Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

 Unirea, la superlativ

Fotbal, Liga a II-a, FC Brașov-Unirea Slobozia 0-6

Unirea, la superlativ

Ne-a fost un pic teamă de meciul de la Brașov, atât nouă, suporterilor, cât și antrenorului Adrian Mihalcea, care a marșat toată săptămâna pe declarații prudente. Apoi temerile s-au spulberat, iar cei câțiva suporteri care am însoțit Unirea la Brașov, am plecat spre casă cu zâmbete largi pe față. A fost cea mai categorică victorie a Unirii în deplasare, a fost un joc încântător, o prestație la superlativ!

În superioritate,din minutul 2
La Brașov, Adrian Mihalcea a folosit următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju (Lazăr 31), Toma-Mustacă (Matei 67), Coadă, Cruceru (Suciu ... [citește_tot_articolul]

15 August 2021, 20:30 (3834 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu suștine că liberalizarea pieței energiei din România împinge populația în pragul unei catastrofe sociale. În aceste condiții, o primă soluție de stopare a crizei care se prefigu­rează o reprezintă «Legea consumatorului vulnerabil». Pentru a avea efect, legea ar trebui adoptată cel mai târ­ziu în toamna acestui an.

Realitatea bate guvernarea Primele șase luni ale acestui an au adus cea mai mare creștere de prețuri din ultimii 13 ani. Prețul gazelor a ajuns la maximul istoric, prețul energiei electrice a atins un nou nivel record-1000 de lei/MHW. Aceste majorări... [citește_tot_articolul]

15 August 2021, 13:10 (6596 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Speranța Casianei

caz umanitar

Speranța Casianei

V-ați întrebat, vreodată, oare cât costă aerul pe care îl respirăm? Sigur, ați spune că nu poate fi cumpărat. Și totuși, aerul are un preț... Mai exact, 25000 de euro! Sunt banii pe care familia Casianei Biteș, o adolescentă de 16 ani din comuna Moldoveni, trebuie să-i plătească lunar pentru ca tânăra să poată respira normal. Diagnos­ticată cu Fibroză Chis­tică, o boală gene­tică rară, adolescenta se luptă cu boala și cu sistemul medical. Care preferă să-i pună piedici în loc să o ajute...

Tratament costisitor Fibroza Chistică este o boală genetică rară, care afectează în special plămânii... [citește_tot_articolul]

14 August 2021, 13:50 (4304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Magistrații Curții de Apel București au dat vineri, 13 august a.c., o sentință definitivă în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița. Acuzat de Direcția Națională Anticorupție de fapte de corupție, Silvian Ciupercă a fost achitat definitiv. De asemenea, au fost achitați și Liviu Mușat și Mariana Vișan, director general și director adjunct în cadrul Asociației de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, anchetați în aceeași cauză.

Proces încheiat după 7 ani
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a debutat în toamna... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 16:30 (11063 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unanimitate la vot pentru noua Organigramă a Primăriei Slobozia

Unanimitate la vot pentru noua Organigramă a Primăriei Slobozia

Consiliul Local Slobozia a votat miercuri, 11 august 2021, cu unanimitate de voturi, noua Organigramă a Primăriei Slobozia. Conform acesteia, numărul angajaților din aparatul propriu al primarului se reduce de la 161 la 136. Surprinzător, noua Organigramă a fost votată și de către consilierii PSD și de către consilierii PRO România.

Administrația Soare a reușit după 10 luni de mandat să restructureze departamentele din cadrul Primăriei Slobozia. Conform noii Organigrame, activitatea administrativă va fi concentrată în jurul a 4 departamente cheie, respectiv Direcția Juridică și de Administrație Publică Locală, Direcția Finanțe Publice Locale, Direcția Tehnică și Dezvoltare și Aparatul... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 14:50 (7716 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Marin Constantin ex-primar de Albești, ex-subprefect și candidat la funcția de prefect al județului Ialomița când se vor întoarce pesediștii la Putere, a fost numit președinte. Nu dați, năvală, că e președinte interimar. Și nu la PSD Ialomița, unde visează toți cu mic cu mare, ci la filiala aia pricăjită și trădată de la Ion Roată, recent desființată de Marian Pavel pentru vina de a fi fluierat în biserica actualului primare Cazacu.

Fii atent la ce-ți dorești, Costică! La cererea unor cititori înve­derați ai ziarului, răspundem unor întrebări legate de șeful de cabinet al președintelui... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 10:55 (6055 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soare a făcut Biroul Unic într-un an

Record la Primăria Slobozia

Soare a făcut Biroul Unic într-un an

În august anul trecut, convins că va deveni viitorul primar al Sloboziei, Dragoș Soare pleca să ia lumină de la Oradea, unde primarul Bolojan se pregătea să devină președintele Consiliului Județean Bihor. Întors iluminat din Occidentul României, Soare a înțeles că ar fi mare lucru dacă ar reuși să facă măcar o copie miniaturală a celebrului Birou Unic al Primăriei Oradea, că de apă, asfalt și spații urbane occidentale Slobozia n-o să aibă bani nici într-o mie de ani... În septembrie 2020, Soare a avut noroc și a devenit primar. Iar prin noiembrie și-a amintit ce a promis. Adică, Birou Unic! În martie a mai promis o dată că va fi gata într-o lună. Iar în august 2021, iată, e gata! A durat un an... [citește_tot_articolul]

12 August 2021, 15:10 (5283 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul de la Amara ajunge și la Slobozia

Festivalul de la Amara ajunge și la Slobozia

Primăria Amara, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița va organiza, în perioada 3-5 septembrie 2021, cea de-a 53-a ediție a Festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Pentru prima dată după mulți ani, în ultima seară a Festivalului, câștigătorii premiilor din cadrul concursului vor concerta și la Slobozia. O altă premieră o reprezintă faptul că prezentatorul celor trei seri de Festival va fi Liana Stanciu. Cheltuielile generate de susținerea acestui eveniment se ridică la 500 mii de lei.

Eforturi administrative conjugate După... [citește_tot_articolul]

12 August 2021, 10:55 (6001 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șoferii vitezomani, sancționați de polițiști

În Ialomița

Șoferii vitezomani, sancționați de polițiști

Polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de prevenire a accidentelor rutiere, pe toate drumurile publice din județ. Oamenii legii i-au tras pe dreapta în special pe șoferii certați cu viteza. Au fost aplicate sancțiuni contravenționale, iar unii conducători auto au rămas pietoni.

Poliția, în acțiune pe șoselele județului
Miercuri, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe șoselele din județ. Oamenii legii au desfășurat o amplă acțiune ce a avut ca scop reducerea accidentelor rutiere. Și pentru că viteza este una dintre cauzele principale ale accidentelor... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 22:30 (3570 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat Ialomița 500 mii de lei

Cultura care ne arde la buzunare

Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat Ialomița 500 mii de lei

Încheiat săptămâna trecută, Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat bugetul județean peste 500 mii de lei. Comparativ cu anii precedenți, bugetul este de aproape 3 ori mai mare, în condițiile în care participarea pu­blicului ialomițean a fost modestă. «Costurile sunt similare cu cele din anii trecuți... Practic, cu aceiași bani, am realizat 4 evenimente! Însă ceea ce contează e faptul că am transformat acest Festival într-unul internațional...» declară Clementina Tudor, directorul Centrului Cultural «Ionel Perlea», instituția care a organizat evenimentul în «parteneriat» cu Asociația SuonARTE.

Eveniment internațional fără public... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 14:40 (3477 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua Organigramă a Primăriei Slobozia, redusă cu 25 de poziții

Noua Organigramă a Primăriei Slobozia, redusă cu 25 de poziții

Miercuri, 11 August, începând cu orele 16,00, Consiliul Local al Municipiului Slobozia este convocat în ședință extraordinară, pe ordinea de zi fiind proiectul de hotărâre privitor la noua Organigramă a Primăriei Slobozia. Noua Organigramă a aparatului propriu al primarului Sloboziei reduce schema de personal de la 161 la 136 de posturi. De asemenea, departamentele Primăriei sunt restructurate din temelii și concentrate în jurul a 4 departamente principale, respectiv Direcția Juridică și de Administrație Publică Locală, Direcția Finanțe Publice Locale, Direcția Tehnică și Dezvoltare și Direcția Urbanism și Servicii de Utilități Publice.

O nouă pagină de administrație... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 10:50 (10996 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița are un nou șef

ANIF Ialomița are un nou șef

Începând de luni, 9 august a.c., Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița (ANIF Ialomița) are o nouă conducere. Este vorba despre Sorin Lache, director adjunct în cadrul instituției. Acesta a preluat funcția după ce interimatul lui Sorin Fuerea a expirat. Nemulțumiți de managementul lui Sorin Fuerea, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare au decis să nu-i mai prelungească mandatul. Mai mult, acesta a părăsit instituția fără a-i fi acordată o funcție de execuție. Sorin Lache este angajat la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița din anul 2017. Acesta a coordonat activitatea privind lucrările de reabilitare a stației de repompare din zona localității ... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 19:50 (5484 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Lideri după două runde

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Comunal Șelimbăr 2-0

Lideri după două runde

Unirea Slobozia este în fruntea clasamentului după parcurgerea primelor două etape. Împărțim primul loc cu «U» Cluj, având, la fel ca ardelenii, punctaj maxim și golaveraj 4-0. Totodată, sunt 5 echipe (6, dacă bate Steaua la Târgu Jiu) cu 6 puncte. E prea devreme să ne înfoiem, dar putem să ne bu­curăm fără rezerve că echipa-fanion a județului a început campionatul așa cum și-a propus. Iar meciul cu nou-promovata din Șelimbăr nu a fost deloc ușor.

Debut excelent pentru Stoica Împrejurările meciului cu CS Comunal Șelimbăr nu au fost de bun augur pentru Unirea. În preziua jocului, Răzvan... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 17:25 (2937 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Fotbal, Liga a III-a

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Recolta Gheorghe Doja trebuia să joace un amical cu CSM Fetești. Cum echipa feteșteană a fost angrenată în Supercupa județului, amicalul a fost anulat, fiind substituit de un joc cu Victoria Țăndărei, câștigat de Recolta cu 2-1. Între timp, echipa antrenată de Marius Milea a reușit două transferuri extrem de utile la acest nivel. De la Unirea Slobozia a venit atacantul de 22 de ani, Mihăiță Năstase. S-ar putea dovedi un jucător important pentru aportul ofensivei dojene, știut fiind faptul că era printre principalii marcatori, când Unirea juca în Liga a III-a. Năstase este al treilea jucător venit de la Unirea în această vară, după portarul Victor Enache și fundașul Andrei Comșa. Recolta i-a mai... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 15:10 (2764 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbalul feteștean a revenit în Liga a III-a, iar conducerea CSM caută să întărească lotul astfel încât echipa să supraviețuiască la acest nivel. Spre fericirea suporterilor, CSM Fetești este foarte activă la capitolul comunicare, lucru care lipsește cu desăvârșire chiar la echipe din ligile superioare. Astfel, feteștenii au păstrat nucleul lotului care a făcut posibilă promovarea, singurii jucători la care s-a renunțat până în prezent fiind Marcel Minea și Ionuț Stanciu. Pentru îndeplinirea obiectivului e nevoie de mai mult. În acest context, Feteștiul a testat o serie de jucători în meciurile de pregătire, antrenorul Mircea Ștefan fiind deja convins de câțiva dintre aceștia. Fundașul central... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 14:20 (3345 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița scoate în evidență maniera ilegală în care Penitenciarul Slobozia gestionează terenurile agricole pe care le adminis­trează. În urma unei misiuni de audit, rea­lizată în primăvara acestui an, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au constatat mai multe neconcordanțe în privința modalității în care au fost raportate producțiile recoltate de pe aceste suprafețe. Deficiențele au vizat abateri cu privire la modul în care Penitenciarul Slobozia a realizat comisiile de inventariere, monito­rizare și declarare a recoltelor, în anul 2017. În documentele oferite auditorilor ialomițeni, oficialii Penitenciarului Slobozia au precizat că o parte din producțiile... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 13:10 (5794 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Autoritățile din Ialomița sunt în alertă din cauza creșterii numărului focarelor de Pestă Porcină Africană. Cel mai grav afectată este zona de Vest a județului. La Urziceni au fost descoperite animale bolnave în incinta unei ferme de îngrășare a porcilor. În perioada următoare, 1861 de porci din cadrul societății vor fi uciși în scop preventiv, informează Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița.

81 de focare active în Ialomița În momentul de față, în Ialomița există 81 de focare de Pestă Porcină Africană. Cel mai mare focar a fost identificat în incinta... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 20:05 (4323 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

Control al Prefecturii Ialomița

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

La finalul lunii iulie 2021, Prefectura Ialomița a încheiat cea de-a doua fază a controlului privind modul de admi­nistrare a pajiștilor de către primăriile din județ. Inițial, verificarea a vizat doar 16 administrații locale, fiind extinsă ulterior și la nivelul celorlalte 50. Ca și în prima etapă, și de această dată au fost descoperite «neconformități» în privința exploatării pășunilor. Problemele majore sunt reprezentate de transformarea pajiștilor în terenuri arabile sau utilizarea acestora pentru depo­zitarea ilegală de deșeuri. Scopul pentru care acestor suprafețe le-a fost schimbată categoria de folosință a fost acela de a încasa subvențiile oferite de APIA. Concluziile primului control... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 14:40 (4995 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Conform planului de distribuire a sumelor creditorilor Chemgas Holding Corporation, Primăria Slobozia urmează să primească aproximativ 10 milioane de lei. Această sumă este compusă atât din restanțele pe care firma falimentară le-a înregistrat către bugetul local al Sloboziei, cât și din redirecționarea a 63% din impozitul pe venit datorat de către Chemgas Holding Corporation Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Cel mai probabil, sumele vor intra în conturile administrației locale spre sfârșitul anului în curs. Reamintim că, în această primăvară, bunurile aparținând Chemgas Holding Corporation au fost vândute de către lichidatorul Expert Insolvență cu 124 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 11:10 (4155 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Locatarii blocului U16 din Slobozia reclamă că parcarea aferentă blocului a devenit impracticabilă din cauza unui șanț apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Conform reglementărilor legale, spațiul public afectat de lucrările edilitare trebuie readus la stadiul inițial.

Faptele așa cum au fost Locatarii imobilului U16 din Slobozia au sesizat problema șanțului din parcarea blocului în urmă cu două săptămâni. Șanțul a apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Șanțul  traversează parcarea, îngreunând «viața» proprietarilor... [citește_tot_articolul]

8 August 2021, 12:20 (6493 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

2340 de pachete cu țigări în portbagajul unei mașini

Marți, 20 aprilie în jurul orei 20,50, polițiștii din Slobozia au blocat și oprit în trafic, pe Strada Nicolae Bălcescu, din localitate, un autoturism înmatriculat în județul Galați cu privire la care existau ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(14207 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins de un țăndărean

Marți, 20 aprilie, în jurul orei 23,30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată prin 112 de un localnic cu privire la faptul că a observat un individ care, după ce a spart geamul unui autoturism, a încercat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(16807 vizualizări - 1 comentariu)


În primele trei luni, 235 de intervenții ale pompierilor

Pompierii ialomițeni au dat publicității, miercuri, 21 aprilie, sinteza raportului de activitate al instituției pentru primul trimestru al anului în curs. Pe scurt, pompierii au fost chemați să sprijine ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:09
(22411 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, în atenția polițiștilor ialomițeni

La începutul săptămînii, marți 20 aprilie, în municipiile Fetești și Urziceni, au fost desfășurate acțiuni preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:07
(17497 vizualizări - 0 comentarii)


APIA atenționează

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură face apel către fermieri să respecte data la care au fost programați pentru depunerea cererii în cadrul Campaniei SAPS 2010, astfel încît să se evite ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 15:56
(33094 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:36
(15391 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:20
(15578 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Un nou început»: SOS pentru un suflet de copil

În cadrul campaniei «Un nou început», campanie inițiată de Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu parohiile din Municipiul Urziceni, respectiv Catedrala Sfinții Împărați ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:01
(15615 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora condamnă heirupismul guvernanților. Independent o învață CUM!

Într-unul dintre comunicatele de presă furibunde cu care ne-a obișnuit în ultimul an, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora tună și fulgeră împotriva guvernanților care, în opinia ei, se grăbesc să treacă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:58
(10462 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat cu mopedul

Doi bărbați din comuna ialomițeană Platonești au fost transportați în cursul zilei de luni la Spitalul Orașului Țăndărei, după ce au fost implicați într-un accident rutier. Polițiștii au fost sesizați că ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:55
(23453 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins și prejudiciu recuperat

Luni, 19 aprilie, un cetățean din orașul Amara a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute, prin forțarea ușii de acces, au intrat într-o magazie a unei ferme de unde au furat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(17936 vizualizări - 0 comentarii)


47 mii de lei, amenzi aplicate de polițiștii rutieri în două zile

În perioada 16-18 aprilie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(20860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» la 13 ani

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 66 de ani, din localitate, despre faptul că pe strada Pelinului din municipiu se deplasează ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:12
(29878 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: Pieton imprudent

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.30, pe Drumul Județean 201 B, pe raza localității Bordușelu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:11
(28662 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permise, cu carnetele suspendate sau beți, la volan

• Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii din Axintele au depistat, pe raza localității, un «șofer» fără permis. Autoturismul, la volanul căruia se afla un tînăr, de 23 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:08
(24137 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din garaje

Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a sesizat faptul că ușile unui garaj din zona blocurilor de pe strada Garofiței sînt deschise, din interiorul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 12:57
(30142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un bătrîn de 80 de ani a fost lovit de mașina care dădea cu spatele

În dimineața zilei de joi, 15 aprilie a.c., în jurul orei 09.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că în Piața Agroalimentară din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:47
(28532 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: La volan, beat și fără pemis

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 aprilie a.c., în jurul orei 01.15, agenții Postului de Poliție Săveni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:44
(19316 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au organizat și efectuat mai multe acțiuni pe raza județului, continuînd astfel activitățile specifice pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:41
(23686 vizualizări - 0 comentarii)


Două cisterne transportau ILEGAL reziduuri petroliere

Joi, 15 aprilie 2010, în intervalul orar 16.00-21.00, în baza unui plan de acțiune, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:35
(29816 vizualizări - 1 comentariu)


Peste 174000 de fermieri au accesat IPA Online

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, pînă în prezent, peste 174000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 11:40
(19812 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Fetești, mai verde, mai curat!»

La inițiativa primarului municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Consiliului Local, în perioada 19-25 aprilie 2010, se va derula campania «Fetești, mai verde, mai curat!». Acțiunea va implica ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 09:32
(28480 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de tomate destinate procesării și producătorii de lapte

Producătorii de tomate destinate procesării vor primi sprijin financiar de 1516,6 euro pe hectar, potrivit unei Hotărîri adoptate în ședința de Guvern, care stabilește cadrul general de acordare a plăților ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:39
(19635 vizualizări - 0 comentarii)


Gabi Ionașcu, la forumul economic de la Silistra

Primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu a participat miercuri, 14 aprilie a.c., la un forum economic româno-bulgar organizat la Silistra. Din delegația Primăriei Slobozia au făcut parte și 12 reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:32
(33938 vizualizări - 0 comentarii)


Victimă a traversării prin loc nepermis

Miercuri, 14 aprilie, în comuna Sălcioara s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 39 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea drumului prin loc nepermis ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:53
(16230 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și Serviciului Public ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(31547 vizualizări - 0 comentarii)


3 șoferi au rămas fără permise pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor

Miercuri, 14 aprilie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat în municipiul reședință de județ o acțiune pentru reducerea numărului de accidente rutiere și a consecințelor acestora produse pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(28723 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și deșeuri feroase-neferoase

Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și respectarea prevederilor legale în domeniul achizițiilor deșeurilor feroase și neferoase au fost principalele obiective ale unei acțiuni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:51
(20753 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru mașinile cu defecțiuni tehnice

Polițiști din cadrul Biroului Rutier Slobozia, în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat o acțiune comună, pe raza municipiului, în vederea verificării stării ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(32115 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru ordine și liniște publică

15 sancțiuni contravenționale aplicate și bunuri în valoare de 1200 de lei ridicate în vederea confiscării, acestea sînt, succint, rezultatele unei acțiuni preventive desfășurate miercuri, 14 aprilie, în ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(31368 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...