4387 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2451 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2867 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1863 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2642 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6256 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4376 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4505 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4934 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2587 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5657 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2961 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2983 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3379 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3992 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3488 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...